نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1149Likes

موضوع: انواع خوراک

نمایش نتایج: از 57 به 64 از 349
صفحه 8 از 44 نخستنخست ... 56789101118 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    mehrsajjad آواتار ها
    میزان امتیاز
    36
    پسند شده
    391
    پسند کرده
    201

Re: انواع خوراک

خوراک کدو سبز و قارچ با پنیر پارمیزان
    کدو سبز رو تفت دادم . کمی که نرم شدن قارچا رو اضافه کردم . یک تیکه کوچیک گوشت آبگوشت به همراه آب آبگوشت رو هم اضافه کردم . به اضافه نمک و فلفل قرمز . موقع سرو هم روش پنیر پارمیزان ریختم .
    خوشمزه شده بود .

باران67 این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    187
    پسند کرده
    2

خوراک گل کلم
    پیاز داغ گرفتم و بعدشم زعفران و زردچوبه . بعد یه کوچولو رب گوجه و پوره گوجه فرنگی رو تفت دادم و آب جوش رو اضافه کردم . بعد هم هویج و سیب زمینی که دیرتر میپزن رو ریختم نیم پز که شدن کلم ( گل کلم سفید و بروکلی ) و قارچ و ... رو اضافه کردم . ما گوشت نمیخوریم اما مامانم همین غذا رو با گوشت درست میکنن که میگن خوشمزه میشه .

درد من تنهايي نيست؛
    بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت؛
    بي عرضگي را صبر
    و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خداوند مي نامند.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    148
    پسند کرده
    0

یه غذای من در آوردی با یه اسم من درآوردی اما بسیار خوشمزه :

خوراک قارچ و کوفته ریزه:
    سینه مرغ و پیاز رو با هم چرخ کنید(یا تو غذاساز که من از این استفاده میکنم ) مقداری نمک و یه کم زعفرون بهش اضافه کنین و کامل مخلوط کنین . بعد این خمیر رو به شکل کوفته های قلقلی کوچولو کوچولو (اندازه فندق) درست کنین و یکم روغن رو روی حرارت داغ کنین و کوفته ها رو تو روغن سرخ کنین با حرارت کم که پخته هم بشه . البته گوشت مرغ خیلی زود میپزه خصوصا چرخ شدش، بعد قارچها رو به هر شکلی که دوست دارین خورد کنین و بریزین داخل تابه و اونها رو هم یکم سرخ کنین . مقداری رب یا سس قرمز و نمک و فلفل و هر ادویه ای که دوست دارین بهش اضافه کنین و وقتی آبی که قارچ پس داده خشک شد نوش جون کنین.

این غذای راحت و خوشمزه میتونه یکی از وعده های غذاییتون باشه . حتما درستش کنین و ازش عکس بزارین .
    [HIGHLIGHT=#ccc1d9]فرصت ناراحت کردن دیگران در هر روز صدها بار به دست می آید و فرصت خوشحال کردن در هر سال، یک بار
    [/HIGHLIGHT]

خوراک گوشت من از راسته گوساله استفاده کردم..اول کمی با پیاز تفت دادم و سیر و هویج و حدود 10 سانت شاخه کرفس و فلفل دلمه ای اضافه کردم...برای سس کمی خردل و سس گوجه فرنگی و سویا سس اضافه کردم..

آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    665
    پسند کرده
    1683

تاس كباب(جاش درسته ديگه؟!!!)
    مخلفات داخلش: پياز، سيب زميني، به، آلو، هويج، بادمجان، قارچ! كمي هم رب آلو بهش اضافه كردم كه ترشششششششش بشه!

"آرامش" آن است که بدانی در هر گام دست تو در دست "خدا"ست.

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    113
    پسند کرده
    0

خوراک مرغ با سس سفيد و سبزیجات
    مرغ : به اندازه دلخواه

پياز ، قارچ ، فلفل دلمه اى رنگى ، سيب زمينى آب پز، كدوى سبز ، كلم بروكلى بخارپز شده، نمك، روغن براى تفت دادن سبزيجات

آرد سفيد: چند قاشق

سس سفيد

سيب زمينى خلالى سرخ شده

طرز تهيه:

اندازه مواد بسته به نظر شماست. براى تهيه اين خوراك من از ران مرغ استفاده كردم.

پيازها را گرد برش زده و تكه هاى مرغ را روى آن چيده و كمى نمك زده و در ظرف را ببنديد تا آرام بخارپز شود.

در اين فاصله فلفل هاى رنگى را خلال و در كمى روغن تفت دهيد. چند دقيقه در ظرف را ببنديد تا فلفل ها كمى نرم شوند. سپس فلفل ها را از ظرف خارج كنيد.

به دليل رنگى بودن فلفل ها ، روغن باقيمانده كمى رنگى ميشود كه ميتوانيد سيب زمينى هاى آب پز شده را برش زده و در آن كمى تفت دهيد.

سيب زمينى ها را هم از ظرف خارج كرده و كمى روغن بريزيد. كدوها را ورقه ورقه كرده و در كمى آرد سفيد غلطانده و در روغن تفت دهيد.

قارچ ها را هم با حرارت زياد تفت دهيد. قبل از آنكه قارچ ها كاملا تغيير رنگ بدهند و آب بياندازند از ظرف خارج كنيد.

حالا در ظرف دلخواه به ترتيب سيب زمينى، مرغ، فلفل و قارچ و كدو را بچينيد و سس سفيد را روى مواد ريخته و با سس سفيد و سيب زمينى سرخ*شده و كلم بروكلى تزيين كنيد.

نكته: در هر مرحله از تفت دادن از نمك خيلى كم استفاده كنيد كه در پايان خوراك شور نشود.

نكته: براى تهيه سس سفيد به ازاى هر يك ليوان شير يك قاشق سرخالى آرد سفيد و نصف قاشق كره و كمى نمك استفاده كنيد.

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ در ساعت ۱۰:۵۴ بعد از ظهر
    باران67 و hengamehh این نوشته را پسندیده.
    http://khanjon.blogfa.com

میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    483
    پسند کرده
    0

این هم خوراک مرغ من برای ناهار مجردی

پیازو تفت میدم بعد مرغو میریزم خوب که سرخ شد رب گوجه با ادویه هایی که میخوایم میریزیم من فلفل نمک و کاری میریزم در آخرم قارجو با مواد تفت دادم کمی هم فلفل تند سبز ریختم و در آخرم جعفری غذای راحت و خوشمزه ایه.

باران باش و ببار ؛ نپرس کاسه های خالی از آن کیست

مدیر انجمن
    شیرین بیان آواتار ها
    CGN
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    2970
    پسند کرده
    6618

خوراک سنگدان مرغ

سنگدونا رو خورد کردم پیاز رو تفت دادم و سنگدونارو بهش اضافه کردم زردچوبه فلفل سیا و قرمز و کمی رز ماری و تکه ای پوست لیمو ترش اضافه کردم و سرخشون کردم اب ریختم تا پخته شه کمی رب تفت دادم و همرا قارچ خورد شده به سنگدونا اضافه کردم ابش که کشیده شد بهمراه سیب زمینی سرخ کرده سرو کردم

از اینکه خودم هستم خوشحالم. شاید کامل نباشم اما صادق، دوست داشتنی و خوشبختم.

صفحه 8 از 44 نخستنخست ... 56789101118 ... آخرینآخرین