نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree117Likes

موضوع: پخت حلوا در ماکروفر

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 60
صفحه 3 از 8 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین

Re: پخت حلوا در ماکروفر

نقل قول نوشته اصلی توسط مامی دوقلوها
    حلوا با دستور نوشین جون

من خیلی سوال دارم
    1:من طبق دستور نوشین جون درست کردم اصلا رنگ ارد تغییر نکرد حتی زمان خیلی بیشتر کردم
    2:مزه خامی و دون دون بودن خییلی زیر دهن میوم
    3:من هر کاری کردم از توی قالب در نیومد شما ها چکار میکنین این قدر خوشگل از توی قالب در میاد

3
    مامی دوقلوها دستورو با دقت خوندی گلم؟5-4-3-2-1 یعنی 15 دقیقه آرد تفت میخوره اگه تا اینجا از تغییر رنگ آرد راضی نبودی میتونی بیشتر تفت بدی .تعجب میکنم میگی بیشترم گذاشتی و رنگ آردت تغییر نکرده مگه میشه؟
    واینکه آردیکه تفت داده میشه چرا باید مزه ی خامی بده؟!نمیدونم دقیقا مشکلتون کجا بوده اما اینبار با دقت بیشتری درست کن تا نتیجه ی مطلوب رو بگیری .من خودم اغلب حلوامو با این روش درست میکنم.خیلی هم راضیم هم از مزه ش هم از ظاهرش.

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    201
    پسند شده
    6748
    پسند کرده
    3867

ویترین مدال ها

حلوای هویج با مایکروویو

با دستور ص اول حلوای هویج (حلوای هویج و کدو حلوایی )، من 1 لیوان سر پر شکر ریختم ، هویجم شیرین بود، بخار پز و پوره ش کردم، ، 1 لیوان گلاب رو هم، 3/4 پ آب ریختم + 1/4 پ (3 4 ق غ) گلاب، آخه گلابم خیلی عطریه و 1 لیوان خیییلی زیاده! مراحل تفت دادن و ... رو هم با مایکرو انجام دادم، اول آب و گلاب و شکر و زعفرون رو مخلوطیدم و گذاشتم 2 3 دقیقه تو 900 وات مایکرو تا فقط شکر حل شه، بعد گذاشتم کنار، بعد هویج پوره شده رو با ویسک با شربت مخلوطیدم تا یکدست شد، آرد و روغن رو با هم مخلوط کردم و مرحله به مرحله توی مایکرو گذاشتم تا طلایی شد بعدم با مخلوط شربت و هویج مخلوط کردم و تزیین
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ در ساعت ۰۸:۵۹ بعد از ظهر
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    201
    پسند شده
    6748
    پسند کرده
    3867

ویترین مدال ها

باز هم مثل قبل

این دفعه رو واسه خودمون روشنتر برداشتم و با شکلات تزیین کردم :))
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    مامان آریا آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    263
    پسند کرده
    20

ویترین مدال ها

حلوا در مایکرویو با دستور aram-khp

مواد رو نصف کردم و8 دقیقه زمان دادم
    حلوا خوشمزه ایی شد ولی بوی سوختگی تهش احساس می شد نمی دونم چرا من عین زمانو رعایت کردم هر یه دقیقه هم میزدم تازه نیم دقیقه آخرشم کم کردم.

هر یک از ما فرشته هایی هستیم که فقط یک بال داریم.فقط هنگامی قادر به پروازیم که به یکدیگر بپیوندیم..

مامان آریا آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    263
    پسند کرده
    20

ویترین مدال ها

اینبار حلوا رو بازمان کمتر گذاشتم2.50 اوردم بیرون هم زدم بعد 3 تا 40 ثانیه گذاشتم بعد از هر 40 ثانیه هم زدم ودر آخر 50 ثانیه
    البته این زمان برای نصف مقادیر بود

هر یک از ما فرشته هایی هستیم که فقط یک بال داریم.فقط هنگامی قادر به پروازیم که به یکدیگر بپیوندیم..

مامان آریا آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    263
    پسند کرده
    20

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط سامره
    مامان آریا جان من برای 1 لیوان آرد اولش با 4 مین شروع میکنم و سر دو دقیقه هم میزنم (یعنی میشه دو تا دو دقیقه) دوباره میهمم و 3 دقیقه میذارم و باز وسطش میهمم، و بعد 2 مین و در آخر 1 مین، اگه احساس کنم بازم نیاز داره 30 ثانیه 30 ثانیه ادامه میدم تا به رنگ دلخواه برسم اما بسته به آردم پیش اومده که حتی زودتر از اتمام تایم ها به رنگ دلخواه برسم
    سامره جون من بیخیال رنگ حلوا شدم بوی سوختگی نده رنگش بیخیال این یکی طعمش عالی بود
    من اولی رو که درستیدم اول 3 مین بعد سه تا یک مین بعدشم 1.5 مین گذاشتم ولی سر همون دومین یک مینی که گذاشتم از توی مایکروویو بوی سوختگی رو احساس کردم
    ولی دومی خوب بود به نظرت رنگش کمه؟
    یه سوال دیگه واسه ا لیوان آرد نصف لیوان روغنه درسته؟ حلوام خیلی روغنی میشه بعد از مدتی یه عالمه روغن می آد روش با دستمال روغنشو برداشتم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    38
    پسند کرده
    0

با تشکر از دو ستان منم این حلوا رو دستیدم با نصف مواد وزمان 8مین که طعم سو ختگی می داد برا بار دوم با زمانهایی که ما مان اریا دادن درستیدم که بسیار عالی شده بد زیبا هم بود ولی چون دوربین نداشتم عکسی ازش ندارم ولی بار دوم خیلی خوشمزه بود مقدار روغن رو هم کم کرده بودم می بوسمتون واز همتون ممنونم اگه دوستان کلاس می رن مارو با دستورای دیگه ای که کار با ماکرو رو یاد میده آشنا کنن خیلی عالی میشه
    مستمع صاحب سخن را بر سر ذوق آورد

مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    201
    پسند شده
    6748
    پسند کرده
    3867

ویترین مدال ها

مامان آریا جون منظورم از رنگ دلخواه سرخ شدن به اندازه بود :)) بد نوشتم شرمنده ، رنگ حلواتونم خوبه، برای 1 لیوان آرد نصف لیوان روغن بسه من گاهی بسته به آردم 1 ق غ کره هم میزنم :)) اما اگه کمتر بریزی خشک میشه فکر کنم، یه دلیل دیگه اینکه روغنی میشه فکر کنم اینه که زیاد سرخ شده بودن و پس داده آخر کار، راستی زمان باید نزولی بشه یعنی دیگه ارد که یکم سرخ شده نباید زمان زیاد بهش داد ، مثلا من وقتی با 3 دقیقه شروع میکنم دیگه اخرا 30 ثانیه 30 ثانیه میذارم دوستم ، اینم ممکنه بسوزونه

نازمیدا جون 8 دقیقه واسه 1 لیوان آرد خیییییلی زیاده، میگم من با 4 یا 3 دقیقه اولش شروع میکنم و حتما وسطش هم میزنم

حالا این دفعه اینطوری امتحان کنید

1 لیوان آرد:
    1.5 دقیقه ، هم ، 1.5 دقیه، هم
    1 دقیقه، هم ، 1 دقیقه، هم
    30 ثانیه ، هم ، 30 ثانیه ، هم

اگه به درجه ی سرخ شدگی مطلوب نرسید - که میرسه :) - 30 ثانیه دیگه بزنید

اینا رو روی آرد شیرینی امتحان کردم ؛ در ضمن ص قبل من یه دونه تیره تر درست کردم زمان اونو با فکر کنم با 5 مین شروع کردم و 30 ثانیه هم بیشتر گذاشته بودم اما تلخ نبود!
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

صفحه 3 از 8 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین