نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1685Likes

موضوع: منـــــو غذا برای مهمــــــانی های مختلف 2

نمایش نتایج: از 1,057 به 1,064 از 1193
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    arad, ayhan آواتار ها
    میزان امتیاز
    15
    پسند شده
    522
    پسند کرده
    362
    سلام خانوما من خانواده شوهرم که شهر دیگه ای هستن قراره 1هفته بیان خونه ما 5نفرن ناهار وشام صبونه چى درست کنم براشون آشپزی عروس هم خیلی براشون مهمه منم دستم کنده از الان استرس گرفتم در ضمن اهل فست فود نیستند ممنون ميشم راهنماییم کنین

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    30
    پسند کرده
    39
    نقل قول نوشته اصلی توسط arad, ayhan نمایش پست ها
    سلام خانوما من خانواده شوهرم که شهر دیگه ای هستن قراره 1هفته بیان خونه ما 5نفرن ناهار وشام صبونه چى درست کنم براشون آشپزی عروس هم خیلی براشون مهمه منم دستم کنده از الان استرس گرفتم در ضمن اهل فست فود نیستند ممنون ميشم راهنماییم کنین
    سلام عزیزم نکته اول اینکه به هیچ وجه استرس نداشته باش و در کمال ارامش برنامه ریزی کن و زیاد هم سخت نگیر به خودت.
    برای صبحونه از الان چند نوع مربا اماده کن. پنیر و کره و خامه تهیه کن. نون تست بخر و فریز کن( موقع استفاده گرم کن خیلی خوب میشه). چون گفتی استرس داری سعی کن اماده سازی غذاهاتو همه رو از قبل انجام بدی و هر روز از یخچالت یه جادوی خوشمزه واسشون رو کن. من خودم وقتی اینجوری مهمون دارم دوست دارم کارها از قبل انجام شده باشه و حتی مراحل اماده سازی و مهمونام نبینن. شگفت زدگیشون از سرعت و ابتکار عملم خیلی زیباس.
    خوب در ادامه صبحونه گوجه فرنگی و میکس کن و تو بسته بندی بذار فریزر برای املت خوبه که چند روزی صبحونه گرم سرو کنی یا ترکیبی سرد و گرم کنار هم. انواع تخم مرغ و برای صبحونت میتونی در نظر داشته باشی. میوه تازه بخر و صبح ها ابمیوه تازه هم بگیر همراه با شیر گرم و چایی. نبات اماده کن واسه چای شیرین که خوشگلتره. میتونی از ابمیوه های طبیعی اماده هم استفاده کنی. دو نوع نون برای صبحونه در نظر بگیر تا میزت بی نقص باشه.
    چند نوع شربت مثه سکنجبین و بیدمشک و... اماده کن واسه عصرها یا وقتهایی که لازمه. از فالوده طالبی یادت نره. خاکشیر شسته هم میتونی اماده کنی. خلاصه تو هوای گرم شربت و فراموش نکن.
    یه مقدار تنقلات و خشکبار حتما تهیه کن واسه اخر شب که دور هم میشینید تلویزیون می بینید یا بعد از ظهرها. اگه کودک هم همراهشون هس واسه اونم خوراکی داشته باش تو خونه. میتونی بستنی هم بخری و یه روز با تزیین ژله و میوه ازشون پذیرایی کنی.
    برای شام پیراشکی و مایه کتلت و از قبل میتونی فریز کنی همچنین دلمه. سبزی کوکو تو خونه داشته باشه یه شب هم کوکو سبزی بذار. یه شب الویه و...
    از چند روز قبل با هویج و تربچه و ترب و سبزیجات مقاوم میتونی گل درست کنی و تو اب سرد نگه داری موقع تزیین غذا و سالاد از جعبه جادوییت درشون ار:)
    پیاز سرخ شده رو هم میتونی از قبل اماده کنی چون تو مدت کم مصرف میشه ایرادی نداره. لوبیا سبز و سبزی قورمه و مایه ماکارونی هم فریز کن اماده داشته باشی.
    باز هم اگه سوای بود بپرس فقط یادت نره که ارامش و خونسردیت از همه چیز مهمتره و اینکه تو پخت یه سری غذاها میتونی ازشون کمک بگیری یا بپرسی شما این غذا رو چ جوری دوست دارید که با سلیقشون بیشتر اشنا شی
    arad, ayhan, RE79EL, honamik و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

arad, ayhan آواتار ها
    میزان امتیاز
    15
    پسند شده
    522
    پسند کرده
    362
    مرسی خانومی از راهنماییت از همین الان دست به کار میشم
    honamik و sharina1 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    259
    پسند کرده
    279
    دوست عزیز اوقات خوشی داشته باشی این اصل ماجراس وقتی مهمون ها چند روز متوالی مهمونتون هستن دیگه خیلی لازم نیست وعده ها مفصل باشه فقط روز اول باید تدارک بیشتر ببینی بعد حتی خودشون هم کمکت میکنن چون میگی دستت کنده بیشتر مواد اولیه ات را اماده کن همونطور که دوست عزیزمون گفتن پیاز داغ مهمترینشه به مقدار زیاد درست کن یک هفته هم تو یخچال میمونه هم میتونی فریز کنی ولی بسته هات را به اندازه یک وعده بگیر برای همه خورش ها لازمش داری میتونی بعد که گوشت را میخوای اضافه کنی فقط یه پیاز کوچک خام همراه گوشت و پیاز داغ اضافه کنی برای بوگیری از گوشت دیگه سرخ شدن نمیخواد
    زرشکت را اماده کن و تو ظرف در دار در یخچال بگذار یا اگه خلال پسته یا بادام نیاز داری هم از قبل اماده اش کن
    الان که هوا گرمه ماست و خیار کنار غذا ها خیلی میچسبه چند قاشق ماست و موسیر بهش اضافه کنی خیلی خوشمزه میشه ماست چکیده هم خوشمزه اش میکنه تو لیستت درنظر داشته باش
    حلیم بادمجون را هم میتونی از قبل اماده کنی
    یه لیست از غذاهایی که در نظر داری تهیه کن و مواد اولیه شون را تهیه کن وقتی لیست داری دیگه لازم نیست هر روز کلی فکر کنی و بعد دنبال مواد اولیه باشی چند غذای جایگزین هم در نظر بگیر چون بعد ممکنه متوجه شی یه غذای خاص را دوست ندارن
    یه سری مواد را ازحالا میتونی اماده کنی مثلا لوبیا و لپه برای خورش را بخیسون و بعد بدون اب فریز کن یا بادمجون سرخ شده و سبزی سرخ شده یا جوجه کباب را در مواد بخوابونی و فریز کنی ولی هیچ وقت کل یه ماده پخته را از فریزر درنیاری جلوشون که منظورم اینه که مثلا خورش سبزی را پخته و اماده از فریزر دراری جالب نیست اماده پیاز و سبزی و لوبیا اماده شده اصلا به چشم نمیاد و کلی هم به وقت اشپزی و هم به کمتر ریخت و پاش کردن و ظرف کثیف کردن کمک میکنه
    اگه هم رزیم خاصی دارن مثل دیابت و فشار و حساسیت خاصی حتما درنظر بگیر

نقل قول نوشته اصلی توسط arad, ayhan نمایش پست ها
    honamik و arad, ayhan این نوشته را پسندیده.

نگار9422 آواتار ها
    نگار
    میزان امتیاز
    19
    پسند شده
    4449
    پسند کرده
    3053
    سلام دوستان
    من شب جمعه افطاری دارم مهمونام 12نفر و دوتا بچه هستن با توجه به اینکه یه بچه یک ماهه دارم زیاد نمیتونم تدارک ببینم
    میخوام واسه افطار سوپ جو بزارم و واسه شام چون مهمونام دوست دارن قیمه بادمجان
    حالا میخوام ببینم مناسبه یا نه؟ واسه افطار یا شام دیگه چی خوبه که روز قبل هم بتونم آماده اش کنم از صبح چه کارایی میتونم بکنم منظورم اینکه قیمه رو میتونم از صبح آماده کنم هم دست تنهام هم بچه دارم نمیتونم همه کارها رو دم افطار انجام بدم
    honamik این نوشته را پسندیده.

faezeh gool آواتار ها
    میزان امتیاز
    68
    پسند شده
    1813
    پسند کرده
    757
    نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh gool نمایش پست ها
    قفقازی هم خوبه به نظرم.نظر شما چیه
    هیچکی منو دوست نداره
    پیتزا و پیراشکی

saeedeh mansoori و honamik این نوشته را پسندیده.

saeedeh mansoori آواتار ها
    سعیده منصوری
    نوشته های وبلاگ
    7
    میزان امتیاز
    221
    پسند شده
    2313
    پسند کرده
    2288
    هیچکی منو دوست نداره
    عزیز دلم چون میگین اهل گوشت نیستن
    میتونید، ته چین، مرصع پلو، فسنجان، زرشک پلو با مرغ،اینارو میشه واسه وعده ی اصلی استفاده کرد
    یا میتوانید غذاهای مخصوص شهر خودتون رو در کنارش درست کنید...

honamik و faezeh gool این نوشته را پسندیده.
    عشقی که تو نباشی میمیره
    عشقی که تو دست تو گل داده

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    138
    پسند کرده
    24
    هیچکی منو دوست نداره
    فایزه جان، علاوه بر منوی خوب خودت که گفتی:
    ((
    حلیم بادمجون و اش ماست و کاناپ الویه مدنظرم هست فعلا))
    و با توجه به اینکه گفتی بعضی هاشون گوشت نمی خورن و البته نگفتی که آیا مرغ می خورن، پیشنهاد من ایناست، هم با مرغ هم کلا گیاهی

کوکی سبزی تو نون باگت، فرنی، کیک مرغ، حمص، سالاد یونانی، سوپ شیر/جو، رولت نون و پنیر و سبزی هم میتونه مناسب باشه..
    خرما، زولبیا و بامیه و پنیر و سبزی خوردن هم که پای ثابت سفره افطاره..
    البته نه همشون ها.. منظورم اینه که اگه میخوای متنوع تر باشه از بینش میتونی انتخاب کنی..

honamik, live و faezeh gool این نوشته را پسندیده.