نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree748Likes

موضوع: نکات مفید در آشپزی

نمایش نتایج: از 201 به 208 از 302
صفحه 26 از 38 نخستنخست ... 162324252627282936 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    96
    پسند کرده
    0

Re: نکات مفید در آشپزی

چگونه سبزیجات را کبابی کنیم؟
    سبزیجات کباب شده می‏ توانند همراه با غذا‏های کبابی دیگر و یا سایر سبزیجات سرو شوند.

دستورالعمل زیر شما را با چگونگی استفاده از این گونه سبزیجات آشنا می ‏کند:

۱- ابتدا سبزیجاتی را انتخاب کنید که به خوبی بتوان آن ها را کباب کرد. مانند: فلفل، بادمجان، گوجه ‏فرنگی، ذرت با چوب، قارچ‏، کدو و سیب‏زمینی.

2- سبزیجات را پاک کرده،سر و ته آن ها را بگیرید و سپس بشویید. هر کدام از آنها را نصف کنید یا به قسمت‏هایی که بتوانید آن ها را سر سیخ بزنید، برش دهید.

3- قبل از کباب کردن سیب‏زمینی، آن را نیم‏ پز کرده و کمی به روغن آغشته کنید. کاکل‏های ذرت را جدا کرده، برگ های آن را نگه دارید و آن را حدود یک ساعت قبل از کباب کردن در آب خیس کنید.

4- قبل از کباب کردن، سبزیجات را حدود ۱۵ دقیقه در مخوط آبلیمو، روغن و نمک بخوابانید (سس مخصوص سبزیجات )،تا ترد و مزه دار شوند.

اگر نمی‏ خواهید آن ها را در فویل بگذارید یا روی سبد کباب کنید، با یک برس مخصوص کمی روغن روی آن ها بمالید.

5- روی زغال یا گاز، آتش ملایمی آماده کنید.

6- سبزیجات را به سه طریق می توانید روی آتش بگذارید:

- مستقیماً با سیخ

- داخل فویل

- سبد مخصوص سبزیجات.

ابتدا پخت را با سبزیجاتی شروع کنید که زمان طولانی ‏تری برای پخت لازم دارند مثل سبزیجات فشرده‏ای چون سیب ‏زمینی یا فلفل‏ها و سپس آن هایی را که آبدار هستند بپزید مثل گوجه ‏فرنگی.

7- سبزیجات را دائم بچرخانید و روی آن ها را با کمک قلمو با سس‏ تان بکشید.

8- سبزیجات وقتی کاملا پخته هستند که به راحتی یک چنگال داخل آن ها فرو برود.

تهیه سس مخصوص سبزیجات

سس‏ مخصوص سبزیجات را می‏ توانید روز قبل درست کنید و آن را در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید.

پایه ی این سس‏ها شامل: دو قسمت روغن زیتون، یک قسمت آب لیمو ترش و یک عدد سیر پوست کنده و له شده است.

به این سس می ‏توانید سبزیجات معطر تازه مانند رزماری یا اکلیل کوهی، آویشن و مرزنجوش اضافه کنید. یا آنها را با روغن ‏های مختلفی مانند روغن کنجد یا روغن گردو و یا سرکه‏ های مختلف(مانند سرکه سیب، سرکه انگور، سرکه بالسامیک) آغشته کنید.

از کره نیز برای طعم دار کردن سبزیجات می ‏توان استفاده کرد، کره‏های آغشته‏ به فلفل، سبزیجات معطر و غیره.

بیشتر سبزیجات سریع می ‏پزند. بنابراین هنگام پخت درست نیست که آنها را بدون حضور خودمان روی کباب ‏پز قرار دهیم.
    sama18 این نوشته را پسندیده.
    [HIGHLIGHT=#f2f2f2]باران رحمت خدا همیشه می بارد، تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم![/HIGHLIGHT]

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    96
    پسند کرده
    0

طرز بو دادن پسته خام

پسته خام را کمی در داخل تابه تفت دهید بعد کمی نمک حل شده در آب با کمی آبلیمو یا سرکه (به اندازه یک قاشق غذاخوری) به آن اضافه کرده و دوباره تفت دهید. بگذارید کاملاً آب آن گرفته شود.
    [HIGHLIGHT=#f2f2f2]باران رحمت خدا همیشه می بارد، تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم![/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0

سلام دوستان نمیدونم جاش اینجاست یا نه اما دوست دارم چیزی که میدونم رو به شما هم بگم استفاده کنین:
    الان دیگه فصل هندوانه است وقتی برش میزنین و هندوانه رو از پوست جدا میکنین همیشه یه قسمتی از گوشت هندوانه به پوستش میچسبه که من از اونم استفاده میکنم و با کارد اون قسمت های نازک چسبیده به پوست رو برش میزنم و تو مخلوط کن میریزم یک کمی شکر اضافه میکنم و یه نوشیدنی خنک با ته مانده هندوانه درست میکنم که توی روزای گرم واقعا دلچسبه
    امتحان کنین و خبرشو بدین
    آینده کتابی است که امروز می نویسی پس چیزی بنویس که فردا از خواندن آن لذت ببری... !

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

نقل قول نوشته اصلی توسط kadbanooo
    سلام دوستان نمیدونم جاش اینجاست یا نه اما دوست دارم چیزی که میدونم رو به شما هم بگم استفاده کنین:
    الان دیگه فصل هندوانه است وقتی برش میزنین و هندوانه رو از پوست جدا میکنین همیشه یه قسمتی از گوشت هندوانه به پوستش میچسبه که من از اونم استفاده میکنم و با کارد اون قسمت های نازک چسبیده به پوست رو برش میزنم و تو مخلوط کن میریزم یک کمی شکر اضافه میکنم و یه نوشیدنی خنک با ته مانده هندوانه درست میکنم که توی روزای گرم واقعا دلچسبه
    امتحان کنین و خبرشو بدین
    سلام.حتما تو اون کمی هم گلاب بریزین که هم خوش عطرش میکنه و هم حالت سردی هندوانه را میگیره!
    راستی همین مخلوط را تو فریزر بگذارین و هر نیم ساعت یا کمتر با قاشق هم بزنیدش یا بتراشید روش رو.نگذارین یخ بزنه .باید حالت برفک مانند بشه! این بستنی فالوده ای خوشمزه خییییلییی خوب میشه.خصوصا که با طالبی درست بشه
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

فرناز88 آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    1057
    پسند کرده
    832

ديشب يه جا مهمون بوديم . سر سفره ماست محلي گذاشته بودند كه ميگفتند از محلات براشون مياورند و بسيار هم خوشمزه بود . جالب اينكه اين ماست مال 10 روز پيش بود بدون يك ذره مزه ترش شدگي.

صاحبخانه ميگفت اين نكته رو از يك ماست بند حرفه اي ياد گرفته اند كه راز ترش نشدن ماست توي يخچال اينه كه درش رو نبنديم. وگرنه ماست محلي به 5 روز نكشيده ته مزه تيزي و ترشي به خودش ميگيره.

ماستهاي كارخونه اي كه قربونش برم ترش شدن تو كارشون نيست ولي بهتره اونا رو هم بدون در توي يخچال بذاريم.

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

نقل قول نوشته اصلی توسط فرناز88
    ديشب يه جا مهمون بوديم . سر سفره ماست محلي گذاشته بودند كه ميگفتند از محلات براشون مياورند و بسيار هم خوشمزه بود . جالب اينكه اين ماست مال 10 روز پيش بود بدون يك ذره مزه ترش شدگي.

صاحبخانه ميگفت اين نكته رو از يك ماست بند حرفه اي ياد گرفته اند كه راز ترش نشدن ماست توي يخچال اينه كه درش رو نبنديم. وگرنه ماست محلي به 5 روز نكشيده ته مزه تيزي و ترشي به خودش ميگيره.

ماستهاي كارخونه اي كه قربونش برم ترش شدن تو كارشون نيست ولي بهتره اونا رو هم بدون در توي يخچال بذاريم.
    oخوبه.ولی آخه بوی یخچال میگیره ماست!!!!
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    21
    پسند کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط najma
    من زرشك رو اينجوري درست ميكنم. اول كمي خيس ميكنم بعد از ابكشي توي ظرفي كمي روغن و كمي كره ميريزم وقتي داغ شد زرشك رو ميريزم كمي تفت ميدم بعد شكر ميريزم بعد زعفرا رو با كمي اب كه غليظ باشه توش ميزيم به اضافه كمي گلاب ميزارم با شغله كم ابش كشيده بسه. البته شوشو دوست داره با پياز درست كنم. كه قبلش از هر كاري اول پياز رنده شده توي ظرف ميريزم وقتي كمي وقتي ابش كشده شد وغن و كره رو بقيه ... مراحل رو انجام ميدم.

ارسال مطلب توسط bahargol
    ببخشید زرشک و پیاز رو روی برنج می دید؟ ... گلاب؟
    وقتی عشق فرمان می دهد،

« محال» سر تسلیم فرود می آورد

مدیر انجمن
    مانی بهار آواتار ها
    زهرا
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    1490
    پسند کرده
    1163