نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree522Likes

موضوع: حلوای کاسه(حلوای شیرازی)

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 111
صفحه 1 از 14 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ساناز مامان دانیال آواتار ها
    ساناز
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    33
    پسند کرده
    0

Re: حلوا

سلام به همه
    من چند روز پیش شیراز بودم یه حلوا اونجا خوردم زرد رنگ و یه مقدار شل از خانمهای شیرازی (نجماااااااا) یکی میاد به من یاد بده :22: خیلی خوشمزه بییییییییییییید
    مامان حدیث جون این نوشته را پسندیده.
    اينجا ایران است....حوا بودن تاوان سنگيني دارد...

حلوای کاسه(حلوای شیرازی)

حلواي كاسه :

نوعي حلوا و شيريني است كه بيشتر در جشن ها و عزاداري ها به مصرف مي رسد.
    مواد لازم : آرد برنج يك كيلو ، آرد سفيد نيم كيلو، گلاب دو شيشه، زعفران نيم مثقال، زرده تخم مرغ ده عدد، روغن يك كيلو، شكر سه كيلو، خلال بادام صد گرم .

طرز تهيه : آرد برنج و آرد سفيد را تفت ( بو ) مي دهند و روغن را به آن اضافه كرده سرخ مي كنند. شكر را با آب جوشانده و شيره شكر و گلاب رابه آرد سرخ كرده اضافه نموده خلال بادام را در آن ريخته خوب مي پزند. در حين پختن زعفران را دم كرده و به آن مي افزايند. قبل از آن كه حلوا كاملاً پخته شود. زرده هاي تخم مرغ را در ظرفي خوب به هم زده با حلوا مخلوط مي كنند تا كاملاً سفت و پخته شود.
    وقتي حلوا پخت آن را در ديس يا سيني يا كاسه ريخته با پشت يك قاشق چرب به آن حالت مي دهند بعد با خلال پسته تزيين كرده، پس از سرد شدن مصرف مي كنند .

http://www.eshiraz.ir/festival/fa/food,02
    باران67 و beautiful_lie این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

Re: حلوا

حلوای شیرازی

مواد لازم:
    نشاسته 1 پيمانه
    آب سرد 4 پيمانه
    آرد برنج 2/1 پيمانه
    شير سرد 4 پيمانه
    شكر 2 پيمانه
    گلاب 4/1 پيمانه

طرز تهیه:
    نشاسته را در آب سرد حل كنيد و از صافي رد كنيدبعد آرد برنج را در شير حل كنيد واز صافي رد كنيد .محلول نشاسته وآرد برنج وشير وشكر رابا هم مخلوط كنيدو در قابلمه لعابي بريزيدو روي حرارت ملايم قرار دهيد مرتب هم بزنيد تا ته نگيرد اما بجوشد وغليظ شود بعد گلاب را به مواد اضافه كنيد.وقتي كه خط قاشق روي مواد ماند ومحو نشد حلوا آماده شده
    این دستور رو یادمه از نی نی ساینی های کدبانو برداشته بودم ولی یادم نیست کدوم صفحه یا قسمت بود
    ماریا س, mitra40, باران67 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    تا وقتی کفشهای کسی رو نپوشیدی،درباره راه رفتنش قضاوت نکن...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    0

Re: حلوای کاسه

نجما جون این حلوا تو شیراز خیلی رایجه. مامانم همیشه درست میکنه.خیلی .خیلی خوشمزه هست.من دستورشو ندارم. ولی مطمینم که مامانم از زرده تخم مرغ استفاده نمیکنه.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام دوستان
    این دستور حلوای کاسه شیراز است تقریبا در 15 دقیقه من اونو درست می کنم و به هر کدوم از دوستانم گفته ام الان یک پای سفره های مهمونی و جز دسرهاشون است سعی می کنم عکس هم بذارم
    مواد لازم شما از هر پیمانه ای استفاده می کنید شعار یک دو سه را فراموش نکنید
    یک مقدار کارد برنج بو داده است
    دو شکر
    و سه آب
    یعنی اگه یک پیمانه آرد برنج استفاده کنید دو پیمانه شکر و سه پیمانه آب البته برای بهتر شدن بجای سه پیمانه آب دو پیمانه آب و یک پیمانه گلاب استفاده کنید

همه مواد را با هم مخلوط کارده تا اصلا گلوله نشود بعد کمی زعفران دم کرده اضافه می کنید و می گذارید سر اجاقو دائم هم می زنید تقریبا بعد از ده دقیقه کاملا سفت می شود همینطور که دائم هم می زنید یک پیمانه روغن مایع آرام آرام طوری که به خورد حلوا برود اضافه کرده بعد توی ظرف ریخته و با قاشق پلاستیکی هر شکلی که دوست داشتید روی آن در می آورید و با مغز بادام یا پسته تزئین می کنید..برای بار اول می توانید از استکان بعنوان پیمانه استفاده کنید...

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10673
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

كپي شده از پرتال مامي سايت

دستور تهيه از مامانِ نجما جونِ ، با مختصر تغيير در مقياس مواد
    در دستور اصلي آرد تفت داده نميشه ولي من قبل از مخلوط كردن با گلاب كمي آرد رو بدون روغن تفت دادم، طعم فوق العاده اي داشت و خيلي سبك بود، يعني اون سنگيني حلواي آرد گندم رو نداشت ...

حلواي كاسه

يكي از خوشمزه ترين حلواهاي سنتي شهر شعر و ادب پارسي ، شهر شيراز است. تهيه آن بسيار آسان بوده و زمان كمي براي درست كردن اين حلواي لذيذ لازم است. حلواي سبك و راحتي كه زينت بخش سفره هاي افطار خواهد بود.

مواد لازم:

آرد برنج يك پيمانه
    شكر دو پيمانه سرخالي
    آب دو پيمانه
    گلاب يك پيمانه
    زعفران آب كرده نصف پيمانه
    روغن مايع يك چهارم پيمانه
    خلال پسته و بادام به ميزان لازم ( براي تزيين )

طرز تهيه:
    آرد برنج را تفت داده ( با حرارت كم )، قبل از تغيير رنگ آرد، آن را برداشته كمي كه حرارتش را از دست داد با گلاب مخلوط كنيد. آب را جوش آورده و شكر را به آن اضافه كنيد و زماني كه شكر در آب حل شد، زعفران را هم به آن افزوده شعله را كم كرده ، بعد مخلوط آرد برنج و گلاب را به مواد اضافه كنيد. مخلوط را مرتب هم بزنيد، تا مواد جذب يكديگر شود، بعد روغن را اضافه كرده و هم بزنيد تا روغن هم جذب حلوا شود، زماني كه حلوا شروع به جوشيدن كرد و جمع شد و از ظرف جدا شد ، آماده است. روي حلوا را با خلال پسته و بادام تزيين كنيد.

اين حلوا رو به اين شك هم ميشه سرو كرد

چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

دقیقا از همین دستورمامان نجما جون درست کردم ولی دقیقا نمیدونستم که آرد برنج چقدر باید تفت بخوره. عطرش که بلند شد برداشتم از روی شعله.
    مامان پریا نازی این نوشته را پسندیده.

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10673
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

نوشين جون .. تفت دادن تو دستور اصلي نبود ... ولي منم در همون حد تفت دادم ، در حدي كه تغيير رنگ نده ...
    مامان حدیثه این نوشته را پسندیده.
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

صفحه 1 از 14 123411 ... آخرینآخرین