نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree261Likes

موضوع: پرسش و پاسخ

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 1701
صفحه 1 از 213 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

پرسش و پاسخ

سلام
    من 5 سال قرص ضد بارداري مي خوردم ولي از اسفند ماه 87 ديگه قطع كردم و مي خوام بچه دار بشم ولي تا حالا كه باردار نشدم. مي دونم كه يكي از دلايل دير باردار شدنم خوردن طولاني مدت قرص ضد بارداري بوده. اين ماه دكترم بهم قرص كلوميفن داد كه منتظرم ***** بشم تا شروع به خوردن كنم ولي بهم دو تا آمپول Pregnyl و Solvent داده كه تو نسخه ام نوشته HCG و بايد روز 14 بعد از شروع پريودم تزريق كنم. مي خواستم بدونم كه اين آمپول چيه؟ لطفاً اگه كسي تجربه استفاده داره بهم بگه، ممنون مي شم.

نقل قول نوشته اصلی توسط pardis
    اين آمپول احتمال باروري را زياد مي كنه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahar.h
    سلام خانومم
    آمپول HCG در درمان ناباروری ناشی از بیکفایتی عملکرد هیپوفیزدر مردان و نیز نازایی در خانمها به تنهایی و یا درترکیب با منوتروپینها یا کلومیفن استفاده می شود.
    عمل این هورمون اغلبهمانند LH می باشد.با تقلید پیک طبیعی LH در زنان موجب تحریک تخمک گذاری ودر مردان موجب افزایش تولید آندروژن توسط بی-ضه-ها می گردد.
    در خانمهااغلب 32-36 ساعت پس از تجویز تخمک گذاری رخ می دهد.نیمه عمر دارو دو فازیبوده و طی 24 ساعت 10-12% دارو به صورت تغییر نیافته از طریق کلیه ها دفعمی شود.
    مصرف توام این دارو با منوتروپینها ممکن است موجب افزایش شیوع حاملگی های چند قلو و در نتیجه افزایش خطر تولد نوزادان نارس گردد.
    بایدبه بیمار توصیه شود علاوه بر تحت نظر پزشک بودن ,تا پس از مصرف دارو زمانم-ق-ا-ر-ب-ت و نیز درجه حرارت بدن را به طور روزانه ثبت نماید.
    راستیگلم شما می تونی با سایت زیر هم یه سر بزنی.کاملتر در مورد مطلبت مطالعهکنی.از طریق جستجو کلمه hcg رو که وارد کنی ,انشاله که به نتیجه برسی.
    [urlhttp://www.roham.ws/web/ftopict-1133-.html%D8%A2%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%84+hcg]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: پرسش و پاسخ

سلام من 1 سقط در هفته 9 به علت نبودن ضربان قلب و لكه بيني در هفته 6 داشتم و دكتر گفت كه تا هفته 6 بيشتر رشد نكرده دليلش چيست و چند ماه ديگر ميتوانم دوباره اقدام كنم و ايا اين مشكل برايم دوباره پيش خواهد امد يا نه؟

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    74
    پسند کرده
    19

سلام درسا جون، علت نیمی از سقط های 3 ماهه اول اختلالات کروموزومی(اعم از اختلال تکاملی زیگوت، رویان، جنین و...) است. از علل دیگر عفونتها، اختلال هورمونی، سموم محیطی ، به خصوص سموم فلزات سنگین ، داروهای شیمی درمانی ، استنشاق دارو های بیهوشی ، اعتیاد وسیگار ، اشعه های یونیزه وبیماریهای مزمن می باشند.
    "محققان اعلام کردند: زناني که يک نوبت سقط جنين داشته*اند،لازم نيست براي دوباره باردار شدن صبر کنند.

به گزارش ایسنا، نتايج تحقيقات بر روي 30 هزار زن نشان مي*دهد؛ بارداري مجدد در مدت 6 ماه بعد از سقط بيشترين شانس بارداري سالم را به دنبال دارد.

متخصصان معتقدند؛ اين نتايج که در نشريه پزشکي انگليسي (British Medical Journal) چاپ شده به آنها در جهت اطمينان بحشي و راهنمايي بيمارانشان کمک مي*کند.

محققان در اين مطالعه اطلاعات شرکت*کنندگان را در سال*هاي 1981 تا 2000 بررسي کردند و دريافتند: زناني که مدت 6 ماه بعد از سقط جنين*شان دوباره باردار شدند با کمترين خطر سقط مجدد، زايمان زودرس و بارداري نابجا مواجه شده بودند. به علاوه تعداد نوزادان با وزن کم به هنگام تولد و سزارين نيز در اين گروه از زنان کمتر گزارش شد.

بر اساس آمار موجود، از هر 5 مورد بارداري يک مورد قبل از 24 هفتگي سقط مي*شود.

دکتر سهيني باتاچاريا، سرپرست اين گروه تحقيقاتي گفت: دستورالعمل فعلي سازمان جهاني بهداشت صبر کردن به مدت حداقل 6 ماه را توصيه مي*کند.

وي معتقد است: تاخير در بارداري مجدد در مورد زنان با سنين بالاتر که در معرض خطر بيشتري براي سقط جنين هستند مي*تواند شانس بارداري را به طور قابل توجهي کاهش دهد.

دکتر باتاچاريا گفت: تنها دليل قابل قبول براي تاخير در بارداري عوارض احتمالي مانند عفونت*هاست."
    معمولا بارداری پس از سقط بارداری سالمی خواهد بود، اما پیش از اقدام برای بارداری مجدد به پزشکتان مراجعه کنید تا در صورت نیاز بررسی های لازم را انجام دهد.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

بچه ها خواهش مي كنم جواب منو بديد...
    من و نامزدم هنوز عروسي نكرديم و چون اون ماموريت ميره حدود 4 5 ماه پيش با هم بوديم البته منظورمو كه متوجه ميشيد.بعد از اون من چند بار پ-ر-ي-و-د شدم اما اين ماه 2 هفته عقب انداختم حالام خيلي مي ترسم البته هيچ علائم ديگه اي از بارداري ندارم. من عاشق بچه ام اما الان نــــــــــــــــــــــــ ــــه!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط MASI-1361
    سوگند عزیزم من دقیقا منظورت رو نفهمیدم اما پیشنهاد میکنم سریع برو دکتر که اگر هم باردار باشی راهی برای خلاص شدن هست اما اگر زیاد بگذره نه کسی حاضر این کار رو برات انجام بده و نه خودت دلت میاد تازشم منتظر علائم بارداری نباش چون خود من 2 ماه و 2 هفته گذشته بود و متوجه نشدم و به طور کلی الان که توی ماه 6 هستم هنوز علائم بارداری ندارم مثلا حالت تهوع و ... بجز مختصری بزرگی شکم
    مرسي از جوابت.ببين از آخرين رابطمون كه البته **** هم نبوده 4 ماه ميگذره كه بعد از اون پ-ر-ي-و-د شدم اما اين ماه عقب انداختم يعني ممكنه باردار باشم؟ امروز بي بي چك استفاده كردم منفي بود. ميشه به خاطر عفونت عقب انداخته باشم؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط MASI-1361
    آره عزیزم عقب انداختن میتونه به هزار و یک دلیل باشه مثلا استرس ، عفونت ، کیست و ....
    اما با این شرایط که میگی کلا موضوع حاملگی منتفی میشه نگران نباش
    زنی که زیبایی اندیشه پیدا کرده باشد زیبایی بدنش را نشان نمی دهد.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    29
    پسند کرده
    0

دوستان اگر کسی تجربه داره سوال منو جواب بده ممنون میشم
    امروز برای انجان سونو رفتم به من گفتن جفتم پائین هست و بچه هنوز نچرخیده تازه وارد ماه 6 شدم دلیل چی هست و باید با این 2 مساله چیکار کنم ممنون میشم زود جواب بدید

ستاره
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    10499
    پسند کرده
    12088

سلام

من 27 فروردين ماه عادت ماهيانه شدم امروز 16روز از شروع دوره قبلي ميگذره دو سه روزي بود كه احساس دل درد خفيف داشتم اما امروزدوباره پ ر ي و د شدم علتش چي ميتونه باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

دوره هاي من 28 روز يكبار است و هميشه مرتب بوده و طول دوره هم 5 روزه است

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    64
    پسند کرده
    0

سلام خانوما ببخشيد من يه مشكلي برام پيش اومده ميخواستم باهاتون مشورت كنم البته ربطي به بارداري نداره اما در مورد مشكل خانوماست

من يه چند ماهي بود بعد از تموم شدن پريودم وقتي كه دو سه روز از پاك شدنم ميگذشت دوباره شروع ميشد به لك بيني و خونروي خيلي كم كه خيلي هم رقيق بود و راستش مثل آدماي سهل انگار اصلا يادم رفته بود چند وقت يكبار بايد ويزيت بشم و الان 9 ماهي ميشد كه نرفته بودم دكتر زنان براي ويزيت البته بخاطر مشكلات هورموني هميشگي فكر ميكردم اين خونريزيها طبيعي باشه امروز يادم اومد كه خيلي وقته ويزيت نشدم و رفتم دكتر دكتر گفت متاسفانه دهانه رحمت زخم شديدي داره و همچينين عفونت هم داري من خيلي مراقب خودم هستم نميدونم چرا اينجوري شده اصلا شوكه شدم بهم دارو داد و گفت اگر تا 10 روز ديگه خوب نشدي بيا برات فريز كنم يا زخمت رو بسوزونم راستش من اصلا دلم نميخواد اين كارو انجام بدم به نظرتون اگر با داروهاي اين دكتر خوب نشدم برم پيش يه دكتر ديگه و به اين سادگي زير بار سوزوندن يا فريز شدن نرم ؟ يا كاريش نميشه كرد و حرف اين دكتر درسته ؟ درضمن امروز براي اولين بار تست پاپ اسمير هم دادم
    -------------------------------------------------------

همه ما يه جورايي گنهكاريم
    براي كارهاي خوبي كه ميتونستيم انجام بديم اما انجامشون نداديم

خانوم گلی آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    472
    پسند کرده
    2388

ایسان عزیز به نظر من به این راحتی زیر بار فریز نرو حتی قبل از مصرف داروها با دکترای دیگه هم مشورت کن
    اخه زخم و عفونت کلی علایم دارن مثل سوزش و خارش و ترشحات بد بو .... حتی این علایم انقدر اذیت میکنن که ببخشید حتی موقع دستشویی رفتن یا نزدیکی فوق العاده اذیت میشی ....
    ilovebaking.blogfa.com

صفحه 1 از 213 123411 ... آخرینآخرین