نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1150Likes

موضوع: انواع خوراک

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 349
صفحه 2 از 44 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    azy آواتار ها
    میزان امتیاز
    76
    پسند شده
    3388
    پسند کرده
    1700

Re: انواع خوراک

خوراک به سبک خاتون جان که من خیلی دوست دارم و تند تند درست میکنم
    باران67 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

Re: خوراك مرغ

سلام دوستاي عزيزم....
    ببخشيد كه عكسامو بصورت لينك گذاشتم آخه وقت نداشتم عكسارو resize كنم...مجبور شدم لينك بذارم....
    اين يه خوراك مرغه كه من واسه مهمونيام درست ميكنم....
    موادش بستگي به تعداد مهموناتون داره....سيب زميني ها رو بصورت خلال متوسط در مياريد، پياز هم خلال خلال ، گوجه فرنگي حلقه حلقه اما نه ظريف بلكه متوسط، و يك فلفل دلمه اي رو هم بصورت خلال خلال برش ميزنيد و همه رو جداگانه با روغن تفت ميدين...البته يه تفت نسبتا كوچولو...تكه هاي مرغ رو هم آب پز ميكنيد ( البته من واسه اين مهموني مرغا رو كمي تفت دارم، ديگه آبپز نكردم) و موقع آبپز طعم دارشون هم بكنيد...بعد توي يه ظرف پيركس ، رديف رديف موادتون بچينيد...يه رديف سيب زميني ، يه رديف پياز ، يه رديف مرغ ، يه رديف گوجه، ميتونين يه رديف فلفل دلمه اي هم بچينين يا خلال هاي فلفل رو روي مرغا بچينيد...وقتي چيدنتون تموم شد ، 1-2 ليوان آب رو با يكي دو قاشق رب گوجه مخلوط بكنيد و نمك و ادويه و فلفل و كمي آبليمو يا آبغوره براي ترش شدنش يا آب تمر هندي كه از صافي رد كردين رو با هم مخلوط كنيد و روي مواد بريزيد...اين سس بايد كمي تند و كمي ترش باشد...حواستون باشه آب موادتون زياد نشه يه جوري باشه كه تا يه ذره بيشتر از نصف مواد رو بگيره.حالا روي ظرف رو فويل ميذاريم و چند تا سوراخ هم توي فويل درمياريم...و در طبقه ي وسط فر با درجه حرارت متوسط قرار ميديم...حدود يكساعت كه توي فر موند،نگاه مي كنيم ببينيم كه آيا آب مواد به خوردشون رفته يا نه...اگه هنوز آبش زياد بود ، باز هم ميذاريم بمونه....در نهايت بايد يه حالت سس غليظ لاي مواد مونده باشه...15-20 دقيقه ي آخر فويل رو بر ميداريم تا كمي روي مواد برشته بشه...البته چون همه ي مواد تفت داده شدن، احتمالا روشون برشته هستش...گاهي وقتا من فويل رو بر نميدارم...ميذارم مدت زمان بيشتري توي فر بمونه .
    دوست جونا موقع سرخ كردن موادتون ، نمك به موادتون بزنين و طعم دارشون بكنين...
    اگه سوالي بود ، در خدمتم

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

Re: انواع خوراک

اینم پاستا با بروکلی من ... خیلی خیلی خوشمزه اس ولی فوق العاده سنگین ... البته این مال پارساله:)

بهراد و باران67 این نوشته را پسندیده.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    159
    پسند کرده
    0

مرغ بریان با سبزیجات

دوستان عزیزم این مرغ بریان با سبزیجات را من به اینصورت درست کردم که
    ابتدا مرغ را با یک پیاز وسیر وبرگ بو ونمک وفلفل کمی زعفران به مدت نیم ساعت آب پز کردم .
    در سینی فر از هرنوع سبزیجاتی که دوست دارید (فلفل دلمه ای ،هویج ،کدو ،سیر وپیاز ،نخود فرنگی وکرفس و......) را خورد می کنم ودر کره تفت می دهیم .سپس مرغ آب پز شده را در وسط آن قرار می دهیم .با حرارت 200 درجه به مدت دوساعت می پزیم.
    آب مرغ هم صاف می کنیم وبه آن رب گوجه وآبلیمو اضافه می کنیم ودر وسط پخت روی آن می ریزیم .تا مرغ خوشرنگ بشه
    http://liliangol.blogfa.com/post-77.aspx

setayesh46 و باران67 این نوشته را پسندیده.
    به مطبخ رویا خوش آمدید
    liliangol.blogfa.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

Re: تهیه غذا با کدو سبز؟

دادا جون من يه غذا با كدو سبز بلدم كه خيلي راحته
    اول پياز رو رنده درشت يا نگيني كن و تفت بده تا بلوري بشه بعد كدو ها رو كه با پوست حلقه حلقه كردي توي آن بريز و كمي تفت بده تا يكم كدو خودش و بگيره بعد چند تا گوجه فرنگي (پوست گرفته و خرد شده) و چند حبه سير رنده شده بهش اضافه كن كمي هم آويشن بپاش ،من يدونه قرص مرغ هم پودر ميكنم روي كدو ها و خوب هم ميزنم و تا آب گوجه تموم بشه ، كدو ها هم پخته خيلي خوشمزه ميشه موقع سرو رويش پودر گل محمدي بپاش توي تبريز موقع سرو روي اين غذا چند قاشق ماست هم ميريزند براي شام خيلي سبكه ، و معمولا در تبريز كنار اين غذا كباب تابه ايي هم ميگذارند
    در ضمن ميخواستم بهتون بگم من فقط از روغن هسته انگور استفاده ميكنم خيلي خاصيت داره و كلستزول خوب خون HDL رو افزايش ميده براي همين ديگه نارحت خوردن غذاهايي كه با روغن تفت داده ميشه نيستم
    سارا شف و باران67 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

یک پشنهاد
    من با کدو میرزاقاسمی درست کردم خیلی خوب شد به جای بادنجان کدو را با اب خیلی کم ابز کردم و بقیه کار همان روش میرزاقاسمی است

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

کدو با گوجه سبز

مواد لازم:
    کدو
    پیازخرد شده
    گوجه سبزمقداری
    فلفل -نمک- زردچوبه
    روغن کمی
    آب به میزان لازم
    [JUSTIFY] [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]ابتدا کدوها را سرخ می کنیم و پیاز را هم جداگانه سرخ می کنیم و به آن نمک و زردچوبه و فلفل اضافه می کنیم و بعد گوجه سبزها را هم کمی تفت می دهیم بعد همه مواد را با هم مخلوط کرده کمی آب درآن می ریزیم شعله گاز را کم می کنیم تا گوجه سبزها پخته شده و ترشی آن به خورد کدوها برود آب غذا که جمع شد شعله را خاموش می کنیم[/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]خیلی خوشمزه می شود[/JUSTIFY]
    ala70 و باران67 این نوشته را پسندیده.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    273
    پسند کرده
    0

خوراک تن ماهی و قارچ

مواد لازم :
    تن ماهی : یک عدد ( با روغن زیتون یا کنجد باشه بهتره )
    قارچ : مقداری
    فلفل دلمه : نصف یک عدد
    گوجه : 2 عدد
    پیاز : 1 عدد

پیاز رو خلال یا ریز خرد کنید...گوجه رو پوست بگیرید و ریز خرد کنید...قارچ هم که اسلایس شده...
    پیاز رو در روغن تن ماهی سرخ کنید و زردچوبه بزنید...گوجه ها رو اضافه کنید و سرخ کنید تا نرم بشن...فلفل دلمه و قارچ رو اضافه کرده...کمی تفت بدید تا فلفلا نرم بشن...تن ماهی رو اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط بشن...همین...خیلی سریع و خیلی خوشمزه...
    هرگز زانو نخواهم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قامتم شود...

www.khatoonodowle.persianblog.ir

صفحه 2 از 44 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف