نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree31Likes

موضوع: كاربردهاي ژل مو،موس مو ،اسپري مو و ....

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 141
صفحه 1 از 18 123411 ... آخرینآخرین

كاربردهاي ژل مو،موس مو ،اسپري مو و ....

موس مو (Mousse)

موس (يا فوم) يكي از محصولات شكل دهنده مو به شمار مي آيد كه به شكل كف كرم مانند از بطري خارج مي گردد.

مواد تشكيل دهنده اين فراورده، شبيه ژل مو است با اين تفاوت كه در قوطي هاي تحت فشار عرضه مي شود و در تركيب آن علاوه بر مواد فعال مقدار اندكي ماده پيشران وجود دارد كه وظيفه خارج نمودن ماده و ايجاد كف را دارد. اين كف به وسيله شانه روي مو پخش مي گردد.
    موس لايه نازك تري نسبت به ژل بر روي مو برجاي مي گذارد. در عوض قدرت نگه داري كمتر و توانايي كمتري در شكل دادن به مو دارد.

موس ها براي مقاصد مختلفي طراحي و ساخت شده كه طبقه بندي آن توسط توليد كننده و سازنده آن انجام مي گردد مثلا موس ها يا همان فوم هاي شركتهاي مختلف به صورت زير طبقه بندي شده است:

نگهدارنده نرمال، Normal hold

نگهدارنده قوي،Extra strong hold

نگهدارنده فوق العاده قوي ،Ultra strong hold

حجم دهنده، Hold and volume for fine hair

موس براي موي آسيب ديده، Hold and protection for coloured hair

موس براي موي رنگ شده Hold and care for damaged hair

و موس براي موهاي مواج Styling for curly/wavy hair

موس صاف كنندهGet straight smoothing mousse

موس حجم دهنده Volumizing mousse

موس براي موي رنگ شده Radiant response mousse

موس براي موي فردارCurl scrunching mousse

موس براي موهاي معمولي In control shaping mousse

موس براي موهاي نازك Extra fullness mousse
    reyhaneh27 این نوشته را پسندیده.
    من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

2. بانک بند ناف

ژل مو (Hair gel)

ژل مو(Hair gel)

ژل موي سر يكي از ابزار هاي شكل دادن به مو به شمار مي آيد. با استفاده از اين فراورده مي توانيد مدل دلخواه خود را براي مدت نسبتا طولاني بر روي مو تثبيت نمائيد.
    محصولات مدل دهنده مو، همگی از نظر شیمیایی پلیمرهای حل شده در حلال مایع هستند. وظیفه پلیمرهای موجود در این ترکیبات آن است که رشته های مو را به هم متصل کند، ضمن آنکه، پوشش پلیمری محیط بر تارهای به هم چسبیده مو، باعث افزایش حجم کلی آنها می گردد.

نحوه اتصال تار های مو توسط این فراورده ها معمولا به دو صورت است:

1- اتصال جانبی (پهلو به پهلو)ی تار های مو که اصطلاح جوش خطی (Seam weld) به آن اطلاق می گردد.

2- اتصال نقطه ای (یا متقاطع) تارهای مو که جوش نقطه ای (Spot weld) نام دارد. در این حالت تارهای مو، در یک نقطه، یکدیگر را قطع می کنند.

فراورده مدل دهنده مو، باید به گونه ای توسط تولید کننده طراحی و بوسیله مصرف کننده به کار برده شود که اتصال تارهای مو، بیشتر از نوع جانبی باشد. زیرا اتصال تارهای مو، به این شیوه، علاوه حجم بیشتر، آنها را به شکل ملایمتری در کنار هم نگاه داشته و آسیب کمتری به كوتیکول وارد می کند .

در حال حاضر ژلهای مو به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند:

Micro gels ژلهای روغنی (یا میکرو ژل ها) به صورت امولسیون های شفاف روغن در آب عرضه می شوند ( قطرات روغن آنقدر کوچکند که امولسیون شفاف به نظر می رسد).
    اين نوع از ژلها بيشترجهت ایجاد درخشندگی و گره گشایی از مو در هنگام برس و یا شانه کردن استفاده می شوند

True gels ژلهای پلیمری ( ژلهای حقیقی) مخلوطی از آب، یک عامل ژل کننده و یک پلیمر تثبیت کننده با وزن ملکولی بالا هستند . وقتی که این مواد روی مو قرار می گیرند، رشته های مو با مخلوط آب و پلیمر پوشانده می شوند. سپس آب از روی مو تبخیر شده و لایه نازکی از پلیمر روی آن را می پوشاند. این پلیمر باید پوششی سبک، قابل انعطاف و شفاف روی مو بر جای گذارد و درخشندگی خاصی به آن بدهد ضمن آنکه که گره ها و الکتریسته ساکن مو تاحدی کاهش يابد.

روشی برای استفاده

موي خود را ابتدا با شامپوي مناسب شستشو دهيد. آب اضافي را با استفاده از حوله(با روش گذاشتن و برداشتن) از روي مو بزدائيد. مقداري ژل در كف دست خود قرار داده و پس از پخش آن بر روی دست به طور يكنواخت روي مو پخش نمائيد.

دو نكته در مورد ژلها:

ژل می تواند هم بر روی موی خشک و هم بر روی موی تر استفاده شود.ژل بر روی موی مشکی جلوه بیشتری دارد.

*در صورتي كه مدل فر، مورد نظرتان است، با استفاده از نوك انگشتان فر دلخواه خود را به مو بدهيد.

* براي صاف نمودن، رشته های مو را بین دو دست قرار داده و دستها را در حالیکه فشار كمي اعمال مي كنید به سمت پائين حركت دهید

منبع:چتكن

اسپری مو (Hair spray)

اسپری مو (Hair spray)

در بین انواع مختلف مدل دهنده ها اسپری مو طرفداران بیشتری دارد به طوری که در رده محصولات مراقبت از مو بعد از شامپو، بیشترین فروش از آن این محصول بوده است.

انتخاب اسپری مناسب

اسپری های مو دو دسته اند:
    1- اسپری مدل دهنده "Working" hair sprays که برای مدل دادن به موها به کار می روند.
    2- اسپری تثبیت کننده "Finishing" hair sprays که برای تثبیت مدل مو، استفاده می شوند.

اَشکال(Forms) مختلف اسپری برای انواع مختلف مو در بازار فروخته می شود که علاوه بر مواد تشکیل دهنده فرمول آنها، در نحوه پاشش قطرات با هم تفاوت دارند.

نحوه پاشش قطرات
    · هر چه قطرات اسپری با اندازه درشت تری پراکنده شوند موها با قدرت بیشتری به هم متصل می شوند ولی در عوض دیر تر خشک می شوند و مو حالت چسبناك به خود می گیرد. بر عکس هرچه اندازه قطره های اسپری کوچکتر باشد قدرت اتصال موها کمتر شده، زودتر خشک می شود وبا برطرف شدن حالت چسبناك احساس بهتری در اثر استعمال فراورده در هنگام لمس موها، برای مصرف کننده بر جای می ماند.
    در انتخاب اسپری باید دقت کنیم تعادل مناسبی بین لطافت و استحکام فراورده بر قرار باشد به آن معنا که نه خیلی خشک و مستحکم باشد که لطافت را فدای خود کند و نه آنقدر نرم و بی اثر که کارایی نداشته باشد.

نکاتی در مورد نحوه استفاده از اسپری مو

نکات ایمنی
    نکاتی که برای استفاده از اسپری ها از نظر ایمنی بسیار اهمیت دارد همیشه تحت عنوان اخطار (Warning) روی بسته بندی محصول نوشته می شود.

عبارت های زیر برای شما آشنا نیست؟!
    - این محصولات حاوی مواد اشتعال پذیر هستند.
    - مراقب باشید هنگام استفاده، هیچ گونه شعله ای طراف شما روشن نباشد.
    - موقع اسپری کردن سیگار نباید روشن باشد.
    - مواظب باشید به داخل چشم پاشیده نشود. اگر چشم شما خارش پیدا کرد آن را با آب فراوان بشویید. در صورت عدم تسکین خارش به پزشک مراجعه کنید.
    - دور از دسترس بچه ها قرار دهید.
    - بر روی پوست سر آسیب دیده و زخمی به کار برده نشود.
    - قبل از استفاده آزمون حساسیت (آلرژی) را حتما انجام دهید.

تکنیک های آرایشی
    برای استفاده از اسپری ها تکنیک آرایشی خاصی وجود ندارد. در واقع تجربه مصرف کننده یا آرایشگری که این کار را برای شما می کند می تواند بهترین تکنیک - حتی بهتر از دستورالعمل قید شده بر روی قوطی بطری - باشد. مهمترین مساله ای که باید در نظر داشته باشیم آن است که اسپری را به چه منظوری استفاده می کنیم. در واقع چه نوع مدلی بر روی موها مد نظر ما است؟
    - صاف کردن موهای طره دار؟
    - فر و مواج کردن موهای صاف؟
    - یا حجم دادن به موهای نازک؟

به عنوان نمونه می توانید از دستور العمل زیر پیروی نمائید:

1- موها را شامپو نموده با حوله خشک کنید.
    2- اسپری مدل دهنده (Working hair spray)را با استفاده ازشانه دندانه درشت به طور یکنواخت روی همه موها پخش نمایید .
    3- موهای خود را به چند قسمت تقسیم نموده و هر قسمت را مطابق مدل دلخواه خود شکل دهید.
    مثلا اگر صاف نمودن موهای طره دار مد نظرتان است در این مرحله می توانید با شانه مناسب موهای خود را به حالت کشیده در آورید.
    4- با استفاده از اسپری تثبیت کننده مدل نهایی را بر روی موهایتان ثابت نمائید.

منبع:چتكن

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    taniya آواتار ها
    میزان امتیاز
    30
    پسند شده
    790
    پسند کرده
    3774

Re: كاربردهاي ژل مو،موس مو ،اسپري مو و ....

مرسی از این پست جالب ، راستی ژل و اسپری و... واسه مو ضرر نداره؟یعنی میتونیم هر روز از اون استفاده کنیم؟
    يه وقتايي خودمو بغل مي كنم ؛
    و مي گم :
    غصه نخور ديوونه !!!
    من كه باهاتــــــــــم .....

نقل قول نوشته اصلی توسط Yalda -
    دوستای گلم !
    به من بگید بعد از اتوی مو چی به موهام بزنم که الکتریسیته اش از بین بره. نمی خوام اسپری بزنم که خشک بشه .
    یه چیزی که نرم و ل - خ - ت باشه
    یلدا جون من بهت سرم کریستال رو پیشنهاد میکنم هم وز موها رو میگیره هم برقشو و هم خیلی نرمو خوش حالت میکنه منم چون موهام فر هست بعد از سشوار یا اتو برق داره و یکمی وز میکنه که با سرم از بین میبرم.اکثر مارکهای معروف مثل wella و loreal دارند.امیدوارم به دردت بخوره؛)
    غزاله77 این نوشته را پسندیده.
    تا وقتی کفشهای کسی رو نپوشیدی،درباره راه رفتنش قضاوت نکن...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط taniya
    یلدا جون ، کرم مو یا واکس مو رو امتحان کردی؟

تانیا جون آره امتحان کردم ولی نشد .ممنون از راهنماییت

گل یاس عزیز! از شما هم ممنون، یه دونه می خرم ببینم چی میشه.

♥سمیرا♥ آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    273
    پسند کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط شیماجون
    سلام جیگرطلاهام....من یه گیری افتادم دوس جونا لطفا هلپ مییییییی.... تو مهمونی موهای دوستمو دیدم که پشتش منظم فر گرفته بم گفت با موس مو اینجوری شده..موهاشم مثل من لخته رنگ داره..من رفتم7 تومن موس موی لورال خریدم وقتی موهام خیس بود زدم اما کوچکترین حالتی نمیگره ....چراااااا؟مگه نکته خاصی داره که من نمیدونم؟

شیما جون توی حمام وقتی موهاتو شستی و شونه کردی همونطور که موهات خیسه و داره ازش آب میچکه موس رو میریزی کف دستت و موهات رو باهاش چنگ میزنی چند بار این کار رو تکرار میکنی ، وقتی موس به موهات رسید چند بار با دستات جمع کن و ولش کن . بعد بگذار خودش خشک بشه . همون حالتی میمونه و خشک میشه .
    پرناک و غزاله77 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

[quote=رکسانا]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "شیماجون":3fh9thr2
    سلام جیگرطلاهام....من یه گیری افتادم دوس جونا لطفا هلپ مییییییی.... تو مهمونی موهای دوستمو دیدم که پشتش منظم فر گرفته بم گفت با موس مو اینجوری شده..موهاشم مثل من لخته رنگ داره..من رفتم7 تومن موس موی لورال خریدم وقتی موهام خیس بود زدم اما کوچکترین حالتی نمیگره ....چراااااا؟مگه نکته خاصی داره که من نمیدونم؟
    [/quote:3fh9thr2]

شیما جون توی حمام وقتی موهاتو شستی و شونه کردی همونطور که موهات خیسه و داره ازش آب میچکه موس رو میریزی کف دستت و موهات رو باهاش چنگ میزنی چند بار این کار رو تکرار میکنی ، وقتی موس به موهات رسید چند بار با دستات جمع کن و ولش کن . بعد بگذار خودش خشک بشه . همون حالتی میمونه و خشک میشه .[/quسلام رکسانا جونیم....مرسی از راهنماییت عجیجم...اما موهای دوستم حالت نداشتا..قشنگ فررر بودا..ینی با این روش اونجوری میشه؟من موهام پرکلاغیه...موسمم لوراله مخصوص موی رنگ کرده..نیوا بهتره نه؟
    پروانه نیز گاهی فراموش میکند که زمانی کرم بوده

صفحه 1 از 18 123411 ... آخرینآخرین