نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree99Likes

موضوع: گالانتين مرغ، دلمه مرغ

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 32
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

Re: گالانتين مرغ

maman_mahya این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

2. بانک بند ناف

Re: گالانتين مرغ، دلمه مرغ و مرغ درسته بریان

سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    140
    پسند کرده
    0

Re: گالانتين مرغ، دلمه مرغ

نجما جون این دستوری را که اینجا می گذارم اگر جایش اینجا نیست مرا ببخش جای دیگری پیدا نکردم

گالانتین بلدرچین

من این غذا را با ایده ای که از گالانتین مرغ گرفته ام درست کردم و نام آن را گالانتین بلدرچین گذاشتم

ابتدا بلدرچین ها را بی استخوان کردم البته سعی کردم با پشت و رو کردن بلدر چین ها استخوانهای آن را در بیاورم تا به دلیل کوچک بودن بلدرچینها زیاد برش نداشته باشد ولی کار وقتگیری بود ولی ارزشش را داشت شما می توانید مثل مرغ آنها را بی استخوان کنید

بعد آنها را با مقداری آب لیمو ، زعفران ، فلفل سیاه ، نمک ، زردچوبه و دارچین مزه دار کردم و گذاشتم در یخچال تا 2 الی 3 ساعت بماند.
    در این زمان برنجی را که از قبل خیسانده بودم آبکش کرده (برنج را باید زنده بردارید) و به آن پیاز سرخ کرده (به پیازم فلفل ، کمی نمک ، ادویه گرام ماسالا ، کمی ادویه مرغ ومقدار کمی دارچین اضافه کردم) ،زرشک تفت داده شده با شکر ، کشکمش تفت داده شده ، خلال پسته و بادام و خلال پوست پرتقال اضافه کردم و با این مواد شکم بلدر چینها را پر کرده و شکم آنها را دوختم

بعد در یک ظرف پیرکس حلقه های پیاز را چیدم و روی آن گوجه حلقه شده قرار دادم و بعد کمی نمک روی آنها پاشیدم و بلدرچینها را روی آنها قرار دادم و بعد از مایعی که از مرینید کردن بلدرچینها باقی مانده بود روی آنها ریختم و دوباره روی آنها را با قلم مو کمی زعفران و روغن مالیدم و در فر با حرارت 185 درجه سانتی گراد به مدت تقریبا 45 دقیقه قرار دادم تا بلدرچینها پخته و طلایی شود

من روی ظرف را نپوشاندم خوب بود ولی شاید بهتر باشد اول روی آن را بپوشانیم و بعد از پخت با گریل روی آن را طلایی کنیم تا کمی آبدار تر باشد نمی دانم شما درست کنید و نتیجه را اعلام کنید نوش جان
    نقل قول نوشته اصلی توسط ایلار
    نگار جون انگار شما استخونای رون بلدرچینو در نیاوردین درسته ؟ برنج داخل مرغ طعم خوبی میده ؟ممنون
    ایلار جون استخوانهای بالای رون را درآوردم ولی مال ساقش را نه چون خیلی ظریف بود .برنجش را من دوست دارم خوشمزه و پر ادویه است شما می توانی هر چه دوست داری در شکمش بگذاری
    solidad و باران67 این نوشته را پسندیده.
    ناگهان چه زود دیر می شود

`لعیا` آواتار ها
    میزان امتیاز
    104
    پسند شده
    2193
    پسند کرده
    626

گالانتین بلدرچین ممنون نگار جون

خیلی خوب بود نگار جون من همه ادویه رو که تو دستور بود نریختم(نداشتم) بلدرچینارو اول 2ساعت تو پیاز رنده شده ونمک گذاشتم بعد تو ادویه و...روی ظرف پیرکسم هم فویل کشیدم بعد تو فر گذاشتم که آبدار شد و2لیوان آب هم تو ظرف موند که شد خورشم
    نقل قول نوشته اصلی توسط negart2002
    لعیا جون یک سؤال چون خودم روی ظرف را نپوشانده بودم می پرسم آیا این آب انداختن بلدرچینها باعث نشده بود که برنج توی شکم بلدرچینها وا برود یا خیلی له شود
    نه عزیزم آب فقط تا ارتفاع بالای پیاز و گوجه فرنگی بالا اومده بود یعنی به داخل بلدرچینها نفوذ نکرده بود
    مارلو و باران67 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    131
    پسند کرده
    0

بلدرچین شک پر

تهیه:
    خوب من اول برای برنج تقریبا 4 سر پیاز متوسط نگینی شده رو سرخ کردم ،با ادویه پلویی زیاد چیزی حدود 4 قاشق غذا خوری و کمی زرد چوبه و دارچین
    بعد برنج رو که قبلا خیسونده بوده به مواد اضافه کردم و به صورت کته ای اونو دم دادم ....

بلدرچین ها رو با ادویه و یه سر پیاز آبپز کردم ..

مواد حشو داخل بلدرچین هم پیاز خلالی سرخ کرده همرا با کشمش و بادام که مقدار کمی هم ادویه و فلفل سیاه ریختم ..
    بعد از اینکه بلدرچین ها را از داخل سوپ در اوردم سرخ کردم و مواد حشو رو داخل اونها گذاشتم ...
    به همین سادگی ولی بسیار خوشمزه

آنکه زیبا سخن میگوید کسی است که زیباتر هم می اندیشد ....

بلدرچین های نازنین:

من مثل مرغ پختمشون. با پیاز داغ و سیر و زعفرون و پودر هل و پودر زنجبیل . اصلا هم بوی زهم نمی داد.
    مادر که باشی صبوری می شود یار لحظات خستگیت...

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    1417
    پسند کرده
    99

سلام به همه ی خانومای هنرمند این تایپیک به خصوص نگار جون گلللللل. این هم مرحله ی اول مرغ من که استخوناش رو کشیدم منتظرم فردا شه درستش کنم فعلا تا اینجاشو داشته باشید...

مرغ گالانتین شده ی من الان رفت توی فر من واسه شکمش برنج و زرشک و خلال پسته و بادام و پیاز داغ و سیر داغ رو با ادویه گراماسالا مخلوط کردم . به نظر که خوشمزه می؛شکمش رو پر کردم الان توی فر داره میپخه . فقط نمیتونم توی خونه تزیینش کنم چون یه دفه قرار شد بریم بیرون بخوریمش در هر صورت عکس آماده شدش رو میزارم مرسی از همهگی

این هم از عکس هایی که قولش رو دادم توی پارک گرفتم دیگه

...

*Afsaneh* و maman_mahya این نوشته را پسندیده.
    هــــــرگــز بـه گذشته برنگــــــــرد
    اگر سیندرلا برای برداشتن کفشش برمیگشــت
    هیچوقت یک پرنسس نمی شد

مدیر انجمن
    مانی بهار آواتار ها
    زهرا
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    1490
    پسند کرده
    1163

صفورا جون خوب توش می تونی چیزای دیگه مثل آلــــــــو و سزیجات بریزی ننه مگه میشه بی پلــــــــــو حتما با پـــــــــتلو سروش کن توش مهم نیست مهم اون برنجه
    من که بی پلو می میرم

البته شوووما با استخوناش مووشکل نداری من که موشکل دارم
    غذا

بهار ای دختر ناز طبیعت لباس سبز گلدارت مبارک

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین