نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree5Likes
  • 1 Post By aram_khp
  • 2 Post By سهيلا2
  • 2 Post By narges*

موضوع: پخت انواع برنج با ماکروفر

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

Red face پخت انواع برنج با ماکروفر

برنج داخل مايكروفر
    400 گرم برنج يا 3 پيمانه
    اول ميشوريم بعد نمك و روغن ميريزيم با اب (انگار كته مي خواي بپزي)
    بعد احتياج به خيس كردن نداره و اينش خوبه
    ابتدا با اخرين قدرت مايكروفر100 و زمان 18 تا 15 دقيقه اگر بعد از اتمام هنوز اب داشت بازم همينو تكرار كن با زمان كمتر تا اب برنج تمام بشه تو اين مرحله هم بزنني برنج را بد نيست
    مرحله بعد در ظرف را گذاشته با قدرت 40 (كمترين قدرت مايكروفر ) به مدت 13 تا 15 دقيقه
    اگر هم برنجت مخلوط بود مثل عدس پلو لوبيا پلو و................ مرحله دوم را با يه درجه قدرت بالاتر 60 انجام بده
    يكي از حسناي برنج مايكروفر اينه كه ته ديگ هم نداره البته اگر دوست نداشته باشي اين مسئله حسنه
    راستي كيك مايكروفري به همون نرمي كيك فر است

این مطلب توسط ساناز مامان دانیال نوشته شده
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

Re: پخت انواع برنج با ماکروفر

هویج پلو با میکروویو
    هویج 750 گرم
    گوشت چرخ کرده 400 گرم
    پیاز داغ 3 قاشق سوپ خوری
    روغن مایع 4 قاشق سوپ خوری
    نمک و فلفل مقداری
    دارچین 1 قاشق سوپ خوری سرخالی
    شکر 3 تا5 قاشق سوپ خوری
    محلول زعفران 1قاشق چایخوری
    برنج دو و نیم پیمانه پلوپز (قبل از ابکشی )
    ................
    1.هویج ها را درشت رنده کنید و با یک دوم پیمانه اب در ظرفی بریزید
    2 ظرف را با در پوش به مدت 8تا 10 دقیقه با قدرت 100 درصد (حداکثر)در دستگاه بگذارید تا پخته شود.سپس گوشت چرخ کرده و پیاز داغ و 2 قاشق سوپ خوری روغن .نم .فلفل.دارچین.شکر و محلول زعفران را به آن اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید .مجددا ظرف را به بدون در پوش به مدت 5 تا 8 دقیقه با قدرت 100 درصد در دستگاه بگذارید و در این فاصله یک بار ان را هم بزنید.
    3.مواد اماده و پخته را با برنج از قبل ابکش شده مخلوط کنید و آن را در یک ظرف گود بریزد .ظرف را با در پوش به مدت 13 تا 15 دقیقه با قدرت 40 درصد (متوسط)در دستگاه بگذارید تا دم بکشد.
    4. برنج را در دیس بکشید و روی آن را با خلال پسته و بادام تزئین کنید.
    ..............
    هنر اشپزی
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    3820
    پسند کرده
    2794

قالب کیک رو چرب کردم و یک لایه برنج آبکش شده یک لایه زرشک تفت داده شده با شکر و گلاب و مخلوط با برنج زعفرانی و دوباره لایه آخری برنج ساده.چون با عجله بود لایه رنگی کاملا وسط قرار نگرفته و توی ماکرو دم کردمش.اون زعفرانی هم که نشت کرده خرابکاری شد یه کم آب ریختم توی برنج و باعث ضشده رنگ زرد به قسمت سفید نفوذ کنه و کمی تا قسمتی در منزل مادر شوهر جان ضایع بشم. چند ماه پیش درستش کردم خیلی یادم نمیاد چکار کردم.اما فکر نکنم بیشتر از 15 الی 20 دقیقه نگذاشته باشم دم بکشه و چون ترسیدم خراب کاری کنم کانوکشن رو روی 200 درجه تنظیم کردم

باقالی پلو با
    مرغ

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

ته چین بازیافتی :دی دیشب مهمون داشتم غذا اضافه اومد هم برنج و هم مرغ .... البته مرغش با مخلفات بود ... یعنی سیب زمینی و قارچ داشت ... بعد حدود 1-1.5 پیمانه ماست رو با 2 تا تخم مرغ و 1 عالمه فلفل قرمز و سیاه و نمک و زعفرون مخلوط کردم و همه ی برنجم رو ریختم توش ... بعد نصفش رو ریختم تو قالب روغن زده .... لابلاش مرغ و زرشک و قارچ و بادام و پسته ریختم و بقیه ی برنجها رو روش ریختم و گذاشتم تو ماکرو با درپوش با قدرت 360 برای 15 دقیقه .... بعد درپوش رو برداشتم و روی پایه ی بلند گذاشتم و با قدرت 360 با دکمه ی کامبی - ترکیب گریل و ماکرو - 5 دقیقه گذاشتمش تو ماکرو ... بعد درش آوردم و تو سینی برش گردوندم و بعد 15 دقیقه با همون قدرت کامبی گذاشتمش تا طلایی شد

live این نوشته را پسندیده.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

دوستان منم یه تجربه از دم کردن برنج با ماکرو دارم.من برنج رو مثل حالت معمولش صاف می کنم.بعد اونو توی یه ظزف مناسب ماکروفرمی ریزم و با یه چیزی مثل قاشق چندین سوراخ روی سطح برنج بصورت عمیق تا عمق کف ظرف ایجاد می کنم و روی برنجمو اب روغن میدم.درست مثل دم کردن رو ی اجاق.بعدم میذارمش توی ماکرو.دکمه ماکرو رو میزنم با قدرت 900وات یا بالاترین قدرت ماکروتون بسته به حجم برنج بین 5 تا 15دقیقه و با قدرت 720وات یا قدرت دوم ماکروتون برنامه میدید اونم بین 15تا30 دقیقه.وقتی مرحله اول تموم شد و زنگ زد برای شروع مرحل بعد درست مثل اجاق گاز دم کنی پارچه ای میذارید.بهمین راحتی.برای دفعات اول بعد نیست یکی دوبار به برنجتون سر بزنید تا اندازه ها بیاد دستتون.حسن این کار اینه که برنجتون هم صافیه و هم ته دیگ نداره.البته مثل سایر موارد این اندازه ها بسته به نوع و مقدار برنج فرق می کنه.برنجایی مثل لوبیا پلو وباقالی پلو هم فرقی نمیکنه فقط مدتها باید کم و زیاد شه.البته بهتره اگر مقدار برنجتون زیاده اونو توی ظرفهای سرامیک و پیرکس که سنگینه نریزید چون به موتور گردون ماکرو فشار میاد و اونو خراب میکنه(من یه هزینه تعمیر سر این تجربه افتاد گردنم)من به شخصه از قدح های کائوچوی یزدگل برای این کار استفاده می کنم.

کیجا آواتار ها
    میزان امتیاز
    23
    پسند شده
    1418
    پسند کرده
    4439

سلام
    ببخشید زیاد متوجه نشدم برنج مخلوط مثلا عدس پلو /لوبیا رو چطوری بذارم با ماکرو بپزه؟ اگه بخوام در قالب مخصوص ماکرو باشه و پلو قالبی خوشگلی بشه. درب ظرف رو چی باید بذارم؟ هرچی پیدا کردم برای درش خیلی واسه قالب سنگین بود . شاید چون تا حالا درست نکردم برام اینقدر سخت و غیر ممکن شده
    یه آرمان بزرگ شده برام پلوی مخلوط قالبی خوشگل درست کردن
    حلیم مهمان امام
    حسین

یا رب !
    روا مدار گدا معتبرشود؛گر معتبرشود ز خدا بی خبر شود

حجره خورشیدتویی خانه ناهید تویی روضهٔ امید تویی راه ده ای یار مرا

سهيلا2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    23
    پسند شده
    651
    پسند کرده
    281

برنج

برنج : 3 لیوان پلو پز
    اب و نمک : به مقدار لازم

1)ماکرو 900 وات 18 الی 20 دقیقه بدون در پوش ( تا اب برنج کشیده و مغز پخت شود )
    2)مرحله دم کشیدن :ماکرو 360 وات 14 دقیقه با در پوش
    live و fereshteh88 این نوشته را پسندیده.
    امروز را براي عشق به عزيزانت غنيمت بشمار، شايد فردا احساسي باشد اما.... عزيزي نباشد. خداوندا روح پدر و برادرم را با مولا علي(ع) محشور گردان.

narges* آواتار ها
    میزان امتیاز
    57
    پسند شده
    1846
    پسند کرده
    2738
    نام: images.jpg نمایش: 2100 اندازه: 7.9 کیلو بایت

خواص آب برنج:
    آب برنج را دور نریزید!
    آبی که برنج در آن جوشیده و پخته است را دور نریزید. همین آب حاوی ویتامین*ها و مواد معدنی فوق*العاده*ای است. آب برنج حاوی میزان زیادی «اینوزیتول» است. اینوزیتول از خانواده ویتامین b است. این عنصر مغذی به رشد سلول*ها کمک می*کند. در نتیجه پیری را از وجودتان دور می*سازد. با مصرف آب برنج پوست صورتتان باطراوت*تر و محکم*تر شده و خاصیت ارتجاعی آن بیشتر می*شود.
    آب برنج به هضم غذا کمک می*کند. به این ترتیب که به عملکرد خوب روده*ها کمک کرده، از فلور آن محافظت و از نفخ جلوگیری می*کند. این نوشیدنی همچنین برای مقابله با اسهال و تامین دوباره آب بدن موثر است.
    آب برنج حاوی «اسید پاراآمینوبنزوئیک» است و این عنصر مفید در تمام محصولات آرایشی بهداشتی محافظتی نور خورشید وجود دارد. این اسید آنتی*اکسیدانی قوی است که خواص ضدالتهابی دارد و پوست را از التهاب دور می*سازد. توصیه می*کنیم علاوه بر نوشیدن آب برنج از آن به عنوان ماسک روی پوستتان نیز استفاده کنید.

منبع : عصر ایران
    .

marie و گلنرگس 2 این نوشته را پسندیده.
    شادترين مردم لزوما" کسى که بهترين چيزها را دارد نيست
    بلکه کسى است که از چيزهايى که دارد بهترين استفاده را مى*کند

www.amamzaman-110.blogfa.com

• بانک بند ناف