نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 21
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
 1. #1
  مدیر ارشد سایت
  heaven آواتار ها
  مریم م.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۶
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  3,237
  نوشته های وبلاگ
  44
  میزان امتیاز
  118
  پسند شده
  10606
  پسند کرده
  1314

  ویترین مدال ها

  روش های صحیح پیاده روی..  اطمینان حاصل کردن از اینکه کفش*های*تان برای پایتان مناسب است، می*تواند به طور قابل توجهی خطر مشکلات پا را کاهش دهد.

  این توصیه*ها را هنگام خریدن کفش رعایت کنید:

  پیش از آنکه کفش جدیدی را انتخاب کنید، بگذارید هر دو پایتان را در فروشگاه اندازه بگیرند. دو پای شما ممکن است اندازه متفاوتی داشته باشند، و اندازه آنها هم در طول زمان تغییر می*کنند.

  هنگامی اندازه پاهایتان گرفته می*شود، در حالت ایستاده قرار بگیرید، و این کار را در انتهای روز انجام دهید، هنگامی که احتمالا اندازه پاها اندکی بزرگتر است.

  اطمینان حاصل کنید که کفش** آنقدر تنگ نباشد که به پنجه*هایتان فشار بیاورد، اما کفش نباید آنقدر هم گشاد باشد که پایتان درون آن بلغزد.

  پیش از خریدن کفش، چند قدمی با آن راه بروید، تا مطمئن شوید که با آنها راحت هستید. نباید کفش طوری باشد که مجبور شوید پایتان را به زور داخل آن کنید.

  سایز ها، بر حسب مدل*ها و مارک*های مختلف کفش*ها متفاوتند، بنابراین کفشی را بخرید که اندازه پایتان باشد، و نه لزوما سایز آن همان سایزی باشد که قبلا آن را می*خریدید.
  چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

  "میلان کوندرا"

 2. #2
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  22
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  9
  پسند کرده
  0

  روشهاي صحيح پياده روي

  از بين کليه راه هايي که براي تناسب اندام انتخاب مي کنيم، «پياده روي» آسان ترين، مطمئن ترين و ارزان ترين راه است. پياده روي در يک روز خوب و با يک همراه خوب، براي رسيدن به مقصدي که 6 يا 7 کيلومتر با شما فاصله دارد، بسيار لذت بخش خواهد بود. خيابان هاي خلوت و سرسبز شهر، پارک ها، جاده هاي جنگلي يا قدم زدن پياپي در اطراف حياط مدرسه، مکان هاي خوبي براي پياده روي و لذت بردن از مناظر اطراف است. در يک روز کاري و پر مشغله يا پس از انجام يک کار خسته کننده در يک روز تعطيل يا براي رفع کسالت، پياده روي بهترين روش براي رفع خستگي و بهبود حال شماست.
  سعي کنيد روزانه نيم ساعت پياده روي تند يا يک ساعت پياده روي معمولي انجام دهيد .
  انرژي اي که شما با انجام 2 کيلومتر پياده روي تند (با سرعت 5 تا 6 کيلومتر درساعت) مي سوزانيد، تقريباً با انرژي اي که صرف دويدن آرام در مسافت 5/1 کيلومتر مي شود، مساوي است و اثرات مفيد يکساني بر تناسب اندام و سلامتي شما دارد. طي يک تحقيق که اخيراً در دانشگاه هاروارد صورت گرفته، نشان داده شده که حتي آرام راه رفتن (با سرعت 3 کيلومتر در ساعت) فوايدي براي سلامتي بدن دارد. بدين ترتيب که با تحقيق روي چهل هزار زن متوجه شدند، حتي يک ساعت پياده روي در هفته موجب کاهش خطر بيماري هاي قلبي-عروقي شده و هر چه شدت و ميزان اين فعاليت بيشتر باشد، اثرات مفيد آن نيز بيشتر است .
  چگونه مي توانيم از پياده روي هاي خود نتيجه بهتري بگيريم
  *سعي کنيد هر روز حداقل براي مدت نيم ساعت پياده روي تند انجام دهيد يا چهار بار در هفته و هر بار به مدت يک ساعت. اگرشما فردي 75 کيلويي باشيد و با سرعت زياد به مدت يک ساعت در زمين مسطحي پياده روي کنيد، 300 کالري انرژي مي سوزانيد و اگر هر روز همين برنامه را اجرا کنيد 1100 کالري انرژي در هفته مي سوزانيد که براي تناسب اندام و سلامت قلب و عروق شما بسيار مفيد است.
  هنگام پياده روي ، اگر مي خواهيد سريع تر راه برويد، به جاي برداشتن قدم هاي بلند، قدم هايتان را کوتاه و سريع تر برداريد. همچنين از کفش مناسب ورزشي استفاده کنيد.
  * تلاش کنيد هرچه قدر مي توانيد مسيرهايي را که بايد برويد، پياده روي کنيد. براي رفتن به طبقات بالا از پله ها برويد و از آسانسور استفاده نکنيد( به شرطي که پادرد نداشته باشيد). براي رفتن به منزل دوستي که زياد دور نيست پياده برويد و براي رسيدن به محل کار، همه ي راه يا بخشي از مسير را پياده طي کنيد.
  * يک روش خوب ديگر : اگر يک دستگاه قدم شمار داريد، ابتدا ببنيد چند قدم در روز برمي داريد. در مرحله اول 3000 قدم و در مرحله بعد 5000 قدم در روز را انتخاب کنيد. براي رسيدن به سلامت بهتر و فعاليت بيشتر، علاوه بر پياده روي روزانه مقداري هم نرمش در منزل يا محل کار انجام دهيد.
  * اگر مي خواهيد سريع تر راه برويد، به جاي برداشتن قدم هاي بلند، قدم هايتان را کوتاه و سريع تر برداريد. اگر قدم هاي بلندي برداريد، کشيدگي و فشار وارده بر ساق پا و کف پاي شما بيشتر مي شود.

  * از کفش مناسب استفاده کنيد. کفش هايي بپوشيد که نرم هستند و به راحتي تا مي شوند. "کفش پياده روي" کف قابل ارتجاعي دارد و مانع لق خوردن پا در کفش مي شود. ولي معمولاً هر کفش راحت و سبکي با پاشنه کوتاه مناسب است.
  * دست هايتان را تکان دهيد. اين يک حرکت خوب است. دست ها را از آرنج 90 درجه تا کنيد و از شانه مثل دونده هاي حرفه اي تکان دهيد. هنگامي که دست به عقب مي رود، بايد به حدي برسد که انگار مي خواهيد کيف پولتان را از جيب پشت در آوريد. در هنگام آمدن دست به جلو، مچ بايد نزديک وسط قفسه ي سينه برسد. هر دستي را با پاي مخالف آن حرکت دهيد، بدين صورت که دست راست با پاي چپ، عقب و جلو برود و دست چپ با پاي راست. مچ ها را صاف نگه داريد و آرنج ها را نزديک بدن نگه داريد وعضلات دست را سفت نکنيد. تکان دادن مداوم و شديد دست ها با اين حالت، موجب فعاليت بيشتر و سوختن 5 تا 10 درصد انرژي بيشتر نسبت به حالت معمولي مي شود.
  * سرعت پياده روي را دوره اي تنظيم کنيد. مثلاً 1 يا 2 دقيقه با سرعت زياد، و 3 يا 4 دقيقه با سرعت کم پياده روي کنيد يا 5/1 کيلومتر سريع و 3 کيلومتر آرام پياده روي کنيد.
  * مکان هاي متفاوتي را براي پياده روي انتخاب کنيد. پياده روي بر روي چمن و سنگ ريزه باعث مي شود انرژي بيشتري نسبت به پياده روي بر روي يک سطح صاف و سفت مصرف کنيد و اگر با سرعت يکسان در شن نرم و در يک مسير صاف قدم برداريد، با پياده روي در شن نرم، نسبت به مسير هموار 50 درصد بيشتر انرژي مي سوزانيد.
  *از تپه ها بالا و پائين برويد.بين پياده روي، براي ايجاد تنوع و انجام نرمش و فعاليت بيشتر از چند تپه بالا و پائين برويد. زماني که از تپه بالا مي رويد کمي به جلو خم شويد و زمان پائين آمدن که کمي مشکل تر است، قدم هاي کوتاه برداريد و زانوها را کمي خم کنيد تا دچار خستگي عضلات نشويد.
  براي رفتن به طبقات بالا از پله ها برويد و از آسانسور استفاده نکنيد ( به شرطي که پادرد نداشته باشيد). براي رفتن به منزل دوستي که زياد دور نيست پياده برويد و براي رسيدن به محل کار، همه ي راه يا بخشي از مسير را پياده طي کنيد.
  * از يک چوب دستي استفاده کنيد. استفاده از يک چوب دستي موجب تعادل بيشتر خصوصاً براي افراد مسن مي شود. براي ورزش بيشتر بالاتنه از يک چوب دستي مخصوص پياده روي که در لوازم ورزشي ها موجود است و انتهاي آن لاستيک دارد، استفاده کنيد.
  زماني که چوب دستي در دست راست شماست، آن را با پاي مخالف (پاي چپ) جلو ببريد و انتهاي آن را همزمان با برخورد پاشنه ي پاي مخالف به سطح زمين، بر روي زمين بگذاريد. استفاده از چوب دستي موجب مي شود که عضلات سينه و دست تحرک بيشتري داشته باشند و از فشار وارده بر زانوها کاسته شود. اندازه چوب دستي بايد با قد شما تناسب داشته باشد.
  * در صورت تمايل مي توانيد در حين پياده روي باري را حمل کنيد، ولي با دقت. اگر باري در دست داشته باشيد، درهنگام پياده روي انرژي بيشتري مي سوزانيد، فقط بايد مراقب باشيد که فشار آن به گونه اي نباشد که دچار خستگي عضلات دست و کتف شويد. همچنين افراد دچار فشار خون بالا و بيماران قلبي ، در هنگام راه رفتن نبايد چيزي در دست داشته باشند. اگر مي خواهيد باري را حمل کنيد از وزن کم - مثلاً نيم کيلو- شروع کنيد و به تدريج بارهاي سنگين تري برداريد، البته باري را که با دست حمل مي کنيد نبايد خيلي سنگين و بيشتر از 10 درصد وزن شما باشد.
  سالم و تندرست باشيد.
  نويسنده : کارشناس تغذيه تبيان

 3. #3
  مدیر ارشد سایت
  heaven آواتار ها
  مریم م.
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۶
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  3,237
  نوشته های وبلاگ
  44
  میزان امتیاز
  118
  پسند شده
  10606
  پسند کرده
  1314

  ویترین مدال ها

  ساق پا و کفش مناسب

  کسانی که ساق پای لاغر یا کلفتی دارند چه کفشی بپوشند تا پاهایشان زیباتر دیده شود؟
  [JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY][/JUSTIFY][JUSTIFY]
  کفش*ها در چاق یا لاغر نشان دادن ساق پا بسیار مهم هستند. اگر شما ساق پای لاغری داشته باشید با انتخاب نادرست کفش ساق پایتان رالاغرتر و استخوانی نشان خواهید داد. ما در اینجا برای شما توضیح خواهیم داد که اگر ساق پای لاغز و نازکی دارید چگونه کفش مناسب انتخاب کنید. کفش*ها را به دو دسته ی بدون پاشنه مسطح و پاشنه*دار تقسیم کرده*ایم.[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]
  کفش*های بدون پاشنه: نا مناسب ساق پای لاغر [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]
  ساق*های باریک در کفش*های بزرگ و سفت مثل چوب اسکی به نظر می*رسند. اگر ساق پای باریک دارید کفش*های بزرگ انتخاب نکنید. [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]
  کفش*های مدل بالرین برای کسانی که ساق پای نازک دارند مثل قایق است و پاهای باریک در این مدل کفش*ها باریک تر و بد به نظر می*رسد. [/JUSTIFY][JUSTIFY]
  کفش*های بدون پاشنه مناسب ساق پای لاغر هستند. کفش*هایی با تزئینات گل، پاپیون و ... خیلی بزرگ نیز برای ساق*های باریک نامناسب است. کفش بالرین برای ساق پای باریک مناسب نیست[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]صندل*های بند دار و مدل*های لا انگشتی برای پاهای باریک مناسب است کفش*های بدون پاشنه با رویه بلند و نوک باریک برای پاهای باریک مناسب است[/JUSTIFY][JUSTIFY]
  اگر از کفش*هایی که تزئینات دارند انتخاب می کنید از تزئینات ساده و یک تکه و کوچک انتخاب کنید کفش*های پاشنه بلند مناسب ساق پای لاغر: از کفش*هایی با پاشنه*های بلند سنگین و کلفت دوری کنید. این مدل کفش*ها با پاهای باریک تناسبی ندارند و شما را به صورت اغراق آمیزی لاغرتر نشان می*دهد [/JUSTIFY][JUSTIFY]
  از کفش*هایی با پاشنه*های ظریف و زیبا انتخاب کنید.این مدل کفش ها ساق پای شمارا زیباتر جلوه می*دهد.[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]
  اگر شما ساق پای کلفت داشته باشید با انتخاب نادرست کفش ساق پایتان را خپله و کوتاهتر نشان خواهید داد. ما در اینجا برای شما توضیح خواهیم داد که اگر ساق پای کلفت دارید چگونه کفش مناسب انتخاب کنید. کفش*ها را به دو دسته بدون پاشنه مسطح و پاشنه*دار تقسیم کرده*ایم:
  کفش*های بدون پاشنه نامناسب
  برای کسانی که ساق پای کلفتی دارند، کفش*های مسطح که قسمت پنجه*های آن تیز و باریک است اصلا مناسب نیست و ساق پا با این نوع کفش*ها چاق*تر دیده می*شود

  کفش*هایی که قسمت پشت بلند دارند و نازک*ترین قسمت ساق پا را می*پوشانند، ساق پا را یکسره و چاق نشان می*دهند. این نوع کفش*ها برای کسانی که ساق پای کلفت دارند مناسب نیست[/JUSTIFY][JUSTIFY]
  کفش*های بند دار در قسمت ساق پا نیز اگر از نوع پاشنه بلند انتخاب شود برای ساق*های کلفت مناسب*است. صندل و کفش*هایی با لژ*های بزرگ و بلند، با ساق پاهای کلفت هماهنگ هستند و جزء بهترین انتخاب*ها برای افرادی با ساق پای بزرگ است. [/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]
  [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]
  ترجمه از سایت: footworks [/JUSTIFY]
  چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

  "میلان کوندرا"

 4. #4
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  azy آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,047
  میزان امتیاز
  85
  پسند شده
  3431
  پسند کرده
  1700

  Re: چطور کفش مناسب انتخاب کنیم ؟؟

  راهنمای خرید کفش
  با رعایت چند نکته کلیدی هنگام انتخاب کفش سلامتی پاهای خود را تضمین کنید:

  1-کفشی بخرید که با فرم طبیعی پاهای شما مطابقت داشته باشد.

  2-پاها بطور طبیعی در ساعات انتهایی روز اندکی ورم میکنند به همین خاطر بهترین زمان برای اندازه کردن کفش عصر و پس از غروب آفتاب است.

  3- سایز درج شده بروی کفش را ملاک قرار ندهید چراکه قابل اطمینان نیستند.

  4-خرید کفش تنگ به امید اینکه پس از مدتی جا باز خواهد کرد یک اشتباه محض است. هیچگاه یک کفش تنگ را خریداری نکنید.

  5- کف کفش میبایست محکم و قابل انعطاف باشد و سطح آجداری نیز داشته باشد. خود کفش نیز باید سبک باشد.

  6- از به پا کردن کفشهای پاشنه بلند به مدت طولانی خودداری کنید. کفشهای پاشنه بلند لغزیدن و بزمین خوردن، درد کمر و پا و تغییر در فرم پا را بدنبال دارند. سعی کنید پاشنه کفشتان از 4 سانتی متر بلند تر نباشد. همچنین پاشنه های عریض تر نسبت به پاشنه های نوک تیز و باریک مناسبتر میباشند.

  7-هنگام امتحان کفش توجه داشته باشید که پاشنه پاهای شما نباید درون کفش بلغزد.

  9- سایز پاهای شما با افزایش سن، تغییر وزن و یا در دوران بارداری تغییر میکند. بنابراین هنگام خرید کفش نو به سایز پاهای پیشین خود اتکا نکنید.

  10-در اغلب افراد سایز یکی از پاهایشان با پای دیگر متفاوت میباشد. بنابراین در انتخاب کفش پای بزرگتر را ملاک انتخاب قرار دهید.

  11-کفش اندازه کفشی است که هنگامی که شما ایستاده اید میان نوک بزرگترین انگشت پا (معمولا شست پا) و انتهای کفش حداقل یک سانتی متر فاصله وجود داشته باشد و شما قادر باشید انگشتان پای خود را آزادانه تکان دهید. همچنین به قوس کف پا نیز توجه کنید که مطابق شکل باید متناسب با قوس کفش باشد.
  12-برای امتحان کردن کفش حتما بندهای کفش را بطور کامل ببندید و سپس بایستید و چند قدم راه بروید تا کاملا از اندازه بدن کفش اطمینان حاصل کنید.

  13-از خرید کفشهای پنجه باریک تا حد امکان خودداری کنید چراکه اینگونه کفشها انگشتان پا را تحت فشار قرار داده و بد فرم میکند.

  14- کفشهای تخت، لژ دار و یا پاشنه کوتاه هم راحت ترند و هم ایمن تر.

  15- در هنگام انتخاب کفش به نوع جورابی که عادت به پوشیدن دارید نیز توجه کنید. و هنگام خرید نیز همان جوراب را به پا داشته باشید.

  16- عوارض پوشیدن کفشهای تنگ شامل: پینه پا، میخچه، دردهای مفاصل، درد زانوها و پاشنه پا و خستگی زود رس میباشد.

  17-به پا کردن کفشهای گشاد نیز سبب میگردد تا پاها تاول بزنند و فرد از تعادل کافی هنگام راه رفتن برخوردار نباشد.

  18- از فروشگاههایی خرید کنید که تنوع کفش در آنها بالاست تا محدودیت انتخاب نداشته باشید.

  19-تحت تاثیر صحبتهای فروشنده قرار نگیرید آنها شما را ترغیب میکنند تا هر کفش تنگ و نامناسبی را خریداری کنید. اما شما با صبر و حوصله کفش راحت و اندازه پاهای خود را انتخاب کنید.

  20-چرم بهترین رویه کفش محسوب میگردد چراکه مانند پوست تنفس کرده و تهویه دارد.

  21-کفشی بخرید که بتوانید سایز آن را اندکی تغییر دهید یعنی کفشهای بند دار و یا سگک دار.

  22- آستر و پوشش درون کفش میبایست نرم، فاقد درز و هر گونه برآمدگی باشد.

  23- شما قادر میباشید طبق فرمول زیر سایز کفش خود را بدست آورید. ابتدا میبایست طول پای خود را اندازه گیری کنید (از نوک بلندترین انگشت پا (معمولا شست پا) تا پشت پاشنه پا):

  سایز کفش=*]طول پا(سانتی متر)+2 سانتی متر*[ * 1.5

  ایـن فـرمـول سـایـز کـفـش اروپایی را مشخص می کند که با سایز
  کـفشـهای کشورمان هماهنگی دارد. نمودار زیر نیز مقیاس اندازه
  گـیـری سـایز کفش را در کشورهای مختلف مقایسه می کـنـد اما
  تـوجه داشته باشید که بهتر است به اندازه بودن کفش توجه کنید
  و نه به سایز آن.  Sender: سید میثم حسینی


 5. #5
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  75
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  8
  پسند کرده
  0

  Re: چطور کفش مناسب انتخاب کنیم ؟؟

  کفشهای پاشنه بلند خوب است یا بد ؟
  ۱۰
  مهر
  ۱۳۸۸

  بسیاری از مردم علاقمند به پوشیدن کفشهای پاشنه دار هستند تا خوش تیپ تر به نظر بیایند، درحالی که اغلب از خطرات ناشی از آن بی اطلاع اند.؛ جالب اینجاست هنگامی که علت را جویا می*شوی همه تقصیرها را گردن واژه*ای به نام مد می اندازند. گویا این مد است که باید شیوه لباس پوشیدن مردان و زنان را تعیین کند.اما از بد ماجرا طراحان مد اصلا به فکر سلامت مصرف*کنندگان نیستند و این مصرف*کننده است که باید تاوان مدهای ناسالم را بپردازد.

  ۱-کفش*های پاشنه بلند:
  پوشیدن کفش پاشنه بلند برای بسیاری از دختر بچه*ها یک آرزوست. البته بیشتر صدای پاشنه این کفش*هاست که دختر بچه*ها را شیفته خود می*کند اما در بزرگسالی این آرزو گاه به مد* تبدیل می*شود که اغلب دردسرساز است.
  البته کفش آقایان هم دست*کمی از کفش خانم*ها ندارد و رفته*رفته شبیه منقار پرندگان می*شود.!

  بنا به تحقیقی جدید در ایتالیا، پوشیدن کفش پاشنه دار، البته نه پاشنه خیلی بلند (صناری)، احتمالا به حفظ سلامت عضلات ناحیه لگن خاصره زنان و همچنین روابط زناشوئی آنها کمک می کند.
  یک ارولوژیست ایتالیایی، که می گوید عاشق کفش های “س؟سی” است، ثابت کرده که پوشیدن کفش های پاشنه بلند بر خلاف نظر برخی کارشناسان بهداشتی ضرر زیادی برای سلامت زنان ندارد.
  دکتر ماریا چروتو، در نامه ای به انجمن ارولوژی اروپا گفته که تحقیقاتش ثابت می کند که محققان بالاخره می توانند از فواید پاشنه بلند دفاع کنند.
  او گفته است که در تحقیقاتش ۶۶ زن زیر پنجاه سال شرکت داشته اند و آنهایی که کف پاهایشان با زمین پانزده درجه زاویه داشته – برابر پوشیدن کفش با پاشنه ۵ سانتی – طرز ایستادن و راه رفتنشان در مقایسه با گروهی که کفش ته صاف پوشیده بودند، مناسب تر بوده است؛ از این موضوع مهم تر این که فعالیت الکتریکی در عضلات لگنی آنها کمتر بوده است.
  وقتی فعالیت الکتریکی در عضلات لگنی حین راه رفتن و ایستادن کمتر است به این معنی است که عضلات در بهترین حالت خود قرار دارد و قدرت و همچنین توانایی انقباض آنها بهتر است.
  عضلات لگنی بخش مهمی از ساختار بدن زن است، چون به غیر از کمک به عملکرد جنسی و میزان ارضای جنسی او، از اندامهای مهم داخل لگن خاصره، از جمله مثانه، روده و رحم نیز حمایت می کند.
  اما این عضلات بعد از پشت سرگذاشتن دوره بارداری و زایمان و همچنین بالا رفتن سن زن، ضعیف می شود.
  دکتر چروتو گفت: “زنان معمولا ورزش های مناسب عضلات لگنی را انجام نمی دهند و پوشیدن کفش پاشنه بلند احتمالا چاره این معضل است. من هم مثل خیلی از زنان دیگر دوست دارم کفش پاشنه بلند بپوشم. خیلی خوشحالم که این علاقه من ممکن است فواید بهداشتی نیز برای من داشته باشد.”
  جیل بروک، فیزیوتراپیست در شهر برادفورد انگلستان، تاکید دارد که در این تحقیق ثابت نشده که پوشیدن کفش های دارای پاشنه خیلی بلند (پاشنه صناری) برای کسانی که می خواهند عضلات لگنی خود را سالم کنند، مفید است.
  او گفته: “برای خانم هایی که دوست دارند کفش آنها کمی پاشنه داشته باشد نتیجه این تحقیق خبر خوشی است. البته هنوز هم کارشناسان معتقدند که ورزش بهترین راه برای حفظ سلامت این بخش از آناتومی زنان است.”
  واما بررسی*های انجام شده توسط انجمن پزشکی بیماری های پا در ایران :
  کفشهایی که پاشنه ی بلندتر از ۵ سانتیمتر داشته باشند، از نظر بیومکانیکی و ارتوپدی غیرقابل قبول هستند، چون موجب می شود فرد در معرض افتادن و آسیب دیدن باشد. به علاوه باعث تخریب وضعیت پا و مشکلات عدیده ای خواهد شد.
  کفش پاشنه دار حالت پا را تغییر می دهد و گاهی مانع عملکرد درست پا می شود. قرار گرفتن طولانی مدت پا در قالب این کفش ها موجب کوتاه شدن تاندون آشیل می شود که ماهیچه ساق پا را به پاشنه وصل می کند . این وضعیت، تاندون را حساس و دردناک می کند. پوشیدن مداوم این نوع کفش برآمدگی*ای درپشت پاشنه بوجود می آورد که حاصل از اصطکا ک پشت کفش با پای فرد است.
  بهترین و راحت ترین نوع کفش برای بانوان کفشی است که پاشنه ای پهن و راحت داشته باشد که طول آن حداکثر ۱ تا ۲ سانتیمتر باشد.
  با پوشیدن کفش پاشنه بلند، فرد قدم های کوتاه تری برمی دارد تا تعادلش حفظ شود و زمین نخورد، از این رو فشار زیادی به پا وارد می شود .
  اگربه این مدل کفش علاقمند هستید بهتر است نیمی از روز کفش های راحت بپوشید و یا کفش های پاشنه بلند را به طور متناوب با کفشهای کتانی و کفش های پاشنه کوتاه بپوشید تا پای شما آسیب کمتری ببیند.
  برخی دیگر معتقدند : کفش*های پاشنه بلند و نوک*تیز که در بین زنان و اخیرا در بین مردان رایج شده باعث ایجاد و تشدید عارضه قوز شصت پا می*شود.
  رییس انجمن ارتوپد سازمان نظام*پزشکی استان اصفهان گفت : هرچند که عامل وراثت مهمترین عامل به وجودآمدن این عارضه است، اما استفاده از کفش*های نامناسب علاوه بر تشدید آن می*تواند در بروز آن نیز تاثیرگذار باشد.
  دکتر علی*رضا ابراهیم*زاده افزود : افرادی که بیش از معمول می*ایستند، یا کف پای آنها صاف است زمینه اولیه را برای بروز این عارضه دارند.
  وی بااشاره به اینکه بیماریهای سیستم عصبی مثل فلج مغزی و ضربه به شصت پا نیزمی تواند عامل ایجاد قوزشصت پا باشد، گفت: افرادی که به هر علت یک اندام تحتانی بلندتر دارند ، احتمال پیدایش این عارضه در پای آنها بیشتر است.
  وی درد و التهاب را مهمترین علامت و علت مراجعه بیماران در این عارضه عنوان کرد.
  ابراهیم زاده گفت: درد ناحیه پنجه پا به علت انتقال وزن پا از ناحیه شصت به دیگر انگشتان ، التهاب و برجسته شدن استخوان شصت پا و تراکم انگشتان درون کفش بخصوص در کفش*های نوک تیز از دلایل علت مراجعه این افراد به پزشک بوده است.
  وی افزود: علت دیگر مراجعه،تغییر شکل شصت پا و دیگر انگشتان است که این به تنهایی شرط کامل برای جراحی نیست و می*توان با استفاده از کفش*های طبی و ورزش آن را درمان کرد.
  این پزشک گفت: افراد مبتلا به این عارضه برای پیشگیری باید از راه رفتن و ایستادن زیاد خودداری و از کفش*های پنجه پهن و پاشنه کوتاه*استفاده کنند.
  خانم ۳۳ ساله ای که دچار یکی از این دردسرها شده بود، مدتی کفش پاشنه بلند *پوشیده واستخوان پای راستش بر اثر پیچ خوردن مچ پا شکسته بود. طول پاشنه کفشی که دیگر نمی*توانست با آن راه برود،۱۰ سانتی*متر بود.
  خودش می*گفت:*”همش به خاطر این کفش*های پاشنه بلنده! نمی*دونم چی شد که پام پیچ خورد و خوردم زمین.”ولی گویا لذت پوشیدن این کفش های پاشنه بلند بیشتر از درد شکستگی استخوان است. چون وقتی همین خانم ۶ هفته بعد برای باز کردن گچ پایش آمد، می*گفت: “بازم دلم می*خواد کفش پاشنه بلند بپوشم، چون به من احساس اعتماد به نفس میده و قدم رو بلندتر می کنه”!
  شاید بعضی خانم*ها گمان کنند، زمین نخوردن با پاشنه ۱۰ سانتی*متری عرضه می*خواهد که لابد این خانم ۳۳ ساله نداشته است. اما پیچ خوردگی و شکستگی مچ پا تنها عارضه کفش*های پاشنه بلند نیست. بلکه حتی اگر تمام عمر روی پاشنه ۱۰ یا ۱۵ سانتی*متر راه بروید و زمین هم نخورید، سایر عوارض آن شما را گرفتار می کند. یکی از این عوارض کوتاه شدن طول عضلات پشت ساق پاست. یعنی اگر خانمی بیش از ۶ ماه به طور مداوم کفش پاشنه بلند بپوشد، طول عضلات پشت ساق پایش کوتاه می*شود.
  نتیجه این عارضه کج و کوله شدن پا و کوتاه شدن قد نیست که برخی پاشنه بلند پوش*ها بگویند، عضلات پای ما که کوتاه نشد. بلکه محصول این پدیده از بین رفتن قوس کف پاست. البته معمولا خود فرد متوجه کف پای صافش نمی*شود، ولی حتما کمر دردهای ناشی از آن آزارش خواهد داد .

 6. #6
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  تهرون
  نوشته ها
  170
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  36
  پسند کرده
  28

  گودی کف پام خیلی زیاد شده . چی کار کنم ؟

  دوست جونا سلام . من بعد از زایمان با معضلی به نام گودی بیش از حد کف پا مواجه شدم . کفی طبی گرفتم . ژل سرتاسری گرفتم . تو کفشام می ذارم ولی پیاده روی معمولی هم خسته ام می کنه . انگاری که کف پام از وسط داره دو نیمه میشه . به نظرتون چه کفشی از کجا بگیرم ؟ یا چه راهکاری برای از بین بردنش هست . دکتر گفت ضعیف شدی از اونه و برام زل سرتاسری نوشت ولی تاثیرچندانی نداشته ...

 7. #7
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  1
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0

  Re: روشهاي صحيح پياده روي

  مرسی دوستم
  [HIGHLIGHT=#ffffff]آسمان چشمان آبی خداست نگران همیشه ی من و تو ...[/HIGHLIGHT]

 8. #8
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
  محل سکونت
  ابادان
  نوشته ها
  11
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  6
  پسند کرده
  0

  Re: چطور کفش مناسب انتخاب کنیم ؟؟

  سلام ژينا جان به نظر من کفش ساکوني خيلي عاليه من تو کل زايمانم فقط ساکوني پام ميکردم و چون زايمانم طبيعي بود هفته هاي آخر روزي 2 ساعت پياده روي ميکردم ولي کفشا اصلا اذيتم نميکرد رنج قيمتش از 110 شروع ميشه تا بالا ولي واقعا کفش خوبيه توي تهران توي پاساژ کويتي ها در چهارراه استانبول ديدم جا هاي ديگه هم حتما دارند

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما