نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree387Likes

موضوع: خورش كــــــنگر

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 82
صفحه 1 از 11 1234 ... آخرینآخرین

خورش كــــــنگر

سلام
    واما خورشت كنگر من:

اين خورشت رو با مرغ يا گوشت مي تونيد درست كنيد.اول پياز رو كه به صورت خلال قاچ زديد توي روغن تفت مي ديم.لزومي نداره رنگش تغيير كنه.بعد زردچوبه مي زنيم.مرغ يا گوشت رو توي اون كمي تفت مي ديم و آب مي ريزيم تا نيم پز شه.بعد كنگر رو توي ظرف جداگانه كمي تفت مي ديم طي اين مدت در ظرف رو بذاريد تا كنگر ها كمي نرم بشه بعد به گوشت اضافه مي كنيد و در آخر هم زعفران توپ اضافه مي كنيم(و اينجاست كه قدر مادر شوهر مشهدي رو مي دونيم) و چاشني هم آبليمو مي زنيم .
    مي تونيد از عصاره خورشت هم توش استفاده كنيد كه كمي غليظ تر بشه.

مي دونم كه اين مساله كاملا سليقه ايه ولي من اين مدل رو خيلي بيشتر از پخت با نعناع جعفري دوست دارم.شما هم يه بار امتحان كنيد شايد ذائقه شما هم مثل من بود.در ضمن من خورشت كرفس رو هم همين جوري درست مي كنم و آقاي پدر خيلي دوست داره!!

تبصره :اگه كنگر رو تفت نديد هم اتفاق خاصي نمي افته ولي تفت بديد!!!!!
    Elsanaa, Mahi site, باران67 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    شیرین بیان آواتار ها
    CGN
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    2970
    پسند کرده
    6618

Re: خورش كــــــنگر

من خورش کنگر رو اینجوری درست میکنم

اول پیاز داغ درست میکنم گوشت خورشی رو با زردچوبه و فلفل سیاه در پیاز تفت میدم سبزی رو هم که شامل گشنیز جعفری و شنبلیله ساطوری شده سرخ شده هست ( زیاد سرخ نشه مثل قورمه سبزی) به گوشت اضافه میکنم و بعد اب میریزم تا گوشت بپزه البته گوشت که نیمپز شد کنگر رو که از قبل تفت دادم به خورش اضافه میکنم و میزارم کاملا جا بیفته برای چاشنیش هم از ابلیمو استفاده میکنم در صورت دلخواه میشه در اخر چند تکه ریواس خورد کرده داخل خورش ریخت
    Elsanaa, آشپز باشی, باران67 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

از اینکه خودم هستم خوشحالم. شاید کامل نباشم اما صادق، دوست داشتنی و خوشبختم.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    sara_behi آواتار ها
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    716
    پسند کرده
    4

من خورش کنگر رو اینجوری درست میکنم که البته از مادرشوهرم که اهل تهرونه یاد گرفتم:

پیاز داغ درست میکنم و گوشت رو توش تفت میدم و ادویه و زردچوبه اضافه میکنم . بعد هم کنگر ها رو که خود مادر شوشو همیشه برام آماده میکنه و فریز میکنه رو توش می ریزم (اصلا در جریان چگونگی تهیه و پاک کردنش نیستم) . بعد هم رب ، و در زودپز رو می بندم . آخر سر هم نمک و آبلیموشو اندازه میکنم.

الی65 و گلنرگس 2 این نوشته را پسندیده.
    اینستاگرام و تلگرام
    noora.desserts

مدیر انجمن
    شیرین بیان آواتار ها
    CGN
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    2970
    پسند کرده
    6618

و بازهم خورش کنگر عزیز

feri4khooneh, باران67 و *Elsa* این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    36
    پسند کرده
    0

در مورد تمیز کردن کنگر و طعمش لطف کنید توضیح دهید .

کسی در مورد والک اطلاعات داره مثلا تمیز کردنش رو
    تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی ! یکی دیروز و یکی فردا . ولی امروز بهترین روز واسه دوست داشتن هست

مدیر انجمن
    شیرین بیان آواتار ها
    CGN
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    2970
    پسند کرده
    6618

كنگر معمولی گیاهی است خودرو با برگ*های خاردار و ساقه*های ضخیم شبیه به كرفس كه از آن در پخت سوپ، خورش و حتی به*صورت خام در سالاد استفاده می*كنند.البته باتوجه به اینكه برگ*های آن تیغ*های ریز و تیزی دارند، هنگام پاك*كردن مراقب دستان خود باشید؛ پس بهتر است از دستكش استفاده كنید.كنگر طبیعتی گرم و خشك دارد و به همین علت آن را با ماست نیز می*خورند و در ضمن برای آن دسته از افرادی كه گرم*مزاج هستند، خوردن آن توصیه می*شود. علاوه بر این، كنگر منبع غنی پتاسیم است.

خواص درمانی* كنگر ضدعفونی*كننده، اشتهاآور، تب*بر و هضم*كننده غذاست و درضمن، مصرف آن باعث تقویت دستگاه گوارش می*شود.
    * این گیاه و به*خصوص برگ آن ادرارآور و نیروبخش است و در ضمن قلب را نیز تقویت می*كند.

* كنگر در درمان یرقان، نارسایی كبد و كم*خونی مؤثر بوده و از كبد در برابر سموم شیمیایی محافظت می*كند.

* محققان معتقدند وجود ماده*ای به نام سینارین در عصاره برگ كنگر، باعث كاهش كلسترول و تری*گلیسیرید خون می*شود. در ضمن همین ماده به همراه ماده دیگری به نام اسید كافئیك موجود در كنگر، كبد را در برابر عفونت حفظ می*كنند.
    توجه: چه كسانی بهتر است كنگر نخورند؟ افرادی كه ناراحتی*های كلیوی و كبدی شدید دارند از مصرف برگ كنگر پرهیز كنند.

زنان باردار و كودكان باتوجه به اینكه كنگر باعث انقباض كیسه* صفرا می*شود، افرادی كه سنگ كیسه* صفرا دارند، از خوردن آن صرف*نظر كنند.گردآوری : گروه سلامت *****برای پاک کردن کنگر باید تیغهایی که بالای ساقه گیاهه با یه کارد تمیز کنین ساقه سفید کنگر رو به اندازه یه بند انگشت خورد کنین و بشورین سپس سرخ کنین (نباید خیلی سرخ شه) و داخل خورش استفده کنین برای استفاده توماست (کنگر ماست یا بورانی کنگر) کنگر خورد شده رو با اب و نمک میپزیم بعد میکوبیم وداخل ماست میریزیم برای فریز کردن این گیاه حتما باید سرخش کنین بعد داخل فریزر بزارین
    Elsanaa, باران67, monajoon و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    317
    پسند کرده
    5

اینم خورشت کنگر من با دستور من دراوردی نیمی از نجما نیمی از شیرین بیان من توش سبزی نعناع جعفری ریختم و زعفران هم به گفته نجما
    Elsanaa و باران67 این نوشته را پسندیده.
    موفقیت نصیب افراد خواب آلود نمی شود. مثل دانمارکی

من با نعناع جعفری درست کردم نعناع رو یک سوم جعفری ریختم برای چاشنی هم آبلیمو اضافه کردم.مقداری هم زعفران توش ریختم.
    من قبلنا نه خورش کرفس و نه کنگر رو با نعناع جعفری دوست نداشتم ولی از وقتی که نسبتشون رعایت میکنم همیشه همین مدلی درست میکنم.(مقدار نعناع حداکثر باید نصف جعفری باشه).
    Elsanaa, الی65, آشپز باشی و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 11 1234 ... آخرینآخرین