نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2698Likes

موضوع: آبگوشت و دیزی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 359
صفحه 1 از 45 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    91
    پسند کرده
    0

آبگوشت و دیزی

ديزي مخصوص روز تعطيل!

اگه مثل من عاشق ديزي هستين و فرصت نمي كنين برين ديزي سرا!!! خب ديزي سرا رو بيارين توي خونه تون :

نخود و لوبيا سفيد رو از شب قبل خيس كنين( روي هم يه استكان) ؛بعد اون ها رو به همراه گوشت با استخوان و دنبه و يه پياز ازوسط شده و داخل ظرف بريزين و آب اضافه كنين بزارين روي حرارت.
    بعد از اينكه 2 ساعتي از پخت مواد گذشت 2 تا فلفل تند تروتميز بهش اضافه كنين؛ يك ساعت بعدش هم 2تا سيب زميني متوسط رو پوست بكنين و به ظرف اضافه كنين.
    يادتون نره كه مزه ديزي رو امتحان كنين اگه تند شده بود فلفل ها رو دربيارين و كنار بزارين. حالا پياز و دنبه رو از ظرف خارج كنين و با نمك و فلفل و زردچوبه و رب و يه قاشق هم آب ديزي، توي يه ظرف ديگه با گوشت كوب بكوبين به صورتي كه دنبه ها و پيازها له بشن و همه مواد با هم مخلوط بشن؛ حالا اون ها رو دوباره توي ظرف اصلي ديزي برگردونين و يه هم بزنين و مهلت بدين كه ديزي تون باز هم نيم ساعت ديگه روي آتيش بمونه و كم كم قل بخوره.
    من هميشه براي پختن ديزي از اين ظرف هاي سفالي همدان استفاده مي كنم؛ اين ظرف ها رو بايد با شعله خيلي خيلي كم روي شعله كوچيكه گاز گذاشت و از صبح مثلا 8 تا ساعت 2-3 ظهر بهش مهلت داد؛ چون هرچي ديزي بيشتر توي اين ظرف ها بپزه خوشمزه تر ميشه .( واسه همين بهش ميگم ديزي مخصوص روزهاي تعطيل) ديگه اينكه اگه اولين باري هست كه از اين ظرف هاي سفالي استفاده ميكنين مي تونين روي شعله پخش كن بزارين و بعد روي حرارت ملايم بزارين . دوغ و سبزي خوردن و مخلفات ديگه هم اگه دردسترس بود كه چه بهتر ؛ نوش جون :32:
    Andrew, گل ناز 22, باران67 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    دوست شما، همان دعای شماست که مستجاب شده است .

2. بانک بند ناف

Re: انواع دیزی و آبگوش و اشکنه

اینم ابگوشت در غربت ...اما نان و دنبه از ایران اوردم.

golnare atashin, Andrew, انژلینا و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    772
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

آبگوشت بامیه....

آبگوشت بامیه یه غذای جنوبی هستش.....من اینو از عمه هام که اهواز زندگی میکنن, یاد گرفتم.....

مواد لازم:

گوشت گوسفند
    پیاز
    بامیه
    گوجه رنده شده
    نمک/فلفل/ادویه/زردچوبه
    رب گوجه

همه مزه این غذا به تند بودنشه.....فلفل رو میتونید فلفل سبز تند بندازید و یا از پودر فلفل قرمز استفاده کنید......
    من اندازه ها رو نزاشتم چون میتونه به سلیقه خودتون, کم و زیاد شه....

طرز تهیه:

گوشت و پیاز و با هم تفت میدیم و به همراه کمی زردچوبه میزاریم که بپزه...
    خوب که پخت, گوجه های رنده شده و نمک و فلفل و ادویه و رب رو به همراه بامیه ها به گوشت اضافه میکینیم و میزاریم که خوب بپزه و نرم بشه....
    تا جایی بپزه که آب داشته باشه که بشه تیلیت کرد....

جنوبی ها همه مواد رو با هم توی کاسه میریزن و تیلیت میکنن ومیخورن...
    دوباره بگم که هر چی تند تر, بهتر!!!

اینم شام دیشب ما :

نقل قول نوشته اصلی توسط nooshin50
    فاطمه جون ما هم آبگوشت بامیه رو اینجور که شما گفتید میپزیم ولی یک دو حبه سیر هم میریزیم.
    golnare atashin, Andrew, آراسته و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    110
    پسند کرده
    178

انواع آب گوشت

با اجازه اساتيد آب گوشت به و بادمجون رو ميخوام بزارم جمعه خونه مامانم بوديم درست كرد جاتون خالي خيلي خوب شده بود
    طرز تهيه اين اب گوشت مثل بقيه فقط مقداري به و بادمجون اضافه ميشه و در اخر مغز گردوي خورد شده و اب انار اضافه ميشه (در صورت نبودن اب انار ميشه از مقدار كمي رب انار استفاده كرد ) .
    نكته : به و بادمجون پوست گرفته شده به قطعات كوچك داخل اب گوشت ريخته شود ولي مغز گردو زياد خورد نشود.
    Andrew این نوشته را پسندیده.
    لبخند بزن

آبگوشت شلغم(بدون ذکر اندازه چون من مواد رو چشمی میریزم)
    پیازداغ درست کنید گوشت گوسفند ترجیحاًاستخون دار و بدون چربی را توش تفت بدید کمی که تفت خورد نخود شکسته نه پودر شده(نخود را بهتره در هاون بکوبید چون اگه با آسیاب خرد کنید هم ممکنه تیغه آسیابتون بشکنه و هم نخودتون پودر بشه با این خال ن خودم یه آسیاب قدیمی دارم که نخود رو تو اون خرد میکنم و مواظبم که کمی دون دار بشه و آرد نشه)را اضافه کرده کمی تفت داده زردچوبه و کمی فلفل هم میریزیم و بعد آب اضافه کرده میذاریم گوشت و نخود بپزن.حالا یک استکان برنج خیس خورده را اضافه میکنیم و میذاریم برنج کمی نرم بشه بعد شلغم خرد شده رو اضافه میکنیم ومیذاریم شلغم هم بپزه و غذا جا بیفته .برنج باید حسابی لعاب پس بده. گاه گاهی غذا رو هم بزنید تا هم لعاب بده و هم برنجش ته نگیرد آخر کار هم کمی نعناع داغ و یکی دو قاشق رب تفت داده شده میریزم توش .به همین سادگی به همین خوشمزگی.بعضیا یکی دو قاشق آبغوره هم میریزن توی این غذا با اینحال اگه هم نریزید هیچ مشکلی پیش نمیاد و کما کان غذاتون خوشمزه است تو فصل سرما این آبگوشت خیلی میچسبه.این غذا رو میتونید با همون نعناع داغ تزیین کنید.
    اگه نخود آسیاب شده ندارید میتونید از لپه استفاده کنید.

Andrew و باران67 این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    202
    پسند شده
    6749
    پسند کرده
    3867

ویترین مدال ها

آبگوشت با قلم که من عاششششششقشم

Andrew, mitra40, باران67 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    38
    پسند کرده
    0

آبگوشت مرغ با ترشي همدان و سالاد و دوغ( تو ظروف سفالي سوغات همدان)

Andrew این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

كوكوي گوشت كوبيده (خوشمزه و سريع)
    با وجوديكه اين غذا كوكو محسوب مي شه اما چون با گوشت كوبيده درست مي شه اگه از نظر مديراي محترم ايرادي نداره همينجا باشه؟
    مواد مورد نياز:
    گوشت كوبيده
    تخم مرغ
    فلفل و زردچوبه
    نمك
    روغن
    براي تهيه اين غذا بهتره چربي هاي چسبيده به گوشت رو جدا كنيد چون بد بوش مي كنه ولي دنبه هيچ ايرادي نداره.
    تخم مرغ ها رو داخل گوشت كوبيده شكسته نمك و فلفل و زردچوبه مي زنيم و خوب مخلوط مي كنيم. غلظت مخلوط بايد نه سفت باشه نه شل. يعني نبايد طوري باشه كه تو دست شكل بگيره ولي شل و آبكي هم نباشه. روغن رو در تابه داغ كرده شعله رو ملايم مي كنيم. با يه قاشق از مخلوط برداشته داخل روغن مي ريزيم و با كفگير نچسب تو ماهيتابه به شكل كتلت پهنش مي كنيم. دو طرف كوكوها رو سرخ مي كنيم و كنار مي ذاريم. مدت سرخ شدن اين غذا زياد نيست چون به جز تخم مرغ همه مواد پخته هستن.
    دوستان من واقعا توصيه مي كنم با مازاد گوشت كوبيده تون اين كوكو رو درست كنيد. محشره.
    Andrew و باران67 این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 45 123411 ... آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع