نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree155Likes

موضوع: پخت انواع نان ، کیک و شیرینی با ماکروفر

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 149
صفحه 1 از 19 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    DaDa آواتار ها
    سارا حکمتی
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    7611
    پسند کرده
    2903

ویترین مدال ها

Red face پخت انواع نان ، کیک و شیرینی با ماکروفر

سلام. ممنون

من سوال در مورد پخت کیک با ماکروفر دارم ، براي اولين بار با ماكروفر كيك پختم ، حالا چون دفعه اول بود از اين پودرها كيك گرفتم ، نصفش هم كاكائو قاطي كردم ، زبرا كيك درست كردم ، قيافه اش خيلي شيك شد.
    هميشه با فر درست ميكنم ، خوب ميشه.

سوال اول : اول كه گذاشتم تو ماكروفر وسطش گود شد و بقيه اش پف كرد!
    بالاخره هم وسطش نپخت ، مجبور شدم كانوكشن رو روشن كردم.
    اين دفعه پخت ولي وسطش قلنبه اومد بالا!!!!!!!!!!!!!

سوال دوم : براي اينكه راحت از ظرف جدا بشه گذاشتم خوب سرد بشه ، يك كم زيرش خمير شد ، به خاطر همين بود؟
    عکسهای بدون توضیح حذف می شوند !

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ساناز مامان دانیال آواتار ها
    ساناز
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    32
    پسند کرده
    0

Re: پخت کیک با ماکروفر

نیسا جان
    مایکروفر را قبلش گرم کردی بعد کیک را بذاری ؟؟؟
    تو میاکروف رمعمولا کیک مثل تو فر سطحش صاف نمیشه اول هم دور کیک میپزه همون جوری که تو گرم شدن غذا اول دور بشقاب گرم میشه بعد وسط
    ولی اگه دیدی تموم شد و کیکت نپخت همون ترکیب گریل و مایکرو را که اول دادی برای پخت دوباره با زمان کمتر بده میپزه
    الهه (مامان النا) این نوشته را پسندیده.
    اينجا ایران است....حوا بودن تاوان سنگيني دارد...

مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    3820
    پسند کرده
    2794

بچه ها قالب سیلیکونی گرد یا مستطیل هم تو بازار هست؟من هر چی دیدم مدل دار بوده می خوام کیک درست کنم و برای بار اول اگه بشه با خامه تزئین کنم.فکر می کنم قالب مدل دار رو نشه راحت برش زد.به نظرتون میشه؟ یه چیز دیگه میدونم که ظرف فلزی نباید توی ماکرو فر بکار بود اما اگر فقط از کانوکشن استفاده کنیم چی؟ :23: در این حالت اصلا میشه کیک پخت یا باید از پخت ترکیبی استفاده بشه؟

از سه باری که با پودر آماده کیک درست کردم یک بار عالی شد یک بار خوب بود یک بار هم جای بناها خالی مثل بتون سفت و سخت شد :42: :maskhare:

نقل قول نوشته اصلی توسط DaDa نمایش پست ها
    اگه همون قالبهاست که اصلا نمیشه باهاش کار کرد!
    البته من ناشی هستم ، بهم نخندین ، اما یه بار توش ژله درست کردم ، چشمتون روز بد نبینه ، تمام آشپزخونه ژله ایی شد ، بعد هم که اصلا از تو قالب در نیومد !!!! :15: حالا چه جوری توش کیک می پزن ؟

:23: می شه بگین چطوری باید ازش استفاده کرد؟ :72:

نقل قول نوشته اصلی توسط Mami Roham نمایش پست ها
    سلام دادا جون من از این قالبها دارم , اگر عکس کیک های منو دیده باشی با همین قالبها درست کردم .ژله هم توش درست کردم به مشکل برنخوردم ( برای اینکه راحت ژله از قالب بیرون بیاد باید:
    1- قبل از ریختن ژله قالب را خیس کنی و چند دقیقه تو فریزر بذاری زمان سرو کردن هم باید ظرف را در آب گرم قرار بدی ( البته من از سشوار برای دراوردن ژله استفاده میکنم که خیلی خوب جواب میده به این صورت که قالب را وارونه توی ظرف سرو قرار میدی و با سشوار گرم می کنی ژله خیلی راحت بیرون می اد.
    باقالی پلو با
    مرغ

مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    3820
    پسند کرده
    2794

آرتا جون اگر زحمتی نیست میشه برام بفرستی؟
    مستانه جون ممنون خانمی وقت کنم حتما یه سر میرم.راستش من دوبار با پودر کیک درست کردم بار اول عالی شد فوق العاده بود بار دوم سفت سفت شد.یکبار هم خودم مایه کیک رو آماده کردماون هم تقریبا خوب بود.
    یه چیزی بگم بخندید امروز کیک اسفنجی رو که نجما توی نی نی سایت آموزش داده بود درست کردم اون هم مثل پاره آجر شد :24: :42:
    دوشنبه میخوام یه تولد سه نفره برای پسرم بگیرم و کیک رو خودم درست کنم امروز برای دست گرمی که پختم این شد وای به حال کیک اصلی
    دعا کنید کیکم خوب دربیاد فکر کنم مدت زمانی که کیک توی ماکروفر بود زیاد بوده که اینطوری شده نظر شما چیه؟ :23:
    باقالی پلو با
    مرغ

مدیر انجمن
    DaDa آواتار ها
    سارا حکمتی
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    7611
    پسند کرده
    2903

ویترین مدال ها

من دیروز یه کیک توی ماکروفر درست کردم ، بد نشد ، البته یه خورده تنظیماتش با سعی و خطا بود ولی به هر حال آخرش کیک شد !
    این تجربیات رو می نویسم شاید به درد بخوره .
    13 دقیقه ماکرو + کانوکشن
    5 دقیقه گریل + کانوکشن .... روی توری فلزی
    8 دقیقه کانوکشن 180 تا 200

13 دقیقه ماکرو + کانوکشن
    5 دقیقه گریل + کانوکشن .... روی توری فلزی
    8 دقیقه کانوکشن 180 تا 200 درجه
    عکسهای بدون توضیح حذف می شوند !

كيك تو مايكرو بستگي به دماي mic ماكرو داره ولي يه چيز كليش من خودم هميشه تو مايكروفر ميپزم

ابتدا ظرف پيركس را با روغن و كمي ارد چرب ميكنيم و 1 دقيقه در مايكرو ميگذاريم با قدرت اخر mic (مال من 100 است) بعد مايكرو را با كانوكشن درجه اخر گرم ميكنيم بعد كيك را طبق دستوري كه دارين درست كنيد

حالا براي كيكهايي كه از خودشان رنگ دارند مثل شكلاتي ها mic 100 (همون اخرين درجه mic) زمان 5 دقيقه بلافاصله mic 60 زمان7 دقيقه اگه مايكروفرتان پخت دو مرحله اي داشته باشه همون دفعه اول هر دو تا را بزنيد اگر نه تا تمام شد سريع بعدي را بزنيد

براي كيكهايي كه از خودشان رنگ ندارند و سطح كيك برشته ميشودmic 100 و 5 دقيقه بعد mic 60 و 3 دقيقه

البته راحت تر از همه اينه كه از ÷ودر هاي اماده استفاده كرد براي اون هم هر 500 گرم پودر كيك اماده تركيب كانوكشن 250(اخرين دماي كانوكشن هر ماكروفر)و ماكرو 40 و زمان 13 دقيقه
    البته چند تا نكته داره با مايكروفر
    1. ظرف پيركستون بايد پايين و قسمت دهنه اش تقريبا يه اندازه باشه
    2. اون چرب كردن با ارد و 1 دقيقه زمان خيلي مهمه
    3. منظورم از پخت دو مرحله اي اينه اول مايكرو را زده قدرت را انتخاب و زمان را ميدهيم بعد دوباره مايكرو را زده و قدرت و زمان را ميدهيم بعد start
    در مورد زمانها هم تقريبي است وقتي تمام شد يه چننگال داخل كيك بكنيند اگه مواد بهش نچسبيده بود پخته اگر نه همون كارا را 2 دقيقه ديگه تكرار كنيد
    با مايكروفر خيلي غذا ها ميشه درست كرد من كمپوت را هم درست ميكنم برنجم همين طور خيلي راحته
    اها در ضمن قدرت مايكرو من 20 تا 20 تا كم ميشه اينو گفتم تا دستون بياد چجوري با مال خودتون اگه فرق داشت هماهنگ كنين

ارسال مطلب توسط ساناز مامان دانیال
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    110
    پسند کرده
    178

Re: انواع کیک و شیرینی با مایکروویو

ماكرو فر من هم خودش درجه مخصوص كيك داره منتا حالا چهار پنج نوع كيك توش درست كردم عالي ميشه همونطور كه عسل بانو گفتن تو ظرف پريكس با روغن چرب ميكنم و توش ارد ميپاشم بعد مايع كيك خيلي خوب ميشه.
    لبخند بزن

شهلا ک آواتار ها
    شهلا ک
    میزان امتیاز
    331
    پسند شده
    4778
    پسند کرده
    771

Re: انواع کیک و شیرینی با مایکروویو

من دیدم از این آتیش آبی گرم نمی*شه خودم دست به کار شدم من بینوا با ترس و لرز پختن کیک رو تجربه کردم و اماااااااااااا

اونایی که ماکروفر ال جی سولاردم دارن من با دستور زیر دکمه کیک رو زدم توی یه قابلمه کوشمولوی پیرکس هم درست کردم ... دیگه چیزی هست بگید جواب بدم

این کیک آزمایشی بود

فردا و پس فردا دو تا کیک باید درست کنم یکی واسه مامانم اینا یکی واسه مامانش اینا ... عکسش رو بعداً براتون می*گذارم آخه تولد همسری هستش

و اما دستورش

من تا جایی که شنیدم توی ماکرو همه جور کیکی می*شه پخت ماکرو من سولار دم هستش و خودش دکمه کیک داره

من اینبار اینطوری درست کردم ... ( همسری و داداش جونش خوششون اومد ولی من زیاد راضی نبودم)

مواد لازم:
    4 عدد تخم مرغ
    4 قاشق غذا خوری سرپر آرد
    4 قاشق شکر
    وانیل کمی
    بیکینگ پودر نصف قاشق چای خوری

سفیده و زرده رو جدا کردم سفیده رو اینقدر زدم که از ظرف نریزه بعدشم زرده رو با شکر اینقدر زدم که کرم رنگ شد بعد کم کم آرد رو اضافه کردم و بعدشم که سفیده رو ریختم و یه هم کوچولو زدم و بعدشم انداختمش تو ماکروفر و دکمه کیک رو زدم خودش 35 دقیقه تعریف کرد
    آها ظرفش پیرکس بود که تهش رو کاغذ روغنی انداختم

راستی از اونجایی که یکبار گند زده بودیم و می*خواستیم تخم مرغ آبپز تو ماکرو درست کنیم و ترکیده بود بوی بد سوخته تخم مرغ بلند شد ولی خوشبختانه کیکه بو نگرفته بود

دست آخر هم با اعمال شاقه ... بس که این همسری هی ناخنک زد و هی گفت چی شد چرا اینطوری شد این رنگیش کن ... خامه مالیش کردم و ... هلاک 12 شب خوابیدم

نقل قول نوشته اصلی توسط نسرين نمایش پست ها
    shahla591980 جان ميدوني كه توي سولاردام ميتوني، غير از استفاده از دكمه پخت سريع ، از كانوكشن هم استفاده كني. اينطوري انگار فقط از فر استفاده كردي.يا از پخت تركيبي co+micro كه اينطوري سرعتش بالاتر ميره.
    اين كيكت هم اگه اوليشه واقعاً عالي شده و حتماً خوشمزه.
    شوید پلو

نایاب 90 این نوشته را پسندیده.
    http://barehtodeli.niniweblog.com

صفحه 1 از 19 123411 ... آخرینآخرین