نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree32Likes

موضوع: 6شرط ضمن عقد پيشنهادي براي زنان

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 53
صفحه 2 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    *مهری آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    275
    پسند کرده
    727

Re: 6شرط ضمن عقد پيشنهادي براي زنان

من و خانوادم هر کاری کردیم شوهرم حق اشتغال و تحصیل را قبول نکرد.با هیچ کدوم مشکلی نداره ولی میگفت نمیخوام ثبت بشه. البته اگر قبول میکرد خانوادش سرشو میکندن.
    چلو کباب کوبیده

ای همیشه جاودانه در میان لحظه هایم
    غصه معنایی ندارد تا تو می خندی برایم

مامی جون نجمه آواتار ها
    نجمه جونی
    کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    32
    پسند شده
    4664
    پسند کرده
    4441

منم با صبا موافقم آدم اگه خودش آدم باشه , نیازی به این شرط گذاشتنا نداره و خدا اون روز رو نیاره که کسی بخواد اذیت کنه .....دیگه با هیچ چیزی نمیشه درستش کرد . یعنی میشه ها , ولی باید بین زندگیت و تربیت اون آقا یکی رو انتخاب کنی
    گفتیم چرا نیامدی...

حق داری

تعطیل تر از جمعه، خود ما هستیم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

این شروط کاملا بیفایدست

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    29
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahta008
    من همه ی این شروط رو توی عقد نامه ام دارم ولی دوستی دارم که وکیل بهم گفت باید بریم محضر و همه ی اینا خصوصن حق طلاقتو محضری کنی و گرنه قاضی به راحتی می تونه اونا رو نقض کنه!!!! من به یه محضر مراجعه کردم ولی اینکارو انجام ندادن و گفتن هموند که تو عقدنامه نوشته کافیه ولی من هر چی تحقیق کردم دیدم حق با دوستم بود و بهتر که ثبت محضری بشه!
    دوست عزيزم همين شرط ضمن عقد كفايت ميكنه منتها براي طلاق مبحثش خيلي پيچيده است بايد محضري باشه ولي باز هم راه در رو وجود داره هميشه راه هايي هست كه ميشه قانون و دور زد و مردان با راهنمايي وكلا به راحتي انجام ميدن متاسفانه
    *عمر دو روزه ی ما ارزش غم نداره*

*باخته کسی که هر روز غم روی غم میذاره*

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

بدست آوردن این شرط ها پیش از ازدواج خیلی به ما کمک می کنه تا لااقل کمی از لحاظ قانونی برابر شیم...
    شاید یکی بگه اینا فایده ایی نداره ومردی که مرد باشه همیشه مرده و اونی هم که نباشه نیست,اما ما نمیتونیم هیچکی رو قبل ازدواج بشناسیم پس بهتره که ریسک نکیمو این شروطو بزاریم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

بچه ها هر کاری هم که کنیم باز هم نمیتونیم از پس مردا بر بیایم چون کل قانون جامعه به نفع مردا نوشته شده
    وقتی به ته یه زندگی فکر میکنی میبینی که اکثرا زنا بیچاره شدن و مردا خیلی راحت از زنشون میگذرن
    زنا هم از دلشون،هم از غرورشون ،هم از ابروشون به خاطر مردشون میگذرن اما که چی...؟به خاطر چی؟به خاطر کی؟
    آخرشم مرد ه بر میگرده میگه من که از تو زنونگی ندیدمبه اینجور چیزا وقتی فکر میکنم از همه دنیا متنفر میشم به خدا
    مینا ✿ و senobarqi این نوشته را پسندیده.
    هوراااااااااااا آبی شدممممممممممممم،پیش بسوی مانکن شدن البته به كمك اين تاپيك و ورزش ايروبيك ،مرسي خدا جونمممم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    19
    پسند کرده
    0

Red face Re: 6شرط ضمن عقد پيشنهادي براي زنان

مهریه راکی داده کی گرفته؟؟!!

قوانیین دردادگاه در جهت رسیدن به این جمله معروف گام برمیدارد .

مهریه تنها حق و اختیار و حلال ترین مالی که از جانب خدا برای زن در نظر گرفته شده است که در سند ی قانونی ثبت می گردد هر چند که اسلام با مهریه زیاد موافق نیست اما تصمیم نهایی را به عهده خود زن و مرد گذاشته است و آنطور که همه شنیده ایم هر زمان که زن اراده کند مرد موظف است این حق را به وی بپردازد

اما بازتاب این قضیه در جامعه چگونه است , زنانی که شکست خورده از اعتماد خود بر مردشان هستند و قطعا با گذشتهای فراوان سعی در نگه داشتن زندگی خود داشته و اکنون به ناچار آخرین راه یعنی طلاق را راه حل مشکل خود می دانند در دادگاهای ما چگونه حمایت می شوند , زنانی که معمولا خرجی خود را هم به زحمت می یابند اکنون پول وکیل ومراحل کاری دادگاه و ...را باید پرداخته و از سویی به آنها اخطار می شود که امیدی به گرفتن مهریه خود نداشته باشید ماهی , دو ماه شاید هم سه ماه یک سکه و بعد هم آنقدر اذیت می شوی که خود راضی به بخشش شوی برای طلاق هم باید اثبات کنی که مردت مشکل دارد اگر نتوانستی چیزی از تو حمایت نمی کند و ...

و مرد فارغ از تمام این مشکلات به آینده ای جدید می اندیشد.به دور از این زن متوقع که قانون حقش را کف دستش گذاشت!

چرا در ایران به جای حمایت از زن و جدی گرفتن حق مهریه وحفاظت از حقوق معنوی زنان (نه فقط کتک خوردن زن)از زورگویی مردان حمایت می شود .

مرد اگر بداند که مهریه و نفقه حقوقی واقعی و نه صوری هستند و اگر بداند همسرش یک انسان است و همانند او نیاز به احترام و حفظ شخصیت دارد در همان ابتدای کار که شعار مسییولیت و مردانگی سر داده و می خواهد زندگی یک زن را با قول هایی مردانه در اختیار گیرد بسازد و یا نابود کند جدی تر برخورد می کند .زن به تمام تبصره ها و حقوق واقع در سند ازدواج اعتماد دارد و مردان معمولا آن را جدی نمی گیرند حال شما قضاوت کنید قانون از کدام یک از این دو نگاه پشتیبانی کرده است .

اگر مرد باور داشته باشد (به کمک قانون) که آنچه که در زمان عقد تعهد می کند لازم الاجرا است زیر بار مهریه زیاد و یا مسِولیتی که در توانش نیست نمی رود و زن هم از همان ابتدا با وعده هایی واقعی و عملی تصمیم خود را می گیرد .

آخر کلام اینکه عندالمطالبه بودن مهریه خنده دارترین کلمه قانونی و اجرایی است که تا کنون شنیده ایم ....
    senobarqi این نوشته را پسندیده.

... عجب صبری خدا دارد ؟! ....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

ای کاش قبل از ازدواج اینجا رو کشف میکردم
    مهریه 14 تا