نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2280Likes

موضوع: غذاها ي ساده و فوری با مرغ

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 472
صفحه 1 از 59 123411 ... آخرینآخرین

غذاها ي ساده و فوری با مرغ

يه غذاي ساده با مرغ

مواد لازم براي 4 نفر

سينه مرغ دو عدد( يعني سينه دوتا مرغ كامل)
    ا عدد پياز بزرگ
    250 گرم ماست( يه كم بيشتر كمتر شد عيبي نداره)
    يه قالب كره 100 گرمي
    زعفرون دم كرده( هرچي بيشتر بهتر)
    نمك به مقدار لازم ( كه چون ماست داره بايد كمتر از حد معمول باشه)
    آبليمو 4 قاشق غذاخوري

استخوان سينه مرغ رو كامل در مياريد و خورد ميكنيد ( به اندازه تكه هاي جوجه كباب) بعد پيازو با رنده درشت رنده ميكنيد ميريزيد روش بعد هم ماست و زعفران دم كرده و آب ليمو و نمك رو ميريزيد روش و همرو با هم قاطي ميكنيد( بازم بگم وقتي ميچشيد بايد كم نمك باشه)...اين مخلوط رو نيم ساعت بذاريد توي يخچال بهتره...ولي اگه عجله داشتيد لزومي نداره اين كارو بكنيد.

موادو ميريزيد توي ترجيحا يه ماهيتابه ويا يه قابلمه. كره ها رو هم برش ميزنيد ميذاريد روش.

بعد زير گاز رو روشن ميكنيد تا جوش بياد...بعد هم زيرشو خوب كم ميكنيد تا توي آب خودش ( لازم نيست آب بريزيد توش)پخته بشه.حدودا بين 45 دقيقه تا يك ساعت طول ميكشه تا بپزه...بعد هم به محض اينكه دو قاشق آب تهش بود بر ميداريد و نوش جان ميكنيد.

پي نوشت: :s3:
    اولا كه چون ماست داره نمك كم ميخواد...آخر كار كه بخوريد ميبينيد اصلا كم نمك نيست.

ثانيا اونايي كه اسم پيازشو شنيدن و حالشون بد شد بدونن كه آخر كار اصلا معل.م نيست پياز توش ريختيد...پس خواهشا كمش نكنيد چون مزش به اون پيازه و من تا قبل از اينكه به هركسي بگم متوجه نشده كه توش پيازه.

اگه چند تا گوجه رو از وسط نصف كنيد و سرخ كنيد و كنارش بذاريد خوشمزه ميشه...در ضمن سيب زميني سرخ كرده هم خيلي خوبه.من يه بار آلو هم جدا درست كردمو ريختم كنارش با اونم خوشمزه شد...اينا ديگه به ذائقتون بستگي داره...با برنج خوشمزست و از جوجه كباب لذيذ تره.

آخرشم كه...هر وقت بيكار بوديد اين سينه هاي مرغ رو آماده كنيد و توي فريزر داشته باشيد كه يه موقع مهمون سرزده اومد سريع دست به كار بشيد. :43:
    hastiye mamani, پری رخ, lili66 و 8 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    0

Re: يه غذاي ساده با مرغ

نقل قول نوشته اصلی توسط نرمینه
    مری جون یعنی مرغو با همون ماست و پیاز بذاریم بپزه ؟
    مری جون ممنون از آموزشت. من حداقل ماهی 2 بار درست می کنم. خیلی خوب میشه البته من چند تا گوجه فرنگی هم نگینی خرد می کنم و قاطی مرغم می پزم :72:

نرمینه جون ببخشید من جواب دادم. آره با ماست و پیاز باید بزاری.
    hastiye mamani و باران67 این نوشته را پسندیده.
    http://khoshaborang.blogfa.com/ سفره رنگین کمان

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_capr
    مری جون به نظر خوشمزه میاد . مطمئنی که اصلا یه ذره همآب نمیخواد . آخه من هر چی هم که زیر غذاهام رو کم میکنم بازم تو مدت 45دقیقه دیگه هیچ آبی براش نمیمونه و ته میگیره . :gerye:
    sh_capr جان مطمئنمممممم يه ذره آب هم نميخواد....همون كارهايي كه گفتم قدم به قدم انجام بده. سعي كردم با جزئيات بنويسم.
    مرسي ماتيلدا جون از توضيحت :43: حتما يه بار هم با گوجه امتحان ميكنم..اينم عكسش.

[attachment=0:iq5ed6sb]chich.JPG[/attachment:iq5ed6sb]

ناظر کیفی انجمن
    دخترک آواتار ها
    ساره.ر
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1965
    پسند کرده
    534

من این غذا رو با دستوری که مری جون قبلا بهم داده بودن درست کردم. بســــــــــــــــی خوشمزه ست :22: فقط مراقب نمکش همونجور که مری جونم گفت باشین.
    باران67 این نوشته را پسندیده.

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_capr
    مری جونم دیشب زودی رفتم و درست کردم . خیلی خوشمزه شده بود . دستت درد نکنه .
    فقطیه چیز کوچولو : غذای من آخر کار دونه های ماست روش پیدا بود . برای شماهم همینطور شده بود ؟ آخه تو عکس غذای شما خیلی تمیزه . برای من یه کمشکلش تمیز نبود . میدونی اشکالش تو چی بوده ؟
    شيدا جون...خوشحالم كه خوشت اومد.باريكلا به اين سرعت عمل :25: .عزيزم كاش عكسشو ميذاشتي كه بهتر راهنماييت كنم.
    راستش مال من هم دونه هاي ريز زياد داره...ولي اونجوري نيست كه بشه تشخيص بدي چيه...مثل گردوي فسنجون ميمونه ( كه در واقه تركيب ماست و پيازه)...اگه به نظرت خيلي سفيد اومده و معلومه كه ماسته دفعه بعد ماستت رو كمتر كن و چون ماست رنگ غذا رو سفيد ميكنه يه كم زعفرونتو بيشتر كن .شايد هم زماني كه از روي گاز برداشتي آبش زياد بوده..در حد دوقاشق غذاخوري آب داشته باشه كافيه.

اگه عكس گرفتي حتما برامون بذار.

سارا جون اميدوارم شما هم خوشت بياد...عكس يادت نره خانومي:s3:

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    azy آواتار ها
    میزان امتیاز
    76
    پسند شده
    3388
    پسند کرده
    1700

مری جون من امشب مهمون دارم میشه از ران و سینه درسته استفاده کرد یا نه؟؟؟؟؟؟؟

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1427
    پسند کرده
    2956

ممنون مری جون . دونه های منم سفید نبود همون مخلوط ماست و پیاز بود مثل گردوی فسنجون که شما گفتی . خیالم راحت شد . خوشمزه بود و به همه دوستان علاقه مند به مرغ توصیه میکنم . تازه من الان یادم افتاد که کره رو فراموش کردم ولی اصلا بد نشده . کاملا هم نرمه . یعنی اینکه به عنوان یک غذای کم چرب هم میشه که استفاده بشه .

قابل توجه آزی عزیز من هم ران گذاشتم و هم سینه البته هر دو را مثل جوجه خرد شده . جفتش هم خوب پخته بود و خوب شده بود .
    گلبرگی و باران67 این نوشته را پسندیده.
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

شيدا جون واجب شد يه بار ديگه درست كني...با كره يه چيز ديگست :s3:

نقل قول نوشته اصلی توسط azy
    مری جون من امشب مهمون دارم میشه از ران و سینه درسته استفاده کرد یا نه؟؟؟؟؟؟؟
    آزي جان من تا حالا درسته نذاشتم...ممكنه ران و سينه با استخوان به يه كم آب هم نياز داشته باشه...بد فكري هم نيست...بذار يه بار امتحان كنم :s3:
    گوشت ران هم فكر نميكنم موردي داشته باشه. مخصوصا كه شيدا جون تجربه كرده و ريخته...ولي من هميشه با سينه درست كردم.

صفحه 1 از 59 123411 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف