نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree95Likes
  • 26 Post By سامره
  • 49 Post By سامره
  • 7 Post By rahil-moshiri
  • 13 Post By ارغوان مهر

موضوع: .: آموزش دوخت تشک بازی :.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    244
    پسند شده
    7050
    پسند کرده
    3915

ویترین مدال ها

Red face .: آموزش دوخت تشک بازی :.

تشکِ بازیِ پسرکم رو مامانم دوخته و من ایده ی چند کاره بودنش رو دادم که بتونم نهایت استفاده رو ازش ببرم، دیواره ها جمع میشه و علاوه بر زیبایی حکم حفاظ میگیره، قسمتِ بالایی هم با چسب پارچه فیکس شده و اگه جایی نخوام میتونم برش دارم و عروسکا و جغجغه های دیگه رو ببرم

من تشک خودم رو توضیح میدم اما اگه دوست داشته باشید میتونید قسمتهای دیواره رو حذف کنید که ساده تر و کم خرج تر هم میشه

ابعاد تشک من بعد از دوخت: قسمتِ آبیِ طرح دار 75 در 85 سانتی متره (که قطرهای این مستطیل هم اندازه قطرِ دایره ی هولاهوپم بود) و قسمت سبز رنگ 13 سانتی متره و بلندترین قسمت نارنجی نیز؛

پس با اندازه های من:

پارچه طرح دار / 1 متر عرض 150 نیاز دارید؛
    (که عرض پارچه من فکر کنم کمی بیشتر از 150 بود ، چون عرض تشکم بعد از دوخت 76 سانته،و همینطور من 1.20 متر خریدم تا طرح پارچه از هر طرف کامل بیفته، بقیه اش هم واسه بستنِ دور تشک استفاده شد، تو عکس قابل مشاهده ست)
    • من اینجا پارچه ی خوشگل پیدا نکردم! :/ هر چی شادتر و پُرتر و جیغ تر باشه واسه بچه جذاب تره، اگه دیواره نمیدید و به بستن احتیاج ندارید حداقل مقدار ممکن براش، خرید 90 سانت پارچه ست.

پارچه تترون رنگی در دو رنگ / پارچه هایی که من پیدا کردم عرض 90 بود و از هر رنگ 2 متر گرفتم، چون دیواره ی تشک رو 15 سانت در نظر گرفتم که دوبرابرش میشه 30 سانت پس توی هر 1 مترِ طول برام 3 تا طرف دیواره می افتاد (عرض پارچه 90 سانت) و یکی میموند که براش 1 متر اضافی رو خریدم اما بقیه ی اون مترِ اضافه ی پارچه هم برای روکش کردنِ میله وسط و بالش ها استفاده شد.
    • کمترین مقدارِ خریدِ این پارچه ها 1.75 سانتی متره ، اما خب روزه ی شک دار نگیرین، من بقیه شو بالشِ 9 تکه و بالش غلت گیر درست کردم.

هولاهوپ / 1 عدد، بهتره هولاهوپ ساده و باریک پیدا کنید، من اینجا فقط تونستم تن زیب دندانه دار بیابم! :|

لاییِ ویسکوز مخصوص تشک (پشم شیشه ی ویسکوزی)، لایی (لایه پارچه) ، چسب پارچه و ...

عروسکهای دلخواه برای آویز کردن

1- همونطور که گفتم قسمت سبز رنگ رو 15 سانتی متر در نظر گرفتیم ، پس از عرض 2 تا مستطیل 30 سانتی متر در 90 سانتی متر و 2 تا مستطیل 30 سانتی متر در 80 سانتی متر در آوردیم و دوختیم؛ (چون ما دو تا طرفِ 85 سانتی داریم و دو تا طرف 75 سانتی متری)

• من بعدا چسب پارچه رو با چسب حرارتی به پشتِ قسمتِ سبز رنگ چسبوندم، اگه میخواید بدوزیدش تو این مرحله یادتون باشه
    بعد پشم شیشه رو یه لا کردیم و توش جاسازی کردیم (پشم شیشه تون رو از جای تمیز تهیه کنید و صاف باشه، چون این تشک رو نمیتونید با یه آستری بدوزید کارِ تون خیلی سخت میشه، باید مستقیم بره تو پارچه)
    • اگه صاف و قرص ایستادن دیواره براتون مهمه از لای پشم شیشه مقوا رد کنید (که البته در حالت باز بودنش نمیدونم چطور بشه و برای بچه خطر داره یا نه! ؛ من نکردم و قسمتِ بلندترش کمی گود میمونه اما به نظرم مهم نیست)

2- الگوی قسمتِ نارنجی رو با کاغذ الگو در میاریم و میبریم و بهش لایی پارچه اتو میکنیم که صاف وایسه و میدوزیم به قسمت سبز رنگ
    • این قسمت رو پشم شیشه نمیدیم که روی دیواره بیفته.

3- حالا قسمت وسط رو میدوزیم و پشم شیشه رو به همون صورت دولایه توش بکار میبریم، (یعنی هر مرحله از پف تشک کم شده، اول طرحدار بعد سبز و بعد نارنجی که هم سطح زمینه)

• فکر کنم این قسمت طرحدار رو میشه مثل تشکای دیگه از رو دوخت زد یا دورشو دوخت واسه ثبات بیشتر ، اما من نکردم هم نمیخواستم طرحش به هم بریزه هم ترسیدم دوخت زدن بچه رو اذیت کنه.

4- حالا قسمتها رو به هم وصل میکنیم و برای بالا رفتنِ دیواره هم اون کناره ها (آبی رنگِ 4 طرفِ سبز رنگا) رو میدوزیم و بهش چسب پارچه میزنیم، اینجا رو اول خوب فیکس کنید که دیواره هاتون بدون نقص وایسه و بعد چسب رو بچسبونید / یا بدوزید روی کناره ها.

5- هولاهوپها 8 تکه هستن، هر 4 تکه رو به هم وصل کنید و خوب فیکس کنید اگه قدرت ندارید یا خوب جا نخورد با چسب حرارتی ثابت کنید.

6- بعد با پارچه ی رنگی متفاوت هر نیم دایره ی هولاهوپ رو روکش کنید و تهش رو بدوزید و روی اون دوخت رو چسب پارچه بچسبونید.

7- جاشو روی تشک مشخص کنید و همون قسمت ها رو هم روی تشک چسب پارچه بچسبونید ( انگار میخواید زاویه ی 45 درجه ی هر گوشه رو رسم کنید، اون مدلی چسبو بزنید و روی هولاهوپ هم به همون صورت که کاملا رو هم فیکس شن)

8- هولاهوپهای روکش شده رو بصورت ضربدری، دقیقا وسطِ هر کدوم روی هم، روی تشک قرار بدید و بعد با کش محکم کنید و بعد با پارچه ی رنگی روشو ببندید.

9- حالا هر عروسکی که دوست دارید بهش آویز کنید.

• من اصولی بودن و سِیف بودنِ عروسک برام مهم بود و میخواستم مثل تشک بازیا آموزشی هم باشه پس از عروسکای پلی گرو و یه دونه لامز استفاده کردم، تو عکسا گذاشتم.
    اما از هر عروسک دلخواه میتونید استفاده کنید و اگه آویز نداشت با روبان رنگی ببندید.

هولاهوپ رو من 17000 تومن خریدم و قیمت پارچه ها 38000 تومن شد، راستش قیمت پشم شیشه وچسب پارچه و اینا رو دقیق نمیدونم، چون خیاطیهای دیگه هم داشتیم و مقدار پشم شیشه و اینا رو همه رو با هم خریدیم، یعنی بغیر از عروسکا که خب من گرون خریدمشون چیزی نمیشه

عکسها رو به ترتیب در پست بعدی میذارم ...
    mamane armin, shiriin, heaven و 23 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    244
    پسند شده
    7050
    پسند کرده
    3915

ویترین مدال ها

به روایت تصویر

3 تا عکسِ اخر رو تو نور طبیعی گرفتم و رنگ اصلیه اونه

اضافه شدن کناره آبی

جمع کردنو اندازه زدن واسه چسب پارچه

کامل شده در حالت باز و بسته

اینم عروسکا از نزدیک

بالش 9 تکه :)

الهام بانو, mitra40, arad, ayhan و 46 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    rahil-moshiri آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    356
    پسند کرده
    255
    منم تشک بازی پسرم و خودم دوختم ولی مال شما خیلی کامل تره.
    فقط من به جای حلقه تن زیب از لوله آب استفاده کردم لوله پلاستیکی که تو بافتش مس داره و انعطاف پذیره. روش هم فوم مخصوص لوله کشیدم . فکر کنم لوله و فومش باهم 7 تومن شد
    یکتابانو, سامره, بارانک و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ارغوان مهر آواتار ها
    میزان امتیاز
    202
    پسند شده
    10434
    پسند کرده
    1811
    نام: 2056510_548ff80c96e8.jpg نمایش: 29754 اندازه: 36.7 کیلو بایت

نام: 2056507_6cd5aa2729fd.jpg نمایش: 28169 اندازه: 20.3 کیلو بایت

نام: 2056508_3ab819b24208.jpg نمایش: 25942 اندازه: 69.6 کیلو بایت

نام: 2056509_d4d34c6f3377.jpg نمایش: 34698 اندازه: 77.5 کیلو بایت
    mersedeh smart, hengamehh, taranom777 و 10 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

• کلمات کلیدی این موضوع