نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree32Likes

موضوع: 6شرط ضمن عقد پيشنهادي براي زنان

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 53
صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    *مهری آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    275
    پسند کرده
    727

Re: 6شرط ضمن عقد پيشنهادي براي زنان

عزیزم هر جور شده مهریه ات رو عندالمطالبه بذار
    چلو کباب کوبیده

انوشه جون این نوشته را پسندیده.
    ای همیشه جاودانه در میان لحظه هایم
    غصه معنایی ندارد تا تو می خندی برایم

زری گل همیشه بهار آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    327
    پسند کرده
    70

من مهریه ام 110 تا بود راضیم روز عید غدیر بود عقدمون آخه . شرط ضمن عقدم اجازه تحصیل و اشتغال در خارج از منزل بود . به نظرم هرکی بخواد زندگی کنه بدون هیچ شرطی می کنه و هرکسی نخواد نمی کنه . من شرط طلاق را اصلا بیان نکردم ولی حدس میزنم اگر می گفتم قبول نمی کردن اون وقت ضایع می شدم . خداییشم آدم فکر می کنه یه جوریه . اونم اول زندگی . مهریه ام عند المطالبه است از این قرطی بازی ها من خوشم نمیاد عند الاستاعه
    [HIGHLIGHT=#ccc1d9]اللهم عجل لولیک الفرج[/HIGHLIGHT]

نسترن نگارین آواتار ها
    میزان امتیاز
    99
    پسند شده
    7541
    پسند کرده
    8741

نقل قول نوشته اصلی توسط راضیه70
    من شرطی ندارم اون گفته نمیتونم چیزیو بنویسم که از پسش بر نمیام همون لحظه میگه میوفته گردنم برای همین مینویسیم هند السطتاعه یا هر کوفتی اما خودم هم میدونم عندالمطالبه هم مثله اینه اما احساس میکنم کلمه زشتیه
    عزیزم وقتی شما هیچ شرطی رو نداره همونطور که مطرح کردن حق طلاق برای دخترا زشت به نظر میرسه گفتن این مطلب هم از طرف مردا همینطوره.عزیزم حتما این حق رو داشته باش.این عندالستطاعه رو مد کردن که از زیرش در برن والا زمان پیغمبر عندالمطالبه بوده.البته نخواد بده نمیده.انقدر کارا میشه کرد ولی شما مهریه ات رو یه رقم نرمال بگیر این حقم داشته باشی به نظر من مناسبه.
    .............

خدا جونم دوست دارم هوارتااااااااااااااااا.

ببینید عزیزان به لحاظ حقوقی عند المطالبه و عند الستطاعه بودن مهریه تفاوت زیادی نداره وتنها بعد روانی ماجراست که تاثیرات خاص خودش رو داره ..
    مهریه عند المطالبه چیست؟ زن هر وقت که اراده کنه میتونه مهریه خودش رو از شوهرش مطالبه کنه بدون توجه به میزان دارایی ها مرد موظف به پرداخت مهریه زن خواهد بود. و برای زن حق حبس ایجاد میکنه..
    مهریه عند الستطاعه چیست ؟ زن هر زمان که شوهر دارای مال مشخصی باشد و قادر به پرداخت مهریه زن باشه میتونه مهریه خودش رو مطالبه کنه.

در اصل مهریه عند المطالبه برای زن حق حبس ایجاد میکنه یعنی در صورتی که مرد از پرداخت مهریه امتناع کنه به هر دلیلی زن میتونه از بعد کیفری ماجرا وارد عمل بشه و مرد رو محکوم به تحمل حبس و زندان کنه .
    در صورتی که مهریه عند الستطاعه یک حالت مبهم داره و در واقع زنی که دارای مهریه عند الستطاعه برای دریافت حق قانونی خودش معمولا دچار فراز ونشیب های زیادی میشه ..
    تازه تموم اینا در صورتی هست که آقا اونقدر زن رو عذاب نده که از سر ناچاری بگه مهرم حلال و جونم آزاد.. و یا طلاق رو صرفا در قبال بخشیدن مهریه بذاره ..
    و اما با این همه تفاوت میگم این دو تا در عمل فرق چندانی با هم نداره .. چراااا؟؟؟؟
    1. متاسفانه بر اساس مصوبات اخیر مهریه هر زنی تا 110 سکه قابل وصول از طریق فشار و اقدام کیفری و مجازات زندان هست . یعنی میشه گفت اگر مرد مال مشخص و معینی برای معرفی به مراجع قضایی برای طلب زن نداشته باشه الباقی مهریه عملا حکم همون مهریه عند الستطاعه رو پیدا میکنه .
    2. متاسفانه در حال حاضر رویه قضایی ما در دادگاه های خانواده به صورتی هست که مرد با هر شرایط مالی میتونه دادخواست و تقاضای اعسار (ناتوانی در پرداخت محکومیت مالی - مهریه) خودش رو به دادگاه تقدیم کنه و دادگاه هم در اکثر قریب به اتفاق موارد اعسار رو میپذیره . بنابراین شاهد تراژدی غم انگیز مهریه اقساطی هستیم ..
    با توجه به قیمت سکه در سال اخیر احکامی را مورد اقساطی شدن مهریه دیدم که برای خانم ها بسیار تاسف انگیز هست .. به عنوان مثال چند هفته پیش حکمی رو دیدم که خانمی با اینکه شوهرش یکی از رستوران داران معروف شهر بود ، محکوم به پرداخت هر دو ماه نیم سکه بهار آزادی شده بود.
    مهریه خانم 600 سکه بود و حالا با یک حساب سر انگشتی میتونید پی ببرید که خانم چند هزار ماه باید دنبال مهریه عند المطالبه خودش دوندگی کنه و احتمالا قسمتی از مهریه خانم به صورت ارث نصیب نوه هاش خواهد شد.
    مشکل اساسی تازه اینجاست که همین آقای که باید هر دو ماه نیم سکه بهار آزادی پرداخت کنه . میتونه سر وقت پرداخت خودش رو انجام نده و این خانم بیچاره ست که باید دو ماه دیگه دوندگی کنه و حکم جلب آقا رو بگیره و دقیقا لحظه ای که مامور اجرای احکام داره با آقا بای بای میکنه ایشون لطف میکنه و نیم سکه سهمش رو پرداخت میکنه و به اون زن بیچاره ای که نصف عمر شده و مامور محترم نیشخند میزنه و با فرستادن صلواتی برای امواتشون با قیافه پیروزمندانه صحنه رو ترک میکنه و دوباره قسط بعدی که میرسه همین ماجرا دوباره تکرار میشه ..
    یک تمرکز مختصر که داشته باشید میبینیدکه همون نیم سکه رو زن به جای هر دو ماه هر چهار ماه داره دریافت میکنه و عملا یعنی سالی حدود دو سکه از مهریه 600 سکه ای عند المطالبه اش ..
    به عنوان کسی که تو حوزه حقوقی فعالیت دارم و چیزی جز یک دل خون در برابر این همه نابرابری و انزوای خانمها ندارم .. باید بگم مهریه عند الستطاعه و مهریه عند المطالبه فرقی نمی کنه .. طوری انتخاب خودتون رو انجام بدید و بعدش دعا کنید که سر و کارتون به محاکم و طلب و وصول مهریه نیوفته عزیزان من ..
    و اما به اکثر اونایی که از من مشاوره حقوقی تو این زمینه میخوان پیشنهاد میدم ..
    1. اگر همسر فعلا مهربان ملک یا اموالی غیر منقول مثل زمین ، خونه ، باغ یا غیره داره سعی کنید مهریتون رو قسمتی از ملک قرار بدید چون قابل وصولتر و مطمئن تر هست و بعد از اینکه اون زمین به عنوان مهریه شما مشخص بشه هر گونه تصرف و فروش اون فروش مال غیر بوده و از جنبه مباحث مربوط به مهریه بیرون اومده و در حیطه جرائم کلاهبرداری با مجازات های سنگین در میاد..
    2. اگر پدر همسر فعلا مهربان در قید حیات هستن مقداری از مهریه رو به ضمه ایشون بندازین .. معمولا تو اون سن و سال به خاطر آبرو هم که شده نمیتونه اعسار بگیره یا از پرداخت شونه خالی کنه ..
    3. به جایی اینکه یک مهریه کذایی و تخیلی داشته باشید یک مبلغ که نسبت به میزان مهریه معمولا کم هست رو ابتدا مشخص و مطالبه کنید یعنی مبلغ در همون ابتدای ماجرا و موقع عقد به شما پرداخت شه ..
    معمولا هر ده میلیون چیزی معادل دویست هزار تومان در ماه سود بانکیش میشه .. بنابراین هر 50 میلیون تومن حدود یک میلیون تومن سود ماهانه داره که با قیمت امروز سکه میشه برابر با یک مهریه 75 سکه ای که معمولا خانواده داماد هم در صورت توانایی اونو میپذیرن و خیلی بهتر از مهریه هزار و سیصد و شصت و خورده ای عند المطالبه هست که قرار باشه مثل ماجرای بالا با کلی عذاب و بیزاری از دنیا و ما فیها ماهی دو تا سکه دریافت کنید.. و یک صد سالی وصولش طول بکشه ..
    bluesea و انوشه جون این نوشته را پسندیده.
    گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
    زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    3

منم میخوام این شروط رو ضمن عقد بزارم.تمامشو.البته یه 7-8 سال دیگه.از کسی هم نمیترسم.همه رو قبل از عقد با نامزدم مطرح میکنم خواست بخواد نخواستم خداحافظ.بدیش اینه که از خواستگاری تا عروسی کل خانواده و فامیلای عروس میرن طرف دامادو همش میخوان عروسو نصیحت کنن که این پسره همه چیز تموم از دستشون نپره.آدم اون موقع بدجور احساس تنهایی میکنه.نمیدونه خانوادش با اینن یا با دزدا !!!!!!!!!!!!! هرچی با مامانم صحبت میکنم گوش به حرفام نمیده.میگه تو یه کاری میکنی خودت و خواهرات رو دستم بمونید !!!!!!!!!!!! اینو از اصفهانیای عزیز یاد گرفتم که واسه دایی خودمم اینجوری کردن.روز قبل از عقد شرایطو مینویسن میدن در خونه داماد خواست امضا میکنه نخواستم که همه چی تموم میشه کل خونواده عروسم مثل کوه پشت دخترشونن.تازه تو شرایطشون 3 دونگ خونه باید به نام عروس بزنن خیلی بخوان تخفیف بدن میگه باشه وقتی خرید بزنه.

[HIGHLIGHT=#205867][HIGHLIGHT=#ffffff]دوست شما نازنین.................[/HIGHLIGHT][/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    0

وای چقدر دلم میگیره وقتی میام تو این تاپیک
    واسم دعا کنید دوستای مای سایتی گلم .....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    0

بچه ها من فکر میکنم بعضی هامون به طرز غلطی به این موضوع نگاه میکنیم ! قضیه اینه که داشتن شروط ضمن عقد ،همشون، حتی حق طلاق ، به خاطر این نیست که مرد مون مرد زندگی باشه یا نباشه ! قضیه اینه که وقتی ما این خط های اضافی رو تو عقدنامه امون میگنجونیم تازه به حقوق برابری با همسرمون کسی که قراراه توی یه خونه و توی شرایط یکسان باهاش زندگی کنیم میرسیم !(تازه بهتره بگم فقط کمی به اون برابری اجتماعی نزدیک میشیم)

گرفتن حق طلاق نه تنها بد نیست و این حس منفی حرف طلاق زدن و اینها رو نداره ! برعکس یه اعتماد به نفس خوبی به آدم میده ! و دیگه حس اینکه موندن یا نمودن آدم تو زندگی مشترک به تصمیم کس دیگه ای وابسته است نمیمونه !
    .....

اما همه ی اینها تضمین هیچی نیست ...درسته.... ولی حداقل اش اینه که به عنوان یک زن برای داشتن حقوق برابر همه ی سعی مون رو در حق خودمون کردیم
    و دیگه اینکه این نکته رو هیچوقت فراموش نکنیم ! ما تو یه جامعه در حال توسعه زندگی میکنیم که رو به مدرنیته آسه آسه پیش میره ولی فرهنگش حتی از سرعت خود ورود مدرنیته هم کندتره ! وبیشترین جذب نفع های جامعه ی مدرن رو زن ها میپزیرن ! پس داشتن حقوقی مثل حق طلاق , حضانت فرزند و شراکت در اموال آینده نگری خوبیه !

و به خودمون بفهمونیم که داشتن این سندها برای مقابله با همسرمون نیست در وحله ی اول ! برای مقابله با قانون نابرابره !
    bluesea و انوشه جون این نوشته را پسندیده.
    آخرین حرف این است
    (( زندگی شیرین است))

دوستان اینو در نظر داشته باشین از نظر قانون و شرع، زمانی که زن دلیلی برای طلاق نداشته باشه، طلاق در اختیار مرده و مرد می*تونه با دادن وکالت، طلاق را به همسر خودش واگذار کنه و زن به نمایندگی از همسرش خودش رو مطلقه کنه. در صورت دریافت چنین حقی زن می*تونه با وکالتی که بابت طلاق از همسرش دریافت می*کنه، با مراجعه به دادگاه خودش رو مطلقه کنه. البته باید این مساله در عقدنامه دقیق و با صورت و الفاظ کاملا حقوقی به شکل زیر قید بشه تابتونه مورد استناد دادگاه واقع بشه ..
    (( زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر می*دهد تا زوجه در هر زمانی که بخواهد از جانب زوج اقدام به متارکه کرده و از قید زوجیت خود را رها کند، اعم از اخذ کل مهریه یا بذل قسمتی از مهریه با قبول بذل از طرف زوج با حق توکیل به غیر ولو کراراّ..))
    یک نکته مهم دیگه اینکه تو عقد نامه این شرط وجود نداره .. بنابراین باید دستی توسط محضردار اضافه بشه و مرد حتما زیرش رو امضا کنه.. توصیه میکنم حتما یک وکالت جداگانه در دفتر اسناد رسمی هم دریافت کنید چون در رویه دیدم که خیلی از قضات تنها ثبت در سند نکاحیه رو نمیپذیرن و خانم با مشکلات زیادی مواجه میشه..
    نکته بعد اینکه یک بند داریم تو سند ازدواج با این مضمون :
    عقد نکاح/خارج لازم:زوجه شرط نمود هر گاه طلاق بنا به درخواست زوجه نباشدو طبق تشخیص دادگاه تقاضای طلاق ناشی از تخلف زن از وظایف همسری یا سوء اخلاق و رفتار وی نبوده زوج موظف است تا نصف دارایی خود را که در ایام زناشویی با او بدست آورده یا معادل آنرا طبق نظر دادگاه بلا عوض به زوجه منتقل کند.
    و زیرش 12 تا شرط عنوان شده .. امضای اینا از سمت مرد و زن اختیاری هست .. دقت کنید که امضای این شروط به معنای حق طلاق مطلق برای زن نیست و اون حق طلاق که مدنظرتون هست با امضای تنهای این شروط ایجاد نمیشه ..
    بنابراین حتما باید متنی رو که بالا نوشتم در سند ازدواج اضافه بشه و بازهم تاکید میکنم در دفتر اسناد رسمی وکالت برای طلاق اخذ بشه ..
    ضمنا طلاق حق قانونی مرد هست و مرد بادادن وکالت حق طلاق رو از خودش سلب نمیکنه و اصولا نمیتونه این کار رو بکنه .. بلکه این حق در کنار اینکه تا همیشه برای خودش محفظ هست .. وکالتا به شخص دیگه ای از جمله همسر خودش واگذار میشه ..
    بنابراین بازهم تاکید میکنم حتما جدا از قید کردن این شرط در عقد نامه یک وکالت محضری هم در دفتر اسناد رسمی ( نه محضر ازدواج) از همسرتون اخذ کنید..
    bluesea این نوشته را پسندیده.
    گاهی خدا درب ها را میبندد و پنجره ها رو قفل میکند..
    زیباست بدانی ..شاید طوفانی در راه است!

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین