نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree39Likes

موضوع: چگونه همسری خنده*رو و شوخ طبع باشیم؟

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 162
صفحه 1 از 21 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    4

چگونه همسری خنده*رو و شوخ طبع باشیم؟

سلام .
    من قبل از ازدواج با همسرم ،در واقع تو دوران آشناییمون به قول شوهرم اونقدر میخندونمش که دل درد میگرفت و احساس میکرد اونقدر من سر شار از انرژی هستم که اگه یه روز صدام رو نشنوه روزش روز نمیشه.

دلیل ایجاد این تاپیک واسه من این بود که احساس میکنم با وجود همه خوشبختی که گیرم اومده و آرامشی که الان دارم اما خندیدن و خندوندن کاملا یادم رفته.
    تقریبا تبدیل شدم به یه زن کاملا جدی . باور کنید نمیتونم به یاد بیارم چطور شوخی میکردم و چی میگفتم.
    خیلی به خودم فشار بیارم باید چند تا شوخی سک 30 کنم تا کمی جفتمون بخندیم که خودم اصلا از این روش خوشم نمیاد.

مرد من و فشارهای روحی که داره ایجاب میکنه که من همسری خنده رو و شوخ طبع باشم، اما چطوری؟

از هر کس که میتونه راهنمایی کنه تمنا میکنم وقت بذاره و کمکم کنه . ممکنه مشکل خیلی از شما هم باشه.
    پیشاپیش از همه شما ممنونم. :72:
    پیچ جاده، آخر راه نیست، مگر اینکه تو نپیچی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    9
    پسند کرده
    0

Re: چگونه همسری خنده*رو و شوخ طبع باشیم؟

شیوا جان کاملا همدردیم من و شوشو قبل از ازدواج روزی 3-4 ساعت با هم با تلفن حرف میزدیم ولی الان خیلی زور بزنم یکساعت حرف بزنیم منم واقعا نمیدونم باید چکار کنم خیلی بخودم فشار میارم ولی بعضی وقتها احساس میکنم اون نگین قبلی انگار مرده دیگه پیداش نیست. منم خیلی دلم راهکار میخواد
    از هر نگاه نادرست نترسید/ از هر طعنه تاریک نترسید/از پسین و پرده خالی غروب/از لکنت و گریه نترسید
    دوستتان دارم ای سادگان صبور

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

شيوا جونم من هم با شما همدردم و طوري شده كه شوهرم ميكه انكار ابروهاتو بهم دوختن از بس كه همش قيافت جدي شده
    من از اول ازدواجمون بيشتر از شوهرم حرف ميزدم و شوخي ميكردم و هميشه جو خونه رو تو دست داشتم الان خيلي كم ميخندم و حتي مو قع بازي با خلود خندم از ته دل نيست و نميدونم جرا اينطوري شدم
    ببخشيد ها تو خواستي كمك بكيري من دردمو نوشتم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    0

سلام
    میبینم که اینجا هم شده تاپیک شهریوری ها
    :43: .....
    بچه ها دلم گرفت از نوشته هاتون
    نمیتونم شما رو درک کنم
    اخه من از اولش همش تو تریپ شوخی و شیطنت بودم الان هم هستم
    حتی فکر میکنم الان بیشتر میخندم و شیطنت میکنم
    ما حتی خاطرات اون روزها ( اشنایی و نامزدی )رو مرور نمیکنیم
    چون الان برامون تبدیل شده به خاطرات زیباتر
    چرا فکر میکنید خنده هاتون از ته دل نیست؟
    چرا دیگه نمیتونید بخندید؟
    دنبال سوژه اید؟
    چه سوژه ای بهتر و زیباتر از فرزندان دلبندمون؟
    یعنی اونا نمیتونن خنده رو مهمون قلبمون کنن؟
    فکر میکنین من مشکلات ندارم؟
    شاید هیچکدومتون مشکلات منو نداشته باشین اما
    من نمیخام سخت بگیرم و زندگی رو به کام خودم زهر کنم
    برا همین به همه چی میخندم و همه چی رو زیبا میبینم
    از روزی که چنین تصمیمی گرفتم زندگی برام خیلی راحتتر و زیباتر شده
    .................
    یالا شما هم بجنبید
    همین الان به شکرانه سلامت بچه هامون یه لبخند ملیح بزنیم
    نذاریم بعد از گرفتار شدن حسرت این روزها رو بخوریم
    شاد باشیم و شادکنیم خلق خدا رو
    من هفته گذشته برا رییسم که یه مشکل داشت نذر کردم
    نذرم این بود :
    شاد کردن دل یک انسان روز عید فطر که خودم انجام بدم و خودشون هم شاد کردن 5 نفر

................................
    mayounesi و fingil 0 shishi این نوشته را پسندیده.
    به جهان خرم از انم که جهان خرم از اوست
    عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    34
    پسند شده
    1467
    پسند کرده
    2950

دوست جونا من هم به این مساله مبتلا هستم و تازه بدتر اینکه مساله من کلا مزمن هست . یعنی سابقه داره !!! چون من اصولا آدم جدی ای هستم . همیشه همینطور بودم حتی قبل از ازدواج . البته شوهرم هم خیلی اهل شوخی نبوده .
    بدتر از اون اینه که خیلی هم اهل حرف نیستم (البته غیبت که استثناست :evil: ) یعنی ما قبل از ازدواج هم کلا مکالمه های تلفنیمون حداکثر 10 دقیقه بود و همیشه به آدمهایی که حرف برای گفتن دارن و شوخ طبع هستند حسرت میخورم .
    مساله ما مشکلات زندگی نیست مساله ذات منه که جدیه و نمی دونم چیکار کنم .
    خلاصه که هر کی دوای این درد رو پیدا کرد یه نسخه اساسی تر هم واسه من بپیچه که مشکلم ریشه داره :maskhare:
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1297
    پسند کرده
    219

سلام سلام .
    منم مشکل شما رو دارم شدید ... میدونین ما قبل از ازدواج دوست بودیم و کمِ کم روزی 2 ساعت حرف میزدیم!!! ولی الان نه ... 1 دلیلش فکر میکنم به خاطر شغل شوشو هستش که دلش نمیخواد سختیها و مشکلات کارش رو بیاره تو خونه و وقتی میاد انقدر خسته اس که من با وود اینکه از صبح تنها بودم و حوصله ام حسابی سر رفته بازم تنهاش بذارم تا استراحت کنه ...
    مبین جون خدا بچه هاتون رو زنده و سالم نگه داره ... ولی مثلا یکی مثل من که این مشکل رو داره و بچه هم نداره باید چیکار کنه؟؟؟ :23:
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    4

سلام دوستان
    روزی که این تاپیک رو ایجاد کردم راجع به همین موضوع کمی سرچ کردم و در نهایت سادگی تمام راز خوش مشرب و شاد بودن رو در این کلام زیبای سولیا جونم خلاصه کردند( هر روز که از خواب پا میشید بخواهید که شاد باشید)
    مطلب زیر رو بخونید.
    -------------------------------------------------
    از مدت ها قبل پژوهشگران به این نتیجه دست پیدا کرده اند که یکی از فاکتورهای حیاتی برای قضاوت در مورد کیفیت رابطه، اندازه گیری میزان خوش مشربی و شوخ طبعی در آن است. اگر در یک رابطه خنده وجود داشته باشد، می توان نتیجه گرفت که آن ارتباط سالم است.
    زمانی که خنده و شادی متوقف شود، ارتباط به لبه پرتگاه نزدیک خواهد شد. اگر شما به دنبال آن هستید تا روابط رضایت بخش تری را چه در محیط خانه و چه در ارتباطات شغلی خود داشته باشید، باید به شادی و لبخند اهمیت داده و حس شوخ طبعی خود را نیز افزایش دهید.
    در این قسمت شما را با 5 تکنیک آشنا می کنیم که به واسطه آن هم می توانید حس شوخ طبعی خود را ارتقا بخشید و هم سلامت روابط خود را تضمین کنید.
    1- با تمرکز بر روی موضوعات جالب سعی در بیدار کردن حس شوخ طبعی خود داشته باشید. شاید این امر در مراحل اولیه قدری دشوار به نظر برسد، اما چیزی نخواهد گذشت که تمام اطراف خود را مملو از چیزهایی خواهید دید که باعث بیدار کردن حس خوشحالی در شما می شوند. با اتکا به این شیوه از زندگی خود نیز لذت بیشتری خواهید برد.
    2- اگر احساس می کنید که به تازگی خیلی کمتر از گذشته می خندید، شاید بهتر باشد که ارتباط خود را با افراد شوخ و با مزه بیشتر کرده و از افراد بی حوصله و غمگین فاصله بگیرید.

3- یاد بگیرید که به برخی از کارهای خودتان هم بخندید. اگر این کار را نکنید، این حق را به دیگان می دهید تا به شما بخندند. بسیاری از افراد به دلیل ناامنی ها و ترس هایی که در وجود خود احساس می کنند، قادر به انجام یک چنین کاری نیستند. آنها از این می ترسند که در نظر دیگران احمق و فاقد صلاحیت جلوه کنند. به هر حال همه افراد در زندگی خود دچار اشتباه می شوند، اگر به اشتباهات خود بخندید آنها را کم اهمیت جلوه می دهید. همچنین این امر از جمله خصیصه های فطری انسان نیز قلمداد میشوند.
    4- عکس های جالب و جوک های بامزه را جمع کنید و بر روی در یخچال یا تابلوی اعلانات بچسبانید تا همه بتوانند آنها را ببینند و لذت ببرند. البته باید از انواع جوک های نژاد پرستانانه، برانگیزاننده جنسی و پلید صرف نظر کنید. باور کنید که بدون وجود یک چنین مسائلی باز هم می توانید بخندید. من به شخصه ارزشی برای مقوله های زشت قائل نیستم.
    5- از حس شوخ طبعی برای حل مشکلات موجود در روابط خود بهره بگیرید. زمانیکه در رابطه خود به بن بست می رسید، سر شوخی را باز کنید.
    یکی از دوستانم تعریف میکرد که چندی پیش با همسر خود مشاجره ای داشت. در گرماگرم بحث همسرش ناگهان حرف بدی به او زد، دوست من هم با شنیدن آن عبارت به همسرش گفت تو با بیان یک چنین عبارات زننده ای کمر مرا شکستی! ناگهان همسرش شروع به خندیدن کرد و خودش هم همین کار را ادامه داد. چیزی نمی گذرد که هر دو یادشان می رود که چرا با هم دعوا می کردند و همه چیز به حالت عادی باز می گردد.
    باید توجه داشته باشید که شوخ طبعی ذاتی نیست و یک امر کاملاً اکتسابی میباشد. شما اگر بخواهید به راحتی می توانید حس شوخ طبعی خود را افزایش دهید. زمانی که این کار را انجام دهید به این نتیجه می رسید که روابطتتان غنی تر و مستحکم تر می شوند. مردم هم به چشم یک فرد جذاب تر به شما نگاه می کنند. این امر هم به نوبه خود سبب می شود که حس شوخ طبعی شما باز هم بیشتر ارتقا پیدا کند
    -------------------------------------------------------------------------------------

بهتره دیگه کسالت و بی ثمری رو کنار بذاریم. من که از همین امروز میخوام شاد باشم و شاد کنم. یالله دیگه شما هم بجنبید. :25:
    بیاید هر وقت پیشرفتی داشتیم اینجا بنویسیم. مثلا من اعتراف میکنم که خیلی از مواقع از جمله های قشنگ و خنده دار سولیا جونم و سالی جون و مهگلی استفاده میکنم و باعث میشم خودم و شوهرم لحظه خوشی داشته باشیم. :42: خوب فقط کمی وقت میخواد. مطمءنم که بعد از مدتی عادت میکنیم که خوش برخورد و خنده رو باشیم.یعنی خندیدن و خندوندن اکتسابیه و فقط کافیه یه مدت تمرین کنیم.
    mayounesi این نوشته را پسندیده.
    پیچ جاده، آخر راه نیست، مگر اینکه تو نپیچی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    0

افرین شیوا جونم
    ماشاااااااااااااااااااااا اااااااااااااا
    به خدا کلی خوشحال شدم که چنین تصمیمی گرفتی
    خدا کنه بقه دوس جونا هم سعی خودشون رو بکنن
    یا لا ................
    :43: :43: :43: :43:
    رویاااااااااااااااااااااا ااا
    ببینم چکار میکنی؟
    ریپورت کاراهای بامزه ات رو بده وگرنه خودم میدونم و ننه شوشوت
    ..........................
    ارام جون
    عزیزم
    شاد بودن که بهانه نمیخاد
    مگه ندیدی خانواده هایی که بچه دارن اما همیشه غمگین هستن
    به نظر من خودت شروع کن یواش یواش این روحیه شاد بودن رو تو خونه زنده کنی
    با شوخی
    شیطنت
    بازی و ..........
    .................................................. .....................
    sh جون شما هم همینطور
    به قول شیوا جون شادی اکتسابیه
    شادی یک هنره
    چطور سعی و تلاش میکنی تا رانندگی و نقاشی و اشپزی یاد بگیری
    برا شاد بودن هم باید سعی کرد و تمرین و تمرین و تکرار
    به جهان خرم از انم که جهان خرم از اوست
    عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

صفحه 1 از 21 123411 ... آخرینآخرین