نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت

موضوع: پتیتو چاپ

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    73
    پسند کرده
    0

پتیتو چاپ

مواد لازم برای 9 عدد پتیتو چاپ:

سیب زمینی=5 عدد متوسط

گوشت چرخ کرده=180 گرم

پیاز=2 عدد کوچک
    سیر=1 حبه

رب گوجه فرنگی=2 قاشق غذاخوری

جعفری خرد شده=1 قاشق غذاخوری

تخم مرغ=2 عدد

فلفل قرمز،نمک،زردچوبه=به مقدار لازم

طرز تهیه:
    ابتدا سیب زمینی ها را با مقداری آب میگذاریم کاملا بپزد و وقتی پخته شد،پوستشان را میگیریم و با هر وسیله ای که داشتیم کاملا لهشان میکنیم و میگذاریم کمی خنک شود و بعد 1 عدد تخم مرغ و کمی نمک و زردچوبه به آن اضافه میکنیم و همگی را با هم مخلوط میکنیم.

پیاز ها را با رنده درشت رنده میکنیم و در روغن کمی تفت میدهیم و بعد گوشت چرخ کرده را اضافه میکنیم , وقتی که گوشت ما سرخ شد نمک،فلفل قرمز،زردچوبه،جعفری،سیر و رب گوجه فرنگی را روی گوشت ریخته و کمی تفت میدهیم و بعد از اینکه تفت دادیم نصف لیوان آب روی مواد گوشتیمان میریزیم تا خوب بپزد و در آخر هیچ آبی نداشته باشد.

به اندازه 3 قاشق غذاخوری از سیب زمینی های له شده را ور میدارم یا اگر میخواهید پتیتو چاپهایمان بزرگتر شوند،بیشتر ور میداریم و گردشان میکنیم و وسط مایه را گود می نماییم و یک قاشق غذاخوری سرخالی از مایه گوشتیمان را وسط مایه می گذاریم و روی آن را جمع می میکنیم،(اگر دیدید که مواد به دستتان میچسبد مقداری دستتان را خیس کنید)بطوریکه تمام مواد گوشتیمان داخل آن بماند بعد با دست آن را گرد و منظم میکنیم و هر کدام را بین 2 دستمان قرار میدهیم و کمی پتیتو چایهایمان را به آرامی به داخل فشار میدهیم تا کمی از حالت گرد گرد در بیاید و یک عدد تخم مرغ را در کاسه ای میشکینم و با چنگال میزنیم تا زرده و سفیده با هم مخلوط شوند و بعد قلمو مخصوص آشپزی را در تخم مرغ زده و به تمام سطح پتیتو چاپهایمان میزنیم.

قابلمه کوچک نچسبی را روی حرارت میگذاریم تا کاملا داغ شود و بعد مقداری روغن میریزیم تا جایی که روغن روی پتیتو چاپهایمان بیاید و میگذاریم تا روغن کاملا داغ شود و بعد پتیتو چاپهایمان را داخل قابلمه میگذاریم و با حرارت تقریبا زیاد سرخشان میکنیم ولی دقت کنید که به آرامی آنها را بعد از سرخ شدن وردارید و بعد برای اینکه روغنی که به خورد آن رفته تقریبا بیرون بیاید میتوانید آنها را به آرامی روی دستمالهایی که روغن را به خود میگیرند قرار دهید یا درون آبکش به آرامی قرار دهید.

این غذا را میتوانید در کنار مقداری سالاد میل کنید،اگر موقع میل کردن رویشان کچاپ هم بریزید خیلی خوشمزه میشود.

ببخشید دوستان عزیز که عکسش خوب نیست،چون خیلی خیلی با عجله و بدون فرصت انداختم.
    نوش جانتان
    از سایت msh65.blogfa.com
    من خودم درست کردم خوب میشه فقط باید در روغن خیلی داغ درست بشه که وا نره موقع درست کردن هم خیلی در دست بغلطانیم و یه کاسه اب کنارمون بزاریم کمی انگشتامونو در ان خیس کنیم بهتره :72:
    زندگی ان زمان زیباست که ادمی بداند فکری برایش در هیاهوست ..

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    84
    پسند شده
    29142
    پسند کرده
    14912

Re: پتیتو چاپ

فرزانه عزیز بهترین راه طبق فرمایش خود شما برای وا نرفتن پتیتو اینکه فقط یک سفیده تخم مرغ رو با چنگال برنید بعد وقتی که مواد تو سیب زمینی گذاشتی با برس به سفیده آغشته کنی اصلا" اصلا" وا نمیره البته باید چند ساعت قبل بقچه های سیب زمینی رو آماده و آغشته کنی تو یخجال بذاری بعد تو ماهیتابه سرخ کنی چون من معمولا" برای مهمونی ها فلافل و سمبوسه و پتیتو به تعداد زیاد رو درست میکنم تقریبا" دیگه تجربه شو دارم چون حملش هم برای بردن مهمونا تو ظرف یکبار مصرف آسونه