نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree32Likes

موضوع: 6شرط ضمن عقد پيشنهادي براي زنان

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 53
صفحه 1 از 7 1234 ... آخرینآخرین
 1. #1
  مدیر انجمن
  rahayi آواتار ها
  رها.ب
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۵/۰۲
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,232
  میزان امتیاز
  16
  پسند شده
  982
  پسند کرده
  279

  ویترین مدال ها

  6شرط ضمن عقد پيشنهادي براي زنان

  قوه قضاييه شروطي را براي زنان در هنگام ازدواج پيشنهاد داده است . کميسيون حمايت از حقوق زنان و کودکان معاونت توسعه قضايي قوه قضاييه 6 شرط مترقي خواهانه براي ازدواج زنان پيشنهاد داده است. در قوانين کنوني ايران، محدوديت*هاي بسياري در خصوص حقوق متقابل براي زن و شوهر وجود دارد. بنابراين، اين قوانين در بسياري موارد نمي توانند پاسخگوي نيازها و باورهاي بسياري از افراد و همچنين ساختار و کارکرد تغيير يافته خانواده باشد. لذا تا هنگامي که قوانين مربوط به تنظيم روابط خانوادگي اصلاح نشده و کاستي*هاي آن*ها از ميان نرفته است، براي رسيدن به تعادل حقوقي ميان زن و شوهر در چارچوب خانواده، بايد دنبال راه کارهاي ديگري بود. يکي از مهمترين اين راه کارها، استفاده از شرط در حين عقد ازدواج است.


  هر چند در سندهاي کنوني ازدواج، شماري از اين شرط*ها با عنوان شروط ضمن عقد آمده است، ليکن در برخي از موارد کافي به نظر نرسيده و لازم است شروط ديگري به اين گونه موارد قيد شده در سندهاي ازدواج افزوده شود. شرط*هاي زير از جمله شروطي هستند که در سندهاي ازدواج قيد نشده اند، ولي مورد پذيرش مراجع قضايي و اجرايي است و بنابراين، شوهر و زن مي*توانند آن*ها را با توافق يکديگر در سند ازدواج بگنجانند.لازم به ذکر است به دليل بار قضايي متون حقوقي، هر نوع تغييري در عبارات و کلمات پيشنهادي قوه قضائيه، از سوي دادگاه*ها ممکن است در زمان اجراي شرط، مشکلاتي را ايجاد کند. شروط پيشنهادي قوه قضاييه به اين شرح است:  الف. شرط تحصيل

  اگر چه حق تحصيل از حقوق اساسي هر فرد است و نمي تواند از تحصيل افراد جلوگيري کرد، اما براي پرهيز از مشکلات احتمالي در اين زمينه، عبارت زير براي درج در سند ازدواج پيشنهاد مي*شود:

  زوج، زوجه را در ادامه تحصيل تا هر مرحله که زوجه لازم بداند و در هر کجا که شرايط ايجاب نمايد مخير مي*سازد.  ب. شرط اشتغال

  مطابق قانون، اگر شغل زن منافي با مصالح خانواده يا حيثيت شوهر يا زن باشد، مرد مي*تواند همسر خود را از آن شغل منع کند. با توجه به اين که امکان تفسيرهاي مختلف از اين متن قانوني وجود دارد، گنجاندن عبارت زير در سند ازدواج پيشنهاد مي*شود:

  زوج، زوجه را در اشتغال به هر شغلي که مايل باشد، در هر کجا که شرايط ايجاب نمايد مخير مي*کند.  ج.شرط وکالت زوجه در صدور جواز خروج از کشور

  مطابق قانون گذرنامه، زنان متاهل فقط با اجازه کتبي همسر خود مي*توانند از کشور خارج شوند. با توجه به اين که اين مساله در عمل مشکلات فراواني را ايجاد مي*کند، عبارت زير به منزله شرط در حين عقد ازدواج پيشنهاد مي*شود:

  زوج به زوجه، وکالت بلاعزل مي*دهد که با همه اختيارات قانوني بدون نياز به اجازه شفاهي يا کتبي مجدد شوهر، از کشور خارج شود. تعيين مدت، مقصد و شرايط مربوط به مسافرت به خارج از کشور به صلاحديد خود زن است.  د. شرط تقسيم

  ” اين شرط*ها مي*توانند تا حد زيادي آزادي اراده زن و شوهر را در تاسيس نهاد بنيادين خانواده تضمين کنند... “

  اموال موجود ميان شوهر و زن پس از جدايي

  مشابه چنين شرطي در سندهاي ازدواج کنوني وجود دارد. ولي تحقق آن منوط به عدم درخواست زن براي جدايي، يا تخلف نکردن زن از وظايف زناشوئي خود و يا نداشتن رفتار و اخلاق ناشايست بوده و احراز اين موارد نيز بر عهده دادگاه است.

  براي ايجاد شرايط مساوي تر ميان زن و شوهر در اين خصوص، گنجاندن عبارت زير در سند ازدواج پيشنهاد مي*شود( ياد آوري اين نکته ضروري است که براي رسيدن به توافق در خصوص اين شرط، در نظر گرفتن حدود عادلانه براي تکاليف مالي مرد ـ همچون مهريه ـ از سوي زن موثر و منصفانه خواهد بود) :

  زوج متعهد مي*شود هنگام جدايي ـ اعم از آن که به درخواست مرد باشد يا به درخواست زن ـ نيمي از دارايي موجود خود را ـ اعم از منقول و غير منقول که طي مدت ازدواج به دست آورده است ـ به زن منتقل نمايد.  ه. شرط وکالت مطلق زوجه در طلاق

  مطابق قانون، زن تنها در موارد بسيار خاص مي*تواند از همسر خود جدا شود، اين در حالي است که مرد هر زمان که بخواهد مي*تواند با پرداخت کليه حقوق زن، او را طلاق دهد.

  از آنجا که زن و شوهر حق انتخاب يکديگر براي شروع و ادامه زندگي را دارند، منصفانه آن است که در صورت لزوم پايان دادن به زندگي مشترک نيز، اين حق انتخاب براي هر دو وجود داشته باشد.

  شرط وکالت مطلق زوجه در طلاق مي*تواند موجب ايجاد توازن در حق طلاق باشد. يادآوري اين نکته ضروري است که براي حفظ توازن، زن نيز مي*تواند با گرفتن حق طلاق و همچنين تقسيم مساوي اموال، مهريه را تا حدود زيادي کاهش دهد.  و. درج شرط وکالت مطلقه زوجه در طلاق اين شرط به صورت زير مطلوب مي*باشد:

  زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکيل به غير مي*دهد تا زوجه در هر زمان و تحت هر شرايطي از جانب زوج اقدام به مطلقه نمودن خود از قيد زوجيت زوج به هر قسم طلاق ـ اعم از بائن و رجعي و خلع يا مبارات*ـ به هر طريق اعم از اخذ يا بذل مهريه کند.

  اين اجبار قانوني که زن را مکلف به انجام کارها، تعيين حدود خواسته*ها و انتظارات و تعيين وظايف خود و شوهرش مي*کند، نمي تواند تعهدي حاصل از يک ارتباط نزديک و صميمي باشد. متاسفانه در بسياري از خانواده*هاي کنوني، تعهد عشق، جاي خود را به توانايي کنترل رابطه با سوي شوهر و تمکين زن از او داده است و اين جبر تعيين شده قانوني، رابطه عاطفي بين آنان را تحت الشعاع قرار مي*دهد. بنابراين، لازم است براي داشتن يک خانواده برابر که در آن کرامت انساني و حقوق ذاتي همه اعضاي خانواده حفظ شده باشد، طرحي نو در اندازيم. اين شرط*ها مي*توانند تا حد زيادي آزادي اراده زن و شوهر را در تاسيس نهاد بنيادين خانواده تضمين کنند.


  در پايان به جوانان عزير خصوصا خانمها توصيه مي*شود که بيشتر وسواس خود را در ابتداي امر يعني در انتخاب فرد مورد نظر به خرج دهند تا دچار مشکل نشوند زيرا توصيه هاي ذکر شده تنها در موارد بروز اختلاف به آنها ياري مي*دهد در حالي که با انتخابي صحيح مي توان از بروز چنين اختلافاتي به کل جلوگيري کرد.
  به اميد موفقيت.....
  bluesea, senobarqi, انوشه جون و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
  دنیای مجازی اون بیرونه
  که همه تو قیافن
  دنیای واقعی اینجاست
  همه بی ریا خاکی
  کسی زخماشو نمی پوشونه
  کسی اشکاشو پاک نمی کنه
  کسی بغضش رو قورت نمیده

 2. #2
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۹/۱۸
  نوشته ها
  1
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0

  Re: 6شرط ضمن عقد پيشنهادي براي زنان

  خیلی خوب و مفید بود من شرط تحصیل و اشتغال رو گذاشتم ولی ای کاش پیش از ازدواج همه رو میدونستم

 3. #3
  مدیر انجمن
  ღ. saba .ღ آواتار ها
  ღ صــــبا ღ
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۶/۰۲
  محل سکونت
  پایتخت ایران زمی
  نوشته ها
  4,423
  نوشته های وبلاگ
  21
  میزان امتیاز
  76
  پسند شده
  6260
  پسند کرده
  783

  ویترین مدال ها

  Re: 6شرط ضمن عقد پيشنهادي براي زنان

  همه این شروط خوبه اما من یه چیزی میگم ... مردی که مرد باشه بدون نوشتن هم این شروط رو قبول میکنه و نیازی به نوشتن کتبی نداره ... اونیم که کرمو باشه حتی وقتی نوشتی هم قبول نمیکنه ... وقتی هم قبول نکرد یاگه بخوای به این سند و از راه قانونی وارد شی که دیگه زندگی زندگی نمیشه ... اگه هم بخوای سکوت کنی که هیچ ... پس نوشتنش سودی نداره ... مهم اینه که طرفت ذاتا مرد باشه ...
  دوست خواهر من همه اینارو نوشتن اما بعد ازدواجش شوهرش گفت من دوست ندارم کار کنی ... زنه گفت اما توو قبول کردی مرده گفت اره کردم اما حالا میگم نمیخوام ... زنه هم سکوت کرد ... وقتی بهش میکفتن چرا میگفت زندگیمو داغون میکردم به خاطر اینکه برم سر کار ؟ گیریم با زرو و قانون هم راضی می شد اما دیگه میتونستیم با هم زندگی کنیم وقتی شوهرمو کشیدم پای میز دادگاه ؟
  خوب راست میگفت دیگه ...
  MaryamYas و پرناک این نوشته را پسندیده.
  ღ.ღ
  ماه من غصه چرا ؟
  تو خدا داری و او هر شب و روز
  آرزویش همه آرامش توست
  دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
  کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...


 4. #4
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۵/۰۳
  محل سکونت
  تبریز
  نوشته ها
  777
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  196
  پسند کرده
  0

  Re: 6شرط ضمن عقد پيشنهادي براي زنان

  پدر من این شرایط رو برای همسرم تعیین کرد و او نم قبول کرد
  تحق طلاق و تحصیل و اشتغال و تقسیم اموال دارم
  کاش حق حضانت فرزند هم میبود
  هر چه هست از قامت ناساز بی اندام ماست

 5. #5
  مدیر انجمن
  پرپرک آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۹/۰۳/۰۳
  محل سکونت
  mamisite.com
  نوشته ها
  4,661
  نوشته های وبلاگ
  10
  میزان امتیاز
  276
  پسند شده
  21429
  پسند کرده
  15786

  ویترین مدال ها

  Re: 6شرط ضمن عقد پيشنهادي براي زنان

  در مورد گرفتن حق طلاق باید این امر به صورت محضری ثبت شده باشد.اگر فقط در عقدنامه ذکر شده باشه فایده ای نداره
  اینو من از یه وکیل شنیدم.
  در حال حاضر هم دوستم که داره طلاق میگیره با اینکه توی عقدنامه حق طلاق رو داره ولی نمیتونه طلاق بگیره.چون محضری ثبت نشده
  :((
  انوشه جون این نوشته را پسندیده.


 6. #6
  مدیر انجمن
  maman somi آواتار ها
  سمیه
  عضویت: ۱۳۸۹/۰۸/۰۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,954
  میزان امتیاز
  10
  پسند شده
  3328
  پسند کرده
  1346

  Re: 6شرط ضمن عقد پيشنهادي براي زنان

  من شرط الف و ب رو گذاشتم.. الان که فکر میکنم میبینم حق فرزند و تقسیم اموال از این دوتا هم مهمتره..

  اما دلیل شرط گذاشتنم بی اعتمادی به آینده ام نبود، چون همسری بزرگترین مشوقم توی ادامه تحصیل و کاره.. دلیل اصلیم استفاده از امکانات قانونیم بود، اونم در کشوری که هیچ قانونی به نفع من وجود نداره

  با اینکار فرهنگ اینکار رو رواج میدیم و مثلا خواهرم یا خواهر شوهرم، موقع ازدواج از این امکان و امتیاز قانونی باخبرند و خیلی راحتتر میتونند ازش استفاده کنند..

  اینم اضافه کنم که هیچکس منو درک نکرد و همه حتی خانواده خودم کمی براشون حضم اینکه زن در عقد نامه شرایط تعیین کنه مشکل داشتند..
  اما خودم باایمان به کارم همه رو قانع کردم
  انوشه جون این نوشته را پسندیده.
  ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

 7. #7
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۰/۰۴/۲۰
  نوشته ها
  3
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0

  Re: 6شرط ضمن عقد پيشنهادي براي زنان

  منم شرط اول و دوم را دارم، من قبل از عقد فقط درباره حق طلاق صحبت كردم كه شوشو قيافش عوض شد و گفت از روز اول حرف طلاق رو نزن منم ديدم راست ميگه خودمم از حرفم بدم اومد ولي سر عقد بدون هماهنگي قبلي حق ادامه تحصيل و اشتغال رو گرفتم همسرم امضاء كرد ولي گفت آبروي آدمو ميبري لازم به ثبت كتبي نبودم اين چيزا كه گفتن نداره ولي من گفتم اول زندگي همه همينو ميگن ولي بعد خدا ميدونه شوشو هم ديگه چيزي نگفت

 8. #8
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  mahta008 آواتار ها
  عضویت: ۱۳۹۰/۰۹/۲۸
  نوشته ها
  93
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  80
  پسند کرده
  139

  Re: 6شرط ضمن عقد پيشنهادي براي زنان

  من همه ی این شروط رو توی عقد نامه ام دارم ولی دوستی دارم که وکیل بهم گفت باید بریم محضر و همه ی اینا خصوصن حق طلاقتو محضری کنی و گرنه قاضی به راحتی می تونه اونا رو نقض کنه!!!! من به یه محضر مراجعه کردم ولی اینکارو انجام ندادن و گفتن هموند که تو عقدنامه نوشته کافیه ولی من هر چی تحقیق کردم دیدم حق با دوستم بود و بهتر که ثبت محضری بشه!
  انوشه جون این نوشته را پسندیده.
  من از آنچه تو میگویی متنفرم اما تا پای جان از حق تو برای گفتن آن دفاع میکنم

صفحه 1 از 7 1234 ... آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما