نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree117Likes

موضوع: پخت حلوا در ماکروفر

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 60
صفحه 4 از 8 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    1

Re: پخت حلوا در ماکروفر

من با دستور نوشین جون صفحه اول درست کردم.... خیلی عااالی شد البته من تمام مواد رو نصف کردم. اما اندازه مواد خیلی خوب بود به نظرمن. فقط من 5 دقیقه اول که گذاشتم آرد داشت می سوخت! من 3 دقیقه بعد هم 2 دقیقه هم 1 دقیقه هم 1 دقیقه هم...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nooshin50
    نقل قول نوشته اصلی توسط مامی دوقلوها
    حلوا با دستور نوشین جون

من خیلی سوال دارم
    1:من طبق دستور نوشین جون درست کردم اصلا رنگ ارد تغییر نکرد حتی زمان خیلی بیشتر کردم
    2:مزه خامی و دون دون بودن خییلی زیر دهن میوم
    3:من هر کاری کردم از توی قالب در نیومد شما ها چکار میکنین این قدر خوشگل از توی قالب در میاد

3
    مامی دوقلوها دستورو با دقت خوندی گلم؟5-4-3-2-1 یعنی 15 دقیقه آرد تفت میخوره اگه تا اینجا از تغییر رنگ آرد راضی نبودی میتونی بیشتر تفت بدی .تعجب میکنم میگی بیشترم گذاشتی و رنگ آردت تغییر نکرده مگه میشه؟
    واینکه آردیکه تفت داده میشه چرا باید مزه ی خامی بده؟!نمیدونم دقیقا مشکلتون کجا بوده اما اینبار با دقت بیشتری درست کن تا نتیجه ی مطلوب رو بگیری .من خودم اغلب حلوامو با این روش درست میکنم.خیلی هم راضیم هم از مزه ش هم از ظاهرش.
    با اجازه اساتيد ببخشيد ميشه بپرسم از آدر گندم استفاده كردي يا آرد شيريني ؟؟؟؟( من تجربه شخصي خودم بار اول با آدر شيريني درستيدم اول اينكه خيلي دير رنگش تغيير كرد دوم اينكه هر كاري ميكردم سفت نميشد و حالت آبكي داشت طوري شد كه بيشتر آب ريختم توش كردم كاچي ولي براي بار دوم كه با آرد گندم درستيدم خيلي عالي شد من يك ليوان آرد و نصف ليوان شكر بود 10 دقيقه آرد و روغن رو تفت دادم خيلي خوب رنگش تغيير كرد بعد شكر و آب و زعفران و گلاب رو كه با 2 دقيقه تو ماكرو با قدرت 900 گذاشتم بعد قاطي كرد خيلي خوب شد حلوا خيلي عالي از ظرف جدا شد به همين راحتي و به همين خوشمزه گيحالا شما هم به نظر من علت اينكه حلوات اين شكلي شده بايد يكي از اينا باشه

*وفا* آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    88
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ahang_66
    سلام به همه خانمای هنرمند.ببخشید یه سوال.میشه از آرد برنج توی دستور نوشین جان یا نجمای عزیز استفاده کرد؟
    عزیزم من یه باردرست کردم برای 2 لیوان آردیه لیوانش آردریختم و3 دقیقه توی مایکروگذاشتم بعدش آردبرنج روریختم روی آردی که تفت داده بدم چون تفت کمتری میخواد

خیلی خوب شد
    به وبلاگ آشپزی من سربزنینhttp://ourkitchen.persianblog.ir/

مامان آریا آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    264
    پسند کرده
    20

ویترین مدال ها

هر یک از ما فرشته هایی هستیم که فقط یک بال داریم.فقط هنگامی قادر به پروازیم که به یکدیگر بپیوندیم..

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    184
    پسند کرده
    0

حلوا با ماکروفر با دستور زیر

اگه تفت دادن آرد براتون سخته می تونید اونو توی مکروفر درست کنید هم نیاز به تفت دادن زیاد نیست و هم سریع تر آماده می شه . تازه خوشمزه هم هست .
    مواد لازم :
    آرد سنگک ۲ لیوان ( می تونید از آرد سفید هم استفاده کنید فرقش اینه که رنگش روشن تر می شه )
    شکر یک و یک چهارم لیوان ( اگه حلوا رو با نان میکادو تزیینش می کنید همین مقدار شکر رو استفاده کنید در غیر اینصورت یک لیوان کافیه )
    آب یک و نیم لیوان
    روغن مایع یک لیوان ( اگه حلوا رو با نان میکادو تزیینش می کنید سعی کنید نصف لیوان روغن و ۱۰۰ گرم کره استفاده کنید و در غیر اینصورت همین روغن مایع جواب می ده )
    گلاب و زعفران رویهم نصف لیوان
    طرز تهیه :
    * ابتدا بایستی شربت رو درست کنیم . برای اینکار آب و گلاب و زعفران آبکرده و شکر رو مخلوط کرده و روی ۵ دقیقه قدرت ۱۰۰٪ ( بدون درپوش ) تنظیم می کنیم .

* کره رو بمدت ۳-۲ دقیقه قدرت ۴۰٪ بدین . ممکنه کره موقع آب شدن به اطراف بپاشه حتما" از درپوش استفاده کنید .
    * آرد و روغن و کره رو با هم مخلوط کنید.

* دستگاه رو روی ۱۰ الی ۱۴ دقیقه قدرت ۱۰۰٪ ( بدون درپوش) تنظیم می کنیم .توجه داشته باشید که بعد از گذشت ۷ دقیقه حتما" شروع کنید به هم زدن . یعنی اول هر دو دقیقه یکبار هم بزنید و در زمانهای آخر هر یه دقیقه یکبار هم بزنید ( چون در زمانهای آخر سریع می سوزه ). اگه خواستید بیشتر تفت بخوره می تونید بعد از اتمام ۱۴ دقیقه دوباره یکدقیقه یکدقیقه زمان بدین و حواستون باشه که بعد از اتمام هر یکدقیقه حتما" هم بزنید ( مواظب باشید که مخلوطتون نسوزه چون سر زمانهای آخر ممکنه سریع بسوزه ).

* شربت آماده شده رو با آرد تفت داده شده ( در بیرون دستگاه ) کاملا" مخلوط می کنیم . لحظه اول که شربت رو توی آرد تفت داده شده می ریزید حلواتون خیلی شل هست و آردتون بصورت گلوله گلوله در می آد . اصلا" نگران نباشید تنها کاری که شما باید انجام بدین اینه که تند تند هم بزنید بمرور حلوا سفت تر شده و دونه های آرد از بین می ره ( من تقریبا" ۱۰ دقیقه هم زدم ) .
    * نکته : همونطوری که گفتم وقتی حلوا رو بصورت عادی و بدون نون میکادو تزیین می کنید نیاز به یک لیوان روغن دارید ولی من معمولا" مقدار روغنی که استفاده می کنم سه چهارم ۴/۳ لیوان هست .
    * نکته : دلیل استفاده از کره به این خاطر هست که وقتی توی یخچال می ره باعث سفت تر شدن حلوا می شه و برای تزیین و فرم دهی به حلوا بهتره .

* نکته : اگه حلواتون بعد از این زمان باز هم شل بود می تونید مجددا" بمدت ۱ تا ۲ دقیقه قدرت ۱۰۰٪ ( بدون درپوش) تنظیم کنید .

بهارسایت
    [HIGHLIGHT=#ffffff]وبلاگم
    http://chefatousa.blogsky.com/
    [/HIGHLIGHT]

romina joon آواتار ها
    میزان امتیاز
    82
    پسند شده
    6311
    پسند کرده
    6050

حلوا در ماکروفر با دستور نوشین جونم و برای بار اول.فقط من فک کنم12 دقیقه ارد رو تو ماکرو گذاشتم کلا تا به رنگی که دوست دارم رسید.فقط نمیدونم چرا بعدش روغنشو پس داد.من از روغن مایع معمولی استفاده کردم.

مامان آریا آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    264
    پسند کرده
    20

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط romina joon
    حلوا در ماکروفر با دستور نوشین جونم و برای بار اول.فقط من فک کنم12 دقیقه ارد رو تو ماکرو گذاشتم کلا تا به رنگی که دوست دارم رسید.فقط نمیدونم چرا بعدش روغنشو پس داد.من از روغن مایع معمولی استفاده کردم.
    http://www.mamipic.com/share-218D_504EFB5C.html
    http://www.mamipic.com/share-B341_504EFB5C.html

بجای یه پیمانه از سه چهارم پیمانه استفاده کنید این مشکل حل میشه

هر یک از ما فرشته هایی هستیم که فقط یک بال داریم.فقط هنگامی قادر به پروازیم که به یکدیگر بپیوندیم..

کاساندان آواتار ها
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    2827
    پسند کرده
    3847

حلوا با دستور نجما جان

post12745.html#p12745

خب حالا من با آرد گندم درست کردم.یک چهارم مواد درست کردم.اول شربت رو درست کردم و گذاشتم توی مایکرو 2-3 دقیقه تا شکر آب بشه!!!
    آرد رو به تنهایی 5 بار هر بار به مدت 1 دقیقه گذاشتم توی مایکرو و هم زدم و بعد از 5 دقیقه الک کردم بعدشم 7 دقیقه با روغن گذاشتم توی مایکرو که البته هر 1-2 دقیقه هم می زدم

شربت رو اضافه کردم و یک دقیقه گذاشتم توی مایکرو

در همه حالات هم سه پایه هارو در آورده بودم و دکمه micro رو می زدم.با بالاترین قدرت

با ماسوره 2D ریختم توی کپسول و روش ترافل و مروارید گذاشتم.چند تا رو هم ،هسته خرمارو درآوردم و حلوا ریختم(ایده ژاله جون بود) و خواهری روش خلال پسته پاشید!!!

[HIGHLIGHT=#ffffff]پشت هر کوه بلند، سبزه زاری است پر از یاد خدا!

و در آن باز کسی می خواند؛

که خدا هست، خدا هست ، غصه چرا ؟!
    [/HIGHLIGHT]

صفحه 4 از 8 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف