نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: انواع غذا با مغز، دل، قلوه و جگر

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 111
صفحه 2 از 14 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    137
    پسند کرده
    0

Re: انواع غذا با مغز، دل، قلوه و جگر

خوراک دل و جگر و قلوه گوسفند.راستش همسری دل و جگر سیخی و کبابی رو فقط رو زغال قبول داره به همین دلیل تو خونه بیشتر اینجوری درست میکنم.
    پیاز رو تفت میدم بعد دل و جگر رو که خورد کردم میریزم توش و با رب تفت میدم.یه گوجه کوچیک هم تو ش خورد میکنم.
    ابلیمو نمک و فلفل میزنم.خیلی خوشمزه میشه.

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

Re: خوراک جگر

این خوراک جگر مرغ هم خیلی خوشمزست...
    یه پیاز رو تو رغن سرخ کنید...بعد جیگر و فلفل سیاه و نمک رو اضافه کنید...یه تفت بدین و نوش جان...تازه بدون پیازشم میشه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    30
    پسند کرده
    8

سلام؛
    من بعضی وقتا تو غذای فرگل جون به جای رب گوجه از رب انار استفاده می کنم.... برا اونایی که غذای ترش دوست دارند خیلی خوب و خوشمزه میشه.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    164
    پسند کرده
    55

من تهرانی هستم و همیشه خوراک جغور بغور(که تلفظش می کنیم جغول بغول!!) را اینجوری درست می کنیم:

اولآ که در تهیه اون فقط از جگر سفیدی گوسفند استفاده می کنیم چون جگر سیاه بعد از پخت سفت و از نظر ما بد مزه می شه. پس در ابتدای کار جگر سفید را با مقدار متناسبی پیاز و آب می پزیم(که این پیاز بعد از پخت به دور انداخته می شه)-بعد از اینکه جگر سفید کامل پخت اونرو از توی قابلمه در میاریم و به در اندازه یک بند انگشت (انگشت کوچک)ریز ریز می کنیم و کنار می گذاریم.
    داخل یک ماهیتابه/ قابلمه نچسب مقدار زیادی پیاز داغ خلالی شده درست می کنیم (هرچی بیشتر بهتر)+ زردچوبه. البته پیازداغ باید کمی آبدار باشد . بعد جگرهای خورد شده رو به این پیاز داغ اضافه می کنیم و یه 5 دقیقه ای حسابی تفتش می دهیم و کمی نمک و فلفل سیاه هم اضافه می کنیم.خوب که تفت خورد یک قاشق رب گوجه فرنگی اضافه می کنیم و تفت می دهیم و بعد هم کمی از آبی که جگر سفید در آن پخته شده رو اضافه می کنیم و رب انار هم به اندازه دلخواه می ریزیم (ما ترشیش رو دوست داریم و به نظر ما مزه این غذا به همین رب انارشه)و میگذاریم تا چند تا جوش بزند و آب غذا به خورد جگرها برود و مزه دار شود . نمک و فلفل غذا را اندازه می کنیم و آنرا با نان سرو می کنیم.خیلی خوشمزه می شه.

من خودم خوراک ساده جگر سرخ شده مرغ با پیاز داغ و فلفل سیاه رو خیلی دوست دارم(توی صفحه قبل یکی از بچه ها نوشته بود.)
    بـیا بـبار و مرا خیس عطر بــاران کن
    بدون یــاد تــو قـلبم کویر خواهد شـد ....

ناظر کیفی انجمن
    دخترک آواتار ها
    ساره.ر
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1965
    پسند کرده
    534

خوراک جگرمرغ بسیاااااااار خوشمزه:

جگر رو تکه تکه کردم و با پیاز داغ و فلفل دلمه ی نگینی شده تفت دادم و بعد ادویه ی کاری، لیمو فلفل، آویشن، پودر زیره، زردچوبه، فلفل قرمز، نمک، پودر سیر و کمی هم سیر رنده شده اضافه کردم و چند تا فلفل شیرین محلی هم حلقه کردم و باهاشون قاطی کردم، حسابی که تفت خوردن چند تا گوجه فرنگی پوره شده اضافه کردم و گذاشتم برای خودش جا بیفته. روش هم سیب زمینی نگینی سرخ ده ریختم موقع سرو.

محشر بود نیدونم چرا! فک کنم به خاطر ادویه ها، گوجه فرنگی به جای رب و همینطور تازگی جگر احتمالا!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    0

من يه خوراك با دل و جگر و قلوه درست مي كنم كه خيلي خوشمزه است.
    پياز داغ زياد ،فلفل سياه ،زردچوبه، يه مقدار گوشت لقمه اي گوسفند و دل گوسفند را كمي تفت ميدم بعد با آب كم مي ذارم پخته بشه ،وقتي پخته شد قلوه را اضافه مي كنم و وقتي ديگه اصلا آب نداشت جگر را اضافه مي كنم ، يخورده كه سرخ شد گرد ليمو عماني و نمك مي زنم. جگر سياه زود پخته مي شه و اگر زيادي پخته بشه سفت مي شه به همين دليل بايد آخر اضافه بشه . من يكبار همه مواد (دل ، جگر و قلوه ) را باريك و بلند ريز كردم خيلي خوشگل شد. درست كردم عكس مي گيرم
    در قلب خود بنویسید که: امروز بهترین روز سال است.

azy آواتار ها
    میزان امتیاز
    76
    پسند شده
    3388
    پسند کرده
    1700

جغور بغور مامان پز
    جگر سفید گوسفند رو با کمی گوشت گوسفندی توی زود پز پختیم و پیاز داغ فراون و سیب زمینی سرخ شده

خوراگ جگر مرغ
    ..پیاز را سرخ میکنم.از تابه خارج میکنم..جگرهای تمیز دشه رو با روغن تفت میدم. وقتی سرخ شد...زردچوبه و رب یمزنم..و پیاز داغ رو اضافه میکنم..ادویه و فلفل میزنم...1 عدد گوجه هم توش خرد میکنم..و بعد از چند دقیقه سرو میکنم..با سیب زمینی سرخ شده

آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

صفحه 2 از 14 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین