نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree39Likes
  • 3 Post By mahshid
  • 4 Post By mahshid
  • 5 Post By mahshid
  • 2 Post By mahshid
  • 6 Post By mahshid
  • 1 Post By mahshid
  • 6 Post By honysea55

موضوع: نکات پایه تزیین کیک با کرم کره ای

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

نکات پایه تزیین کیک با کرم کره ای

تزئین کیک تکنیک frozen buttercream transfer

كرم كره اي
    مجله هنر آشپزي - شماره 63 - خانوم طوروسيان

کره یا مارگارین 150 گرم
    پودرقند الک شده نرم 300 گرم
    اسانس وانیل مایع یک قاشق چایخوری
    اب جوشیده گرم یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

کره یا مارگارین نرم شده در دمای اشپزخانه را با بقیه مواد مخلوط کنید.

این هم روش کار

اول از همه بعد از اينكه طرحتون رو آماده كردين روي سطح صاف و سفت ميذارين و روش يه كاغذ روغني ميذارين

***ميتونين بجاي كاغذ روغني از طلق يا نايلون استفاده كنين

حالا شروع ميكنين با كرم كره اي طرحتون رو دور گيري و بعد هم كامل رنگ آميزي ميكنين ( برا اينكه لازم نباشه مدام قيف و ماسوره بشورين بهتره از قييف هاي كاغذي استفاده كنين )

وقتي كارتون تموم شد ...خيلي آروم يه كاغذ روغني ديگه رو روي طرحتون ميذارين ( مواظب باشين رنگ ها پخش نشه ) و حدودا نيم ساعت يا تا زماني كه طرح كاملا خودش رو بگيره داخل فريزر ميذارين

بعد از اين مدت طرح رو از فريزر ميارين بيرون و خيلي آروم يكي ازكاغذ روغني ها رو ازش جدا ميكنين

بعد هم ميذارينش روي كيكتون كه قبلاسطحش رو يه لايه نازك خامه كشي كردين و كاغذ رويي رو ازش جدا ميكنين ...اطرافش رو هم هر طوري دوست دارين ميتونين تزيين كنين .
    كيميا65, .Bita. و zeinabrad این نوشته را پسندیده.
    لطفا مطالعه کنید:
    http://mamisite.com/forum/t4234.html

باتر کریم ایتالیایی از شف طیبه عزیز

باتر کریم ایتالیایی از شف طیبه عزیز
    Buttercream باتر کریم یا باتر آیسینگ یک نوع کرمه که برای فیلینگ یا کاور کیکها ازش استفاده میشه. ترکیب اصلیش کره (یا مارگارین یا هر نوع روغن جامد دیگه) و شکره و با اسانسهای مختلف طعم دار میشه. باتر کریم انواع مختلف داره از جمله: باتر کریم ساده یا باتر کریم آمریکایی که از ترکیب کره و پودر شکر ساخته میشه ، باتر کریم تزئینی یا رز پیست که غلظتش زیادتره و میشه باهاش انواع گلها رو درست کرد، باتر کریم ایتالیایی یا مرنگ باترکریم که از ترکیب سفیده تخم مرغ و شربت شکر و کره درست میشه، باتر کریم سویسی که سفیده و پودر شکر روی بخار آب پخته شده و بعد کره اضافه میشه، باترکریم فرانسوی از زرده تخم مرغ و شربت شکر و کره درست میشه و زودتر از بقیه باترکریمها بر اثر حرارت آب میشه، باترکریم آلمانی که از ترکیب کرم قنادی و کره درست میشه، فوندانت باترکریم که از ترکیب فوندانت و کره ساخته میشه.

این باتر کریم ایتالیایی چیز خوشمزه ایه و اگه خوب درستش کنید ، طعمش اینقدر خوبه که میشه قاشق قاشق خوردش. و مزه کره خام خوردن نمیده. البته برای کسانی که صبحانه نون و کره و مربا میخورند؛ باتر کریم آمریکایی هم باید خوشمزه به حساب بیاد!

سفیده تخم مرغ 3 عدد

شکر 1/2 لیوان

آب1/4 لیوان

کره 1 لیوان

کرم تارتار 2/1 ق چ

وانیل و اسانس

شکر و آب رو بجوشونید

سفیده رو خوب میزینیم تا کاملا سفت بشه و بعد کرم تارتار رو اضافه میکنیم (توضیحات مرنگ رو برید کامل دوباره بخونید تا ایرادی پیش نیاد و کیفیتش خوب بشه)
    آب وشکر از روی حرارت برمی داریم
    باید وقتی از روی حرارت بردارید که به کیفیت سافت بال رسیده باشه یعنی 112 تا 115 درجه سانتیگراد ولی چون معمولا دماسنج آشپزی موجود نیست از دو راه دیگه استفاده میکنیم. یکی ریختن یه قاشق ازش توی آب سرده که برای شما جواب نمیده چون تجربه ندارید و نمیدونید که سافت بال چه شکلیه! پس راه دوم رو انتخاب میکنیم. یه دونه عکس گرفتم که امیدوارم چیزی ازش بفهمید... ولی کلا وقتی از روی حرارت بردارید که حباب ها دیگه آروم آروم میترکند. یعنی سرعت ترکیدن حباب ها کم شده . ولی خیلی مواظب باشید که اگه زیاد بمونه رنگش کاراملی یا طلایی میشه و رنگ باترکریمتون رو تیره میکنه و از همه بدتر اینکه توی سفیده که ریختید تبدیل به سنگ میشه! و اگه خیلی زود بردارید اونوقت کرمتون شل میشه! پس این مرحله از کار مهمه. اصلا نگران نباشید با تجربه کم کم دستتون میاد که باید کی برش دارید.

یه نکته هم درمورد درست کردن مرنگ ایتالیایی بگم ...که قرار نیست شما سفیده رو ترک کنید. یعنی مداوم هم بزنید. موقع اضافه کردن شربت به سفیده خیلی دقت کنید که اگه قطراتش بپاشه روتون بدجوری میسوزید! پس ظرفتون باید عمیق باشه. شربت رو که اضافه میکنید خوب بزنید

حجم کار تقریبا دو برابر میشه و سفیده براثر حرارت زیاد شربت میپزه و دیگه مشکل سالمونلا بوجود نمیاد. اینقدر به زدن ادامه بدید تا مرنگ کاملا سرد بشه. وقتی میگم کاملا یعنی کــــــــــــــــــــــــ ــــــــــاملا! چون اگه گرم باشه کره رو ذوب میکنه.
    حالا قاشق قاشق کره یا روغن رو اضافه کنید و خوب بزنید. (میتونید نصف کار رو روغن استفاده کنید. البته اگه روغنتون رنگش سفیده. چون کمک میکنه که رنگ باترکریم سفیدتر بشه. چون کره زرد رنگه رنگ باترکریم متمایل به زرد میشه. پس از کره رنگ روشن استفاده کنید) در آخرین مرحله میتونید اسانسها و یا شکلات رو اضافه کنید. (اگه میخواید شکلاتیش کنید باید شکلات رو تمپر کنید بعد به کرم اضافه کنید) یه نکته دیگه هم اینکه این کرم کم شیرینه و دل رو نمیزنه.

بهترین حالت اینه که همون موقع کار تزئین رو شروع کنید. در غیر اینصورت باید توی یخچال بذارید و موقع استفاده دوباره خوب بزنید. اگه برید دستپاچه نشید. اینقدر به زدن ادامه بدید تا دوباره فرم بگیره و یکدست بشه. باترکریم رو میتونید تا هفته ها توی فریزر نگهداری کنید. ولی برای استفاده باید بذارید به دمای اتاق برسه.

من شیوه تزئینش رو هم تو همین پست میذارم که دیگه این کیکه داره خیلی طولانی میشه و از بقیه شیرینیهای نوروز داریم عقب میافتیم.

خوب ... من یه دونه کیک اسفنجی 6 تخم مرغی رو در 2 قالب درست کردم (آی حال میده کیک درست کردن بدون عکاسی! دیگه مجبور نیستی هی کار رو متوقف کنی و دستت رو بشوری و عکس بگیری!)

بعد قالبها رو وارونه گذاشتم تا کیک سرد بشه. بهتره که کیکتون رو از یک روز قبل درست کنید و بذارید شب تا صبح وارونه بمونه. اینطوری پف کیکتون نمیخوابه و اسفنجی تر میشه.

برای جدا کردن از قالب ، قالب رو عمودی روی سطح بکوبید و بچرخونید تا دورتادورش از قالب جداشه. اینطوری دیواره کیک صاف و یکدست از کار درمیاد.

حالا روی کیک شربت ریختم ( نسبت آب به شکر یک به یکه) و کرم کاسترد موزی و یه لایه موز و باز یه لایه کاسترد.

بعد کیک دوم رو روش قرار دادم و باز بهش شربت دادم.

حالا یه مقدار زیاد باتر کریم روی کیک بذارید و با کاردی بلند شروع به پخش کردن روی سطح کنید و بعد اضافه ها رو به دیواره کیک منتقل کنید و با چرخوندن ظرف دور تا دور کیک رو کرم بمالید.

و اما مهمترین قسمت یعنی صاف کردن سطح کار... برای اینکار روی کارد آب جوش بریزید و با حوله خشک کنید و آروم روی سطح بکشید. باز کارد رو گرم کنید و کار رو تکرار کنید. پس لازمه که هربار کارد کاملا داغ بشه و بعد خشک بشه و بعد روی سطح کشیده بشه. اینطوری یک سطح کاملا صاف برای کیکتون ایجاد میکنید و کیک آماده تزئینه.

.باترکریم ایتالیایی مقاومت خیلی خوبی دربرابر گرمای محیط داره و دیر آب میشه و میتونید با قیف انواع شکوفه ها رو دور کیکتون کار کنید. با این کرم انواع طرحهای کارتونی رو میشه روی کیک کار کرد .
    لطفا مطالعه کنید:

باتر کریم فرانسوی از شف طیبه

باتر کریم فرانسوی از شف طیبه

باترکریم ها رو کامل توضیح دادم که چه مدلهایی هستند و چه تفاوتی با هم دارند. باترکریم ایتالیایی رو هم که درست کردیم و برای تزئین کرم مناسبی بود. حالا اینبار نوبت فرانسویشه. در مدل ایتالیایی ما سفیده تخم مرغ رو با حرارت موجود در شیره شکر میپزیم. حالا در مدل فرانسویش باید زرده رو با شیره شکر مخلوط کرد. پس واضحه که رنگ باترکریم فرانسوی یه کم مایل به زرده. پس اگه میخواید کیک تون کاور سفید رنگ داشته باشه. این باتر کریم فرانسوی گزینه مناسبی نیست. یه فرق دیگه هم میکنه ، که اون مدل ایتالیاییش در برابر گرما مقاومتره و دیرتر ذوب میشه. ولی هر دو طعم خوبی دارند و اصلا مزه کره خام خوردن به آدم دست نمیده.

شکر 450 گرم

آب 3/1 لیوان

زرده تخم مرغ 8 عدد

کره 680 گرم

وانیل 1.5 ق چ

با آب و شکر شربت درست کنید. باید به مرحله سافت بال برسه ( حتما این رو خوب مطالعه کنید و یاد بگیرید و تمرین کنید . چون مرحله سافت بال خیلی مهمه و بدتر از اون خیلی حساسه. مثلا ممکنه باتر کریم تون رنگش زرد شه. یا زیاد روی حرارت مونده باشه و بعد که با تخم مرغ مخلوط میکنید توش خورده های شکر ایجاد شه. یا اینکه اگه زود برش دارید و کامل نپخته باشه ، کرمتون شل میشه. یا حتی برای ساختن مارزیپان هم ممکنه خمیرتون سنگ بشه یا اصلا خمیری نشه! پس تمرین کنید) فکر کنم توی باتر کریم ایتالیایی کامل توضیح دادم که سافت بال استیج یعنی چی.

حالا در حالی که دارید زرده ها رو میزنید ، کم کم شیره رو اضافه کنید.( وانیل فراموش نشه) این کار ممکنه خیلی طول بکشه ولی باید صبر داشته باشید چون اگه یه دفعه بریزیدش تخم مرغ تون املت میشه. روی پره های همزن هم شربت نریزید.

توی این عکسی که میبینید من نصف شربت رو ریختم توش. ( میخوام تفاوت رو ببینید)

توی این عکس دیگه کل شربت تموم شده. میبینید که زرده کف کرده. رنگش روشن تر شده. و غلیظ هم شده. حالا قاشق قاشق کره رو اضافه کنید. کره باید سرد باشه. خوب هم بزنید. این مرحله هم ممکنه وقت خیلی زیادی بگیره ولی اینقدر هم بزنید تا کل کره ها تموم شه و کرم تون سفت شه.

همینطور که میبینید کرم کاملا فرم گرفته و میشه باهاش شکوفه زد و هر تزئینی روی کیک انجام داد. طعمش خوبه و برای عطرش هم در این مرحله میتونید اسانس دلخواه تون رو اضافه کنید. پس گفتم که رنگش کمی زردتر از باترکریم های دیگه است. ولی... اگه بگردید و تخم مرغهای با زرده رنگ روشن پیدا کنید، کرم تون تقریبا سفید میشه. باترکریم من رو میبینید؟ زرده های من رنگشون نارنجی پر رنگ بوده! پس شما بهتره وقتی کیک فرشته درست میکنید از قبل روی تخم مرغها هم تحقیقات انجام بدید :p
    باترکریم رو باید توی یخچال نگهداری کنید. و در زمان استفاده باید از قبل بذارید بیرون تا نرم بشه. این باترکریم رو میتونید تا سه ماه فریز کنید ولی در ظرف در بسته باید باشه . توجه داشته باشید که بوی مواد رو سریع به خودش جذب میکنه پس کنار مواد بودار نذاریدش

لطفا مطالعه کنید:

باترکریم سویسی از وبلاگ شف طیبه عزیز و هنرمند

نقل قول نوشته اصلی توسط bluesky نمایش پست ها
    باترکریم سویسی از وبلاگ شف طیبه عزیز و هنرمند

از همین الان میدونم این پست خیلی هاتون رو خوشحال خواهد کرد. یعنی انشالا!

انواع باترکریم رو توضیح دادم و باترکریم ایتالیایی و فرانسوی رو هم یاد گرفتیم. حالا باترکریم سویسی یا Swiss Meringue buttercream

همینطور که گفتم باترکریم سویسی هم از سفیده تخم مرغ درست میشه پس مواد اولیه باترکریم ایتالیایی و سویسی عین همه. طعمشون هم تقریبا یکیه. فقط باترکریم ایتالیایی سبکتره. نه اینکه با خوردن باترکریم سویسی احساس چربی خوردن بهمون دست بده نه. سبکتر بودنش توی بافتشه. یعنی به نظر من واسه تزئین سبکتر و راحت تره. اما درست کردن باترکریم سویسی به مرااااااااااااااااااتب ساده تره. اصلا من باید از اول این رو یاد میدادم که اینقدر اذیت نشید. ولی خب... من این مدلیم. الانشم دلیل اینکه واسه تزئین کیکم از این باترکریم استفاده کردم این بود که اینروزا فقط چیزای ساده درست میکنم. البته اینم خودش یه مذیته واسه دوستانی که میخوان کارهای سریع و ساده رو یاد بگیرن

اجازه بدید مجددا متذکر بشم که باترکریم همینطور که از اسمش مشخصه بیسش کره است. پس اگه با کره مشکل دارید دنبال چیز دیگه ای باشید.

سفیده تخم مرغ 5 عدد
    شکر 1 لیوان (200 گرم)
    کره 225 گرم
    اسانس

سفیده تخم مرغ و شکر رو توی ظرف میریزیم.

توی یه دیگ کمی آب میریزیم و میذاریم به جوش بیاد و بعد زیرش رو کم میکنیم در حدی که کمی قل بزنه

ظرف حاوی تخم مرغ رو روش قرار میدیم

خیلی مهمه که آب با کف ظرف تماس نداشته باشه وگرنه تخم مرغ میبنده

حالا آروم با ویسک هم میزنیم تا شکر ذوب شه و به تخم مرغ حرارت یکسانی برسه. اینقدر اینکار رو ادامه میدیم تا شکر کاملا ذوب شه
    در این مرحله هدف فقط ذوب شکره پس نیازی نیست که سفیده فرم بگیره یا کف کنه

حرارت دادن سفیده باعث میشه بعدا بهتر فرم بگیره. شکر کاملا حل بشه و بعدا کرم لطیفی داشته باشیم. مشکل سالمونلا بوجود نیاد.
    تقریبا یه 5 دقیقه ای طول میکشه

با دو انگشت تست میکنیم اگه زبری شکر زیر انگشت احساس نشد پس کفایت میکنه. در غیر این صورت دوباره به هم زدن روی حرارت بخار آب ادامه میدیم تا شکر ذوب شه

حالا به ظرف بزرگتری منتقلش میکنیم (یا اینکه از اول ظرفمون بزرگ بوده)

ابتدا با سرعت کم و سپس با سرعت زیاد اینقدر سفیده رو میزنیم تا تقریبا به "استیف پیک" برسیم

زود فرم میگیره و یه همچین حالتی بدست میاد. تقریبا یه ده تا 15 دقیقه (یا سریع تر بسته به دمای اتاق) هم زدن طول میکشه تا سفیده به دمای اتاق برسه و آماده اضافه کردن کره شه

کره رو باید از قبل بیرون بذارید تا به دمای اتاق برسه. بهتره کره رو به اندازه های یک قاشق غذاخوری قطعه قطعه کنید. هم سریع تر نرم میشه و هم آماده استفاده خواهد بود.

حالا دونه دونه قطعه های کره رو اضافه کنید و اینقدر هم بزنید تا کاملا یکنواخت شه. بعد قطعه بعدی رو اضافه کنید (نگران نباشید زیاد طول نمیکشه)

اگه از استند میکسر استفاده میکنید؛ ویسک رو با پدال عوض کنید.

وقتی میخوایم کره رو اضافه کنیم باید با سرعت کند همش بزنیم. پس همزنتون رو روی پایینترین سرعت قرار بدید. هدف اینه که هوا وارد باترکریم نشه. (دلیل استفاده از پدال هم همینه) وگرنه بعدا واسه تزئین کیک دچار دردسر بیشتری خواهید شد و طول میکشه تا سطح کیکتون کاملا صاف شه

متوجه میشید که حجم باترکریم کم میشه و پف سفیده میخوابه. اصلا نگران نباشید. نرماله

موادی که به دیواره ظرف چسبیده رو با لیسک وارد کرم کنید و به هم زدن ادامه بدید. کره رو به آهستگی اضافه کنید و صبور باشید. بین ده دقیقه تا یک ربع بیشتر طول نمیکشه

خب الان دیگه باترکریم ما آماده است و میتونیم اسانس یا رنگ دلخواه مون رو اضافه کنیم. اگه از اسانسهای روغنی استفاده میکنید سه چهار قطره کافیه در غیر این صورت یک قاشق چای خوری بریزید. رنگ رو کم کم اضافه کنید تا به رنگ دلخواه تون برسید. برای درست کردن باترکریم شکلاتی کافیه شکلات رو ذوب کنید و بعد مرتب هم بزنید تا سرد شه و اونوقت میتونید شکلات سرد شده (ولی روان) رو به باترکریم اضافه کنید و هم بزنید تا یکنواخت شه

باترکریم سویسی خیلی راحت آماده میشه و دردسر خاصی نداره.

اما اگه تو دستتون خراب شد چی؟

دو حالت پیش اومده.

اول اینکه :

باترکریم شل میشه و آبکیه دلیلش اینه که یا خیلی سریع تیکه های کره رو اضافه کردید، یا کره زیادی گرم بوده.

نگران نباشید. کافیه ده دقیقه ظرف رو بذارید توی یخچال و بعد دوباره اینقدر هم بزنید تا فرم بگیره

دوم اینکه :

ممکنه باترکریم لخته شه. بازم نگران نباشید. کافیه به هم زدن ادامه بدید. خیالتون راحت باشه که فرم میگیره و یکنواخت میشه. اصلا موردی پیش نمیاد که قابل حل نباشه. این یه کرم راحته و از پسش برمیاید

باترکریم سویسی رو تا یک هفته توی یخچال و یا سه ماه توی فریزر در ظرف در بسته میتونید نگهداری کنید. کافیه قبل از استفاده بذارید به دمای اتاق برسه و اینقدر هم بزنید تا دوباره فرم بگیره

ولی پیشنهادم اینه که از باترکریم تازه استفاده کنید چون معمولا کرمها بوی یخچال رو جذب میکنن هرچند که در ظرفتوم خوب کیپ باشه. در هر صورت بافتش مشکلی نخواهد داشت. دیگه خود دانید

باترکریم سویسی بافت منسجمی داره و جون میده واسه تزئین کیک و شکوفه زدن. هر مدلی که بخواید میتونید درش بیارید و یکی از بهترین مزیتهاش اینه که خیلی دیر ذوب میشه و حتی توی جهنمی که من زندگی میکنم به خوبی فرمش رو حفظ میکنه و آخ نمیگه.

به نظر من این باترکریم کم شیرینه و مزه کره توش حس نمیشه (خالی خالی هم میشه خوردش... گفتم میشه خوردش. نگفتم من خوردم!) و همراه خوبی برای کیکهاست

امیدوارم مفید بوده باشه و ترس از باترکریم رو از وجودتون بیرون کرده باشه.

شیوه کار باهاش رو در پست بعدی توضیح خواهم داد

من تلاش میکنم باترکریمهای ساده و کاربردی دیگه رو هم سریع آموزش بدم که کارتون راه بیافته

تزئین کیک خوش بگذره!
    لطفا مطالعه کنید:

باتر کریم آلمانی از شف طیبه

باتر کریم آلمانی شف طیبه

باتر کریم آلمانی از شف طیبه

و اما باترکریم آلمانی. من قبلا یه اشاره ای به این باترکریم کرده بودم. اما چون فوق العاده کاربردیه گفتم یه پست کامل بهش اختصاص بدم که راحت تر بهش مراجعه کنید و توضیحات بیشتری هم بدم که متوجه اهمیتش بشید
    خب... پس ما تا امروز با چند مدل باترکریم آشنا شدیم: باترکریم ایتالیایی، باترکریم فرانسوی، باترکریم سویسی
    باید بگم که از لحاظ سادگی و سرعت... باترکریم آلمانی از اون سه تا خواهر اروپاییش جلوتره
    تا اونجایی که از کامنتها متوجه شدم بعضی از دوستان با اون سه تا باترکریم مشکل داشتن. هر چند که من امیدوار بودم دیگه هیچکس با باترکریم سویسی مشکلی پیدا نکنه اما ظاهرا این جورها هم نبوده. ولی باز هم تاکید میکنم که باترکریم سویسی یکی از ساده ترین و کاربردی ترین باتر کرمهاست و تقریبا هم (دیگه نمیگم دقیقا) رد خور نداره
    باترکریم آلمانی خیلی ساده است (عذر میخوام که دارم باترکریمها رو از سخت به آسون آموزش میدم. من شرمنده ام) خوب فرم میگیره و راحت میتونید باهاش شکوفه بزنید. البته زیاد واسه گل رز روش حساب باز نکنید. هر چند که قابل اجراست اما اون باترکریمهای قبلی رو ترجیح میدم. این باترکریم کیکها رو به خوبی پوشش میده و شیوه صاف و صوف کردنش هم دقیقا عین بقیه باترکریمهاست که قبلا دیدید.
    اگه بخوام درجه تحمل باترکریمها نسبت به گرما رو بگم ، میشه : 1-باترکریم سویسی 2-باترکریم ایتالیایی 3-باترکریم آلمانی 4-باترکریم فرانسوی
    باترکریم آلمانی به باترکریم کاسترد هم معروفه German buttercream یا custard buttercream چون یک بیس کاستردی داره. یعنی کره خوب هم زده میشه تا سبک و سفید بشه و بعد "پِیستری کریم" بهش اضافه میشه تا کم کم تبدیل به باترکریم بشه. باترکریم آلمانی کم شیرینتر از سایر باترکریمهاست. هنگام تهیه کیکها این رو هم در نظر داشته باشید خوبه

شیر 2 لیوان
    نشاسته ذرت 2 ق غ
    شکر نصف لیوان
    کره 25 گرم
    تخم مرغ 1 عدد
    کره 200 گرم
    اسانس

برای این نوع باترکریم هم باید حتما کره به دمای اتاق برسه پس حتما از قبل کره رو بیرون بذارید. ترجیحا از شب قبل
    یک لیوان شیر رو توی ظرف بریزید
    نشاسته رو بهش اضافه کنید (دقت کنید حتما پودر نشاسته ذرت باشه ها با نشاسته گل نمیشه)
    تخم مرغ رو بهش اضافه کرده و هم بزنید

یک لیوان شیر و شکر و 25 گرم کره رو روی حرارت قرار بدید

تا کره ذوب شود
    مخلوط شیر و تخم مرغ رو بهش اضافه کنید

خوب و مرتب هم بزنید
    وقتی به جوش اومد کم کم سفت میشه. دو سه دقیقه دیگه هم هم بزنید و از روی حرارت بردارید

بهترین کار اینه که روی سطح (نه روی ظرف) کاسترد رو با سلفون بپوشونیم و بذاریم به دمای اتاق برسه. ترجیحا شب تا صبح. یعنی کره و کاسترد رو کنار هم روی کاونتر قرار میدیم و فرداش باترکریم رو درست میکنیم
    اما چون ما معمولا اینقدر برنامه ریزهای خوبی نیستیم (!) از ظرف یخ استفاده میکنیم
    یه ظرف بزرگ رو پر از یخ و آب سرد میکنیم. یه ظرف دیگه روش قرار میدیم و کاسترد رو توش خالی میکنیم

مرتب اینقدر هم میزنیم تا خنک شه

کره رو اینقدر هم میزنیم تا سفید رنگ و کاملا نرم و کرم مانند شه

حالا قاشق قاشق کاسترد رو بهش اضافه میکنیم

هر بار خیلی خوب هم میزنیم و باز یه قاشق کاسترد اضافه میکنیم تا کل کاسترد تموم شه

باترکریم ما آماده ست.

کافیه از هر اسانس یا رنگی که دوست داشتیم بهش اضافه کنیم
    برای ورژن شکلاتیش هم میتونید شکلات رو ذوب کنید و مرتب هم بزنید تا سرد شه و بعد به باترکریم اضافه کنید

با اين باتركريم هم مثل ساير باتركريمها برخورد كنيد. يعني نگهداري و شيوه كار باهاش با بقيه باتركريمها فرقي نداره. پس بهتره اون باتركريمهاي قبلي رو هم كامل مطالعه كنيد

همينطور كه گفتم اين باتركريم با وجود سادگيش خيلي عالي فرم ميگيره و ميشه راحت باهاش كيكها رو تزئين كرد
    .Bita. و @[email protected] این نوشته را پسندیده.
    لطفا مطالعه کنید:

کرم کره ای شکلاتی برای روکش کیک

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان غزل نمایش پست ها

کرم کره ای شکلاتی برای روکش کیک ( Chocolate Buttercream Frosting )

[تصویر: 20130311130023_chocolate-buttercream7.jpg]

مواد لازم:
    1 پیمانه کره نرم شده در دمای محیط
    3 و ½ پیمانه پودر شکر
    ½ پیمانه پودر کاکائو
    ½ قاشق چای خوری نمک
    2 قاشق چای خوری عصاره وانیل یا 1 قاشق چای خوری عصاره بادام
    4 قاشق غذاخوری شیر یا خامه صبحانه

روش تهیه:
    کره رو توی کاسه عمیقی با درجه متوسط همزن حدود 6 7 دقیقه بزنین تا خوب پفکی و سفید بشه
    بعد 3 پیمانه از پودر شکر رو با پودر کاکائو الک کنین و به محلوط اضافه و با سرعت کم همزن مواد خشک رو با کره مخلوط کنین
    بعد سرعت همزن رو زیاد کنین و 3 دقیقه هم بزنین
    سپس وانیل، نمک، و شیر یا خامه رو اضافه و 3 دقیقه دیگه هم بزنین
    اگه کرم شل بود بقیه پودر شکر رو هم اضافه و مخلوط کنین تا قوام لازم رو بگیره

آدریانا20, 221162, نایاب 90 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    لطفا مطالعه کنید:

نکات پایه تزیین کیک با کرم کره ای

نازنینان اگر دستور دیگه ای دارین بفرستین،تا اضافه کنم
    beautiful_lie این نوشته را پسندیده.
    لطفا مطالعه کنید:

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    honysea55 آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    433
    پسند کرده
    305

باتر کریم رو از شف طیبه نازنین

در ادامه مبحث كرمهاي كره اي كه بي اندازه براي تزئين كيك كاربردي هستن امروز با يكي از خوشمزه ترينهاش آشنا خواهيد شد.
    يه مرور ميكنم: باتركريم ايتالياييباتركريم فرانسويباتركريم سويسيباتركريم آلمانيباتركريم آمريكايي
    من طعم همه شون رو دوست دارم. دقيقا همه رو دوست دارم. با وجود اينكه همه هم كرم كره اي هستند هيچكدوم از كرمهايي كه من درست ميكنم مزه كره اش مشخص نيست و تا به حال پيش نيومده كه كسي از طعمشون تعريف نكرده باشه. منتها...منتها... اين يكي باتركريمه رو هر كي خورده خيلي خيلي از طعمش تعريف كرده و باز درخواست يه اسلايس ديگه از كيك كرده و بعد يه اسلايس ديگه و يه اسلايس ديگه. فكر كنم مطلب رو گرفتيد!

رو roux به تركيبي از كره (يا روغن) و آرد اطلاق ميشه كه براي تهيه و غليظ كردن سسها ازش استفاده ميشه. رو بيس خيلي از سسهاي معروف از جمله بشامله و حتي براي غليظ كردن سوپها يا خيلي غذاهاي تفت دادني هم از همين رو استفاده ميشه.
    شايد استفاده از آرد توي باتركريم تو ديد اول عجيب به نظر برسه منتها زماني كه كرم رو بچشيد متوجه اين طعم جادوييش خواهيد شد.

كره 250 گرم
    شكر 1 ليوان
    آرد 4 ق غ
    شير 1 ليوان
    وانيل 1 ق چ
    اسانس و رنگ

آرد و شير سرد رو با هم مخلوط كرده و هم ميزنيم تا آرد به خوبي مخلوط شده و هيچ گلوله آردي توش وجود نداشته باشه

حالا روي حرارت ملايم همش ميزنيم تا غليظ شه

خيلي حساسه يعني در چشم بر هم زدني غليظ و سفت ميشه اينه كه هم بايد حرارت كم باشه و هم مرتب هم بزنيد و هم تا غليظ شد سريع از روي اجاق برش داريد

صرفا محض احتياط "رو" رو از صافي رد ميكنيم تا اگر هم احيانا اين وسط گلوله اي تشكيل شده باشه از سيستم حذف شه

الان يه سس غليظ و يكدست داريد
    ممكنه اين مرحله اش رو هميشه نياز نداشته باشيد. مثلا من انجامش نميدم اما چون ميدونم ممكنه خيلي ها به اين مشكل بر بخورن توي مراحل آوردمش

حالا باز ميريزيمش توي تابه و با حرارت ملايم به هم زدن ادامه ميديم
    به سرعت سفت ميشه
    وقتي آماده است كه رو از تابه جدا شه
    يعني حسابي سفت شده باشه
    حالا توي يه بشقاب بزرگ ريخته و پهنش ميكنيم و اجازه ميديم توي اتاق سرد شه. يه وقت نذاريد توي يخچال!

كره بايد نرم باشه. پس حتما از قبل برنامه ريزي كرده و از ساعتها قبل از شروع به كار كره رو از يخچال بيرون بياريد
    از شكر استفاده ميكنيم و نه پودر قند
    كره و شكر رو به خوبي هم بزنيد يعني خيلي زياد. تا زماني كه مطمئن شيد كه شكر حل شده و رنگ كره روشن شده و به كرم يكدستي رسيده باشيد

حالا رو كه كاملا سرد شده رو اضافه ميكنيم

و ديگه هم زدن رو شروع ميكنيم
    اينقدر هم ميزنيم تا كرم سفيد رنگ و كاملا لطيف و يكدستي بوجود بياد
    اسانس وانيل بيرنگ و اسانس ميوه اي يا بادامي و همينطور رنگ رو اضافه كرده و تا حدي كه رنگش يكدست شه هم ميزنيم

اين كرم هم شرايط استفاده و نگهداريش دقيقا مانند ساير باتركريمها هستش پس تكرار نميكنم
    توصيه ام اين هست كه حتما باتركريمهاي ديگه رو هم تجربه كنيد منتها اين يكي هم خيلي ساده است هم خيلي خوشمزه

باتركريم ها يكي از مناسبترين گزينه ها براي تزئين كيك هاي تولد و مجلسي هستند دليلش هم اينه كه تحملشون در برابر گرما زياده و به اين سادگيها ذوب نميشن. بسيار عالي فرم ميگيرن و كافيه قيف و ماسوره داشته باشيد تا به اشكال مختلف كيكهاتون رو تزئين كنيد.

باتركريم رو يه رنگ سفيد اصطلاحا "آف وايت" داره يعني يه ذره شيريه. دقيقا همين رنگي كه توي تصوير ميبينيد. اينه كه براي تزئين كيكهاي رنگارنگ كاملا مناسبه.

باز تاكيد ميكنم واقعا خوشمزه است در حدي كه ميشه بشيني قاشق قاشق بخوريش. من معمولا بعد از نوشتن اين جمله مينويسم: "نه اينكه من يه همچين خبطي بكنم". ولي اينبار فرق ميكنه! من يه همچين خبطي رو بارها و بارها مرتكب شدم و به هيچ عنوان شرمسار نيستم. (هر چند نوشتن اين جملات وجدانم رو آسوده نخواهد كرد ولي اعتراف چيز خوبيه!)
    ديگه نيازه بگم چقدر خوشمزه است؟

همه بر و بچز كارگاه كه تو خط كيك حرفه اي هستيد: همين الان بپريد تو آشپزخونه كه اين كرمه اصلا واسه خودتون ساخته شده
    زرشک پلو با مرغ

@[email protected], باران67, saeedeh mansoori و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    مردم همه تو را به خدا سوگند میدهند اما برای من تو آن همیشه ای که خدا را به تو سوگند میدهم