نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree224Likes

موضوع: کوکوی لوبیا سبز | کوکو لوبیای مجلسی تبریز

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 28
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

کوکوی لوبیا سبز | کوکو لوبیای مجلسی تبریز

من کوکوی لوبیا سبز رو اینطوری درست میکنم:
    لوبیاسبز،هویج و سیب زمینی نگینی رو بخارپز میکنم.قارچ و فلفل دلمه ای رو ریز خرد میکنم و مواد رو با هم مخلوط کرده، تخم مرغ و ادویه، زردچوبه نمک رو اضافه میکنم و ترجیحا در ماهیتابه چدنی با روغن کم سرخ کرده و مربعی برش میزنم.
    واقعا خوشمزه هست. یه کوکوی گیاهی. اگه خواستین میتونین سیب زمینی رو آبپز کرده و توش رنده کنین یا اینکه سیب زمینی نگینی رو سرخ کنین.
    monir11 این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

Re: انواع کوکو

كوكو لوبيا سبز مجلسي تبريزي
    مواد لازم : لوبيا سبز خرد شده 400 گرم(2 پيمانه) -هويچ خام رنده شده 2 عدد متوسط - سيب زميني خرد شده 1 عدد متوسط -تخم مرغ 3 عدد -مغز گردو نصف استكان ( خيلي خرد شود در حد پودر) - گوشت چرخ كرده 150 گرم - كدو درشت رنده شده 1 عدد - پياز داغ 1 ق غ خ-زرد چوبه ، نمك ، فلفل به مقدار لازم - و در صورت دلخواه 1 عدد فلفل دلمه ايي كوچك خرد شده

طرز تهيه : لوبيا سبز را نيم سانتي متر خرد كنيد ( يعني تقريبا نصف اندازه لوبيا پلو ) و با كمي آب بگذاريد تا نيم پز شود ، آب را كم بريزيد كه در انتها آبي نمامد بعد كمي حرارت دهيد كمي نمك هم بيفزاييد تا ابش بخار شود و مزه آب ندهد .
    هويچ را رنده درشت كنيد (رنده ريز باعث ميشه طعم آن به شيريني بزند )و سيب زميني را با آب نيم پز كنيد يا با چنگال چند سوراخ بزنيد و 1:30 دقيقه با قدرت 100 در صد در ماكروفر قرار دهيد پوست بگيريد و نگيني ريز خرد كنيد
    تخم مرغ ها را با چنگال بزنيد تا روان شود بعد پياز داغ ، ادويه (زرد چوبه و دارچين )، مغز گردو را اضافه كنيد و مواد را كاملا با هم مخلوط كنيد
    گوشت چرخ شده را با يك عدد پياز درشت رنده شده بدون روغن تفت دهيد تا باز شود (من در استفاده از روغن محتاطم شما دوست داشتيد ميتوانيد يك قاشق روغن بريزيد و با روغن تفت دهيد در ضمن من روش مادر شوهرم كه تبريزي هست را برايتان گذاشتم چون خودم اصلا اين مرحله را انجام نميدهم و گوشت چرخ شده را كاملا" خام عين كتلت با دست ورز ميدهم كه باز شو د و با باقي مواد كوكو مخلوط ميكنم خيلي هم خوشمزه ميشه ، خلاصه اين قسمتش دلخواه خودتونه)
    بعد لوبيا سبز و هويج و كدو و فلفل دلمه و بقيه مواد را مخلوط كرده و تخم مرغا را نيز به آن افزوده و ارام هم ميزنيم كه شكل لوبيا ها از هم نپاشد نمك و فلفل هم بريزيد (يدونه عصاره مرغ هم پودر كنيد خوب ميشه)
    و در يك تابه روغن بريزيد كه تمام سطح تابه را به ارتفاع 2 ميليمتر بپوشاند . كمي از روغن را به ديواره دور تايه هم بماليد (من با فرچه اينكار را ميكنم )روغن كه داغ شد ، مايه كوكو را بريزيد و حين ريختن مواد با پشت قاشق فشار دهيد تا بهم بچسبد ، روي آن را صاف كنيد درب تابه را بگذاريد و با حرارت ملايم 30 دقيقه زمان دهيد تا كوكو كاملا مغز پخت شود و يك روي آن طلايي شود . بعد كوكو را برگردانيد تا روي ديگر آن هم طلايي شود (من وقتي يكطرف كوكو سرخ شد طرف ديگر را بر نميگردانم بلكه طرف دوم كوكو را زير گريل در ماكروفر يا فر ميگذارم تا برشته شود هم روغن كمتري ميبرد و هم در مزه كوكو تاثيري ندارد)
    - ريختن كمي پياز داغ نيز در مايع اين كوكو دلخواه است .
    - در تبريز موقع سرو سيب زميني را نگيني خيلي ريز ميكنند و سرخ ميكنند و موقع سرو سطح كل كوكو را با آن ميپوشانند
    - ارتفاع اين كوكو ضخيم است حدود 3 - 4 سانتيمتر مي شود
    marie و mitra40 این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    3819
    پسند کرده
    2794

کوکوی لوبیا
    باقالی پلو با
    مرغ

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    94
    پسند کرده
    0

دوستان عزیز برای کو کو مجلسی باید توی روغن سرخ کنیم خیلی چرب و روغنی نمیشه کسی توی فر درست کرده روشش چیه؟
    راز عشق ورزیدن به هر چیز درک این جمله است :
    شاید از دست برود

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    103
    پسند شده
    10413
    پسند کرده
    1254

ویترین مدال ها

کوکوی مجلسی

کوکوی مجلسی ( تبریز )

مواد لازم :

لوبیای بخار پز شده / یک پیمانه ( بعد از بخار پز شدن باید خیلی ریز خرد بشه )
    هویج بخار پز شده / دو عدد متوسط ( نیم پز شود )
    سیب زمینی تفت داده شده با روغن کم / دو عدد متوسط( به مدت چند دقیقه - برای گرفته شدن بوی خامی سیب زمینی )
    گوشت چرخ کرده ./ 200 گرم ( من این بار به جای گوشت ژامبون ریختم )
    پیاز رنده شده / یک عدد متوسط
    ( بنا به ذائقه میتونید از فلفل های رنگی هم در ترکیب این کوکو استفاده کنید )
    تخم مرغ ./ 4 عدد
    نمک - فلفل / به میزان لازم

در این کوکو از ادویه های رنگی استفاده نکنید تا زیبایی رنگهای سبزیجات بیشتر جلوه کنه.

طرز تهیه :
    طبق معمول باقی کوکوها ... همه مواد رو با هم مخلوط کنید ( موادی را که باید از قبل بخار پز کنید یا تفت دهید را آماده کنید و سپس همه را با هم مخلوط کرده و تخم مرغ و نمک و فلفل اضافه کنید )

و دو طرف آن را سرخ کنید ...

معمولا حالت رول این کوکو رو هم درست میکنند ... که البته اون مدل رولش خیلی شیک تره و مجلسی تره ....

نکته : سعی کنید، تمام سبزیجات این کوکو رو به یک شکل خرد کنید .. من اسلایس کردم ... شما میتونید همه رو نگینی خرد کنید .. البته باید خیــــــــلی نازک خرد بشن تا کاملاً مغز پخت بشه ....

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۰۴/۰۴ در ساعت ۰۱:۲۴ قبل از ظهر
    اکی شمس, مامی سجاد, fateme.asqari و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1427
    پسند کرده
    2956

Re: کوکوی مجلسی

وای من عااااااااشق کوکو ام . دستت درد نکنه خانومی .
    فقط یه سوال : هویج و سیب زمینی رو با چاقوی معمولی برش دادی یا با رنده خاصی ؟ میخوام ببینم با دست هم که نازک برش بدیم کافیه !

و اینکه چرا سیب زمینیها چهارگوش نشدن و مثل هویج گرد شدن ؟؟؟؟ :)))))))
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

کالاهای من
    4
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    363
    پسند کرده
    73

Re: کوکو سیب زمینی و کرفس ....

من دسشب درست کردم. خیلی خوشمزه بود. هم شوهرم و هم مهمونم خوششمون اومد. فقط من یه اشتباه کردم. سیب زمینی رو توی خرد کن ریختم یه چیز مثل سیریش شد . خیلی بد بود. به زور شبیه چیزی قابل خوردن کردم. حالا 1 نفر مهمون هم داشتم. .برا همین زیاد برا تزیینش حوصله نداشتم. ولی خیلی خوب بود.
    پایانی برای قصه نیست . چرا که نه گوسفندان عاقل میشوند و نه گرگها سیر

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    103
    پسند شده
    10413
    پسند کرده
    1254

ویترین مدال ها

Re: کوکوی مجلسی

شیدا جون ... مواد این کوکو رو معمولا به صورت نگینی ریز خرد میکنن، این روش ابداعی "هیون" بود ... دلیلم داشت البته هااا ... هویجام خیلی قلمی و نازک بود ... دیدم اسلایسیش خیلی خوشگلتر میشه ... این شد که همش اسلایسی شد .. که به نظر من اسلایسیش خیلی شیک ترشد ... وقتی برش زدم ... از بغل خیلی خوشگل تر بود...

با این رنده آلمانی عهد بوق اسلایس کردم ... به قول مادربزرگا ( مال سر جهازم بود ) و الان مدلای مختلفش تو بازار هست ... فقط موقع خریدن حتماً نگاه کنید رو قسمت تیغه هاش حک شده باشه .. آلمانیه .. چینی هاشو دیدم که راضی نبودن و زودم زنگ زده و کند شده، ولی من اینو 6 ساله دارم دم دستم استفاده میکنم و هیچیش نشده ...

تبلیـــــــــــــــــغ میکنیــــــــــم

و اما در مورد اینکه سیب زمینی ها چی شد که گرد شد ... راهکار فاطمه جونم خوبه .. کاش زودتر میگفتی فاطمه جون .. ایشالاه برای دفعه بعد ...
    ولی از اونجایی که من مرض دارم و باید تقریباً همه چی یک اندازه و یک شکل باشه ... سیب زمینی ها رو اول اینطوری برش زدم

بعد چهار گوشه شو pakh کردم یعنی یه برش نازک از هر چهار گوشه اش زدم که گرد بشه ... بعدم با رنده اسلایس کردم.

مامان الهه 91 این نوشته را پسندیده.
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین