نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree8Likes

موضوع: تخم مرغ در غذای کودکان

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 9
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

تخم مرغ در غذای کودکان

برای اینکه نی نی های گلتون زرده تخم مرغ بخورن میتونید این کار بکنید

زرده تخم مرغ با کره خوب نرم کنید ( با پشت چنگال ) تو یک ظرف دیگه کمی سرلاک به نسبت رقیق درست کنید ...
    بعد کم کم از اون سرلاک روی این زرده تخم مرغ بریزید و هم بزنید تا یک ماده کرم مانند بشه ..اون موقع بدید به نی نی بخوره ..اکثر بچه ها این جوری زرده تخم مرغ خوب میخورن

هر موقع این کار کردید اون روز به نی نی آب بیشتری بدید ..چون بیشتر تشنه میشه

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    19
    پسند کرده
    0

Re: آشپزی کودکان

يه چيزم بگم براي ني ني هايي كه مثل پسر خودم تخم مرغو خيلي خوب نمي خورن.

خوردن تخم مرغ براي بچه ها از ضرورياته. البته بايد كامل پخته به و حالت شل و عسلي نداشته باشه. از سن 7ماهگي در هفته بايد 3تا زرده تخم مرغ بخورن. حالا ميشه روزي يه نصف زرده تخم مرغ بخورن يا يه روز درميون يه زرده كامل بخورن. اگرم مثل پسر من همين جوري نمي خوردن ميتونين اين كارا رو بكنين :

- تخم مرغ رو بعد از پختن رنده كنين يا له كنين و موقع خوردن سوپشون باهاش مخلوط كنين

- تخم مرغ رو بعد از پختن با 1 يا 2 قاشق ماست شيرين كم چرب مخلوط كنين

- تخم مرغ پخته رو با يه كمي آب جوشيده و يه خرماي پوست گرفته و له شده مخلوط كنين

-تخم مرغ پخته رو با پوره كدو حلوايي مخلوط كنين

اين آخري رو كه گفتم از اختراعات خودمه كه درمورد سپند واقعاً خوب جواب داد. البته اينم بگم كه سپند من كلاً عاشق طعم كدو حلواييه و هرچي كه توش كدو حلوايي داشته باشه با رغبت و اشتها ميخوره .
    ثمینا این نوشته را پسندیده.
    تنها تو را مي پرستيم و تنها از تو كمك و ياري مي جوييم...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    124
    پسند کرده
    0

Re: آشپزي واسه ني ني ها

املت نی نی

املت نی نی: (8ماهگی)
    زرده تخم مرغ 1 عدد
    کره نصف قاشق مرباخوری
    گوجه فرنگی متوسط 1عدد

کره رو میریزن تا گرم بشه و بعدش زرده تخم مرغ رو میریزن و هم میریزن و هم میزنین تا یه کم سفت بشه و خودشو بگیره. بعدش گوجه فرنگی رو پوست کنده و رنده میکنین یا خورد میکنین و توش میریزین وهم میزنین تا کاملا بپزن. بعدش میدین نی نی خوشگلتون بخوره

نکته1: تخم مرغ باید کاملا پخته بشه و حالت عسلی نداشته باشه.
    نکته2: نیازی به اضافه کردن نمک نیست و میتونین یه کم آبلیموی تازه بعداز پختن روش بریزین.
    نکته3: کره رو نزارین زیاد گرم بشه و بسوزه تا خاصیتش ازبین بره
    نکته4: بجای کره میتونین از روغن زیتون بی بو استفاده کنین
    ثمینا این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    124
    پسند کرده
    0

Re: آشپزي واسه ني ني ها

روشهای دادن تخم مرغ به نی نی ها

خوردن تخم مرغ برای بچه ها از ضروریاته. البته باید کامل پخته به و حالت شل و عسلی نداشته باشه. از سن 7ماهگی در هفته باید 3تا زرده تخم مرغ بخورن. حالا میشه روزی یه نصف زرده تخم مرغ بخورن یا یه روز درمیون یه زرده کامل بخورن. اگرم مثل پسر من همین جوری نمی خوردن میتونین این کارا رو بکنین :

- تخم مرغ رو بعد از پختن رنده کنین یا له کنین و موقع خوردن سوپشون باهاش مخلوط کنین

- تخم مرغ رو بعد از پختن با 1 یا 2 قاشق ماست شیرین کم چرب مخلوط کنین

- تخم مرغ پخته رو با یه کمی آب جوشیده و یه خرمای پوست گرفته و له شده مخلوط کنین

-تخم مرغ پخته رو با پوره کدو حلوایی مخلوط کنین

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    100
    پسند کرده
    48
    بچه ها دختر کوچولوی من تا حالا تو عمرش 5 بار زرده تخم مرغ خورده. هر روشی را بگین من امتحان کردم ولی فایده نداره. خیلی بد غذایه. نه شیر گاو میخوره نه کره نه عسل نه زرده تخم مرغ. در آستانه یک سالگی هستش. 2 هفته دیگه یک سالش میشه. من جکار کنم؟

ثمینا آواتار ها
    عاطفه
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    650
    پسند کرده
    1569
    منم برا دخترم تخم مرغو تو سوپ و ماست رنده میکردم.
    کره رو میتونی با سیب زمینی آز پوره درست کنی یا تو سوپ و کته بریزی.
    عسل هم دتر من نمیخوره. هیپ روشی هم براش ندارم متاسفانه.

Nicole68 آواتار ها
    میزان امتیاز
    24
    پسند شده
    3426
    پسند کرده
    4267
    نقل قول نوشته اصلی توسط پریسای مامان نمایش پست ها
    بچه ها دختر کوچولوی من تا حالا تو عمرش 5 بار زرده تخم مرغ خورده. هر روشی را بگین من امتحان کردم ولی فایده نداره. خیلی بد غذایه. نه شیر گاو میخوره نه کره نه عسل نه زرده تخم مرغ. در آستانه یک سالگی هستش. 2 هفته دیگه یک سالش میشه. من جکار کنم؟
    خانمی شما تمام روش ها رو امتحان کردید؟حداقل این روش هایی که تو تاپیک گفته شده رو یه بار تست کنید...فقط نی نی نبینه یه وقت...
    احتمالا متوجه مزه اش می شه که نمی خوره دیگه...شما مزه رو تعدیل کنید...حالا کره نخوره خیلی هم خوبهاما اگه خیلی اصرار دارید چرا غذاتونو با کره درست نمی کنید؟
    حالا شما بیاید شیر رو تبدیل کنید...مثلا به حریره...فرنی ...شیرکاکائو...شیر عسل...شاید بچه همینطور که می بینه بدش میاد...حالا اون فرنی رو با عسل درست کنید...

و یه نکته خیلی مهم اینه که بچه ها از پدر و مادر الگو می گیرن...یعنی خیلی کم پیش میاد پدر یا مادر از یه ماده نخورن ولی بچه بخوره....اینو می گم بدونید رفتار شما بیش از اونچه تصور کنید رو بچه تون تاثیر داره...

غذا رو می خورید با به به و چه چه بخورید...و همش تعریف کنید....

غذا رو به عنوان جایزه کار خوبش بهش بدید...می دونی چی میگم؟منظورم اینه همینجوری خرج نکنید اصرار برای خوردن رو...مثلا شیر رو بگید هی کی بخواد قوی شه باید شیر بخوره اما باید کار خوبم بکنه...و از شیر تعریف کنید و خودتون هم وقتی کار خوبی می کنید شیر رو بخورید و یا همچنین همسرتون...مثلا کمکی کرد همسرتون به عنوان جایزه بهش شیر بدید بخوره
    که خب البته این روش رو من جایی ندیدم و نخوندم اما روشیه که مامان و بابام اجرا می کردن و من از همون بچگی هم همه چیز می خوردم...
    یادمه چندباری شیر خراب شد و مامانم تهدید کرد اگه بازم شیر خراب شه دیگه شیر نمی خره و خب از شانس یه سری موند و خراب شد ...اما من چه کردم؟جلوی همون مامان خانم شیرو ریختم تو لیوان و وقتی دیدم خراب شده اصلا به روی خودم نیاوردم که خراب شده و خوردمش که چی؟که تحریم نشیم و قوی شیم
    با همین سیستم من شیر و زرده تخم مرغ خامم خوردم

نکته بعدی اینه که سعی کنید وعده های غذایی اصلی رو همه باهم سر سفره باشید...مثلا بعضیا بلند می شن با همسر یه بار می خورن ...با بچه یه بار...به اسم بچه رو غذا بدم و اینا!اما به نظر خود من (و خیلی جاها که خوندم که وعده های اصلی حداقل باهم باشید) دور یه میز بودن خیلی موثره...بچه ببینه از همه چیییی باید خورد تا بزرگ شد...
    و اینکه بچه زود می خوابه و زود بلند می شه و یه خواب خیلی خوب ظهر هم خواهد داشت...

نکته بعد هم که تو موفقیت دیدمش اینه که 40% بچه ها بخاطر نبودن نون تازه و گرمه که تمایل به غذا نشون نمی دن...
    حالا اگه هر روز نمی تونید نون بخرید یکم شیر با قلمو بمالید روی نون و بذارید تو فر یا ماکروفری چیزی و داغ ببرید سر سفره...بوی نون تازه اشتها رو تحریک می کنه...

نکته بعدی : تا جایی که زمانتون اجازه می ده غذاشو تزئین کنید...سرچ کنید طرحای خیلییییی خلاقانه ای پیدا می کنید...

حالا شما برای موارد دیگه هم راه چاره بیاندیش

مثلا بچه 1 ساله از کجا می فهمه پوره ای که داره می خوره هم سیب زمینی داره هم تخم مرغ هم شیر هم کره ؟
    شما یکم درباره دستورا سرچ کن...خیلی خیلیییی دستورای متنوعی پیدا می کنی...انواع دسرها و غذاها هستن که مواد داخلیش معلوم نمی شه...تخم مرغ و شیر می تونه کرپی باشه که تو کره سرخ شده و با عسل سرو می شه....

حتی چیزای بدتر هم نمی خوره می تونید از ترکیبات مختلف استفاده کنید تا هم قیافه پوشونده شه هم طعم ملایم شه!مثل کرفس!

و در نهایت درسته خودم بچه ندارم اما واقعا برام خیلی عجیبه مادری از عادت غذایی بچه اش می ناله!راستش به نظرم بیشتر بچه داره لوس می شه که این اداها رو جرات داره انجام بده!و در کل به نظر خودم اگه آدم متوجه شه بچه داره این سیستم رو پیش می گیره بهتره بذاره بچه گشنه بمونه و حتی وعده بعد هم همون غذایی که نخورده رو بخوره تا بفهمه بلایی قرار نیست سرش بیادآدم اینهمه زحمت می کشه خیلی ناراحت کننده اس خب
    .

مامان غزل, fahim68 و همسر مهربان این نوشته را پسندیده.

می دونم که می تونم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع