نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree180Likes

موضوع: سس مايــــــونز

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 49
صفحه 2 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

Re: سس مايــــــونز

نقل قول نوشته اصلی توسط الهام 63
    من یه بار درست کردم خیلی بوی تخم مرغ میداد؟ دلیل خاصی داره ؟ میشه یه جوری این بو رو از بین برد؟
    الهام جان خوب زدن و کم کم اضافه کردن مواد خیلی مهمه....مثلا من دیدم روغن زیتون رو خیلی کم در حد چند قطره اضافه میکنن تا سفت بشه و به خورد سس بره
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

سلام یه دستور مایونز که تا حالا چند بار درست کردم و برای الویه خیلی عالیه
    مواد لازم:
    تخم مرغ کامل دو عدد
    سرکه ا لیوان
    روغن زیتون 1 لیوان
    خردل کمی
    فلفل سفید( در صورت نبود می توان از فلفل سیاه هم استفاده کرد)
    نمک مقداری
    طرز تهیه:
    تمام مواد را با هم در مخلوط کن میریزیم و به مدت 5 دقیقه مخلوط می کنیم تا سفت سفید و کشدار شود در صورت نیاز 5 دقیقه دیگر به هم زدن ادامه میدهیم این سس کاملا مثل سس بازار است با این فرق که مواد افزودنی و نگهدارنده ندارد. و برای مصرف در الویه مناسب است.
    امیدوارم درست کنید واز طعمش لذت ببرید

منم هميشه با اين دستور سس رو درست ميكنم وبسيااااااااااار عالي ميشه با اين تفاوت كه يك تخم مرغ استفاده ميكنم و سركه هم نصف كمتر ليوان. وقتي هم ميريزم توي مخلوط كن توي سه مرحله ي يك دقيقه اي مخلوط كن را روشن ميكنم يعني سه بار و هربار يك دقيقه. تابه حال شل نشده و عالي بوده .

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    0

تخم مرغ۲عدد.روغن مايع يازيتون ۱و۱/۲ ليوان.ابليمو ۱قاشق غذاخوري.سرکه ۲قاشق غذاخوري. شکر۱قاشق مرباخوري ۱/۲قاشق چايخوري نمک .فلفل سفيدوسياه مقداري.سس خردل۱قاشق غذاخوري......۱/۲روغن را درغذاساز ريخته با ۲تا تخم مرغ که خنک خنک باشند وبقييه موادبجز۱ليوان روغن حالاخوب همزده ومابين کاربقييه روغن را کمکم اضافه کرده تاوقتي که سس سفيدوحجيم شود ودستگاه شروع به صداکند سريع خاموش کرده وبا همان ظرف در يخچال گذاشته تا سرد وسفتر شود
    آشپز خونه صورتی من
    http://sarashpazsorati.blogfa.com/

مهســا آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    643
    پسند کرده
    210

طرز تهيه سس مايونز :

- اول مخلوط كن رو ميذاريد جلوتون (همونا كه پارچ داره)
    - دوتا زده تخم مرغ + يك نصفه قاشق چايخوري نمك + يكم فلفل سياه رو داخل پارچ ميريزيد و كاملا مخلوط ميكنيد. مخلوط كن تا آخر كار همينجور روشن ميمونه (توجه كنيد تو مرحله اول سرعت مخلوط كن بالا نباشه)
    - وقتي كامل مخلوط شدن ميريد سراغ روغن مايع و خيلي خيلي آروم و به باريكي شير سماور از روغن مايع داخل مخلوط كن ميريزيد تا سفت بشه (نه خيلي)
    - بعد ميريد سراغ شكر . به اندازه اي كه دوست داريد سستون شيرين باشه شكر اضافه ميكنيد اين يكي لازم نيست آروم آروم اضافه بشه. من چون معمولا براي الويه از اين سس استفاده ميكنم بهش اصلا شكر نميزنم
    - خلاصهههه بعدش ميريد سراغ چي ؟ سركه سفيد! اونم خيلي خيلي خيلي اروم به موادتون اضافه ميكنيد. اينجا خيلي دقت كنيد كه يهو نبرررره ! وقتي مخلوط كاملا شل و ول شد دوباره ميريد سراغ روغن و اينقدر اضافه ميكنيد تا به غلظت دلخواه برسه . تو آخراي كار كه ديگه خيلي سستون سفت شده چند بار دستگاه رو روشن خاموش كنيد تا مواد كاملا قاطي بشن.
    سس آمادس !
    فوت كوزه گري : هرچي سركه و روغن رو آروم تر و با حوصله تر به مواد اضافه كنيد سس سفت تر و خوش طعم تري خواهيد داشت پس اگه حال و حوصله نداريد اصلا سراغش نريد.
    باران67, *سایه روشن* و **mahla** این نوشته را پسندیده.

مرغ بهشت آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    942
    پسند کرده
    176

دستور سس مایونز از خانم ملاحت کامیار
    گفتند دستور ساخت صنعتی سس مایونزه که تو کارخونه تهیه میشه
    من چندین بار درست کردم وعالی شده حتما امتحان کنید البته با نصف مواد تقریبا یه شیشه سس از اون بزرگا که از یه کیلو بیشتره سس داده با طعم وعطر عالی وخیلی هم رژیمی
    مواد لازم
    نشاسته ذرت دوسوم پ
    روغن مایع 2پ
    سرکه سفید1پ
    سرکه قرمز1پ
    اب سرد3پ
    تخم مرغ3عدد
    نمک .......به میزان لازم
    شکر3ق س
    پودر فلفل
    سس خردل یک سوم قاشق س
    طرز تهیه
    1-سرکه سفید وسرکه قرمز واب سرد ونمک وشکروارد ذرت وفلفل را مخلوط کرده روی حرارت میگذاریم تا به غلظت فرنی برسد
    2-توی مخلوط کن روغن مایع وتخم مرغ را با سس خردل میریزیم و1دقیقه میزنیم تا کاملا کرم رنگ شود
    مواد شماره یک را در سه مرحله داخل مخلوط کن به مواد شماره دو اضافه میکنیم
    نکته
    مواد مرحله یک باید کمی گرم باشد تا تخم مرغ از حالت خامی در بیاد وبوی زخم نده
    ماندگاریه این سس یک ماه است
    سس مخصوص ساندویچ
    مربای هویج1ق م
    پودر سیر+ترخون+فلفل سیاه+فلفل قرمز+نعنا+سس مایونز
    این سس در کمتر از نیم ساعت اماده میشه اولش کمی شل به نظر میاد اما اگه بره تو یخچال وسرد بشه دقیقا مثل سسهای بیرون میشه حتما درست کنید ولذت ببرید

نقل قول نوشته اصلی توسط *sareh* نمایش پست ها
    اين سس هم بايد مثل سس نجما جون كه نشاسته ذردت داره خيلي خوب باشه ولي بعيد مي دونم كه 1ماه موندگاري داشته باشه. دوستاي گلم خيلي توجه كنيد كه سس هاي خونگي كه تخم مرغ خام دارند( اين تخم مرغ هم پخته نمي شه كه) و فاقد نگهدارنده ان فقط 3 -4 روز موندگاري دارن.ظاهرشون ممكنه چيزي نشون نده ولي اصلا براي مصرف طولاني تر توصيه نمي شوند
    مرغ بهشت عزيزم، مقدار تخم مرغ رو يادت رفته بگي؟؟؟؟

دوست خوبم مدت نگهداری این سس رو خود خانم کامیار گفتن 1ماه من خودمم همیشه تا یک ماه نگهداری میکنم وهیچ اتفاقی براش نیفتاده
    باران67 و *سایه روشن* این نوشته را پسندیده.

مامای فریده آواتار ها
    میزان امتیاز
    48
    پسند شده
    4123
    پسند کرده
    4039

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط leily2 نمایش پست ها
    سلام خانمهای مهربون من سس مایونز درست کردم نمیدونم چرا رنگش سفید نشد به زردی میزد یه جورایی تو ذوقم خورد چرااا سفید نشد؟

لیلی جون احتمالا بخاطر روغنش بوده.شاید رنگش زرد بوده.
    خورشت كرفس

بازگرداندن یک رابطه از دست رفته
    مثل ریختن آب جوش بر چای سرد شده است،
    کمرنگ میشود
    کمرنگ

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    54
    پسند کرده
    0

من مدتيه كه از دستور سس نجما جون ( صفحه اول) كه توش نشاسته ذرت داره و يك كم شبيه دستور مرغ بهشت عزيزه( چند پست بالاتر) درست مي كنم. عالي در مياد. دستورهاي ديگه رو هم امتحان كردم . خيلي خوب بوده ولي حسن بزرگ اين كم بودن حجم روغن نسبت به حجم سسه( به خاطر نشاسته ذرتش) . و حتي اينكه تخم مرغ يك حرارت كمي هم با نشاسته ذرت گرم مي بينه! حس بهتري وقت خوردنش داري! طعم خيلي خوبي هم داره. فقط اين نكته خيلي مهمه كه نمك فلفل وشكرش خيلي بايد از دستور بيشتر باشه و اندازه هاي دستور خيلي كمه به نظرم. پس وقتي سس تقريبا آماده شد چندين بار بچشيد و هي شكر و نمك و فلفل رو همراه هم اضافه و باز مخلوط كنيد تا طعمش كاملا راضيتون كنه
    مي تونيد طعمي نزديك به سس هاي چيلي بازار دربياريد... ام اين فقط به حس چشاييتون برمي گرده ...
    hengamehh و باران67 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    74
    پسند کرده
    20

[JUSTIFY]من با دستور نجما جون درست کردم عالی* شد. خیلی* هم اسون و سریع بود ،واقعا مثل بیرونی*ها می*شه، فقط به نظرم باید مزش تنظیم بشه، من با ۱/۳ مواد درست کردم ولی* مزه سرکه ش مشخصه. باید آبشو بیشتر و سرکه ش رو کمتر کنم. [/JUSTIFY]

صفحه 2 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف
  • کلمات کلیدی این موضوع