نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree7Likes
  • 2 Post By باران67
  • 3 Post By باران67
  • 2 Post By باران67

موضوع: اِوَپُرِيتِد ميلك evaporated milk يا شير تبخير شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    مدیر انجمن
    باران67 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    914
    میزان امتیاز
    2026
    پسند شده
    86623
    پسند کرده
    75985

ویترین مدال ها

اِوَپُرِيتِد ميلك evaporated milk يا شير تبخير شده

مدیر انجمن
    باران67 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    914
    میزان امتیاز
    2026
    پسند شده
    86623
    پسند کرده
    75985

ویترین مدال ها

اِوَپُرِيتِد ميلك – تهيه شير تبخير شده از شير خشك

به نقل از شف طیبه ی عزیز

اِوَپُرِيتِد ميلك evaporated milk يا شير تبخير شده يك محصول لبني هستش كه تشكيل شده از يك شير غليظ يعني همون شير معموليه كه 60 درصد آبش گرفته شده. اين مدل شير تفاوتش با "شير عسلي"Sweetened condensed milk اينه كه ديگه توش شكر وجود نداره و فقط يه شير غليظه. شير تبخير شده از اين لحاظ پرطرفداره كه زمان ماندگاريش به ماهها يا حتي سالها ميرسه. اين شير به دليل غلظتش در دسرها كاربرد زيادي داره و ميشه به جاي خامه در آشپزي ازش استفاده كرد (يه نمونه اش رو ميتونيد در سس آلفردو ببينيد)

شير تبخير شده رو با ماركهاي مختلف ميتونيم (با قيمت گزاف) تو بازار پيدا كنيم. منتها چون در بازار ايران هميشه و همه جا موجود نيست من يه شيوه رو توضيح ميدم كه بتونيم هر موقع كه نياز داشتيم به ميزان مورد نياز تو خونه تهيه و در جا مصرف كنيم

براي يك ليوان شير تبخير شده:
    شير خشك دو سوم ليوان
    آب سه چهارم ليوان

شير خشك مخصوص بزرگسالان رو با ماركهاي مختلف ميتونيد تو بازار پيدا كنيد. مزه خيلي خوبي داره و من معمولا (يعني هميشه) توي يخچال يه قوطي شير خشك نيدو دارم چون هم واسه آشپزي هم شيريني پزي مصرف زيادي داره. اصلا اگه تو خونه نباشه انگار يه چيزي كم دارم. اينجا شير خشك بزرگسالان با ماركهاي متعددي در بازار موجوده منتها چون ما از بچگي با مارك نيدو (ساخت شركت نستله) بزرگ شديم من كماكان بهش وفادار هستم و ماركهاي ديگه رو خريداري نميكنم.

ترفندي كه قراره به كار ببريم اينه:

ما بوسيله تركيب شير خشك و آب شير درست ميكنيم منتها يه شير غليظ به اين ترتيب يه چيزي با غلظت تقريبي شير تبخير شده خواهيم داشت

از آب جوش استفاده ميكنيم.
    پودر شير و آب رو توي مخلوط كن ريخته و خوب مخلوط ميكنيم تا يك شير يكدست و غليظ به ما بده

به همين سادگي و به همين سرعت. خوبيش به اينه كه به هر اندازه كه نياز داريم ميتونيم شير تبخير شده تهيه كنيم و لازم نيست نگران باشيم كه "خب حالا با بقيه اين قوطي شيره چي درست كنم؟".

منتها درجا مصرف كنيد. وقتي كه نميگيره پس بهتره موقع نياز شير تبخير شده تهيه كرده و ازش استفاده كنيم.

در پست آينده براي دوستاني كه تهيه شير خشك واسه شون خيلي سخته شيوه دوم رو توضيح خواهم داد

رسپي از chickensintheroad
    میس مهسا و zakizadeh این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    باران67 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    914
    میزان امتیاز
    2026
    پسند شده
    86623
    پسند کرده
    75985

ویترین مدال ها

اِوَپُرِيتِد ميلك – تهيه شير تبخير شده از شير معمولي

پس ميدونيم كه شير تبخير شده evaporated milk يك محصول لبني هستش كه تشكيل شده از يك شير غليظ يعني همون شير معموليه كه 60 درصد آبش گرفته شده. اين مدل شير تفاوتش با "شير عسلي"Sweetened condensed milk اينه كه ديگه توش شكر وجود نداره و فقط يه شير غليظه. شير تبخير شده از اين لحاظ پرطرفداره كه زمان ماندگاريش به ماهها يا حتي سالها ميرسه. اين شير به دليل غلظتش در دسرها كاربرد زيادي داره و ميشه به جاي خامه در آشپزي ازش استفاده كرد.
    شير تبخير شده رو با ماركهاي مختلف ميتونيم (با قيمت گزاف) تو بازار پيدا كنيم. منتها چون در بازار ايران هميشه و همه جا موجود نيست من دو شيوه تهيه شير تبخير شده در خانه رو توضيح ميدم. شيوه اول كه با شير خشك تهيه ميشه رو شاهد بوديد تا لحظات ديگه تهيه شير تبخير شده از شير معمولي رو خواهيد ديد

به راحتي ميتونيم شير معمولي رو تبديل به شير تبخير شده كنيم. كافيه 60 درصدش رو تبخير كنيم
    مسلما فرايند كارخونه ايش متفاوته منتها زماني كه يك رسپي از شما شير تبخير شده ميخواد ميتونيد به شيوه اي كه ميگم شير رو آماده و مصرف كنيد

يك ليوان شير معمولي رو توي يه تابه بزرگ يا ديگ بزرگ ريخته و با حرارت ملايم اجازه ميديم آبش تبخير شه. دقت كنيد شير نبايد قل بزنه. اينطوري ته ديگ نخواهيد داشت. و هر از گاهي هم بزنيد تا سر شير ايجاد نشه

اگر بار اولتونه يا آدم صبور و با دقتي نيستيد يا خيلي وسواسي هستيد راه مناسبترش اينه كه ديگ حاوي شير رو روي يك ديگ حاوي آب جوش قرار بديد و شير تبخير شده رو با حرارت غير مستقيم آماده كنيد. به اين ترتيب ته ديگ و سر شير نخواهيد داشت يا ميزانش خيلي كم خواهد بود

اگر از اول ذهني ديگ يا تابه رو خط كشي كرده باشيد ميدونيد كه كي 60 درصدش تبخير شده
    زيرش رو خاموش ميكنيم و شير رو از صافي رد ميكنيم تا سرشيرش گرفته شه (سر شيرش رو هم ميتونيد بعدا با نون و عسل ميل بفرماييد)

در كل شير تبخير شده چه مدل صنعتيش چه مدل خانگيش به تنهايي چيز خوشمزه اي نيست. اين شير به دليل حرارتي كه ميبينه مقداري كاراملايز شده و قدري رنگش از شير معمولي تيره تره.

شير تبخير شده رو ميشه در هنگام نوشيدن قهوه سرو كرد يا به جاي خامه ازش استفاده كرد يا انواع دسرها و شيرني ها رو تهيه كرد. نكته اش به اينه كه نسبت به شير معمولي غليظتره. و دقيقا همين غلظتشه كه ما بهش نياز داريم.
    توصيه ميكنم تازه تهيه كرده و سريع مصرف كنيد هر چند كه ماندگاريش از شير معمولي بيشتر خواهد بود ولي من توصيه نميكنم بذاريد بمونه. پس همه چيز رو تازه تهيه و مصرف كنيد

براي به دست آوردن يك ليوان شير تبخير شده دو نيم ليوان شير رو بجوشونيد تا به يك ليوان برسيد.
    من اگر بخوام بين اين دو روشي كه توضيح دادم يكي رو انتخاب كنم ... اونيه كه با شير خشك درست ميشه رو پيشنهاد ميكنم چون سرعت عملش خيلي بالاست و كيفيتش هم مطلوبه. منتها از نظر قيمت اين يكي برتري داره.
    میس مهسا, zakizadeh و hengamehh این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    باران67 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    914
    میزان امتیاز
    2026
    پسند شده
    86623
    پسند کرده
    75985

ویترین مدال ها

شیر تبخیر شده

شیر تبخیر شده تهیه شده از شیر معمولی با دستور شف طیبه ی عزیزم:

اِوَپُرِيتِد ميلك evaporated milk يا شير تبخير شده

انقدر همه ی نکات رو عالی و کامل گفتن که حرفی برای گفتن نمیمونه
    hengamehh و pariyan این نوشته را پسندیده.

• بانک بند ناف
  • کلمات کلیدی این موضوع