نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree52Likes

موضوع: بیماریهای جنین

نمایش نتایج: از 9 به 14 از 14
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    zeitoon2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1729
    پسند کرده
    670
    دکتر خودم رو تغییر داده بودم ،و از ایشون مشورت خواستم .ایشون به من سه بیمارستان رو معرفی کردند:شهدا،شریعتی و امام خمینی.فورا با دو پزشک و جراح اطفال تماس گرفتم و به توصیه ی همه اونها بیمارستان امام رو برای زایمان انتخاب کردیم که به نظر همه اونها با توجه به نزدیکی به مجتمع مرکز طبی و بخش ان آی سیو بسیار مجهز بهترین انتخاب برای مورد من بود.
    -----------
    17 بهمن سال 90 !یه رو برفی بود که دخترم زهراسادات توی مجتمع ولیعصر بیمارستان امام خمینی بدنیا اومد.من بیهوشی کامل داشتم و بعد تولد هم به توصیه ی خانواده و همسرم و البته یک مشاور فرزندم رو ندیدم !مستقیم فرزندم به بخش ان آی سی یو منتقل شد!
    دکتر مریم قوامی عادل جراح اطفال پرونده فرزندم رو در دست گرفت و بعد از اون من دیگه نه دکتر ها رو میدیمو نه فرزندم رو.....دست خالی بدون بچه با یه دل پر از نگرانی و چشم های اشکبار راهی خونه شدم تا این بار سنگین رو برای پیگیری درمان فرزندم همسرم به تنهایی به دوش بکشه.قسم خورد که کوتاهی نمیکنه و قسمم داد تا وقتی که اوضاع خوب نشده تحمل کنم و نخواهم فرزندم رو ببینم! و من قبول کردم به خاطر هر دومون!
    --------
    روز 8 ام بعد از تولد به درخواست دکتر قوامی نوزاد را از بیمارستان امام به بیمارستان حضرت علی اصغر منتقل کردند تا تحت درمان قرار بگیره تا پیش از اون تنها در بخش ان ای سی یو به کمک قدرت جاذبه تلاش می کردند که کمی حفره ی شکمی نوزاد رو بزرگتر کرده و از بزرگی اون توپ برجسته کم کنند.در این روش جاذبه کمک میکنه تا بخشی از احشای خارج شکم به داخل شکم جذب بشوند.همسرم با امبولانس به همراه پرستاران و فرزدنم که داخل انکیباتور بود به بیمارستان حضرت علی اصغر رفتند و اونجا بستری شد.
    -------
    همسری هر روز بیمارستان بود وسایل مورد نیاز تهیه میکرد و هر دو سه ساعت یکبار تماس میگرفت .جراح گفته بود که این درمان فقط 10 درصد شانس زنده موندن نوزاد رو داره و صبر زیادی میخواد.بدون تامل برای بچه گواهی ولادت گرفتیم و اسمش رو توی شناسنامه من وارد کردیم!به قول همسری میخواستیم به خدا ثابت کنیم که ما باور داریم خدا میتونه فرزندمون رو برامون نگه داره و شک نداریم که خدا به هر کاری تواناست.همسری سه بار پشت درب اتاق عمل تک و تنها !برای من و فرزندم اشک ریخت اما توی خونه خم به ابرو نیاورد و همیشه میگفت این امانت خداست.اگر گوشی تلفنتو به کسی امانت بدی و بخوای پس بگیری باید اون فرد ناراحت بشه؟؟؟این هم امانت خداست شاید بخواد پسش بگیره....
    --------------
    روز سی ام از بیمارستان زنگ زدن تا همسرم مراجعه کنه. از نوع حرف زدن پرستارها خیلی نگران شدم.بچه هنوز تو اتاق ایزوله بود و با دستگاه نفس می کشید.
    ویرایش توسط zeitoon2 : ۱۳۹۳/۰۷/۰۲ در ساعت ۰۹:۰۹ قبل از ظهر
    *سایه روشن*, **زهرا**, الـــی و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

zeitoon2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1729
    پسند کرده
    670
    اما از مشکلات بعد از عمل دراین بیماری:
    پس از اعمال جراحی بسته به اینکه چقدر اون برامدگی خارج از شکم بزرگ باشه ،مشکلاتی برای نوزاد پیش میاد:
    فشار به ناحیه ی قفسه سینه و قلب.،انسداد روده ها و ...

حفره ی شکم نوزاد خیلی کوچیکه ،وقتی احشای شکمی که خارج از این حفره رشد کرده اند رو بخواهند به زور داخل شکم کنند خوب به سایر قسمتها فشار میاد.مهمترین بخش قلب و ریه ها ست.وقتی ریه بهش فشار بیاد تنفس بچه دچار مشکل میشه و تا مدتی که به این فشار عادت کنه باید با دستگاه نفس بکشه و وقتی به قلب فشاربیاد خوب معلومه که ضربان مشکل دار میشه.
    از طرفی چون روده ها خارج از بدن هستند و باید داخل بدن بروند با یه کم بی دقتی یا پیچش کم روده امکان انسداد روده وجود داره.بچه توی تمام این مدت با مقدار بسیار ناچیزی شیر و بیشتر با سرم قندی تغذیه میشه .
    -------------------------------
    خوب همسری روز سی ام مراجعه کرد بیمارستان پرستارها اون رو میخواستند دستگاه تنفس رو قطع کنند تا نوزاد خودش نفس بکشه و امتحان کنند که ایا میتونه یا نه.همسری شاهد بود که پرستارها از شوق جیغ زدن! وقتی نوزادمون 5 دقیقه بدون دستگاه نفس کشید!...خدا میدونه تو اون دقایق چی به همسری گذشته وقتی دقایق ساعتش رو نگاه میکرده که 5 دقیقه کامل بشه !...اون روز یکی از پرستارها ابراز تاسف کرده بود که بچه مادر نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    -------------------------------
    این حرف پرستار همان و نفس کشیدن دخترمون بعد از جراحی ها همان و موافقت خانواده و همسری همان....عصر اون روز برای اولین بار بعد از 30 روز !رفتم دیدن دخترم بیمارستان:
    قبل از رفتن قران رو باز کردم این ایه امد:
    وانظر الی آثار رحمت الله کیف یحی الارض بعد موتها.....
    به آثار رحمت خدا نگاه کن که چگونه زمین مرده را زنده می گرداند.
    ----------------------------------
    دخترم روی تخت اتاق ایزوله خوابیده بود.من به جای نه ماه بارداری انگار ده ماه رو تحمل کرده بودم تا چهره ی معصوم دخترم رو ببینمسی روز بدون اون برام جهنمی ترین روزهای زندگیم بود.وقتی از خانوادم درباره ی قیافه اش می پرسیدم و اونها فقط به من میگفتن خیلی خوشگله نمیتونستم جلوی اشکهام رو بگیرم .تمام شکمش باند پیچی بود و من چیزی از وضعیت جراحی نمیدیدم.پرستار پرشوقی اومد و درحالیکه به صبر و تحمل همسرم افرین می گفت بهم روغن بچه داد تا بدن نوزاد رو ماساژ بدم و گفت امروز دخترتون 5 دقیقه نفس کشید !فردا دستگاه رو باز برمیدارن تحملش رو ببینند !اگر فردا گریه هم بکنه خیلی خوبه!
    روز سی و یکم دخترم گریه کرد!بدون دستگاه نفس کشید.ازم خواستن تا شیر مادری رو که سفارش کرده بودند توی فریز نگه دارم ببرم بیمارستان تا بهش کم کم بدن .
    یه سری آزمایشات باقی مونده بود .
    onyx, **زهرا**, الـــی و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

zeitoon2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1729
    پسند کرده
    670
    سایر انومالی ها همراه با آمفالوسل:
    امفالوسل از اونجائیکه میتونه نشات گرفته از یک سری مشکلات ژنتیکی والدین باشه ،لذا میتونه مراه با سایر آنومالی هم باشه.
    مهمترین و شاید ترین این آنومالی ها دو جنستی است!یعنی ارگان های بدن نشان دهنده ی یک جنسیت باشه ولی کروموزوم ها جنسیت دیگه ای رو نشون بدن.مشکل بعدی ممکنه مربوط به حفره قلبی.و بعدی هم مربوط به سندروم داون هست.
    خوب یک سری آزمایشات سنگین،سخت و بسیار حساس بعد از جراحی ها انجام شد و الحمدلله تمام آزمایشات نشانگر این بود که نوزاد ما مشکلی غیر از خود اون توپ امفالوسل نداشته.
    مهمترین مرحله جراحی استفاده از مش(توری های نازک پزشکی)بود.این توری یا مش به نحوی به پوسته ی شکمی کمک می کنند تا به جای عضلاتی که در اون ناحیه شکل نگرفته فعالیت کنند تا کم کم بافت پوست رشد کنه و حالت طبیعی پیدا کنه.بعد از این عمل آزمایشات مربوط به انومالی های دیگه هم انجام شد
    جای امیدواری بود.خصوصا وقتی دکتر به همسرم گفت که حتی آزمایشات مربوط به میزان عفونت در نوزاد بعد از جراحی خوب بوده.(سیستم ایمنی نوزاد برای این همه جراحی باز و مقاومت در برابر عفونت ها خیلی مهمه)
    -------------------روز چهل و نهم !جراح محترم با منزل تماس گرفت و گفت دو روز تشریف بیارید بیمارستان در کنار بچه باشید و بعد میتونید بچه رو ببرید منزل!!!!!!!!
    .
    .
    .
    هیچ کس شوق یک مادر رو در اون لحظه حتی تصور هم نمیکنه!
    روز 51 ام بعد از تولد دخترم بعد از اموزشهای معمول پرستاران در نگه داری از نوزاد و توصیه های پزشکی در منزل کنار ما بود.اگرچه خیلی ضعیف شده بود و از وزن 3100 به 2550 رسیده بود.اما واقعا معجزه ی خدا بود .
    دکتر محرابی (استاد دکتر قوامی عادل) که از پایه گذاران جراحی اطفال در ایران بوده اند نیز در این جراحی ها همکاری کردند که ما اصلا حتی ایشون رو ندیدیم !فقط نام ایشون رو از پرستارها شنیدیم.

-------------------
    الان دخترم زهراسادات دو سال و نیمه است ،کوچکترین مشکلی نداره و جای جراحی ها هم به قول تمام دکترها به راحتی با لیزر رفع میشه اگرچه به نظر من این اثرها باید برای همیشه به عنوان نشانه ای از معجزه ی خدا همراه ما بمونه !معجزه ای که به دست جراحان ما به خواست خدا 10 درصد شانس به 100 درصد تبدیل شد.
    *سایه روشن*, **زهرا**, الـــی و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

zeitoon2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1729
    پسند کرده
    670
    غرض از این همه نوشته ی طولانی توی این تاپیک:
    1 معرفی این بیماری بود.
    2 خواهش می کنم مادرانی که جنینشون مشکلاتی داشتند و برای حل اون مشکل به هر دری زدند اینجا تجربیاتشون رو به اشتراک بزارن تا خیلی از مادرانی که توی این نگرانیها دست به دامن سرچ توی نت میشن بتونن منابع مفید و تجربه شده ای پیدا کنند
    3 به راحتی نا امید نشید،به راحتی دست از تلاش بر ندارید.به سادگی اب خوردن راضی به سقط و ختم حاملگی زودهنگام نشید.شاید بتونید برای فرزندتون کاری بکنید که یک عمر خودتون رو سرزنش نکنید !تحقیق کنید.مطالعه کنید.به دکترهای مختلف مراجعه کنید.باور کنید دکتر من که همون اول راهکار ختم حاملگی به من داد واقعا دکتر معروف و زبردستیه!باورکنید بیمارستانی که او باهاش مشورت کرده بود و رئیس بخش جراحی اونجا همه خیلی مشهور هستند !اما انسان جایزالخطاست .شاید دکتری از یه جای نچندان معروف به کمک شما بیاد و زندگی فرزندتون رو نجات بده!
    *سایه روشن*, **زهرا**, الـــی و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

zeitoon2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1729
    پسند کرده
    670
    راستی فراموش کردم بگم:
    کل هزینه ی درمان دخترم و زایمان من که همه در بیمارستان های دولتی انجام گرفت با بیمه ی تامین اجتماعی در نهایت حدود 2 میلیون تومان شد(سال 90) !!! بیمه تکمیلی هم نداشتیم!!!
    این یعنی نصف هزینه ای که دکترم از من میخواست تا به حاملگی پایان بدم و بچه رو از دست بدم!!!
    *سایه روشن*, onyx, **زهرا** و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

مامی محمدصدرا91 آواتار ها
    مهدیه
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    72
    پسند کرده
    31
    با خوندن این نوشته ها اشک تو چشام جاری شد کاش بشه از شما تحمل کردنو
    یاد گرفت
    حتی فکر اینکه بعداز زایمان دخترتونو ندیدید خیلی سخته
    اینکه این همه تحمل کردید واقعا برام غیرقابل باور خوشبحال دخترتون بخاطر داشتن این پدرومادر
    MARYAM.E, zeitoon2 و dorna این نوشته را پسندیده.
    ناشنوا باش وقتی همه

از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12