نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2280Likes

موضوع: غذاها ي ساده و فوری با مرغ

نمایش نتایج: از 81 به 88 از 472
صفحه 11 از 59 نخستنخست ... 89101112131421 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ghoroob آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    368
    پسند کرده
    158

ویترین مدال ها

Re: غذاها ي ساده و فوری با مرغ

مرغ رو با پياز درسته و سير و برگ بو و زردچوبه آبپز كردم. بعدم با كره سرخيدم و با سبزيجات آبپز خوريديم :)

باران67 و hengamehh این نوشته را پسندیده.
    زن بودن کار مشکلی است

2. بانک بند ناف
    مریم ابانی آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    180
    پسند کرده
    235

مر غ ساده که با پیاز و نمک ،کمی فلفل سیاه و کمی آب لیمو ،زعفرون مخلوط شد ه و بعد تو ماهی تابه سرخ کردم

باران67 این نوشته را پسندیده.

همه دنیا نمیدیدند منو,من کنار تو تماشایی شدم.....

sabaa20 آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    265
    پسند کرده
    28

مرغ در فر

مرغ مارینه شده با روغن زیتون + پیاز + نمک و پودر سیر... توو فویل پیچیدم و گذاشتم داخل فر :-)

اینم یکی دیگه:

باران67 و hengamehh این نوشته را پسندیده.
    دلم آغوش می خواهد!!!
    نه زن...
    نه مرد...
    خدایـــا پایین نمی آیی؟؟؟

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1427
    پسند کرده
    2956

فیله مرغ مزه دار شده با ماست و زعفران و پیاز و در نهایت با روغن کم سرخ شده .

قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

خوراک مرغ الو سیاه

پیاز تفت دادم با مرغ بعدش آلو سیاه با رب یه کم آب گذاشتم آروم جا افتاد

lebasno

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

خوراك مرغ خوشمزه
    ابتدا مرغ را با يك ليوان آب و ادويه مي پزيم
    سبزيجات ( شامل : كدو سبز ، هويج ، پياز ، نخود سبز ، قارچ ) را نواري برش مي ديم و جداگانه تو ماهيتابه تفت مي ديم
    سپس مرغ و همه سبزيجات تفت داده شده را درون ماهيتابه رژيمي مي ريزم ، آب مرغ را با رب و آبليمو مخلوط مي كنيم و روي مواد مي ريزيم و 45 دقيقه بعد به همراه سيب زميني سرخ شده ميل مي فرماييم..
    يه پيشنهاد واسه خانومايي كه ماهيتابه رژيمي ندارن ... اونم اين كه مي تونيد تو همون ماهيتابه معمولي بزاريد ولي دمكني بزاريد درش...

اميدوارم درست كنيد و لذت ببريد...
    جغرافياي كوچك من بازوان توست
    اي كاش تنگ تر شود اين سرزمين به من ...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    117
    پسند کرده
    0

خوراک مرغ مامان پز
    بسیوووووووووور خوشمزس امتحان کنی اند
    ابتدا مرغها رو حدود دو ربعه ساعت با پیاز و آب و زردچوبه میذاریم بپزه و در قابلمه رو می بندیم که گوشت مرغ نرم بشه و پخته بعد تو تخم مرغ و زعفرون می خابونیم و بعد آرد سوخاری میزنیم و تو ماهیتابه با روغن مایع و مفداری کره سرخ می کنیم و آبش رو جدا رب گوجه می زنیم و آلو و فلفل دلمه ای اضافه میکنیم و میذاریم میجوشه و رو مرغهای سرخ شده میریزیم و واسه تزئینات هم از ذرت و لیمو و گوجه و سس گوجه و سیب زمینی استفاده میکنیم نوش جان

در تمام بود و هستی با تمام شور و مستی
    دلم من یه آرزو داشت جایی باشم که تو هستی

نمی دونم قبلا این دستو رو گذاشتم یا نه به هر حال....این یکی از مدلهای مرغ هستش که من وقتی مهمون دارم درست می کنم،خیــــــــــــــــلی آسونه و خیـــــــــــــــــــلی خوشمزه....
    من همیشه مرغ رو بعد از شستن نمک و ادویه می زنم و یه چند ساعت می گذارم ....، این نوع خوراک مرغ بهتره با مرغ که پوستش جدا نشده درست بشه....پوست مرغ طلایی و چیپسی می شه و مرغها خیلی خوشگلتر می شن...ولی من الان مدتهاست که دیگه مرغ رو با پوست درست نمی کنم پس بدون پوست هم میشه....و در ضمن بهتره با ران مرغ باشه....
    تکه های مرغ رو تو یه ماهیتابه طوری می چینین که روی هم قرار نگیرن.اگه تکه های مرغ با پوست هستن که اونها رو طوری بگذارین که پوست مرغها به طرف بالا باشه و گرنه طرف صاف تکه ها به زیر باشه تا خشک نشه.... کنار تکه های مرغ پیازهای ریز رو نصف کرده و بین تکه ها می گذاریم کمی آب داخل ماهیتابه می ریزید.....نباید مقدار آب زیاد باشه، اونقدر آب می ریزیم که روی تکه های مرغ رو کامل نگیره....بعد زعفران حل شده تو ابجوش رو می ریزم.....زعفرون باید زیاد باشه که به همه جای ظرف برسه و پر رنگ باشه....کمی روغن مایع می ریزیم که یه لایه نازک روی آب رو بگیره....نمک و فلفل و ادویه هم که قبلا ریخته بودیم اگه لازم بود اواخر طبخ بازم اضافه می کنیم....بعد ماهیتابه رو تو طبقه وسط فر با حرارت 180 به مدت یکساعت الی یکساعت و نیم می گذاریم بپزه( اگه تکه ها بزرگ باشن ممکنه زمان بیشتری برای پخت لازم بشه)....هر از چند گاهی می ریم و روی مرغها از آبش می ریزیم....نیم ساعت یا ربع ساعت اواخر پخت تکه های مرغ رو پشت و رو می کنیم که طرف صاف تکه ها هم طلایی بشه (اگر تکه های مرغ با پوست هستن لازم نیست)
    حتما دفعه اول که می خواین درست کنین زیاد بهش سر بزنین که یه وقت نسوزه یا روش خشک نشه ولی دفعه های بعد دیگه اندازه و قلقش دستتون اومد می بینین از این نوع پخت آسونتر نداریم....
    در تمام طول پخت تو خونه تون عطر زعفرون و مرغ سرخ شده می پیچه و دل خودتون و مهموناتون قیلی ویلی می ره ولی اگه مرغتون تازه یا خوب نیست حتما شب قبل تو پیاز و ادویه بخوابونیدش....
    نباید مقدار آبی که توی ماهیتابه می ریزید زیاد باشه وگرنه خوشمزه نمی شه ولی اگه آب مرغ تموم شد و مرغ نپخته بود یه کم آب اضافه کنید....
    من برای خودمون هم با این روش درست می کنم ولی یه کم زیادی چرب و چیلی هستش و همون تو مهمونیها باشه بهتره....در ضمن وقتی تکه های مرغ بیشتره و آبش به خوردش می ره خوشمزه تر میشه تا موقعی که با سه چهارتا تیکه درست می شه....

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

صفحه 11 از 59 نخستنخست ... 89101112131421 ... آخرینآخرین