نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree909Likes

موضوع: شیرینی پفکی ( مرنگ، پفک)

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 349
صفحه 1 از 44 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    fraulein fafa آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    612
    پسند کرده
    3

شیرینی پفکی ( مرنگ، پفک)

وقتی میشه پفک (مرنگ) به این آسونی و خوشمزه ای رو درست کرد واسه چی سفیده زیاد بیاد آخه! من که همیشه زرده زیاد میارم نمیدونم چیکار کنم!

سفیده ها رو وزن میکنیم. دو برابر وزن سفیده ها پودر شکر لازمه. سفیده و شکر رو با یه قاشق مربا خوری آبلیمو و نوک کارد وانیل میزنیم تا مثل خامه فرم گرفته بشه.

فر رو روشن میکنیم میذاریم رو 150 درجه سانتیگراد.

کف سینی کاغذ مومی میندازیم. مواد رو تو قیف میریزیم و کوچیک کوچیک با یه کم فاصله میذاریم رو کاغذ و روشون پودر پسته میپاشیم. سینی رو میذاریم تو فر.

15 دقیقه بعد یکی از پفک ها رو با انگشت آروم حرکت میدیم. اگه از کاغذ جدا شده بود آماده ست.

*پ.ن.
    الان یه نکته یادم اومد! میشه تو مایه این پفک از رنگ های خوراکی هم استفاده کرد. خوشگل میشه.
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ در ساعت ۰۶:۱۶ بعد از ظهر
    221162, Zarzare babaee, Elsanaa و 8 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    و تنها صدای توست که می بارد
    چون برفی در شب زمستانی

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    315
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

Re: شیرینی با سفیده تخم مرغ

نقل قول نوشته اصلی توسط fraulein fafa
    وقتی میشه پفک (مرنگ) به این آسونی و خوشمزه ای رو درست کرد واسه چی سفیده زیاد بیاد آخه! من که همیشه زرده زیاد میارم نمیدونم چیکار کنم!

سفیده ها رو وزن میکنیم. دو برابر وزن سفیده ها پودر شکر لازمه. سفیده و شکر رو با یه قاشق مربا خوری آبلیمو و نوک کارد وانیل میزنیم تا مثل خامه فرم گرفته بشه.

فر رو روشن میکنیم میذاریم رو 150 درجه سانتیگراد.

کف سینی کاغذ مومی میندازیم. مواد رو تو قیف میریزیم و کوچیک کوچیک با یه کم فاصله میذاریم رو کاغذ و روشون پودر پسته میپاشیم. سینی رو میذاریم تو فر.

15 دقیقه بعد یکی از پفک ها رو با انگشت آروم حرکت میدیم. اگه از کاغذ جدا شده بود آماده ست.

*پ.ن.
    الان یه نکته یادم اومد! میشه تو مایه این پفک از رنگ های خوراکی هم استفاده کرد. خوشگل میشه.
    عزیزم روش دیگه ای برای اندازه کردن سفیده و پودر شکر در این دستور وجود نداره؟ آخه من ترازو ندارم.خیلی هم از این شیرینی ها خوشم میاد.
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ در ساعت ۰۶:۱۷ بعد از ظهر
    دلتنگی چه معنی دارد؟ دلتنگی معنی ندارد... درد دارد...!

fraulein fafa آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    612
    پسند کرده
    3

عزیزم فکر کنم هر 2تا سفیده تخم مرغ حدود 50 گرم باشه که 100 گرم پودر شکر میخواد. هر قاشق سوپخوری سر پر پودر شکر هم 25 گرمه. یعنی برای دو تا سفیده باید 4 تا قاشق سوپخوری پر پودر شکر ریخت تقریبا.
    zeinabrad و نونوش این نوشته را پسندیده.
    چون برفی در شب زمستانی

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    371
    پسند کرده
    0

میشه بگید چه طور این 150 درجه سانتیگراد تبدیل کنم بزارم تو مایکروویو برای من کانکشن هم داره میشه میزان قدرت و زمان شو بگید مر30
    مادری تنها زنی تنها تر روی زمینم ای خدا تنهام نزار بی تو خیلی دلگیرم ای خدااااااااااااااااااااا

fraulein fafa آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    612
    پسند کرده
    3

من خودم با مایکروویو کار نکردم ولی چند جا خوندم که دو سه تا دونه از مرنگ ها رو با قدرت حداکثر بذاریم ببینیم چقدر طول میکشه تا خشک بشه. ممکنه از 15 ثانیه تا یک دقیقه طول بکشه. اینو گفتم شاید عجله داشته باشی اگه نه صبر کن یکی که میدونه بیاد جواب بده عزیزم
    چون برفی در شب زمستانی

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    315
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

اینم پفک های مرنگی من با دستور fraulein fafa عزیز که همین جا ازش تشکر می کنم.خیلی هم خوب و خوشگل شدن.اصلا هم پنچر نشدن!هرکی بخنده سوسک بشه!

اما تجربیات(یا بهتره بگم خرابکاریها):
    من اولین بار بود مرنگ می درستیدم و هیچ نکته ای دربارش نمی دونستم!و کاغذ روغنی هم نداشتم از فویل برای زیر شیرینی ها استفاده کردم.می خواستم ابتکار بزنم موادم رو 3 قسمت کردم و به یکی کاکائوی حل شده در آب!!!! اضافه کردم و به اون یکی زعفرون.بعدها!خواندم که یک لکه آب هم نباید با مرنگ قاطی بشه وگرنه خرابش میکنه!برای همین همون طور که می بینید اون کاکائویی ها کاملا تخت و بی پف شدن چون مایع خیلی رقیق شده بود.خلاصه برای مایع زعفرونی و ساده همه چیز توی فر خوب بود همه شون کلی قلمبه و گردالی بودن اما تا از فر درآوردم پیییییییییییییییییییییییی یییییس پف شون خالی شد!چرا؟واقعا چرا؟کسی میتونه راهنمائیم کنه؟من خیلی از اینا دوست میدارم تهیه اش هم ساده بود.اشکال کار من کجا بود آیا؟کمکککککککککک....
    دلتنگی چه معنی دارد؟ دلتنگی معنی ندارد... درد دارد...!

fraulein fafa آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    612
    پسند کرده
    3

باور کن من همیشه همین جوری که گفتم میدرستم اینجوری نمیشه وقتی در فر رو باز کردی نرم بودن پفک ها هنوز، نه؟ باید کامل خشک بشه تو فر. دستت بهش بخوره خرد میشه. وقتی هنوز نرم باشه بیاریش بیرون اینجوری میشه
    چون برفی در شب زمستانی

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    612
    پسند کرده
    676

ممول جون خسته نباشی خانم منم میخوام از اینا درست کنم زودی بیا ببین مشکل همون نرم بودن پفکاس یا نه ؟

صفحه 1 از 44 123411 ... آخرینآخرین