نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1167Likes

موضوع: کتلت گوشت | شامی گوشت و لپه

نمایش نتایج: از 441 به 448 از 753
صفحه 56 از 95 نخستنخست ... 465354555657585966 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    zahra621 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    956
    پسند کرده
    347
    نام: DSC03768.jpg نمایش: 594 اندازه: 93.3 کیلو بایت

کتلت من با دستور شف طیبه عزیز
    البته منهای تخم مرغ و آردسوخاری و اون سبزی هاش که همیشه دم دستم نیست. من میگم وقتی بدون تخم مرغ میشه و خوب هم میشه چرا بیخود بزنم!! برای اینکه وانره هم روغن باید کاملا داغ باشه وقتی میندازیم توش و تکونشم ندیم تا وقتی خودش رو بگیره. به علت تنفر از رنده کردن هم عمل رنده توسط غذاسازم انجام میشه!

اینم دستور شف طیبه:
    واسه شما هم همينطوره؟ طرفاي ظهر كه ميشه تو اداره بحث داغ غذا مطرحه؟ يه روز بچه ها گرم گرفته بودن و داشتن در مورد يه موضوعي كه من بهش دقت نداشتم صحبت ميكردن يه جاي بحث بود كه من نظرم جلب شد دقت كردم ديدم دارن ميگن: كدوم رو ميگي؟ ما بهش ميگيم شامي....نه بابا كوكو... كتلت؟ .... من با صداي بلند گفتم: "كباب". يه سكوت عميقي بر جو حكمفرما شد كه ميشد صداي جيرجيركها رو بشنوي. متعجب از اينكه چرا همه با تعجب به من خيره شدن توضيح دادم: "ما بهش ميگيم كباب. يعني از وقتي بچه بودم مادربزرگم ميگفت كباب واسه همين من به اسم كباب ميشناسمش. آره منم خيلي دوستش دارم" ديگه بقيه بحث رو يادم نيست چون باز بهش دقتي نداشتم. اما به فكر فرو رفتم و ياد خاطرات بچگيم افتادم و دوران مهد كودك و دبستان و شبهاي سرد زمستون كه مادربزرگم واسمون كباب درست ميكرد و تا يكيش سرخ ميشد ميپريديم دونه دونه بر ميداشتيم و فوت ميكرديم و تند تند ميخورديم. آخي جَووني كجايي كه يادت بخير.... دقت كردم ديدم كباب هايي كه خودم درست ميكنم اصلا مزه كباب هاي ننه رو نداره. كباب هاي ننه يه كاور فوق العاده كرانچي داره در حدي كه وقتي گاز ميزني صداش رو ميشنوي و همچين يه مغز نرم و آبدار داره كه دوست داري تندي يه گاز ديگه هم بزني. پس چرا وقتي من درستش ميكنم اينطوري نميشه و تا اين حد دورش ترد نيست مغزش هم معموليه و آبدار نميشه؟ هنوز بچه ها داشتن بحث ميكردن كه من تصميم خودم رو گرفتم: "ميرم پيش نِنِه يه بار واسه مون درست كنه ببينم چيكار ميكنه كه من انجام نميدم" بچه كه بوديم ناهار و شام پيش ننه تلپ بوديم. ولي كم كم با مرور زمان و از دست دادن قدرت راه رفتن ديگه الان سالهاست كه نه ما بهش زحمت ميديم و خودش دست و دلش به آشپزي ميره. وگرنه عمرا من بتونم به دستپخت ننه نه بگم. مخصووووووووصا "ماهي قالب برشون" كه همچين ماهيهاش خوب سرخ ميشن كه وقتي گازش ميزني قرچ قرچ صداي شكستن پوستش رو ميشنوي منتها گوشتش كاملا آبدار و خوشمزه است. اينقدر خوشمزه كه حتي يه آدم مشكلداري مثل من كه با خوردن ماهي حالش بد ميشه هم نميتونه ازش دل بكنه. پياز متوسط دو عدد سيب زميني بزرگ 4 عدد فلفل قرمز نصف ق چ فلفل سياه نصف ق چ دارچين 1 ق چ ادويه 1 ق چ نمك نصف ق چ آرد 5 ق غ تخم مرغ دو عدد گوشت چرخ كرده 500 گرم فلفل سبز تند خورد شده 1 ق غ جعفري خورد شده 1 ق غ تره خورد شده 1 ق غ پياز ها و سيب زميني ها رو رنده ميكنيم يا به بهانه اينكه دوربين دستمونه ميشينيم و نگاه ميكنيم تا مادربزرگمون همه اش رو رنده كنه در حدي كه صداي شوهرمون بلند بشه كه خب يه ذره به ننه كمك كن دستش خسته شد. بعدشم مثل هميشه مادربزرگمون لوسمون كنه كه : "واي نه رنده اش تيزه دست بچه ام زخمي ميشه"
    آرد و نمك و دارچين و ادويه و فلفل قرمز و فلفل سياه رو هم اضافه ميكنيم و همينطور تخم مرغ

با قاشق 5 دقيقه همش ميزنيم تا كاملا يكنواخت شه و با اين هم زدن تخم مرغها بينش هوا بره و در نهايت كبابها سبكتر شن

گوشت رو اضافه ميكنيم

و ده دقيقه چنگ ميزنيم در حدي كه همه چيز به خوبي مخلوط شه
    فلفل و جعفري و تره خورد شده رو اضافه ميكنيم باز هم ميزنيم
    تا اينجاي كار بايد مايه انسجام كامل داشته باشه و بشه كباب رو تو دست فرم بدي. اگر ميبينيد كمي شله خيلي كم آرد اضافه كنيد. دقت داشته باشيد كه قرار نيست خيلي سفت باشه . اگر آرد زيادي بريزيد طعمش خراب ميشه. يه كم هم بايد شل باشه اما نه اونقدر كه نشه بهش فرم داد. حالا توي تابه روغن ميريزيم. اجازه ميديم خوب داغ شه كباب ها رو به شكل بيضي توي دست فرم ميديم. با انگشت اشاره وسط كباب رو سوراخ ميكنيم آروم دستمون رو روي تابه نگه ميداريم تا كباب با نيروي جاذبه زمين بيافته توي تابه! اينجاشه كه بايد تجربه داشته باشيد كه نسوزيد! به همين ترتيب دونه دونه كباب ها رو فرم ميديم و ميندازيم توي روغن خوب كه برشته شد برش ميگردونيم تا اون سمتش هم برشته شه
    ویرایش توسط zahra621 : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴ در ساعت ۱۰:۰۸ بعد از ظهر

2. بانک بند ناف
    ***ستاره *** آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    1684
    پسند کرده
    2320
    شامی آرد نخودچی
    گوشت چرخ کرده+ پیاز اندازه بزرگ رو رنده ریز شده + آردنخودچی +نمک و فلفل و زردچوبه خوب مخلوط کردم و ورز دادم و نیم ساعت استراحت داخل یخچال بعد با دست بهش شکل دادم و با روغن کم و شعله کم گذاشتم روی گاز و آخرش هم در تابه رو گذاشتم ...

کوتاه مینویسم دوستت دارم . . . .اما از دوست داشتنت کوتاه نمی آیم . . .

ماناسهیل آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    43
    میزان امتیاز
    684
    پسند شده
    50199
    پسند کرده
    12511

ویترین مدال ها

کتلت گوشت

گوشت چرخ شده و پیاز رنده شده و یک عدد تخم مرغ رو با دو عدد سیب زمینی رنده شده و ادویه مخلوط کردم.

امتحان کردم کتلت با سیب زمینی خام هم روغن کمتری میگیره هم خوشمزه تر میشه

نام: result (41).jpg نمایش: 528 اندازه: 98.1 کیلو بایت
    .............

shimakhoshdel آواتار ها
    شیما
    میزان امتیاز
    252
    پسند شده
    11359
    پسند کرده
    5157
    گوشت چرخکرده +سیب زمینی پخته +پیاز +ادویه

نام: IMG_2174.jpg نمایش: 617 اندازه: 104.0 کیلو بایت

سارای همین روزها آواتار ها
    سارا
    کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    45
    پسند شده
    3768
    پسند کرده
    3376
    کتلت همیشگیه دیگه! منتها آنچه در عکس پیدا نیست طعمشه که بهش کمی سیر تازه ی له شده اضافه مردم و کمی هم مرزه ی خشک.خییییلی خوش عطر میشهنام: 01012014615.jpg نمایش: 643 اندازه: 101.5 کیلو بایت
    خُنُک آن دم که نشینیم در ایوان من و تو
    به دو نقش و به دو صورت، به یکی جان، من و تو

گیتار آواتار ها
    سعیده
    میزان امتیاز
    1236
    پسند شده
    20145
    پسند کرده
    13148
    گوشت چرخکرده پیاز رنده شده نمک فلفل جعفری خردشده تخم مرغ(سرخ شده توسط همسری که کمی نازکش کرده بود)
    نام: IMG_7141.jpg نمایش: 563 اندازه: 54.1 کیلو بایت
    ...

والعصر ..........

مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    3820
    پسند کرده
    2794
    شامی آرد نخودچی
    گوشت چرخ کرده+آرد نخوچی+پیاز رنده شده+نمک و فلفل و زردچوبه+نصف استکان آب جوش برای پوک شدن گوشت

نام: IMG_0076.jpg نمایش: 488 اندازه: 51.1 کیلو بایت
    باقالی پلو با
    مرغ

آلیفاتیک این نوشته را پسندیده.

mami  2m آواتار ها
    میزان امتیاز
    533
    پسند شده
    9035
    پسند کرده
    8540
    300گرم گوشت چرخ کرده بابیاز رنده شده ودوتا سیب زمینی بخته ویه دونه سیب زمینی خام رو خوب مخلوط کردم وفلفل و زرد چوبه زدم +یه دونه تخم مرغ وخوب ورز دادم وتو روغن سرخ کردم.
    نام: IMG_3532.jpg نمایش: 443 اندازه: 98.1 کیلو بایت

صفحه 56 از 95 نخستنخست ... 465354555657585966 ... آخرینآخرین