نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree198Likes

موضوع: پیراشکی میکری

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 22
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    77

پیراشکی میکری

این اسنک را یک مدت پیش از تلویزیون (شبکه فارس)یاد گرفتم هم خیلی خوشمزه هست وهم برای مواقعی که نون تست تو خونه نداریم مناسبه خیلی هم سریع درست میشه.الان هم که فصل مدرسه هاست برای صبحونه بچه ها خوبه
    تخم مرغ یک عدد------------آرد یک پیمانه----------------مرغ پخته وخرد شده در حدود یک پیمانه------------------فلفل دلمه خرد شده 1/4پیمانه---------------شیر 1/2پیمانه---------------------بیکینگ پودر یک قاشق مربا خوری-----------------------پیازچه یا سبزی معطر مقداری---------------------ماست 1/4پیمانه --------------- روغن 1/3پیمانه-------------------------نمک وفلفل به میزان لازم
    طرز تهیه:تخم مرغ را شکسته وبه همراه نمک وفلفل میزنیم بعد شیر وماست وروغن را اضافه کرده ومخلوط میکنیم.ارد وبیکینگ پودر را هم اضافه میکنیم وبا هم مخلوط میکنیم فلفل دلمه خرد شده وسبزیجات معطر یا پیازچه ومرغ خرد شده را اضافه میکنیم وکاملا مخلوط میکنیم (اگر خواستید هم میتونید مقداری پنیر پیتزا رنده شده برای طعم بهتر بهش بزنید البته نه خیلی زیاد که به دستگاه بچسبه)وبا قاشق در ساندویچ میکر (که خانه هاشو چرب کرده واز قبل هم دستگاه را گرم کرده ایم )میریزیم وبه مدت8-6دقیقه قرار میدهیم.زمان برشته شدن بنا به سلیقه خودتونه.
    من این غذا را با مواد مختلف مثل مواد پیتزا،سمبوسه وسوسیس وقارچ واسفناج وقارچ و... امتحان کردم خیلی خوشمزه هست وبچه ها خیلی دوستش دارن.امیدوارم درست کنید وخوشتون بیاد.فقط ببخشید که عکس نداره این دفعه که درست کردم حتما عکسشو میذارم قول میدم.نوش جانتان
    dokhmal2, ارکیده66, خاله ساره و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    فراموش مکن که برای کشتی های بی حرکت موج ها تصمیم می گیرند.

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    77

Re: انواع اسنک

چون قولشو داده بودم هروقت درست کنم عکسشو بذارم اینم عکسش ،امروز صبح برای صبحانه بچه ها درستیدم

امروز با قارچ ریز شده وسرخ شده+سوسیس ریزشده وسرخ شده+سبزی خوردن خشک درست کردم.
    اینم لینکش:
    پیراشکی میکری
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ در ساعت ۰۸:۴۲ قبل از ظهر
    dokhmal2, ارکیده66, azy و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    فراموش مکن که برای کشتی های بی حرکت موج ها تصمیم می گیرند.

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزانه1345
    چون قولشو داده بودم هروقت درست کنم عکسشو بذارم اینم عکسش ،امروز صبح برای صبحانه بچه ها درستیدم

امروز با قارچ ریز شده وسرخ شده+سوسیس ریزشده وسرخ شده+سبزی خوردن خشک درست کردم.
    اینم لینکش:
    پیراشکی میکری
    فرزانه جون دستت درد نکنه به نظر خوشمزه می یاد.....تو هر خونه تقریبا چقدر می ریزی؟ ...در حین پخت پف می کنه؟....سردش هم خوشمزه است؟
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ در ساعت ۰۸:۴۳ قبل از ظهر

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

ghoroob آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    368
    پسند کرده
    158

ویترین مدال ها

اسنك با دستور فرزانه عزيز پیراشکی میکری
    با گوشت چرخ كرده و قارچ

ممنونم
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ در ساعت ۰۸:۴۰ قبل از ظهر
    زن بودن کار مشکلی است

مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    200
    پسند شده
    6738
    پسند کرده
    3866

ویترین مدال ها

اسنک فرزانه 1345 عزیز

پارسال مهمونای ماه رمضونی کوچولویِ من! تا سحر بیدار میموندن و اسنک با تنوع هر شبه! خیلی مفید بود خیلی هم دوس دارن بچه ها اسنک رو، نون تست که تموم میشد اینو درست میکردم
    من کلا مواد مثلا میانی رو 1 1.5 پیمونه میریزم، مایه ماکارونی کامل (قارچ و ذرت و فلفل ها و ...)، یا مرغ ریش شده و تفت داده شده با قارچ و پنیر و فلفل دلمه ایها و ذرت، سوسیس و سیب زمینی و سبزی معطر ریز شده و ... میتونه مواد خوشمزه! این اسنک باشه و البته خیلی چیزای دیگه :)

dokhmal2, پرپرک, marziyeh.ali1 و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

گیتار آواتار ها
    سعیده
    میزان امتیاز
    1235
    پسند شده
    20126
    پسند کرده
    12778

پیراشکی میکری

میکر پنیری
    2تخم مرغ-1/2ف شیر-1/2ف پنیر چدار رنده شده-1/2ف پنیر پارمسان رنده شده-1/2ق چ نمک-1/2ق چ جوش شیرین-1/2ق چ پودر سیر-1ق چ زیره سیاه-1و1/4ف آرد
    تخم مرغ+شیر+پنیرها+نمک جوش زیره پودرسیراضافهبعد آرد باهم مخلوط شود اگر سفت بود 1/4تا1/8ف شیر می توان اضافه کرد 5 دقیقه استراحت در محیط بعد داخل دستگاه میکر.
    ما با سس کچاپ و سیب زمنی خلالی تنوری سرو کردیم.به جای پنیر چدار هم گودا ریختم.
    نام: Picture 532.jpg نمایش: 3165 اندازه: 52.2 کیلو بایت
    نام: Picture 533.jpg نمایش: 3176 اندازه: 45.3 کیلو بایت
    ...

zardin, dokhmal2, marziyeh.ali1 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

والعصر ..........

سوهی آواتار ها
    مامی سهیلا
    میزان امتیاز
    811
    پسند شده
    16302
    پسند کرده
    9919

ویترین مدال ها

پیراشکی میکری

پیراشکی میکری

با این دستور درست کردم پیراشکی میکری - دکتر آشپز
    که من 2 تا تخم مرغ زدم و برای داخلش فقط سوسیس و فلفل دلمه ای سرخ شده ریختم و پنیر پیتزا....و اما تجربیات من....بهتره به نظرم روغن کم بریزیم چون زیاد روغن پس داد......و البته به نظرم سردش خوشمزه تر بود چون دوتیکه اش مونده بود گذاشتم یخچال فرداش خیلی خوشمزه تر شده بود و اصلا بیات نشده بود و گزینه خوبی برای مهمونی ها هست که یک شب قبل بتونیم درست کنیم .................که عین دستور رو پایین نوشتم

مواد لازم برای خمیر:تخم مرغ ....................... یک عدد
    روغن مایع .................... نصف پیمانه سرخالی
    ماست ........................ نصف پیمانه
    آرد ............................. یک پیمانه سرپر
    بیکینگ پودر ................ یک ق م
    نمک ......................... نصف ق م
    مواد داخلی :گوشت چرخ کرده ................. 50 گرمپیاز .................................. یک عدد کوچکجعفری خرد شده ............... یک بستهزرشک ............................. یک ق غرب ................................. یک ق غ سرصاف
    طرز تهیه:ابتدا مواد گوشت را آماده کنید چون خمیر این پیراشکی زود آماده می شود و استراحت ندارد.گوشت را با پیاز نگینی خرد شده سرخ کنید و سپس رب بزنید. یک استکان آب بریزید و درب آنرا بگذارید. بعد از 5-6 دقیقه درب قابلمه را بردارید و زرشک و جعفری را مخلوط کرده حرارت را خاموش کنید.دستگاه ساندویچ میکر را به برق بزنید تا داغ شود.تخم مرغ و ماست و روغن را در یک کاسه با همزن برای دو دقیقه بزنید.همزن را خاموش کرده و بیکینگ پودر و نمک و آرد را با الک روی مایه تخم مرغ بریزید و با لیسک مخلوط کنید تا یکدست شود.یک قاشق غذاخوری از خمیر را کف قالب ساندویچ ساز بریزید و با قاشق در قالب پخش کنید. یک قاشق مربا خوری از مواد گوشتی را روی خمیر بگذارید و با نصف قاشق دیگر از مواد خمیر روی گوشت را بپوشانید. خیلی وسواس به خرج ندهید کمی روی مایه گوشتی نپوشیده بماند طوری نمشود!
    با این مقدار مواد ساندویچ ساز 8 خانه من پر می شود.( 8 پیراشکی )درب ساندویچ ساز را ببندید و صبر کنید تا چراغش دوباره خاموش شود.تجربه به من ثابت کرده اگر از زمان خاموش شدن چراغش سی ثانیه صبر کنم و بعد دربش را باز کنم پیراشکی ها خوشرنگ تر می شوند.

نام: DSC06275.jpg نمایش: 4248 اندازه: 79.2 کیلو بایت

نام: DSC06277.jpg نمایش: 4024 اندازه: 87.2 کیلو بایت

نام: DSC06281.jpg نمایش: 3989 اندازه: 109.8 کیلو بایت

نام: DSC06282.jpg نمایش: 3559 اندازه: 103.9 کیلو بایت
    ویرایش توسط سوهی : ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ در ساعت ۰۳:۱۷ بعد از ظهر
    آتامان, مامان غزل, zardin و 8 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

artemisam آواتار ها
    مژگان
    میزان امتیاز
    79
    پسند شده
    7117
    پسند کرده
    2703
    دوستاني كه اسنك فرزانه جون (فرزانه 1345) رو درست كردن ميشه بگين با اين مواد چندتا اسنك درست ميشه؟؟؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع