نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree39Likes

موضوع: نكاتي درباره پخت غذا با ماكرو ويو

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 84
صفحه 1 از 11 1234 ... آخرینآخرین

Red face نكاتي درباره پخت غذا با ماكرو ويو

پخت با مايكروويو بسيار سريع است. در اكثر موارد پخت غذا بسيار سريعتر از روشهاي معمول ميباشد. براي رسيدن به نتايج قواعد اوليه زير را رعايت كنيد:

در اينجا زمان پخت به دقيقه و ثانيه است نه ساعت و دقيقه. هميشه، قبل از پخت كامل غذا را امتحان كرده و سپس بگذاريم براي مدت بيشتر بپزد. زمان را با توجه به ميزان پخت كم يا زياد كنيد.

اگر غذايي را طبق روش سنتي در هنگام پخت مي پوشانيد در اينجا هم همان كار را بكنيد. مثلاً پودينگ*ها و سبزيجات بخارپز را بپوشانيد. ترجيحاً بهتر است غذاهايي داراي تركيبات و شكل مشابه با يكديگر پخته شوند.
    گاهي ممكن است، يكبار يا دوبار غذا را در طول پخت هم بزنيد تا گرما همه جا يكنواخت پخش شود.

در پخت با مايكروويو به نمك كمتري نسبت به پخت عادي نياز داريد زيرا چاشني ها در آن با جوشيدن از بين نمي روند. هميشه نمك را خوب با غذا مخلوط كنيد و آن را صرفا روي غذا نپاشيد اين كار رطوبت غذا را گرفته و باعث ميشود سفت و غيرلذيذ شوند و براي پخت بهتر سبزيجات بهتر است از اول به آنها نمك اضافه نشود.

هر چه ميزان غذاي داخل مايكروويو بيشتر باشد زمان پخت بسيار طولاني تر ميشود. اگر دستور غذا را دو برابر كنيد، نصف زمان پخت لازم را دوباره به آن بيافزاييد. اگر دستور را نصف كرديد، تقريبا يك سوم زمان پخت را از آن كم كنيد. هيچگاه در مايكروويو روغن را به تنهايي داغ نكنيد دماي زياد روغن باعث آتش گرفتن مي شود.

از گذاشتن تخم مرغ با پوست در داخل مايكروويو خودداري نماييد. براي پخت مواد غذايي داراي پوشش طبيعي يا مصنوعي و يكنواخت مثل سيب زميني و سوسيس قبل از طبخ بايد برشهايي در ماده غذايي ايجاد نمود. اگر خواستيد غذا را هم بزنيد در دستگاه را باز كنيد در اين حالت مايكروويو خاموش ميشود ولي زمان باقي مي ماند براي ادامه پخت، در را ببنديد و دكمه START را فشار دهيد.
    dapper, reyhaneh27 و monir11 این نوشته را پسندیده.
    من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

Re: نكاتي درباره پخت غذا با ماكرو ويو

قدرت ماكروويو و كاربرد آن

100% : پخت سبزيجات، پخت سوپ ،به جوش آمدن آب ،پخت ماهي ،گرم كردن غذاهاي مختلف

80% : پخت نيمرو ،داغ كردن شير، آب كردن شكلات، پخت مرغ

60% : يخ زدايي مواد پخته شده*ي منجمد، پخت كيك، جا افتادن غذا، پخت پودينگ

40% : يخ زدايي مواد خام، گرم كردن نان، خشك كردن مواد غذايي، دم كشيدن غذا

20% : نرم كردن كره، نرم كردن بستني، گرم نگهداشتن غذا
    monir11 این نوشته را پسندیده.

اگه حوصله نداشتيد دفترچه ماكرو ويوتون رو بخونيد اينها رو بخونيد :s3: .

ظروف مناسب براي مايكروويو

در ماكرو ويو فويل آلومينيومي و ظرفها يا قوطي هاي كنسرو و فلزي را نمي توان استفاده نمود چون قوس الكتريكي بوجود مي آيد. به خاطر داشته باشيد كه امواج مايكروويو نمي تواند از فلز بگذرد و به دليل انعكاس به دستگاه آسيب ميرسانند.

[attachment=0:3v2f0w2y]macro.JPG[/attachment:3v2f0w2y]
    mahrooz, گلی 65 و monir11 این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

پياز داغ بازيگوشي

سلام به هم همه مهربونا
    اين هم پياز داغ با ماكروفر كه چيپسي و خوشرنگ مي شه و روغن هم كم احتياج داره

نقل قول نوشته اصلی توسط عطيه نمایش پست ها
    playful جان ميشه بگي چند دقيقه براي چند تا پياز كافيه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط playful نمایش پست ها
    سلام عطيه جونم
    اين پيازها حدود 1 كيلو بود.... خلال كردنش كار من نيستمامان جونم خلاليشون كرده.... من 15 دقيقه زدم بعد كمي زردچوبه و نمك زدم 15 دقيقه دوم...بستگي به ميزان پياز داره مي توني از زمان كم شروع كني و دائم هم چكش كني اما واقعا"*عالي مي شه . چون زياد احتياج به هم زدن نداره و حرات هم يكنواخته خيلي خوب و خوشرنگ مي شه..... بهتره با ميزان پياز كم و زمانهاي كوتاه شروع كني... اميدوارم خوشت بياد و درست كني...
    نقل قول نوشته اصلی توسط miti نمایش پست ها
    playful جان پس روغن اصلا نمي ريزيم؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط playful نمایش پست ها
    سلام به همه مهربونا

MITI جونم چرا قبل از اينكه بره تو ماكروفر روغن مايع مي ريزم البته خيلي كم... اميدوارم درست كني و لذت ببري... سئوالي داري در خدمتنم
    دوستتون دارم هزارتا

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

منم سولاردم ال جی دارم من ماهی قزل آلای فیله شده رو که بهش نمک،آبلیمو و زعفران زدم رو روی سه پایه بلند گریل میکنم مثلا 6تیکه ماهی متوسط 15دقیقه زمان می بره و خیلی سالم و بدون روغن کبابی میشه که با ذائقه ما جوره و بوی ماهی هم توی آشپزخونه زیاد نمیپیچه
    از منوی پخت غذای ایرانی هم جوجه کباب وپیتزا درست کردم خوب شده
    برای یخ زدایی نون و گرم کردن غذا و شیر هم استفده میکنم
    گلی 65 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    171
    پسند کرده
    99

مامی سایتی های عزیز مایکرو منم سولاردم ال جیه .شما ها می تونین از پخت کانوکشن با علامت (conv)برای پخت کیک فطیر وپیراشکی و...استفاده کرد کانو کشن کار فرو انجام میده با این تفاوت که هر دمایی که برای دستور غذایی در فر داده میشه 15 الی 20 درجه برای غذایی که می خواهین در کانوکشن بپزین کم کنین یکی هم که زمان پختو 10 دقیقه کم کنین اگه نپخت باز زمان بدین تا بپزه. من امتحان کردم خیلی راضییم .

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    583
    پسند کرده
    677

مامان لیلی جان در کلاسهای اموزش مایکرو به ما گفتند هیچ موقع تخم مرغ در مایکرو ابپز نکنید چون میترکد و همه جا را کثیف میکند .
    monir11 این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    ayla1 آواتار ها
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    1536
    پسند کرده
    920

ویترین مدال ها

ایلار جان شما مثل اینکه کلاس مایکرو فرو رفتین
    یه سوال دارم در مجله هنر اشپزی خانم جاوری نوشتن دگمه کانوکشن حکم فر رو داره
    یعنی اگر از دگمه کانوکشن استفاده بشه مثلا اگر در فر 45 دقیقه قالب رو میذاریم تا کیک بپزه همیجا هم این صورت میگیره؟ دیگه با قدرت 60 درصد و 100 در صد کاری نداریم؟
    واقعا مثل فر کار میکنه دگه کانوکشن رو زدنی؟
    و گفته بودن که مثل فر باید 10 دقیقه قبل گرمش کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ایلار نمایش پست ها
    ایلا جان من یکبار کیک در مایکرو درست کردم ولی اصلا از بافتش خوشم نیامد کمی حالت لاستیکی داشت .خانم مالک در کلاسهای رایگان lg گفتند که کانوکشن مانند فر عمل میکند و دما سانتیگراد بوده و زمان همان زمان دستور العمل است . وباید از قبل با گرم کرد و دما با علامت +و- کم و زیاد میشود .
    نقل قول نوشته اصلی توسط ayla1 نمایش پست ها
    پس شما با مایکروفر درست کردین نه کانوکشن درسته؟
    منم چند بار درست کردم دقیقا مثل گفته شما لاستیکی شد و اول نرم بود بعدا سفت هم شد و بوی زخم تخم مرغ هم میاد.
    و چقــــــدر دیر می فهمیم که زندگــــــی همین روزهاییست که منتظــــر گذشتنش هســتیم.

در میان این همه اگر ؛تو چقدر بایدی؟

صفحه 1 از 11 1234 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف