نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1688Likes

موضوع: منـــــو غذا برای مهمــــــانی های مختلف 2

نمایش نتایج: از 1,153 به 1,160 از 1196
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    fateme.asqari آواتار ها
    فاطمه
    میزان امتیاز
    96
    پسند شده
    1601
    پسند کرده
    1145
    نقل قول نوشته اصلی توسط fingil 0 shishi نمایش پست ها
    به نام خدا

با سلام من به همین زودی ها قرار هست که خاله هام رو دعوت کنم راستش تازه عروس هستم و اولین بار هست که

دعوت میشن،میخواستم لطفا راهنماییم کنید برای بهتر برگزار شدن میهمانی(6تا جوون و 2 تا بچه)

منوی مورد نظر خودم این هست:

1.قورمه سبزی

2. مرغ و برنج که برای مرغ دورچین در نظر گرفتم که یکیش دوشس هست و بقیشو دوست دارم راهنماییم کنید و اینکه

این منو خوب هست یا مثلا قورمه سبزی رو حذف کنم آلبالو پلو با گوشت قلقلی سرو کنم یا اینکه مرغ رو حذف کنم و آلبالو

پلو با فیله مرغ به روش راضیه جان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دسر:

کیک یخچالی همه پسند تر هست یا تیرامیسو ؟ منظورم تفاوتهای کوچیک بینشون هست

سالاد رو هم نمیدونم چی درست کنم

کلا راجع به پذیرایی راهنمایی جامع لازم دارم....
    دوست عزیز به نظرم قرمه سبزی و مرغ دیگه همه جا طبخ و امتحان شده است.
    بهتر نیست کمی رویه پذیرایی رو تغییر بدیم و با غذاهای دیگه به مهمونیامون شور و حال بدیم.

البالو پلو با تزیین باران جون واقعا شیک و زیبا و خوشمزه است.
    خان پسند ترک هم برای دوستداران بادمجان کبابی خوبه ولی کم درست کن با تزیین عالی میشه.
    سوپ قارچ خامه ای خیلی ساده و شیکه و خوش طعم. مخصوصا طعم خامه ای که توی دهان واقعا لذت بخشه.
    رتتوییل هم عالیه میتونی از صبح برش زده و اماده توی ظرف بچینی و همراه سس 2 ساعت قبل از تایم شام بزاری تو فر تا خووووب مغز پخت و خوشطعم بشه.
    باقالی پلو با گوشت (چلو گوشت زعفرانی با پیاز عسلی فراووون) که کمی هم ابدار باشه خیلی عالیه مخصوصا ته دیگش سیب زمینی طعم دار شده با پودر سیر و نمک شده باشه.
    سالاد (سالاد سزار همراه مرغ کبابی عالیه مخصوصا با پنیر رنده شده روش. حتی نیاز به سس خاصی هم نداره.
    سالاد روسی هم عالیه (سیب زمینی و هویچ پخته نگینی و .... )
    سالاد پاستا ( نخود فرنگی و پاستای فرمی ریز و خیار و گوجه نگینی با مخلوط سس و ماست چکیده)
    سالاد شیرازی همراه با پودر نعنا خشک که همیشه باید تو سفره باشه مخصوصا عطر ابلیموی تازه اش ادمو به هوس میندازه. ( خیارش با پوست سبز بیشتر خودنمایی میکنه.
    انواع ترشی و ماست و خیار نعنایی و نوشیدنی تو سفره حتما باید باشه
    برای دسر هم میتونی کارامل خامه ای درست کنی با پودر کاستارد که شهرزاد عزیز اموزش دادن.
    تیرامیسو بستگی به تحمل طعم پنیر ماسکارپونه برای مهمونات داره. مثلا همسر من ترجیح میده تیرامیسو رو با خامه و ژلاتین بخوره تا پنیر ( البته اسمش دیگه تیرامیسو نیست ولی همون روش هست)
    لاوانتین هم خوبه روز قبل درست کنید و فردا برش زده سرو کنید. هم کیکه هم خامه ای هست هم ژله داره و هم میوه و شکل خاصش اشتها برانگیزه.

کنار چای نسکافه قهوه یا هرچی که عشقته سرو کن.
    میوه و اجیل و تنقلات هم که روی میز سالن اماده میزاری .
    موفق باشی و خوش بگذره.
    سوپ قارچ و مرغ

چنان نماند، چنین نیز هم نخواهد ماند...

2. بانک بند ناف
    fingil 0 shishi آواتار ها
    ------------------------------
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    558
    پسند کرده
    792
    به نام خدا

با سلام ممنونم فاطمه جان عزیزم خیلی خوب و با حوصله برای یه تازه کار توضیح دادین
    ممنون از لطفتون

راستش باید قشنگ مو به مو همه چی رو مقایسه کنم تا تصمیم بگیرم

حتما باز هم تصمیم نهایی خودم رو میذارم داخل سایت

دعا کنید از پسش بر بیام راستش دست پختم تعریف نباشه میگن خوبه(بخصوص آقای همسر) اما واقعا

استرس میگیرم.

hengamehh آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    2
    میزان امتیاز
    576
    پسند شده
    36124
    پسند کرده
    54995
    فاطمه جان راست می گه اما اگر مهمانهاشون خوش غذا هستند خوبه اما اگر مثل برخی مهمانهای من بد غذا باشند و ببخشید زیاد ادا و اطفار داشته باشند همان منوش خوبه

آلبالو پلو یک غذای همه پسند نیست
    (ziba) این نوشته را پسندیده.

خدایا
    شکرت
    نی نی های من پر کشیدن پیش خودت

hengamehh آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    2
    میزان امتیاز
    576
    پسند شده
    36124
    پسند کرده
    54995
    نقل قول نوشته اصلی توسط iranrose63 نمایش پست ها
    الهه جون خوبی؟
    به نظر من تهچین و میگو خیلی خوبه اگه بخوای کبابم بذاری اونوقت تمام غذاهات خشک میشن به نظرم بهتره یه خورشت بذاری من زیاد با قیمه برای پاگشا موافق نیستم یه خورشت دیگه انتخاب کن مثلا قورمه سبزی میتونی هم مرغ بپزی و به جاش تهچین را با گوشت و بادمجون درست کنی
    با ماست چکیده و خلال و زرشک می تونی تهچینت را تزئین کنی برای دورچین میگو میتونی از لیمو ترش و زیتون استفاده کنی زیتون سیاه و سبز بگیر یه درمیون بزن به خلال دندون کنار غذات
    دسر هم میتونی با پودینگ چند رنگ مثلا کاکائویی و زعفرانی و ساده شارلوت درست کنی یا تک نفره سرو کنی یا دسرهای میوه ای مثلا با طالبی یا انبه درست کنی اگه ژله هم می خوای درست کنی دسر دریاچه که چند روز پیش باران جان گذاشته بود را ببین خیلی قشنگ شده بود هم خیلی شیکه هم وقت زیادی ازت نمیگیره
    سالاد توپی خیلی قشنگه میتونی رو سالاد ماکارونی هم فکر کنی اونم به نظرم بد نیست
    با توجه به اینکه غذاهات زیاد هستن و سنگین بعید میدونم نیاز به پیش غذا داشته باشی ولی اگه می خوای حتما اونم داشته باشه به نظرم خان پسند هم شیکتره هم خوشمزه تر و البته سنگینتر البته به نظرم بیشتر یه غذا باشه تا پیش غذا

رز جان خان پسند اصلا پیش غذا نیست غذای کامله پیش غذا یک غذای سبک حساب میشه

اما در مورد قیمه اتفاقا من بچه بودم عروسی ها تو شیراز شیرین پلو با قیمه درست می کردند من که شیرین پلوش را اصلا دوست نداشتم تحمل قند بالا ندارم اما قیمه عالیه خوب شاید زیاد درست کرده باشید به نظرتون قدیمه

اتفاقا چند روز پیش تو تلویزیون شبکه دو یک خانم یزدی تو مسابقه خانواده ای از هادیشهر دعوت کرده بودند همین شیرین پلو و با قیمه درست کردند گفتند تو یزد برای جشنها درست می کنند !!!

بازم الهه جون به نظرم با توجه به مهمانهاشون تصمیم می گیرند از نطر من که خوشمزه هست دست پزنده هم درد نکنه
    (ziba) و مامان سیدکوچولو این نوشته را پسندیده.

خدایا
    شکرت

(ziba) آواتار ها
    زيبا
    نوشته های وبلاگ
    25
    میزان امتیاز
    470
    پسند شده
    18101
    پسند کرده
    17202
    برای منوی مهمونی پاگشا به خاطر مفصل بودنش و این که قبلا دو تا مهمونی بوده و جای مانور کمه باید به دقت تصمیم بگیرین
    اولا که بعضی غذاها در عین خوشمزه بودن و خوش رنگ و لعاب بودن خیلی استقبال نمیشه
    خیلی از خانواده ها کلا به غذای جدید حساسیت ویژه دارن و کلا تست هم نمی کنن
    خوبی منوی های از پیش امتحان شده و غذاهای سنتی اینه که با خیال راحت می دونی همه می خورن و ادا و اطوار ندارن

خیلی چیزا خیلی خوشمزه است از نظر ما ولی پدر و مادرامون نگاه هم بهش نمی کنن در مورد خانواده من پیتزا و لازانیا و ... از این گروه هستن یا سالادهای سرد که کلا من تو مهمونی خانواده خودم نمیزارم

هر کسی باید با توجه به طبع و ذائقه خانواده خودش تصمیم بگیره
    اینجوری نه چیزی از سفره اش طرد میشه و همه هم با میل غذا می خورن
    مامان سیدکوچولو و hengamehh این نوشته را پسندیده.
    بر آنچه گذشت، آنچه شكست و آنچه نشد، حسرت نخور
    زندگي اگر آسان بود با گريه آغاز نمي شد . (دكتر شريعتي)

مامان سیدکوچولو آواتار ها
    الهه
    میزان امتیاز
    192
    پسند شده
    3229
    پسند کرده
    4238

ویترین مدال ها

دست همه دوستان عزیز درد نکنه
    خیلی چیزها دستم اومد
    مهسای نازنین واقعا ممنون,تصمیم گرفتم بجای ژله خرده شیشه ,ترایفل را انتخاب کنم...البته هنوز ترکیبش را صددرصد نکرده ام...واقعا ممنون که اینقدر با حوصله و عالی همه چیز را برام روشن کردی
    هنگامه جان ممنون احتمالا قفقازی هم توی لیستم تثبیت بشه,اما راستش شارلوت را تا بحال امتحان نکرده ام و میترسم برای اولین بار برای مهمون درست کنم...راستش هنگامه عزیز خودم هم روی قیمه دودل بودم چون قیمه توی یزد معروف شده به غذای زمان عزاداری..البته من خودم خیلی دوست دارم و مطمئنا آدمای قدیمی هم بیشتر می پسندند...سالاد کدوی بلغاری خوشمزه هست؟؟ آخه اینم را تست نکرده ام تابحال!حتما هم بابرنامه پیش میرم بازم ممنون عزیزم
    در مورد خوروشت سبزی هم رز عزیز ,سبزی آماده خوروشتی ندارم و وقتش که بگیرم وتمیز کنم و خرد کنم و سرخ و آماده کنم ندارم وگرنه خودم با قورمه سبزی بیشتر حال می کنم...بازم ممنون آبجی گلی-

زیبای عزیز ممنون خانمی...راستش مهمون هام اصلا ادا و اطوار ندارن فقط بدیش اینه که بابای زن داداشم رستوران داره و در واقع پسر بزرگش می چرخونه ...اینه که دوست دارم خیلی خیلی همه چیز خوب باشه و زیاد غذاهام اونها را یاد رستوران نندازه اینه که در مورد قیمه یا کباب دودل هستم

بازم از همه دوستای گلم ممنون که راهنماییم کردید
    برم لیست خرید را آماده کنم
    خدایا شکرت

iranrose63 آواتار ها
    رز
    میزان امتیاز
    175
    پسند شده
    3482
    پسند کرده
    841
    هنگامه جان منم که گفتم خان پسند یه غذاست الهه تو بپز من خودم همش را می خورم همشهری عزیز
    الهه جان میتونی خان پسند را به عنوان یه غذای گوشتی سرو کنی و مرغم بپزی تا هم مرغ داشته باشی هم گوشت و هم غذای دریایی

اون برنامه را منم دیدم کلی کیف کردم قیمه یزدی یه غذای خوشمزه هست ولی الهه هم گفت تو یزد قیمه به عنوان یه غذا برای مراسم های عزا جا افتاده به همین خاطر من گفتم یه چیز دیگه درست کنه
    الهه سبزی من دارما بیا بهت بدم
    hengamehh و مامان سیدکوچولو این نوشته را پسندیده.

hengamehh آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    2
    میزان امتیاز
    576
    پسند شده
    36124
    پسند کرده
    54995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مامان سیدکوچولو نمایش پست ها
    دست همه دوستان عزیز درد نکنه
    خیلی چیزها دستم اومد
    مهسای نازنین واقعا ممنون,تصمیم گرفتم بجای ژله خرده شیشه ,ترایفل را انتخاب کنم...البته هنوز ترکیبش را صددرصد نکرده ام...واقعا ممنون که اینقدر با حوصله و عالی همه چیز را برام روشن کردی
    هنگامه جان ممنون احتمالا قفقازی هم توی لیستم تثبیت بشه,اما راستش شارلوت را تا بحال امتحان نکرده ام و میترسم برای اولین بار برای مهمون درست کنم...راستش هنگامه عزیز خودم هم روی قیمه دودل بودم چون قیمه توی یزد معروف شده به غذای زمان عزاداری..البته من خودم خیلی دوست دارم و مطمئنا آدمای قدیمی هم بیشتر می پسندند...سالاد کدوی بلغاری خوشمزه هست؟؟ آخه اینم را تست نکرده ام تابحال!حتما هم بابرنامه پیش میرم بازم ممنون عزیزم
    در مورد خوروشت سبزی هم رز عزیز ,سبزی آماده خوروشتی ندارم و وقتش که بگیرم وتمیز کنم و خرد کنم و سرخ و آماده کنم ندارم وگرنه خودم با قورمه سبزی بیشتر حال می کنم...بازم ممنون آبجی گلی-

زیبای عزیز ممنون خانمی...راستش مهمون هام اصلا ادا و اطوار ندارن فقط بدیش اینه که بابای زن داداشم رستوران داره و در واقع پسر بزرگش می چرخونه ...اینه که دوست دارم خیلی خیلی همه چیز خوب باشه و زیاد غذاهام اونها را یاد رستوران نندازه اینه که در مورد قیمه یا کباب دودل هستم

بازم از همه دوستای گلم ممنون که راهنماییم کردید
    برم لیست خرید را آماده کنم
    من کدو دوست دارم خوشم میاد تو مایه های قفقازیه البته قفقازی پرو پیمانه تر و خوشمزه تره

ای وای چه بد خوب اگر احساس بدی می ده بهتون درست نکنید من که دو سه جا تو شهرتون قیمه خوردم هر جا هم رفتم شولی قشنگ خودکشی کردم اصلا فکر نکنی شکمو هستم ها معدم حالش بد شد من از رو نرفتم

خوب خدا را شکر مهمانهاتون خوش غذا هستند من بلایی که سرم امده چند بار گفتم هی زحمت کشیدم این گفت اونو دوست ندارم اون گفت اینو دوست ندلرم فقط تعجب می کنم تهشو کی پاک کرد! دوست ندارم مزد من بود بچم کشک بادمجان دوست نداره بعد تا ته ظرفو قشنگ خورد یک دو قاشق تهش هم کرد تو طرف برد یا مثلا جوجه سفته دوست ندارم اه اه بدمزه هست یک تکه اشبه خودم نرسید نمی دانم والله من تصمیم گرفتم برای برخی مهمانهام همان کباب بیرون را به خوردشون بدهم غذاهای خوشمزه اینجا مال شکم خودم و همسرم

راستی من هنوز فسیل نشدم ها رو زمین یافت می شوم نه تو سنگواره ها نوشتید قدیمی ها دوست دارند گفتم
    مامان سیدکوچولو, iranrose63 و RE79EL این نوشته را پسندیده.

خدایا
    شکرت