نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree3969Likes

موضوع: روشهای پخت انواع ماهــــــــــی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 1080
صفحه 1 از 135 123411 ... آخرینآخرین

روشهای پخت انواع ماهــــــــــی

ماهي انگشتي (سوخاري)
    ماهي 600 گرم
    ابليموي تازه 2 قاشق غذاخوري
    ارد سفيد 40 گرم
    ارد سوخاري5 قاشق غذاخوري
    كره 30 گرم
    تخم مرغ 1 عدد
    نمك و فلفل و روغن براي سرخ كردن
    ماهي رو بزاريد يخ بزنه بعد بع قطعات كوچك ببريد (اندازه اي كه 2 تا انگشتتون رو كنار هم بزاريد )
    اگر يخ زده باشه راحت تر ميشه به اين شكل در اورد
    بعد بزاريد يخش باز بشه با نمك و فلفل و ابليمو مزه دارش كنيد نيم ساعت توي اين مواد بمونه. بعد توي 3 تا ظرف گو د به ترتيب تخم مرغ و ارد سفيد و ارد سوخاري رو بريزيد(هر كدوم جدا گانه)
    تخم مرغ رو هم كمي بزنيد. بعد ماهي ها رو به ترتيب اول توي ارد سفيد بزنيد و كمي تكان بدهيد تا ارد اضافيش بره بعد توي تخم مرغ در اخر توي ارد سوخاري بعد توي تابه اي كه روغن و كره ريخته و داغ شده حدود 5 دقيقه سرخ كنيد تا دورطرفش طالايي بشه
    ارد سفيد براي اين هست كه تخم مرغ و اردسوخاري بيشتر به ماهي بچسبه.-حرارت تابه را يكسان نگه داريد در غير اين صورت ماهي ها خرد ميشه - موقع برگردوندن ماهي با احتياط اين كار را بكنيد تا ماهي ها خورد نشن
    اين غذا كنار سيب زميني سرخ كرده و يا سالاد سيب زميني مزه خوبي ميده
    به نظر من با ليمو و زيتون هم خوشمزه است

ارسال مطلب توسط bahargol
    dapper, shorono, samir65 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    80
    پسند کرده
    1

Question Re: روشهای پخت انواع ماهــــــــــی ها

بنده ماهيهاي جنوب رو به اين روش سرخ ميكنم
    اول روي ماهي نمك ميپاشم و ميذارم 1 ساعتي بمونه تا مزه دار بشه بعد با دستمال آشپزخونه آب ماهي ور ميگيرم و ماهي رو خشك ميكنم
    توي يه بشقاب 3 تا قاشق آرد سوخاري+1 قاشق آرد سفيد + نمك+زرچوبه يه كم+پودر كاري 1 ق م +خيلي كم آويشن رو با هم مخلوط ميكنم اگر همدوست داشتين خيلي كم دارچين بهش اضافه كنيد اينها رو با هم قاطي ميكنم ماهي رو توي اين پودر ميزنم و توي روغن روي حرارت كم سرخش ميكنم

نكته:براي اينكه ماهي بو نده و در حين سرخ كردن بوش توي خونه نپيچه دو تا حبه سير رو پوست بكنيد و توي روغني كه دارين توش ماهي سرخ ميكنيد بندازيد.
    شکوفه باران, taniya, پیمانه و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
    دعا کبوتری است بال و پر دارد
    بخوان دعای فرج را و عافیت بطلب
    که روزگار بسی فتنه زیر سر دارد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    80
    پسند کرده
    1

Re: روشهای پخت انواع ماهــــــــــی ها

قزل آلا رو هم به اين روش مي پزم

پياز رو رنده ميكنمبا دو تا سير كوچولو با آبليمو و نمك و زعفرون مخلوط ميكنم بعد ماهيها رو درسته يا تكه شده فرقي نداره به مدت 1 ساعت توي اين محلول ميخوابونم بعد تابه رو با يكم روغن زيتون چرب ميكنم و ماهيها رو با همين مواد تويتابه ميذارم و درش روهم ميذارم ماهيها مي پزند و به وغن ميشينه و سرخ ميشه و خوشمزه همين كار رو توي فر هم ميتونيد انجام بدين :72:
    شکوفه باران و باران67 این نوشته را پسندیده.
    بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
    دعا کبوتری است بال و پر دارد
    بخوان دعای فرج را و عافیت بطلب
    که روزگار بسی فتنه زیر سر دارد

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

سلام .
    من برای ماهی جنوب فقط آرد + زردچوبه + نمک + فلفل استفاده میکنم ... از مادرشوهرم یاد گرفتم و ماهی خیلی خوشمزه میشه ( مامان من کلا از ماهی بدش میاد و هیچوقت بدون مناسبت و مهمونی درست نمیکرد بخاطر همین هیچوقت ماهی درست کردن بلد نبودم)
    قزل آلا رو هم فقط نمک میزنم ولی خیلی خیلی سرخش میکنم . ماهی سفید رو هم نمک میزنم و میذارم بمونه بعد از اینکه آبش رفت قشنگ یه عالمه سرخ میکنم . خیلی خوشمزه میشه
    golnare atashin, باران67 و taniya این نوشته را پسندیده.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

ایندفعه ماهی قزل آلا رو فقط نمک زدم و گذاشتم تو ظرف یه کم روغن زده و گذاشتم تو فر ... البته یه ادویه الیت داره "لیمو فلفلی" یه کم از اون بهش زدم ... که چون نمیدونستم نمک داره غذام یه کم شور شد:دی
    دورش هم گوجه و قارچ ریختم و حدود 1 ساعت با درجه ی بالا تو فر پخت . فوق العاده هم خوشمزه شد ... بدون کثیف کاری:)

باران67 و taniya این نوشته را پسندیده.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    65
    پسند کرده
    0

سبزی پلو ماهی

[JUSTIFY]سبزی پلو رو که همتون بلد هستید ، برای آماده کردن ماهی زنجبیلی به روش زیر عمل کنید:[/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]من برای این عذا از ماهی حلوا استفاده کردم شما میتونید از هر ماهی بدون استخوانی استفاده کنید[/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]بعد از اینکه ماهی رو تکه تکه کردید خشک کنید ، یه تکه زنجبیل روریز رنده کنید با نمک مخلوط کنید و بمالید رو ماهی ها ، بزارید ۳ ساعت تو یخچال بمونه بعد روغن رو داغ کنید ماهیها رو بزارید توش و روحرارت ملایم سرخش کنید تا هم مغزپخت بشه هم خوشرنگ ، نیازی به رعفرون نیست ، زنجبیل خوشرنگشون میکنه[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]برای ته دیگش به روش زیر عمل کنید:[/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]ماهی رو مانند گوشت قیمه خرد کنید و تو زنجبیل و نمک بخوابونید بعد از ۳ ساعت ،مثل بیفتک بکوبید تا نازک بشن اما مواظب باشید گوشت ماهی پاره نشه، ته ظرفتون روغن مایع بریزیدو بعد زعفرون دم کرده رو قاطی روغن بکنید و سپس وسط ظرف ماهی های کوبیده شده رو منظم کنار هم بچینید و اطراف ظرف رو هم از سبزی پلوئی پر کنید[/JUSTIFY]

[JUSTIFY]من بعد ازاین مرحله یه قاشق پودر سبوس برنج رو با یک قاشق پودر موسیر قاطی کردم ریختم رو ماهی ها بعد لایه لایه سبزی و برنج رو بریزید درآخر کمی زعفران روی برنج بریزین اگه میخواین پلو قالبی در بیاد با ته قاشق کمی فشار بدین بعد یه ساعت رو حرارت ملایم بزارین دم بکشه.[/JUSTIFY]

نتیجه نهائی به صورت شکل زیر میشه
    taniya این نوشته را پسندیده.

کاش دلها آنقدر خالص بودند که دعاها قبل ازپائین آمدن دستها مستجاب میشدند

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    185
    پسند کرده
    0

ماهی شیر برشته

ماهی شیر و فیله میکنیم بعد به مدت نیم ساعت ( اگه بیشتر بمونه بهتر مزه دار میشه ) در مخلوط زیر قرار میدیم تا مارینه بشه
    سویا سس + سرکه = نمک + پودر سیر +زردچوبه + نمک
    بعد توی یه ظرف گود روغن میریزیم و فیله های ماهی رو که خشک کردیم با حرارت زیاد سرخ میکنیم تا خوب برشته بشه بعد میزنید به رگ و خوش بحالتون میشه
    پلو با پودر گل سرخ + ماهی برشته + ترشی

samir65, زینب سادات۲, taniya و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    آدما از جنس برگند . گاهي سبزند ، گاهي پائيزن و زردند . زمستون ديده نميشن . تابستون سايبون سبزند. آدما خيلي قشنگن .. حيف كه هر لحظه يه رنگند !

Re: سبزی پلو ماهی

سبزی پلو ماهی
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

صفحه 1 از 135 123411 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف