نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1277Likes

موضوع: ✐ ✐ تزئینات یـــخ و کاسه های یخی ✐ ✐

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 339
صفحه 4 از 43 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

re: ✐ ✐ تزئینات یـــخ و کاسه های یخی ✐ ✐

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار رژین
    سلام خانومهاي كدبانو و باسليقه. راستش من خيلي تازهكارم و يه سوال داشتم . براي اين كاسه هاي يخي اگه ظرف بزرگتر پيركس باشهو ظرف دوم كاسه چيني اشكالي نداره راحت ميشه جدا كرد؟ حتما جفتشون بايدپيركس باشن؟
    براي برداشتن ظرق بزرگتر به ديواره هاي بيرونيش بايد دستمال خيس بكشيم؟
    ممنونم
    بهار رژین عزیز راستش منم مثل شما زیاد وارد نیستم ولی تجربه ی خودم رو برات میگم.برای من ظرف بیرونی که خودش جدا بود!ظرف تویی هم من اول دستمال کشیدم بعد دیدم انگار می خواد خیلی طول بکشه یه کم آب از شیر ریختم توش و خیلی سریع دراومد.البته آب گرم نبود که یخم نشکنه.در مورد ظرف چینی هم فرک نکنم مشکلی داشته باشه.اگه قرار بود بشکنه خوب پیرکس هم میشکست!
    دلتنگی چه معنی دارد؟ دلتنگی معنی ندارد... درد دارد...!

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    41
    پسند کرده
    0

اینم از کاسه یخ من

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    41
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط luna
    بهار رژين جان كاسه يخيت خيلي خوشگله آفرين
    مي خواستم بپرسم كه گلهايي كه استفاده كردي مصنوعي يا طبيعي و اينكه آيا طبق سوالي كه پرسيدي كاسه رويي را چيني انتخاب كردي
    يه سوال ديگه دارم خواهش مي كنم هر كسي كه مي دونه جواب بده مي شه از كاسه پلاستيكي استفاده كرد آيا كسي امتحان كرده

خواهش می کنم عزیزم. هر دو تا کاسه من پیرکس بود...به یه مشقتی از کاسه بیرون آوردمش ..با سلام و صلوات ! گلهام مصنوعی بودند .

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

بهار رژین عزیزم خیلی خوشگل شده.تعجب می کنم آخه ماله من خیلی راحت در اومد!
    رویا جان فکر کنم کاسه پلاستیکی نه تنها مشکلی نداره بلکه بهترم هست.فکر کنم خیلی راحت تر دربیاد

میزان امتیاز
    78
    پسند شده
    888
    پسند کرده
    0

سلام دوستاي خوب.... اين جا ايده هاي فوق العاده قشنگي هست كه منم مي خوام با اجازه ي همه يك چند تا عكس ديگه هم به عكس ها اضافه كنم...... من فقط تزئين يخ مي گذارم و اميدوارم خوش تون بياد..... ايده ي اصلي اين كار رو از مادر نازنينم دارم كه هميشه براي مهمان ها در پارچ آب يخ هاي تزئين شده مي گذاشت..... گاهي توي يخ ها گل هاي كوچولو، گاهي برش هاي كوچك ليمو ترش هاي شيرازي و گاهي هم نعنا..... اين كار مهمان ها رو خيلي به ذوق مي آورد..... البته اين رو هم بگم كه براي نوشيدن انواع نوشيدني سر ميز شام، اين ايده زياد جالب نيست..... چون يخ ها آب مي شن و گل و نعنا و غيره توي نوشيدني مهمان غوطه ور مي شه..... اين كار براي مواقعي مناسبه كه مهمان درخواست آب از صاحب خانه مي كنه و مدت كوتاهي نوشيدني و يا آب در دستش هست .....

يك سري هم دسرهاي يخي هست مثل شيو آيس ها و نظاير اين ها كه با يخ درست مي شن..... به اميد خدا آموزش و تزئين اون ها رو هم مي گذارم براتون...... ياد قديمي ها به خير كه روي برف رو با مربا و يا شيره تزئين مي كردن و اون رو به عنوان يك دسر خوشمزه توي روزهاي سرد زمستون و زير كرسي در محفل گرم خانواده مي خوردن ......

سري اول ايده ها براي تزئين يخ رو امروز مي گذارم براتون..... اميدوارم خوش تون بياد

خوب همون طور كه مي دونين براي تزئين هاي يخ براي نوشيدني به روش هاي مختلفي مي شه عمل كرد
    .....

يك روش استفاده از قالب هاي شكل دار هست كه يخ به اشكال مختلف در اون ها درست مي شه و مي بنده

روش ديگه اضافه كردن رنگ هاي خوراكي براي دسرهاي يخي به يخ ها هست كه در بخش شيو آيس ها و
    دسرهاي يخي راجع به اون ها صحبت مي كنيم

يك روش ديگه تزئين ظرف يخ هست با گل، برش هاي ميوه، سبزيجات معطر و پوست ميوه ها كه راجع به اون هم صحبت مي كنيم

روش ديگه استفاده از قالب هاي جديد فانتزي هست مثل يخ هاي نوراني كه رنگشون در نوشيدني عوض مي شه و يا قالب هايي كه خودشون به شكل حيوانات و عروسك و ميوه هستن و براي خنك شدن نوشيدني مهمان اون قالب ها رو داخل نوشيدني مي اندازيم

و روش ديگه كه ايده ي مادر نازنينم براي من بوده همين روش قرار دادن گل و سبزيجات و غيره در داخل قالب هاي يخ هست كه بعد از بستن يخ، گل و ميوه و غيره از داخل يخ خودشون رو نشون مي دن و واقعا زيبا و قشنگه...... براي اين كار اگر ما ازآب مقطر استفاده كنيم، يخ مون به مراتب زيباتر مي شه چون گل ها زير بلورهاي يخ نمي مونن و يخ شفاف مثل شيشه مي شه
    ......

يك روش هم هست كه در اون نوشيدني ها رو در قالب يخ مي ريزن تا يخ بزنه و بعد اون رو داخل نوشيدني مي اندازن مثل يخ هايي كه با قهوه و يا آب پرتقال ساخته مي شن كه خوب من خودم اين روش رو دوست ندارم..... مگر براي آيس تي.....

و روش آخر كه خيلي جديده، روش نقاشي روي
    قالب يخ هست كه متنش رو بايد ترجمه كنم براتون..... قول نمي دم زود بگذارم اما حتما به اميد خدا مي گذارمش ......
    lilinamaki و banuyemehr این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shokolaty
    1 سئوال :این کاسه های یخی سر میز یخش باز نمیشه

برای من که خیلی آب نشد...در واقع فقط چند قطره! شاید چون به جای کاسه ی یخ ازش استفاده کردم.کلا هم فکر کنم هر چی ضخامت کاسه یخی بیشتر باشه کمتر آب بشه.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saba_srk_rani
    من اولین پروژه ام با شکست روبه رو شد ... چندین مشکل داشته بید ... اول اینکه ظرف دومم کاملا چسبیده بود به ته ظرف اول و وقتی یخ رو بامصیبت کامل در اوردم از توو شون تهش خالی بود !!!! یعنی یه حلقه شده بود ... دوم اینکه تیکه های میوه ای که تووش انداخته بودم همه رفته بودن پایین چرا ؟!!!!!!!! سوم اینکه در حین عملیات یخ در اوردن از درون ظرفها از اونجایی که یخ مثل یه حلقه بود از وسط نصفیده شد ... یعنی نصف شد !!! ... حالا دوباره تلاش میکنیم ببینیم چه از اب در می آیـــــــــــد !!! ...

صبا جان دلیل این که کاسه ات کفه نداشته احتمالا این بوده که شما اول کاسه ها رو گذاشتی توی هم بعد آب ریختی و آب زیر کاسه ی دومی نرفته.میوه ها هم که خوب معلومه میرن کف عزیزم. من خودم یه سری میوه ریختم و آب تا لبشون بعد که یخ بست یه سری دیگه میوه و باز آب روش.در واقع اگه عکس اولم رو ببینی کاملا پیداست که کاسه ام دو طبقه است.سعی کن تفاوت سایز کاسه هات زیاد باشه که یخ ضخیم بشه و راحت نشکنه موقه درآوردن عزیزم.امیدوارم تو پروژه دوم موفق باشی

مدیر انجمن
    rahayi آواتار ها
    رها.ب
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    1083
    پسند کرده
    298

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mama
    رهايي جونم دستت طلا
    خانمي از آب جوشيده استفاده كردي؟؟؟؟؟؟؟ آخه خيلي يخها شفاف شدند.
    بله ماما جونی از آب جوشیده استفاده کردم
    دنیای مجازی اون بیرونه
    که همه تو قیافن
    دنیای واقعی اینجاست
    همه بی ریا خاکی
    کسی زخماشو نمی پوشونه
    کسی اشکاشو پاک نمی کنه
    کسی بغضش رو قورت نمیده

صفحه 4 از 43 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین