نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1612Likes

موضوع: باقالي پلو

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 440
صفحه 1 از 55 123411 ... آخرینآخرین

باقالي پلو

سال ها پيش در مورد باقالي پلو پرسيده بوديد .باقالي پلو هاي من خوب مي شه اينجوري درستش مي كنم ببينيد با شما متفاوته؟؟؟؟

باقالي رو جدا مي پزم.برنج رو يه كم زنده تر آبكش مي كنم(زنده كه اصطلاح شيرازي نيست نه؟)قبل از آبكشي يه كم زردچوبه توي آبش مي ريزم تا خوش رنگ بشه توي آبكش باقالي و شيويد خرد شده بهش مي زنم و بعد دمش مي كنم.تازگي ها هم عصاره بره مگي بهش مي زنم(دستور مصرفش رو روش نوشته)

شما هم بگین چطوری درست میکنین ...... اگه شد عکس هم بذارین ....
    mamane abolfazl و Maman jon این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

2. بانک بند ناف
    مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

Re: باقالي پلو

باقالی پلو های منم اینجوریه :
    من کلا برای برنج آبکش از همون اول برنج رو میریزم توی آب تا جوش بیاد و نرم شه که احتمالا خیلی هاتون این کار رو نمیکنین و اول آب رو جوش میارین . بهر حال وقتی برنج و آب رو ریختم باقالی رو که ترجیحا دو لپه ای از تو پوست در آوردم (یعنی مقشر (مغشر) نیست) رو هم به برنج و اب و نمک اضافه میکنم ... بعد از اینکه توی آبکش ریختم یه لایه شوید خشک (شوید خشک برای باقالی پلو بهتره تا شوید تازه ... حالا نمیدونم چرا قبلا ها یه جایی خوندم ) بعد روی شویدها دارچین میپاشم .... خیلی خوشمزه میشه از یه رستوران خوب یاد گرفتم . 1 دفعه هم مثل نجما جون از این عصاره های بره ریختم که چون من از بوی گوشت گوسفند بدم میاد خوشم نیومد البته ببخشیداااااااااااااا اگه کسی دوست داشته باشه حتما براش خوشمزه است
    نقل قول نوشته اصلی توسط anahel
    سلام به خانومهای هنرمند
    میخواستم بدونم اگه بخوایم بجای شوید تازه شوید خشک بریزیم باید مقدارش کمتر از شوید تازه باشه آخه من تاحالا با شوید خشک درست
    نکردم .
    anahel جان سبزی خشک چشمیه ... یعنی بخوای پر سبزی باشه 1 مشت تو هر لایه بریز ... نمیخوای کمتر ... ولی کلا 1 بار استفاده کنی متوجه میشی
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahtabe abi
    آرام جون منم همیشه شوید خشک می ریزم پلو قیافه اش مجلسی تر میشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط دخترک
    با اجازه ی آرام گل
    آناهل جان، شوید خشک عطرش از شوید تازه تو پلو بیشتره و کلا شویدباقالی با این بهتر در میاد...
    نقل قول نوشته اصلی توسط anahel
    آرام جون از راهنمائیت خیلی ممنون استفاده از شوید خشک عطرو بوی شوید تازه رو داره یا نه ؟ حالا یکبار امتحام میکنم
    anahel جان سبزی خشک عطر بهتري داره
    elham_vahid این نوشته را پسندیده.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    azy آواتار ها
    میزان امتیاز
    76
    پسند شده
    3388
    پسند کرده
    1700

باقالی پلو با ماهیچه ...کته گذاشم از تنبلی!!!!!!!!

M-T آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    116
    پسند کرده
    101

منم باقالي رو چند دقيقه بعد از برنج ميريزم تو آبي كه برنج توش داره ميجوشه تا باهم جوش بخورن ، قبل ازاينكه آبكش كنم شويد رو هم اضافه ميكنم و بلافاصله تا رنگ سبزي برنگشته آبكش ميكنم و ميريزم تو قابلمه روش هم دارچين ميپاشم . با دارچين خيلي خوشمزه ميشه.
    خدايا مرا درياب !

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    110
    پسند کرده
    178

من شويد باقلا رو اينبار اينطوري درست كردم خوب شد قبلش سوا باقالي رو پختم و وقتي برنج ابكش كردم يه لايه برنج و يه لايه شويد تازه و باقلا و لايه بعد برنج و به همين صورت تا اخر و روش براي دم گذاشتن يك ليوان اب داغ رو با يك بسته عصاره گوشت بره مگي و مقداري دارچين و فلفل سياه قاطي كرذم و روي برنج ريختم و دم گذاشتم كه خوب شد فقط نكته مهم شويد باقلا اينه كه بايد چر و چيلي كشيده بشه تو ديس . ميشه اخر براي تزئين زعفران دم كرده و دارچين و فلفل سياه هم اضافه كرد

ارام جون شايد شما عصاره گوشت بره رو براي مقدار كمي برنج استفاده كردي من يه بسته عصاره بره رو براي 8 پيمانه ريختم اصلا معلوم نبود توش و دا خل اون ليوان همونطور كه گفتم دارچين و فلفل سياه ريختم كه باعث ميشه بهتر بشه .ولي بازم سليقه اي هست.
    لبخند بزن

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

اومدم اینجا دیدم بازار باقالی پلو داغه گفتم منم یه در گهرباری بیافشانم

راستش جسارتا خودم احساس میکنم باقالی پلوهام خیلی خوب میشه

اول که خوب برنج خیس کرده رو مثل بقیه میریزم توی آب در حال جوش
    وقتی دیگه نزدیکای آبکش کردن و یک قاشق آبلیمو هم میریزم که هم قد بکشه هم سفیدتر و قشنگتر بشه یعد مثل نجما جون یه کم زردچوبه میریزم و برنج هم دون بر میدارم
    حالا نکته تو این مرحله س که شوید خشک همین الان اضافه میکنم همراه با باقالی که تقریبا پخته البته من در دیار غریت باقالی خشک استفاده میکنم و نیز شوید خشک که البته احساس میکنم شوید خشک بهتر از تازه هست
    حالا با کفگیر هم میزنم بعد آبکش میکنم راحت و بی دردسر موقع دم کردن هم یه کم آب روغن و چندتا تکه کره کوچیک میذارم روش
    شما هم امتحان کنید پشیمون نمیشید

در مورد گوشت هم ما همیشه گوشت مرغ استفاده میکنیم
    برای باقالی پلو و هم زرشک پلو هم یک روش عالی هست که من اول کف تابه حلقه های پیاز میچینم یعدش مرغ ها رو هم روی اون پیازا میچینم طوری که فقط یک ردیف باشه و همه مرغا در تماس با پیاز باشن
    بعد یه کمی هم نمک میپاشم روی مرغ ها در تابه رو میذارم زیزشو اول زیاد بعد از چند ثانیه کم میکنم
    تا وقتی پیازا آب بندازه و آبش تموم شه حالا میبینید که همه خونابه ها و اینای مرغ بیرون اومد
    مرغ ها رو درمیارید و ظرف رو میشورید و دوباره پیاز جدید رو فقط تفت میدید کمی آب اضافه میکنید زردچوبه یا زعفرون هم میزنید با نمک و وقتی قل های کوچیک زد مرغ هم توش بذارید و یه کمی زردچوبه یا زعفرون هم یا آب مخلوط کنید و روی مرغ ها بریزید تا زرد بشن در ظرف رو بگذارید تا کم کم واسه خودش بپزه
    آب زیاد نریزید حدود 1.5 لیوان
    حالا بعد از 1.30 ساعت میبینید که عجب مرغی شده به به و آبش هم خیلی خوشمزه س
    با باقالی پلو بخورید و جای منم خالی کنید
    اگر واسه زرشک پلو خواستید توی پیاز داغ رب میزنید و سس ربی رو هم بعد از ریختن آب زعفرون روی مرغ میریزد
    soozii, yalda bano, فیونا و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aram_khp
    دوست عزیز(اسمت سختهههههههههههههه) آبلیمو میریزی که سفید شه بعد زردچوبه میریزی؟؟؟؟؟ من نفهمیدم منظورتو ... ولی طرز درستیدن مرغتو دوست داشتم ممنون :ماااااااااچ راستی با باقالی خشک سخت نیست؟ البته ما برای داداشم هم باقالی خشک میفرستیم ولی کلا مزه اش چطوره؟
    آرام جان اسمم سارا

عزیزم در واقع آبلیمو برنج رو منسجم تر و خوشگل تر میکنه قد هم میکشه
    در مورد باقالی پلو از ریختن آبلیمو این اهدافو دنبال میکنم اما واسه برنجای ساده اون فاکتورشم لحاظ کن

باقالی خشکو باید از شب قبل خیس کرد عادت کردم عزیزم

به هرحال این روش به نطپظر من از ریختن لایه لایه برنج راحت تر و بهتره
    حالا جون من یه بار امتحان کن دیگه تا آخر همینو میری

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

سحر جون من کره جنوبی هستم
    تا حالا که هر چی گشتم ندیدم اصلا ولی باقالی خشکم خیلی خوشمزه میشه
    در مورد شفته شدن هم باور کن من اینجا از وقتی برنج ایرانیم تموم شده گاهی از تایلندی هم استفاده میکنم البته کیفیت تایلندیش بالاس خییییلی خوب میشه باید برنجتو بشناسی مثلا من اکثرا حتی خیس هم نمیکنم از قبل

مثلا برای خودمو همسرم 1 پیمانه پر 10 دقیقه قبل از ریختن توی آب در حال جوش میشورم و یک قاشق پر نمک میریزم
    و دون بر میدارم دیگه آبلیمو و زردچوبه هم که توضیح دادم بالا، بعد که میخوام دمش کنم اگه نمکش کم بود به کم میپاشم روش و آروم مخلوط میکنم ،تازه آب روغنم درست نمیکنم همون موقع که نمک میریزم 2 قاشق روغن هم روش میریزم برای تهش هم که 2و3 قاشق

بعد که روی گاز گذاشتم اول چند ثانیه زیاد میکنم تا جلز ولز کرد یه استکان کوچولو آب میریزم شعله رو کم میکنم کره هم میذارم یه ذره، درشو میبندم تا دم بکشه دیگه محاله خراب بشه عزیزم
    مقدار 2و3 پیمانه هم با این روش درست کردم بیشترش هم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد اگر قابلمه ت مناسب باشه و جاش تنگ نیاشه
    واسه مهمون هم که صبحش با نمک زیاد خیس میکنم

صفحه 1 از 55 123411 ... آخرینآخرین