نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree7Likes
  • 1 Post By najma
  • 2 Post By sara_behi
  • 1 Post By مامی جون نجمه
  • 1 Post By sanjaghak
  • 1 Post By کیتی
  • 1 Post By adel

موضوع: کرانچی مرغ

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

کرانچی مرغ

كرانچي مرغ crispy fried chicken

[attachment=0:3v9t4rlr]ivd9b4.jpg[/attachment:3v9t4rlr]

مواد لازم :

ساق مرغ 4 عدد

ادويه كاري 2قاشق سوپخوري(با كمي نمك مخلوط شود )

چيپس خورد شده 1 پيمانه

تخم مرغ كمي زده شده 2عدد

طرز تهيه : با مقدار خيلي كمي آب ادويه كاري را به صورت خمير در آورده و روي سطح ساق ها بماليد بعد به آرامي در تخم مرغ زده شده بغلطانيد و بعد در چيپس خورد شده بغلطانيد بعد فر را از يك ربع قبل روي 180 درجه سانيگراد روشن كنيد و ساق ها را در يك ظرف نسوز بچينيد بعد در فر بگذاريد به مدت 40 دقيقه تا كاملا طلايي بشه يادتون نره كه ظرف رو كمي چرب كنيد بعد با سس كچاب ميل كنيد

http://nardan.blogfa.com/post-46.aspx
    Andrew این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    sara_behi آواتار ها
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    716
    پسند کرده
    4

Re: کرانچی مرغ

مواد لازم برای 4 نفر

فیله سینه مرغ: 4 عدد
    کره: 2 قاشق غذاخوری
    سیر: 1 حبه، له شده
    خردل: 1 قاشق غذاخوری

مواد لازم برای داخل مرغ

کره: 1 قاشق غذاخوری
    پیازچه: 1 دسته کوچک، ریز شده
    آرد سوخاری: 3 قاشق غذاخوری
    جعفری تازه خرد شده: 1 قاشق غذاخوری
    نمک و فلفل: به مقدار لازم
    پنیرچدار: 4 قاشق غذاخوری، ریز شده

مواد لازم برای روی مرغ

کالباس مرغ یا گوشت: 2 ورق، ریز شده
    آرد سوخاری: 1 پیمانه
    پنیر پارمیسان: 2 قاشق غذاخوری، رنده ریز شده
    جعفری تازه خرد شده: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه

مرحله 1 - فر را با حرارت 200 درجه سانتیگراد یا 400 درجه فارنهایت روشن کنید تا گرم شود. ظرف مخصوص فر را با یک قاشق از کره چرب کنید.

مرحله 2 - یک قاشق از کره را در تابه ای ریخته و پیازچه های خرد شده را به آن افزوده، تفت دهید تا نرم شوند. سپس از روی حرارت برداشته و بعد از خنک شدن مابقی مواد لازم برای داخل مرغ را به آن اضافه کرده و مخلوط نمائید.
    مرحله 3 - برای درست کردن مواد روی کرانچی، کالباس خرد شده را تفت دهید تا ترد شود، سپس مابقی مواد لازم برای روی مرغ را به آن اضافه کرده، مخلوط کنید و کنار بگذارید.

مرحله 4 - وسط فیله های مرغ را با یک چاقوی تیز برش بزنید بطوریکه تا انتها نرود. سپس بین آنها را با مخلوط آماده شده داخل مرغ پر کنید.

مرحله 5 - فیله های پر شده را در ظرف فر که قبلا چرب کرده اید، بگذارید. یک قاشق باقیمانده از کره را با سیر له شده و خردل مخلوط کنید، به کمک برس آشپزخانه روی فیله ها را از این مخلوط بمالید.

مرحله 6 - روی فیله های مرغ را با مخلوط آماده شده برای روی کرانچی بپوشانید و بدون سرپوش به مدت 40 تا 45 دقیقه در فر قرار دهید تا پخته شوند. سپس در ظرف مورد نظر گذاشته و با سبزیجات دلخواه سرو کنید.

نکات

می توانید پودر نان تازه را جایگزین آرد سوخاری نمایید.

آدرس لینک: http://malekbanoo.ir
    Andrew و zansia این نوشته را پسندیده.
    اینستاگرام و تلگرام
    noora.desserts

مامی جون نجمه آواتار ها
    نجمه جونی
    کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    29
    پسند شده
    4642
    پسند کرده
    4441

سلام خانومیها . اینم کرانچی مرغ من که البته دستورشو قبلا تو مبحث ژیبابا گذاشته بودم وامروز که این مبحث رو پیدا کردم اینجا هم میذارمش دستورشو یادم نیست از کجا برداشتم .
    مواد لازم:
    ساق یا کتف مرغ 10عدد
    تخم مرغ 1عدد
    چیپس ساده خورد شده یک لیوان

اول ساق های مرغ را با کمی آبلیمو نمک وفلفل می ذاریم مزه دار بشه. ادویه رو با کمی آب مخلوط مبكنیم تا حالت چسبنده پیدا کنه. بعد از حدود دو ساعت با یك قاشق كوچك ادویه رو به مرغها میمالیم . حالا تخم مرغی رو كه داشتیم خوب میزنیم تا یكنواخت بشه. ساقهای پر ادویه رو به آرومی به تخم مرغ زده شده آغشته میكنیم. در آخر هم اونها رو در چیپس خورد شده میغلطونیم تا تمام سطحش رو بپوشونه. كف ظرفی رو كه آماده كردیم با كمی كره چرب میكنیم و ساقها رو در ظرف میچینیم . در طبقه وسط فر و با درجه حرارت 170درجه سانتیگراد بمدت 40 دقیقه قرار میدیم .من روشو با قارچ تزیین کردم. راستش خیلی خوشمزه شده بود . من تعدادی از ساق ها رو با ادویه تندوری درست کردم. و تعدادی رو با ادویه کاری. هر دوش عالی شده بود.

گفتیم چرا نیامدی...

حق داری

تعطیل تر از جمعه، خود ما هستیم

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    136
    پسند کرده
    0

یه بار با قبه ران مرغ درست کرده بودم
    این بار با بازوهای چاق و چله تست کردم لذیذتر و تردتر بود

اینم با دستور دوم ساراجون که مال من این شکلی شد

دیگران را ببخش !
    نه برای اینکه آنها لایق بخشودگی اند
    چرا که تو سزاوار آرامشی...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

ماهي كرانچي :
    البته مي توانيد به جاي ماهي از مرغ ابپز شده استفاده كرد ولي واقعا خيلي خيلي خوشمزه است حتما درست كنيد

مواد لازم برای ۲ نفر:
    فیله ماهی: ۱۵۰ گرم (من از سالمون استفاده کردم که به نظرم ماهی بسیار خوش طعمیه)
    پودر نان: ۱ پیمانه
    آرد سفید: نصف پیمانه
    تخم مرغ: ۲ عدد
    پودر سیر
    زردچوبه
    پاپریکا
    فلفل قرمز
    نمک
    روغن برای سرخ کردن

مواد لازم برای سس:
    مایونز: ۲ قاشق غذاخوری
    خیار شور: ۲ عدد
    لیمو ترش: ۱ عدد
    کچاپ: ۱ قاشق غذاخوری
    سس خردل: ۱ قاشق چایخوری
    نمک
    فلفل قرمز
    نعناع خشک پودر شده
    برای سرو:
    سیب زمینی
    ۲ حبه سیر
    کره
    آویشن
    گوجه فرنگی
    روش تهیه:
    ۱- برای داشتن دورچین سیب زمینی، سیب زمینی رو توی آب جوش بندازید و اجازه بدید که بپزه. اگه مثل من از سیب زمینی کوچیک استفاده میکنید، پوستش رو جدا نکنید. اما اگه سیب زمینی درشت دارید، پوست بکنید و بعد به تکه های درشت برش بزنید.

۲- ماهی رو میتونید هر جور که دوست دارید برش بزنید اما برش های باریک و بلند به نظر من قشنگ تره. در کل برش های بزرگ نزنید چون پخت زیادی نداره.

۳- نون رو خشک کنید و پودر کنید. من یا از مغز نان باگت استفاده میکنم یا اینکه از نان تست هایی که چند وقتی تو یخچال مونده و تازگیش رو از دست داده. بعد توی خرد کن خردش میکنم. البته لازم نیست که خیلی خرد بشه. تکه های درشت هم داشته باشه خوبه.
    ۴- پودر نان رو با زردچوبه و پاپریکا مخلوط کنید و توی یه ظرف بریزید و کنار بگذارید.
    ۵- آرد سفید رو با نمک و پودر سیر مخلوط کنید و اون رو هم کنار بذارید.
    ۶- تخم مرغ رو بزنید تا یکنواخت بشه. بعد یکم نمک و فلفل قرمز اضافه کنید. دقت کنید که نمک رو خودتون تنظیم کنید چون داریدم توی ۲ مرحله اضافه ش میکنیم. کنار میگذاریم تا وقتش بشه.
    ۷- حالا سس رو آماده میکنیم تا وقتی ماهی ها آماده شدن بتونیم کاملا گرم غذا رو سرو کنیم. من از ترکیب مایونز، کچاپ سیر دار و خردل استفاده کردم. اگه مثلا خردل هم نبود، مشکلی ایجاد نمیشه. اما این ترکیب، حقیقتا طعم خوب و جدیدی میشه.
    ۸- خیار شور رو به قطعه های خیلی ریز برش میزنیم. اما لطفا رنده نکنید. کار راحت تر میشه اما توی سس خیلی قشنگ نمیشه.

۹- خیار شور، ادویه ها، نعناع خشک پودر شده که گفتم و آب لیمو رو اضافه کنید و خوب هم بزنید. توی ظرف سرو سرو بریزید و کنار بگذارید.
    ۱۱- یه مقدار کره رو توی تابه آب کنید. بعد سیر رو که خیلی ریز خرد کردید توی کره یه تفت کوچیک بدید.

اصلا نمیخوایم سیر رو سرخ کنیم. فقط یه تفت کوچیک و در نهایت روی سیب زمینی ها که قبلا پختیم میریزیم. یه کوچولو نمک و آویشن هم روی سیب زمینی ها یادتون نره.

۱۲- حالا نوبت میرسه به اصل کار. روالی که تقریبا همه بهش واردن. تنها تفاوت توی طعم دارن کردن دو نوع آرده. اول ماهی ها رو توی مخلوط آرد سفید میغلتونیم تا کاملا رطوبتش از بین بره و خشک بشه.

بعد توی تخم مرغ میزنیم. دقت کنید که زیاد نباید تخم مرغ به ماهی بچسبه. پس زیادی تخم مرغ رو بگیرید و در نهایت توی مخلوط پودر نان بغلتونید. کنار بگذارید و اگه تا آخر کار پوشوندن ماهی ها لازم بود، یه بار دیگه توی پودر نان بغلتونید تا همه جاش کاملا خشک بشه.

۱۳- روغن رو توی ظرف کوچیک و عمیق کاملا داغ میکنیم. دقت کنید که به حمام روغن احتیاج داریم. روغن کم جواب کار رو نمیده. و بعد ماهی ها رو توی روغن سرخ میکنیم.

بیشتر از ۴ یا ۵ تا تکه ماهی در آن واحد توی روغن نندازید تا روغن حرارتش رو از دست نده.
    ۱۴- از دستمال کاغذی استفاده کنید تا روغن اضافه گرفته بشه و در نهایت توی ظرف سرو بکشید و در کنار سس و سیب زمینی های خوش طعم سرو کنید.
    مطمئنم که برای بچه ها هم غذای فوق العاده جذاب و خوش طعمیه. بسیار کرانچی ه و اینقدر طعمای خوب داره که هیچ کس نمیتونه دست رد به این ماهی های خوشمزه بزنه.
    همین روال رو میتونید برای میگو هم انجام بدید که اون هم بسیار خوشمزه میشه.
    امیدوارم درست کنید و کنار خانواده های عزیزتون ازش لذت ببرید.

http://Www.101recipe.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

ما سوسيس نميخريم اما به اين معني نيست كه سوسيس نميخوريم!
    يكي از خوش خوراك ترين غذاها مخصوصا واسه بچه ها همين سوسيسه. و اگر بدونيد كه درست كردنش چقدر ساده و سريعه شما هم احتمالا مثل ما معتادش ميشيد و مرتب واسه كوچولو هاتون (يا بزرگ هاتون!) سوسيس درست ميكنيد.

Boudin blanc بودَن بلان (نونش رو تو دماغي تلفظ كنيد!) يه مدل سوسيسه كه با گوشت سفيد و سفيده تخم مرغ و خامه و مغز نان سفيد و نمك و ادويه درست ميشه. اين سوسيس فرانسوي مخصوص كريسمسه اما در تمام طول سال در شَغكوتغي هاي پاريس (و خونه ما!) پيدا ميشه.

سينه مرغ يك عدد
    نان تست دو عدد
    شير 3 تا 4 ق غ
    خامه 200 ميلي ليتر
    سفيده تخم مرغ 3 عدد
    نمك يك چهارم ق چ

دو اسلايس نان تست برداريد و كراستش رو جدا كنيد
    توي ظرف بذاريد و روش شير بريزيد و اجازه بديد نرم شه

سينه مرغ رو تيكه كنيد و توي بلندر بريزيد
    سفيده تخم مرغ رو بهش اضافه كنيد
    نكته: بسيار مهمه كه مرغ كاملا سرد باشه. بسيار مهمه كه سفيده تخم مرغ كاملا سرد باشه. شير كاملا سرد باشه. خامه كاملا سرد باشه. حتي بلندر هم بايد سرد باشه. اميدوارم جدي بگيريد
    بلندر رو روشن ميكينم و خوب ميكسش ميكنيم. اگه نيازه با قاشق همش ميزنيم و باز بلند ميكنيم

نون رو توي مشت ميگيريم و ميچلونيم تا شير اضافي ازش گرفته شه
    با نمك توي بلندر ميندازيم و باز ميكس ميكنيم

خامه رو اضافه ميكنيم و خوب بلند ميكنيم. در صورت نياز چند بار با قاشق مخلوط كرده و باز بلند ميكنيم

سطح كار رو مرطوب ميكنيم (كه سلفون به سطح كار نچسبه)
    سلفون رو روي سطح كار باز ميكنيم. به اندازه يك وجب از سلفون رو قيچي ميكنيم
    مقداري از مخلوط رو توي يه كيسه يا يه زيپ لاك يا يه قيف قنادي ميريزيم. نوك قيف رو به اندازه مورد نظر قيچي ميكنيم
    به فاصله يكي دو سانت از لبه سلفون يه تيوپ از مخلوط پايپ ميكنيم
    قطر سوسيس دست خودتونه من حدود دو و نيم سانت ميگيرم

حالا لبه سلفون رو روي تيوپ گذاشته و رولش ميكنيم تا به انتهاي سلفون برسيم
    سوسيس رو بلند ميكنيم و دو دستي ابتدا و انتهاي سلفون رو با انگشت شست و اشاره رو به جلو فشار ميديم تا سوسيس توي تيوپ خوب جمع شه و شل و ول نباشه.

سر و ته سلفون رو دقيقا نزديك به سوسيس گره ميزنيم و اضافيش رو قيچي ميكنيم

با نخ معمولي سوسيس رو به سوسيسهاي كوچكتر تقسيم ميكنيم. كافيه نخ رو محكم دور تيوپ بپيچيم و دو سر نخ رو بكشيم تا سوسيسها فرم بگيرن. بعد يه گره ساده ميزنيم و اضافي نخ رو قيچي ميكنيم. ميتونيد هر تيوپ رو به دو يا سه يا چهار سوسيس تقسيم كنيد
    به همين ترتيب اينقدر اينكار رو تكرار ميكنيم تا موس تمام شه
    تعداد سوسيسها بستگي به سايزشون داره پس من نميتونم دقيقا بگم چند سوسيس بدست مياد اما با قطر دو و نيم سانت حدود 20 تا سوسيس 6 سانتي خواهيم داشت. بازم ميگم كه نميشه تعداد دقيق رو گفت چون سايزها رو نميشه استاندارد در آورد. سينه مرغ هم كوچيك و بزرگ داره.

توي ديگ ميذاريمشون. توش آب معمولي ميريزيم تا اندازه اي كه روي سوسيسها رو بپوشونه.

روش يه "كارتوش" قرار ميديم. يعني اينكه با كاغذ روغني يه دايره به اندازه قطر ديگ درست ميكنيم و وسطش رو هم يه دايره كوچيك جدا ميكنيم و روي سوسيسها قرار ميديم. اين باعث ميشه كه سوسيسها توي آب شناور بمونن و روي آب واينستن
    / اجازه ميديم آب به جوش بياد بعد زيرش رو كم ميكنيم و ميذاريم 6 دقيقه بپزه. بعد خاموشش ميكنيم و ميذاريم به همون حالت بمونه تا اينكه سرد شه

سر و ته كاور سوسيسها رو قيچي ميكنيم و يه فشار ميديم تا سوسيس بپره بيرون. ديگه آماده است. ميتونيم به همين حالت توي زيپ لاك ريخته و فريزش كنيم. البته با كاور هم ميتونيد فريز كنيد. اما به نظر من بعد جدا كردن كاور بيشتر وقت ميگيره.

خيلي ناز ميشن نه؟! تحريك نشديد همين الان بپريد تو آشپزخونه؟! بهتون گفتم كه ساده تر از اين حرفهاست. تازه خيلي هم فرايند نشاط آوري داره اين سوسيس ساختن!

توي تابه كمي روغن ميريزيم و سوسيسها رو ميريزيم توش (به اندازه مصرف اون روز) بعد مقداري كره اضافه ميكنيم (البته اگه رژيم داريد كه هيچي) و سوسيسها رو تفت ميديم تا طلايي شن
    يا اينكه گريل ميكنيم

فوق العاده خوشمزه. سوسيس مرغ اينقدر نرمه كه توي دهن آب ميشه. مخصوصا به خاطر خامه اي كه توش داره واقعا خوشمزه است راستي به همين سوسيس مرغ هم ميتونيد هرچي دوست داشتيد اضافه كنيد مثلا قارچ يا پسته. ا