نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree180Likes

موضوع: سس مايــــــونز

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 49
صفحه 3 از 7 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    گیتار آواتار ها
    سعیده
    میزان امتیاز
    1232
    پسند شده
    20119
    پسند کرده
    12593

Re: سس مايــــــونز

مایونز سبز

جعفری وشاهی :سه چهارم پیمانه ریز خرد شده
    پیاز 1عدد خرد شده
    سیر 2-1حبه خرد شده
    مایونز
    آبلیمو یا سرکه سفید
    سبزی خرد شده را داخل بلندر یا غذاساز ریخته+پیاز+سیر مخلوط که شد با مایونز سفید مخلوط و سرو میکنیم.
    (من سیر نریختم چون مهمونام اهل سیر نبودن،اگه سس خیلی غلیظ بود از آبلیمو یا سرکه برای رقیق ترشدنش استفاده کنید)
    ...

باران67 این نوشته را پسندیده.

والعصر ..........

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

من با دستور نجما سس ماینز درست کردم . سرکه دستور زیاد بود من 1 پیمانه سرکه و 3 پیمانه آب ریختم و سس خردل هم نزدم .واقعا عالی شد جوریکه میخواستم حتا رو بیسکوئیتم سس بزنم بخورم.طعم این سس با 1 پیمانه سرکه برای الویه و با 2 پیمانه سرکه برای سالاد مناسب هست.دیگه به هیچ عنوان از بیرون سس نمیخرم.در ضمن برای من که خیلی آدم پر حوصله ای نیستم زمان و حوصله زیادی نمیخواد.کلا 10 دقیقه کل پروسه سس پزی طول کشید.یه تجربه دیگه اینکه اول تخم مرغ رو بریزید تو مخلوط کن بعد روشن کنید بعد روغنو خیلی آروم از بالا به تخم مرغ اضافه کنید بعد که 1 دقیقه مخلوط شد مایع نشاسته ای رو تو 3 مرحله اضافه کنید.همییییییییییییییین
    فرشته .ب, باران67 و mehrsajjad این نوشته را پسندیده.

nazi15 آواتار ها
    میزان امتیاز
    50
    پسند شده
    1723
    پسند کرده
    2374

وای نجما جان خیلیییییی ممنون برای طرز تهیه سس مایونز (اولین دستور ) جایی که من زندگی میکنم سس مایونز شیرین است اصلا از خیر سالاد اولویه درامدم اما امروز که با دستور شما درست کردم عالی شد فقط من چون نشاسته ذرت ام کم بود وسط جوشیدن نشاسته ذرت کمی نشاسته ذرت ذیگه که پودری بود ریختم کمی زیاد شد چون چشمی ریختم . یک ربع جوشید خاموش کردم بقیه مراحل که توی دستور بود اها راستی منم خردل اضافه نکردم اما خیلی خوش طعم عالی شد از بیرون هم غلیظ تر و خوش طعمتر بازهم مرسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسی
    مردان اسید بدست و زنان بی دفاع . این است واقعیت تلخ ما !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

من با دستور نجمای عزیز سس مایونز درست میکنم که خیلی راحته و همین طور خوشمزه.
    اما نمیدونم چرا بعضی وقتا روغنو که به تخم مرغ داخل مخلوط کن اضافه میکنم نمیبنده و سس نمیشه.راستش راههای زیادی رو امتحان کردم,تخم مرغ سرد,تخم مرغ گرم,روغنای مارک مختلف و...
    اما هنوز دلیل خراب شدنشو نفهمیدم.
    تا الان حدود 10بار درست کردم که 4بارش خراب شده و هرچقدر هم تو مخلوط کن هم خورد درست نشد که نشد.تو یخچالم گذاشتم بلکه سفت بشه.اما شد سوپ روغن!
    کسی مشکل منو داره عایا؟؟؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط goleyas1 نمایش پست ها
    سپیدجان اشکال از تخم مرغ بوده.نقش تخم مرغ امولیسیون کنندگی آن در سس است. یعنی چسباندن ذرات سرکه و روغن به هم،که درواقع زرده ی تخم مرغ آن را انجام می دهد. شما می تونی به کل فقط زرده استفاده کنی.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    81
    پسند کرده
    681

نقل قول نوشته اصلی توسط bibi
    من میخوام سس مایونز درست کنم.با دستور صفحه اول.برای نتیجه مطلوب باید از چه روغن وسرکه ای استفاده کنم؟؟
    سلام بی بی خانم...اگه منظورتون اون دستوره که توش نشاسته داره؛ من از سرکه سفید و روغن مایع معمولی استفاده می کنم...فکر می کنم یک بار سرکه سیب هم استفاده کرده باشم و نتیجه هم همیشه خوب بوده..
    البته اگه از دستورای دیگه هم درست کنم باز هم همین سرکه و روغن رو میریزم.موفق باشی

مامان غزل آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    4
    میزان امتیاز
    1150
    پسند شده
    56333
    پسند کرده
    62655

ویترین مدال ها

مواد لازم برای یک پیمانه سس مایونز:
    روغن زیتون=یک پیمانه
    زرده تخم مرغ=دو عدد
    خردل=یک قاشق مرباخوری(و یا یک قاشق چایخوری سرخالی فلفل سفید)
    سرکه=2 تا 3 قاشق سوپخوری
    نمک=بقدر کافی
    طرز تهیه:

زرده های تخم مرغ را در ظرف کوچک سنگینی می ریزیم و ظرف را روی یخ قرار می دهیم(با این عمل مایونز بهیچوجه نمی برد و سس بهتری تهیه می شود)بعد کمی نمک می ریزیم و تخم مرغ ها را کمی می زنیم و روغن زیتون را قطره قطره داخل زرده تخم مرغ می ریزیم و مرتب بهم می زنیم تا سس کاملا غلیظ شود،بعد دو سه قطره سرکه اضافه می کنیم و باز روغن زیتون را قطره قطره داخل سس می ریزیم و هر وقت سس خیلی غلیظ شد چند قطره سرکه می ریزیم و این عمل را ادامه می دهیم تا روغن زیتون تمام و سس سفت و سفید و لغزان شود. در صورتیکه مایونز برید با یک عدد زرده تخم مرغ و نصف پیمانه روغن زیتون و کمی نمک به طریق فوق مایونز تهیه می کنیم و مایونز بریده شده را کم کم داخل این مایونز می ریزیم و مرتب بهم می زنیم تا مایونز آماده شود و بعد فلفل یا خردل به آن اضافه می کنیم.

نکته :علت بریدن سس ممکن است سبکی ظرفی باشد که درآن سس را تهیه می کنیم حتماً باید ظرف ما سنگین باشد و علت دیگر بریده شدن سس مایونز ، اضافه کردن سریع روغن و یا ترشی به سس می باشد .
    pishimalus, *ARMITA*, مامی جون نجمه و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

helia59 آواتار ها
    هلیا
    میزان امتیاز
    463
    پسند شده
    8515
    پسند کرده
    7347

سس مایونز رژیمی

این یه سس رژیمیه که خیلی طعمش خوبه.کسایی که خوردن اصلا نفهمیدن که بیشترش ماسته.من بجای مایونز ازش استفاده میکنم.هم برای سالاد و هم الویه و ...
    برای یه بطری!!!؟؟؟(چی میگن به این ظرفای سس آماده؟) :بیشتر همون بطریا(تقریبا دو سوم) ماست+1 قاشق پر مایونز+1ق سس سیر و فلفل+1ق سس خردل+چند قاشق سرکه+1ق مرباخوری شکر+ادویه سالاد+نمک و فلفل.اگه نمکش کم باشه بیمزه میشه.

این سس سیر و فلفله که وقتی نداشته باشم از ترکیب سس گوجه و پودر سیر استفاده میکنم.

این سس آماده

این بطری رو پر کرد.فقط با 1 قاشق مایونز
    کوئین, m1361, nilufari و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

samin93 آواتار ها
    میزان امتیاز
    249
    پسند شده
    4998
    پسند کرده
    9090
    رازهای درست کردن سس خوش طعم

1 - هنگام تهیه سس مایونز و پس از مخلوط کردن زرده و سرکه، باید روغن را مداوم و آهسته به*طوری که روغن حین ریخته شدن به نخی باریک تبدیل شده باشد، افزود زیرا در غیر این صورت سس می*برد.

2 - خیلی*ها فکر می*کنند این سس را فقط می*توان با دستگاه مخلوط کن تهیه کرد در حالی که با همزن*های دستی پره*دار نیز می*توان این سس را تهیه کرد. البته پره*های همزن باید زیاد باشند و این وسیله یکنواخت در کاسه*ای که محتویات در آن وجود دارد، به حرکت درآید. سسی که با همزن دستی تهیه می*شود، به مراتب خوش*طعم*تر است.

3 - روغن*های مناسب برای تهیه این سس به ترتیب اولویت عبارتند از: روغن زیتون بدون بو، روغن آفتابگردان و روغن کانولا. به غیر از این روغن*ها در تهیه مایونز از روغن دیگری استفاده نکنید.

4 - سفیده تخم*مرغ در تهیه سس مایونز نباید به کار برده شود زیرا باعث بریدن سس می*شود و حاصل کار چیزی نخواهد بود که انتظارش را دارید.

5 - برای تهیه سس مایونز، از سرکه سیب و کمی آبلیموی تازه استفاده کنید این ترکیب بوی زحم تخم*مرغ را خواهد گرفت.

6 - سعی کنید از تخم*مرغ*هایی استفاده کنید که زرده کمرنگ*تری دارند زیرا زرده* پررنگ، رنگ سس را خراب می*كند و زرد خواهد شد.

7 - در تهیه این سس از ادویه خاصی استفاده نمی*شود. فقط کافی است کمی به آن فلفل سیاه بیفزایید و در صورت علاقه به طعم تند، به آن کمی فلفل قرمز اضافه کنید.

8 - طعم*دهنده*هایی مانند گشنیز خشک، شوید، جعفری، زنجبیل رنده*شده، کیپر یا غنچه خشک*شده گل محمدی بهترین انتخاب*ها برای مزه*دار کردن سس مایونز هستند اما در صورت افزودن یکی از آنها، باید از ریختن بقیه آنها صرف*نظر کرد.

منبع : نت
    .

کیجا, سورینا, honamik و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    .
    در زندگی منتظر معجزه نباش ، خودت معجزه ی زندگیت باش . .

صفحه 3 از 7 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع