نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1674Likes

موضوع: خورشت بادمجان و قیمه بادمجان

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 420
صفحه 1 از 53 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    104
    پسند شده
    10428
    پسند کرده
    1255

ویترین مدال ها

خورشت بادمجان و قیمه بادمجان

heaven

برای تهیه خورشت بادمجان

مواد لازم:
    بادمجان قلمی ............ 15 عدد کوچک
    پیاز متوسط ................. 1 عدد
    پیازچه ......................... نیم کیلو
    گوشت ........................ 200 گرم
    گوجه فرنگی ................ 2 عدد
    رب گوجه فرنگی ........... 1 قاشق غذاخوری
    زعفران دم کرده ............ 1 قاشق چایخوری
    آبغوره .......................... 2 قاشق غذاخوری
    ادویه خورشت .............. نمک ، فلفل ، دارچین و زیره سیاه

طرز تهیه:
    ابتدا گوشت را با مقداری آب روی حرارت میذاریم که جوش بیاد ، بعد از جوش اومدن یدونه پیاز متوسط پوست کنده و خرد نکرده رو داخلش میندازیم .( من از پیاز داغ استفاده نکردم ، چون آقای همسر دوست ندارن ) بعد از پخت کامل پیاز رو از تو آبش در میارم و دیگه هیچ اثری از پیاز نمیمونه به جز مواد مفیدش که داخل آب گوشت رفته ..... وقتی گوشت نیم پز شد مقداری نمک بهش اضافه میکنیم و میذاریم تا خوب پخته بشه.
    بادمجونها رو به شکل راه راه یا ( پیژامه ای :s3: ) پوست می گیریم.[attachment=0:z35n81px]طریقه پوست کندن بادمجان.jpg[/attachment:z35n81px]بعد داخل آب و نمک میذاریم تا حدودا یک ساعتی بمونه ..... تو این فاصله گوشتمون هم میپزه ....... بعد از اینکه از داخل آب نمک در آوردیم رو یه پارچه تمیز میذاریمشون تا آب اضافیش گرفته بشه و سپس با مقدار کمی روغن تفتش میدیم با حرارت بالا ... ( آب نمک و حرارت بالا برای تفت دادن باعث میشه بادمجونها روغن کمتری به خودشون بگیرن)
    بعد از تفت دادن بادمجونها ، نوبت گوچه فرنگی و رب میرسه که باید اونا رو هم کمی تفت بدیم ....
    حالا بادمجونها رو به طور کاملا مرتب کنار هم داخل ماهی تابه می چینیم بعد هم گوشتها یه کنار دیگه از ماهی تابه می چینیم ، گوجه فرنگی هایی که خیلی کم تفت دادیم رو روی همه مواد میذاریم

رب رو تفت داده بودیم ، آب گوشت رو داخل رب تفت داده شده می ریزیم ، زعفرون رو اضافه میکنیم و به شکل سس تقریبا رقیق روی بادمجونا می ریزیم و در ماهی تابه رو میذاریم و با حرارت کم نیم ساعت اجازه میدیم هم بپزه و هم جا بیوفته ...... در 5 دقیقه آخر آبغوره ، دارچین ، زیره ، فلفل رو به خورش اضافه میکنیم .

اینو یادم رفت بگم مقداری از آب گوشت رو بر میداریم و پیازچه هارو داخلش میپزیم، بدون اینکه هیچ ماده رنگ دهنده تو آب گوشت ریخته باشیم ، چون برای تزئین میخوایم بهتره که پیازچه ها رنگی نشه ...... فقط چون خیلی سریع میپزه باید مواظب باشین که له نشه .

حالا میمونه چیدن و کشیدن خورش:
    گوشتها رو وسط ظرف میذاریم ...تا وسطش یه کم بالا بیاد ، بعد بادمجونها رو به ترتیبی که تو شکل می بینید به صورت گرد می چینیم، پیازچه رو هم که دیگه نیازی به توضیح نیست به سلیقه خودتون میتونید دور تا دور ظرف رو باهاش تزئین کنید و چون باید با خورش خورده بشه من تو آب گوشت پختم، همیشه معتقدم باید مواد تزئینی از موادی باشه که بشه همراه اون غذا خورد یا حداقل اگر خورده بشه تست خوبی رو با اون ماده غذائی داشته باشه ، چون در غیر اینصورت باید مواد تزئینی دور ریخته بشه و گاهی اوقات هم ممکنه اصلا بو و طعم غذا رو تحت تاثیر قرار بده اونقدری که دیگه نشه حتی به خود غذا هم لب زد بعد هم که با جعفری و گوجه فرنگی تزئینش میکنیم ....

این بود کنفرانس من :evil:
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    159
    پسند کرده
    0

Re: مسابقه آشپزی مامی سایت

به مطبخ رویا خوش آمدید
    liliangol.blogfa.com

Re: خورشت بادمجان و قیمه بادمجان

خورش كدو بادمجان

بادمجان .................................................. .3 عدد
    كدو خورشتي...................................... .....2 عدد
    پياز متوسط........................................ .......1 عدد
    گوجه فرنگي رسيده..................................3 عدد
    سيب زميني متوسط.................................1 عدد
    قارچ.......................................... ............250 گرم
    روغن زيتون........................................ 5 تا 6 ق س
    نمك و فلفل.......................................ب مقدار نياز
    دارچين هل و زعفران و زرد چوبه..............نصف ق چ
    آب غوره.......................................... ..به ميزان نياز
    پونه كوهي يا نعناع خشك.........1 قاشق غذا خوري

بادمجانها را حلقه ايي خرد كرده و 20 دقيقه در آب نمك گذاشته و سپس خوب ميشوييمو به همراه كدو هاي حلقه ايي و سيب زميني نگيني و قارچ و پياز و سير را در ظرف مناسب ريخته و پوست گوجه فرنگي ها را كنده و آن را به صورت حلقه اي خرد كرده و روي مواد ميچينيم و پونه و نعناع را افزوده و نمك و ادويه جات را با آب نيز اضافه ميكنيم و با حرارت ملايم اجازه ميدهيم بپزد. آب غوره را نيز اضافه اضافه ميكنيم تا غذا جا بيفتد. در آخر روغن زيتون را به خورش افزوده و از روي حرارت بر ميداريم. زمان پخت 45 دقه است.

ارسال مطلب توسط زیبا
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    91
    پسند کرده
    0

این هم قیمه بادمجون با سیب زمینی؛ البته به تزئین و اینا نرسید! دو تا آدم گشنه و یه خورشت خوشمزه ! :22:
    دوست شما، همان دعای شماست که مستجاب شده است .

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    548
    پسند کرده
    434

اينم قيمه بادمجون با گوشت چرخ كرده (شوشو گوشت تيكه اي دوست نداره :s7: )

Kiyana.k این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    41
    پسند کرده
    0

واي چه خورشتهاي خوش آب و رنگي!!!!!! بادمجون رو خيلي دوست دارم اما ديدم بعضي ها ( رشتي ها) توي خورشت قورمه سبزي، بادمجون و گوجه مي ريزن . بچه ها جون خيلي بدمزه ميشه ..البته شايدم فقط مادرشوهر من ميريزه آخه اون استاد غذاهاي سه نقطه است!!

اول مرغو تفت دادم بعد با آب و پیاز و زعفران گذاشتم بپزه .رب و کمی دارچین و کمی هم فلفل رو با هم تفت دادم و داخل قابلمه ی مرغ ریختم (پیاز قبلی رو از قابلمه خارج کردم) یکم که آبش کم شدبادمجون و گوجه سرخ کرده رو گذاشتم تا با هم چند تا قل بزنن و جا بیفتن.من خورشت بادمجون با مرغو اینجوری درست میکنم غوره هم اضافه نمیکنم این غوره ها رو فقط برای قشنگی ریختم.اما اگه با گوشت گوسفند درست کنم چند حبه کوچولو سیر و مقداری هم غوره میریزم توی خورش که مز ه ش عالی میشه.پیازداغ هم میریزم.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    181
    پسند کرده
    616

خورشت کدو و بادمجان :
    یه دونه پیاز کوچولو رو خرد کردم و تفت دادم بعد گوشت گوسفند رو اضافه کردم و زردچوبه زدم و حدود 10 دقیقه تفت دادم بعد گذاشتم گوشت بپزه یک ساعت مونده به آماده شدنش رب گوجه اضافه کردم و بعد از یک ربع کدو و بادمجان رو سرخ کرده را به خورشت اضافه کردم و گذاشتم جا بیفته .

بهترین چیزها زمانی رخ میدهد که انتظارش را نداری .

صفحه 1 از 53 123411 ... آخرینآخرین