نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree757Likes

موضوع: استیک گوشت

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 125
صفحه 4 از 16 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

Re: استیک گوشت

من استیک اول می کوبم بعد با سس سویا و پودر سیر و خلال پیاز و برگ بو و پودر زنجبیل و چوب دارچین و فلفل و هل و یه قاشق گلاب و یه قاشق روغن زیتون به مدت 8 ساعت مزه دار می کنم وبعد با کره سرخش می کنم و یه شاخه رزماری می زارم روش و با سس کباب سرو می کنم
    Andrew این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف
    coffee آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    1457
    پسند کرده
    940

دوستان خوبم می خواستم از یه تجربه استیکی باهاتون حرف بزنم...قبلا ها اصلا مسله خوابوندن استیک و مزه دار کردنشو نمی دونستم وخلاصه پختن اون هم به عهده پسرم بود...اما این بار قبل از پخت کل پست ها رو خوندم و بعد گوشتها رو کوبیدم...و با روغن زیتون سس سویا فلفل سیاه پودر نرم کننده گوشت و یه نوع ادویه نمکی که مادرم از امریکا آورده آغشته کردم و گذاشتم 1 ساعت موند و تو این مدت سیب زمینی سرخ کردم و سس قارچ رو آماده کردم(آرد رو با کره تفت داده و1 عدد قرص عصاره گوشت گوساله مارک کنور رو با آب مخلوط کرده +نمک و فلفل سیاه وقرمز گذاشتم بجوشه...خیلی خوشمزه شده بود.....) و بعد استیکهارو در ماهی تایه داغ کمی چرب شده سرخ کردم...این دفعه مزه گوشتها و ترکیبشون با سس عاااااالللللییییی شد و همه پسندیدند... ..از همه شما برای بیان تجربه هاتون متشکرم .عکس اون ادویه نمکی رو براتون می زارم چون تو پخت خیلی چیزها کاربرد داره و به همراه سالاد هم میشه مصرف بشه.

Andrew و خورشیدبانو این نوشته را پسندیده.

استیک
    من اینجور درست میکنم.با ادویه مخصوص استیک و کمی سویا سس و روغن زیتون و پاپریکا ..شب تا صبح استراحت میدم..و روی زغال درست میکنم..همراه سالاد نودل و ساسیکی..

آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    62
    پسند کرده
    0

من به گوشت سویا سس پیاز خلالی پودر پیاز پودر سیر روغن زیتون کمی زدم یه صبح تا شب تو یخچال بود بعد تو تابه چدنی با حرارت بالا طبق گفته دوستان سرخ کردم بی نهایت از طعمش بدمون اومد یه تیکه گوشت سفت دیگه درست نمی کنم

در طوفان های زندگی با خدا بودن بهتر از نا خدا بودن است.

میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    480
    پسند کرده
    0

استیک گوشت با سس قارچ

مثل همیشه اول گوشتو کوبیدم بعدم با سس سویا و خردل مزه دار کردم و توی تابه گریل سرخش کردم .
    برای سس هم که همون سس سفید باضافه قارچ توی کره تفت داده شده با دورچین سیب زمینی سرخ کرده .

Andrew و .Bita. این نوشته را پسندیده.
    باران باش و ببار ؛ نپرس کاسه های خالی از آن کیست

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    113
    پسند کرده
    0

خوراك گوشت و سيب
    مواد لازم :

فيله گوسفندى : 700 گرم

سيب : 4 عدد

سركه سيب : نصف ليوان

آب سيب : 1 ليوان

روغن زيتون : 6 قاشق غذاخورى

كره : 50 گرم

كلم قرمز : 1 عددمتوسط (خلال شده)

نمك و فلفل سياه

طرز تهيه: در يك تابه 4 قاشق روغن و نصف كره را ريخته و مى**گذاريم كمى گرم شود. فيله ها را در تابه ريخته و خوب دو طرف فيله*ها را سرخ مى*كنيم. سيب ها را به شكل حلقه*هاى ضخيم برش زده در كنار فيله*ها مى*چينيم. هر دو طرف سيب ها را هم سرخ مى*كنيم.

سيبها را از ظرف خارج مى*كنيم. چون معمولا گوشت دير پز است و نياز به پخت بيشتر دارد. ولى اگر مطمئن هستيد گوشت مورد استفاده دير پز نيست بگذاريد سيب در ظرف بماند.

نصف سركه و دو سوم آب سيب را به گوشت اضافه كرده و مى*گذاريم با حرارت كم خوب بپزد و در اواخر پخت فلفل سياه و نمك را اضافه مى*كنيم. باقى*مانده آب گوشت بايد مثل سس كم و غليظ باشد.

حالا سيب*ها را دوباره كنار گوشت گذاشته و حدود 15 دقيقه مى*گذاريم همراه گوشت بپزد. به جز مرحله سرخ كردن بقيه مراحل بايد در ظرف بسته باشد.

در اين فاصله كلم*هاى خلال شده را در باقيمانده روغن و كره تفت مى*دهيم و خوب كه تفت خورد باقيمانده سركه و آب سيب را هم اضافه كرده و در ظرف را مى*بنديم تا كمي نرم شوند.

در ظرف سرو به ترتيب خلال كلم و بعد گوشت و در آخر سيب را چيده و اگر دوست داريد از سيب زمينى سرخ شده هم استفاده كنيد. در ضمن سس گوشت و كلم را هم روى مواد بريزيد.

ايده اين غذا از برنامه مارتا استوارت است با تغييراتى در شيوه پخت.

http://khanjon.blogfa.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    70
    پسند کرده
    0

استیک گوشت که با سیر و پیاز وفلفل وکمی آبلیمو مزه دار کردم بعد سرخ کردم

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    611
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

استیک گوشت:

مثل همیشه گوشت با سس سویا..فلفل سیاه تازه..کمی روغن زیتون..پاپریکا..پودر سیر و...مزه دار شد و همراه پوره سیب زمینی و سس قارچ عشق من سرو شد...آبدار دوست داریم استیکو برای همین هر طرفش رو 5-6 دقیقه بیشتر گریل نمیکنم...

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

صفحه 4 از 16 نخستنخست 123456714 ... آخرینآخرین