نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree74Likes

موضوع: سیب زمینی طعم دار در مایکروویو

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 60
صفحه 1 از 8 1234 ... آخرینآخرین
    ناظر کیفی انجمن
    دخترک آواتار ها
    ساره.ر
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1960
    پسند کرده
    534

Red face سیب زمینی طعم دار در مایکروویو

سيب زميني طعم دار
    سيب زمينيا رو برش زدم و روش فلفل قرمز و نمك ريختم و گذاشتم 5-6 دقيقه تو مايكروويو كه از حالت خامي در بياد

[attachment=4:1wkt82mc]sibzamini1.jpg[/attachment:1wkt82mc]

بعد يه سس از روغن زيتون و روغن كنجد (هر روغني كه دلتون بخواد) و سير رنده شده و سبزيجات معطر و آويشن و يه ذره كچاپ درست كردم و سيب زمينيا رو خوب توش غلطوندم

[attachment=3:1wkt82mc]sibzamini2.jpg[/attachment:1wkt82mc]

و چيدم تو سيني

[attachment=2:1wkt82mc]sibzamini3.jpg[/attachment:1wkt82mc]

و گذاشتم 7-8-10 دقيقه! تو مايكروويو با تركيب گريل و مايكروويو بپزه. طعمش عالي بود.

[attachment=1:1wkt82mc]sibzamini4.jpg[/attachment:1wkt82mc]

مي شه به جاي مايكروويو از فر استفاده كرد كه فقط زمانش كمي بيشتر مي شه و براي نيم پز كردن سيب زمينيا هم مي شه از آب جوش استفاده كرد!

من تازگيا سيب زميني سرخ كرده رو هم همينجوري مي پزم كه محشر مي شه يعني اول سيب زمينيا رو ورقه ي كلف مي برم و مي ذارم تو مايكروويو نيم پز بشه بعد برش مي زنم و تو روغن فراوون داغ سريع سرخ مي كنم (سرخ كن باشه كه چه بهتر!) مي شه عين سيب زمينياي بيرون! وقتي هم پخت روش نمك و پودر سير و آويشن مي ريزم! ايده ش رو از تاپيكاي آشپزآنلاين گرفتم دستشون درد نكنه عاليه! تنها عكس موجودم همينه كه خيلي گويا نيست!

[attachment=0:1wkt82mc]sibzamini5.jpg[/attachment:1wkt82mc]

انتقالی
    1388/3/13 12:48 ب.ظ
    Baran_Memari, sh_capr, dokhtare ordibehesht و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    80
    پسند کرده
    0

Re: سیب زمینی طعم دار

منم تقریبا این جوری درست میکنم ولی من در اخر کار روش پنیر پیتزا میریزم خیلی خوشمزه میشه ممنونم عزیزم :72: :25:
    به سه چیز تکیه نکن، غرور، دروغ و عشق

آدم با غرور می تازد، با دروغ می بازد و با عشق می میرد

"دکتر شریعتی"

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    611
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

Re: سیب زمینی طعم دار در مایکروویو

نقل قول نوشته اصلی توسط cma
    ميگم ماکروفر تو آشپزخونه ما تزئينيه . ديگه چي ها ميشه باهاش درست کرد ؟
    گريل يعني چي ؟
    دوست خوبم..اسمتو بگو راستی که بتونیم راحت صدات کنیم..ماکرو اگه مثل مال من..گریل جدا..فر جدا هم داشته باشه که کلی کارایی داره..من اکثر غذاهای فریمو تو فر همین میپزم..گریلشم برای کباب کردنه..گریل اون شعله بالای تو فره که چون حرارت مستقیم و تند از بالا میده روی غذا رو برشته میکنه...مثلا اگه مرغ گذاشتی تو فر و پخته..میتونی چند دقیقه گریل رو روشن کنی تا برشته بشه روش..ماکروی ها هم اغلب گریل دارن که حالت عمودی و افقی میشه..

و اما دخترک عزیز:

من دو جور میدرستم سیب زمینی تو ماکرو رو..یکی اینکه سیب زمینیهای کوچکتر رو خوب خوب میشورم با فرچه و ...!بعد میذارم توی ماکرو با قدرت 900 وات(100%)بعد 7-8 مین که پخت..وسطش یه به علاوه ایجاد میکنم..کمی پنیر و هر چی که داشتم میریزم..مثل ژامبون..جعفری..ذرت و..(کامل و بزرگش میشه همون کومپور)

روش دوم اینه که سیب زمینی رو با پوست بازم میشورم خوب و برش میدم..روش یه کوچولو..یه قاشق روغن زیتون میدم..در حدی که همشون کمی اغشته بشن..بعد روش مرزه خشک..اویشن...نمک و فلفل..پودر سیر..و.....میپاشم و میذارم بار تو ماکرو..گاهی هم توی فر...بعدم با مخلوط سس هزار جزیره و قرمز سرو میشه!

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    611
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shokrane
    كانوكشن يعني چي؟
    فكر ميكردم تركيب ماكرو و گريل ميشه كانوكشن

کانوکشن یعنی فر!

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

ستاره جون نمی دونم شاید اشتباه کنم ولی منم فکر کنم کانوکشن همون ترکیب گریل و ماکرو هست.
    منم امشب درستیدم این سیب زمینی هارو.عاشق این غذاهای شیرازیم.من با روغن کنجد،کچاب،نمک،فلفل،گلپر و خیلی کم پنیر پیتزا درستیدم.نصف خوشمزه بودنش واسه شیرازی بودنش بود.ممنون دخترک جون.
    دلتنگی چه معنی دارد؟ دلتنگی معنی ندارد... درد دارد...!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

من همیشه درست میکنم البته فقط با نمک و زیره به کسانی که زیره دوست دارند پیشنهاد میکنم خیلی عالی میشه
    یکی میپرسد اندوه تو از چیست؟ سبب سازه سکوته مبهمت کیست برایش صادقانه مینویسم برای آنکه باید باشد و نیست

sara_behi آواتار ها
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    716
    پسند کرده
    4

با تشکر از دوستان می خواستم بگم این سیب زمینی هارو تو هواپز هم عالی میشه پخت . من 1نوع دیگه سیب زمینی رو درست میکنم که ایشاا... در اولین فرصت عکسشو میذارم:
    سیب زمینی هارو ورقه ورقه میکنم . بعد تو ظرف پیرکس یک لایه می چینم . لایه ی بعد کره و بعد پنیر می چینم و به همین ترتیب تا بالا بیاد و میشه بهد از سیب زمینی سوسیس و یا کالباس هم گذاشت . بعد تو فر یا هواپز میذارم . زمان پخت زیادی لازم نداره و خیلی خوشمزه میشه . بچه ها هم خیلی دوست دارن
    اینستاگرام و تلگرام
    noora.desserts

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    181
    پسند کرده
    616

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteh_laayegh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سيب زميني ها رو با دستور دخترك جون درست كردم ولي سيب زميني ها خام بود من 3 دقيقه هم بيشتر توي ماكرو گذاشتم . اشكال كارم كجا بوده ؟
    فرشته لایق عزیز من دفعه اول که درست کردم یه مقدار دندون میخورد ولی پخته بود ولی دفعه دوم که درست کردم سیب زمینی ها رو چیدم توی ظرف و نمک و فلفل زدم و روش سلفون کشیدم بعد از 7 دقیقه سلفون رو برداشتم و روغن و سس و پودر سیر زدم خوب شده بود ولی حالت سرخ شده نداشت . بعد هم بستگی به درجه ماکروویوت داره و اندازه سیب زمینی ها ت .
    امیدوارم تونسته باشم بهت کمک کنم .
    بهترین چیزها زمانی رخ میدهد که انتظارش را نداری .

صفحه 1 از 8 1234 ... آخرینآخرین