نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree22Likes

موضوع: آش انار - مخصوص شب يلدا

نمایش نتایج: از 9 به 12 از 12
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    elikhanoomi آواتار ها
    کالاهای من
    5
    میزان امتیاز
    152
    پسند شده
    4172
    پسند کرده
    3052

آش انار من با این شیوه:
    برنج
    1 لیوان . سبزی آش ( تره.جعفری.گشنیز.نعناع ) 1 کیلو . لپه نصف لیوان
    دانه انار 2 کیلو . پیاز سرخ کرده 4 قاشق غذاخوری . گوشت چرخ کرده نیم کیلو
    گلپر 2 قاشق غذاخوری . روغن 3 قاشق غذاخوری . نمک و فلفل به مقدار لازم
    طرز تهیه : لپه را با پیاز سرخ کرده و 5 لیوان آب و کمی نمک و فلفل درون ان بریزید و بگذارید تا لپه کمی بپزد سپس برنج شسته شده را داخل لپه هایی که کمی پخته شده بریزید و اجازه دهید برنج کاملا بپزد. گوشت چرخ کرده را با 2 پیاز رنده شده و کمی نمک و فلفل مخلوط کرده و قلقلی درست کنید و پس از سرخ کردن داخل آش بریزید. سبزی را تمیز کرده و بشویید و خرد کنید سپس به مایه آش اضافه نمائید و بگذاریم آهسته بجوشد تا آش جا بیفتد ، باید برنج آش کاملا بپزد و لعاب بیندازد. دانه های انار را داخل آش بریزید و در انتها گلپر را اضافه کنید ، برای سرو کردن آش را در ظرف ریخته و با کمی دانه انار روی ان را تزئین کنید. نکته ها : میتوانید روی اش را با نعناع داغ تزئین کنید ( 1 قاشق سوپخوری نعناع خشک نرم را با 3 قاشق سوپخوری روغن کمی روی حرارت ملایم تفت دهید تا رنگ ان کمی تغییر کند اما مراقب باشید نعنا نسوزد ) ، میزان له شدن مواد بستگی به خودتان دارد ، میتوانید مواد را تا حدی که له شوند نیز بپزید. بجای دانه های انار از رب انار نیز میتوانید استفاده کنید و در اینصورت بجای 2 کیلو دانه انار از نصف پیمانه رب انار استفاده کنید ، انار هرچه ترش تر باشد اش شما خوشمزه تر خواهد شد.
    http://mamisite.com/forum/t251
    -146.html#post139582

sama18, coffee و somayeh-b این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    ღ. saba .ღ آواتار ها
    ღ صــــبا ღ
    نوشته های وبلاگ
    21
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    6185
    پسند کرده
    800

ویترین مدال ها

آش انار صبا پز برای اولین بار ولی بسیاااااااااااار خوشمزه ...
    خودم تعریف نمیکنم ها همه تعریف کردن حتی خانواده دوستم که یه کاسه براشون فرستادم ! گفتن قبلا اش انار خورده بودیم توو جشنواره و دوست نداشتیم ! این عالی بود ولی چرا کم بود !!! تازه خانوادم هم گفتن چرا کم بود خخخخخخخخخخخخخ ...
    شب یلدا درست کردم اموزششو توو برنامه خانه مهر شبکه جام جم دیدم ... یه اقاهه بود اسمشو نمیدونم !
    اندازه دقیق موادو ندارم چون فقط میدیدم و نمینوشتم ! اینا هم که یادم مونده اتفاقی بوده !
    آش انار

لپه 1/3 پیمانه
    برنج یک پیمانه
    سبزی اش من چشمی ریختم
    گوشت پرخ کرده 250 گرم
    انار دون شده 3 عدد
    رب انار 3 قاشق
    ادویه به میزان لازم
    پیاز داغ به میزان لازم
    لپه رو نیم پر میکنیم بعد یه قابلمه اب جوش می یاریم برنج و لپه نیم پز و میریزم تووش ... یک ساعت بعد انار و اضافه میکنیم ... حالا پیاز داغ و اضفه میکنیم بعد انارهارو میریزم و میزاریم بپزه ...
    این وسط گوشتهارو با پیاز رنده شده اب گرفته ورز میدیم و قل قلی میکنیم همون کله گنجشکی و سرخشون میکنیم ...
    بعد از دو ساعت که اش میپزید گوشت هارو اضافه اش میکنیم وقتی اش حسابی جا افتاد سبزی رو اضافه میکنیم و نیم ساعت بعد حاضره ...
    هر چی بیشتر بپزه خوشمزه تر میشه ماله من تقریبا 5 ساعت روی حرارت بود ... اخر سر هم رب انار و نمک اضافه میکنیم ... ادویه هم به پیاز داغمون اضافه میکنیم
    عالی شده بود ... من قبل سبزی خودم کمی الو بخارا ریختم تووش که ترش تر شه ... هوووووووووووووم عالی بود ...

دونه های انار زیاد دندون می یاد و خیلی حال میده اصلا فکر نکنید بدمزه میشه عااالی میشه ...

sara chef, نایاب 90, somayeh-b و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    ღ.ღ
    ماه من غصه چرا ؟
    تو خدا داری و او هر شب و روز
    آرزویش همه آرامش توست
    دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
    کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    171
    پسند کرده
    99
    بچه ها اش انار برای مراسم رسمی مناسبه ؟؟همه پسنده ایا؟؟ مزش شبیه چه اشیه ؟؟؟؟لطففا زودتر راهنماییم کنین چون امروز میخوام بپزم فردا مهمونی دارم.

somayeh-b آواتار ها
    سمیه
    نوشته های وبلاگ
    7
    میزان امتیاز
    482
    پسند شده
    22323
    پسند کرده
    14687
    آش انار

یک لیوان لپه رو میگذاریم خوب بپزه بعد یک پیمونه پلوپزی برنج و دویست گرم سبزی آش خرد شده رو بهش اضافه میکنیم تا خوب بپزن بعد یک لیوان آب انار اضافه میکنیم من دو قاشق هم رب انار اضافه کردم.پیاز داغ و کمی نعناع داغ هم اضافه کردم.
    برای این آش میتونیم گل پر هم استفاده کنیم طعم دلپذیری بهش میده

كارولين, z.rezaei, افسونی و 9 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    السلام علیک یا اباعبدالله (ع)
    السلام علیک یا ابالفضل العباس (ع)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
  • بانک بند ناف