نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree6Likes

موضوع: دندانهای کودک

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 91
صفحه 4 از 12 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: دندانهای کودک

نقل قول نوشته اصلی توسط my ava
    سلام دوستان عزیز
    نمیدونید راهی برای پاک کردن لکه قطره آهن از روی دندون بچه هست؟
    مرسی اگه جواب بدید
    معمولا لکه آهن از اون لکه هایی هست که به سختی میره اما میگن سایش با جوش شیرین موثره. و البته برساژ توسط دندانپزشک

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط s.t.j
    سلام به همه عزیزان
    در مورد فلوئور تراپي میشه بگید هزینه اش چقدر میشه؟میشه منم بچه یک سالمو ببرم؟ البته دندوناش تا حالا که مشکلی ندارن

و یک سوال خیلی مهم که ممنون میشم جوابمو بدین:دختر من یک سال و جهار ماهشه و هنوز دندون نیش در نیاورده اما دندونای آسیابش کاملا در اومدن اما دندونای نیشش نک هم نزدن آیا این یک مشکله یا اینکه طبیبعیه؟

ممنون میشم جوابمو بدین

بچه یک ساله که مشکل دندونی هم نداره هیچ نیازی به فلوراید تراپی نداره. همون آب شیر که بهش میدین حاوی مقدار مناسب فلوراید هست.
    در موردسوال دوم هم عزیزم همونطور که در پست های قبل نوشتم این روال طبیعی رویش هست که آسیای اول قبل از نیش درمیاد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط poopoo
    من همیشه بعد از شربت آهن به پسرم آب می دم ولی دندوناش سیاه شدند و یکی از دندونای جلوش هم پوسیده و هر دفعه خود بخود یه تکه ازش کنده می شه. البته من دیگه با گاز استریل دندوناشو پاک نمی کنم
    شنیده بودم شربتای خارجی دندونو سیاه نمی کنند ولی دندونای پسر من با minadex سیاه شده...
    به نظرتون باید به پوسیدگی دندونای شیری هم اهمیت بدم و ببرم نشون بدم یا نیازی نیست؟

خانومی کوچولوت چند ساله است. سیاه شدن دندونها با آهن مساله ای نیست اما پوسیدگی دندان خیلی مهمه. اگه دندانهای شیری زود از بین برن هم برای در آمدن دندانهای دائمی فضا از دست میره و بعدآ احتمال نامرتب شدن دندانها زیاد میشه و هم عفونت دندان شیری میتونه روی دندان دائمی زیرین تاثیر بگذاره . بنابرای پوسیدگی رو باید جدی بگیری

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط با مرام
    سلام
    پريماه من 1 سالشه و 7 تا دندون در آورده الانم داره در مياره ديشب خيلي گريه ميكرد قطره استامينوفن نخورد و تفشون كرد به ناچار براش شياف استامينوفن گذاشتم اينقدر گريه كرد و جيغ كشيد كه گفتيم ببريمش بيمارستان و جالب اينجا بود كه به محض اينكه از خونه اومديم بيرون ساكت شد خلاصه دكتر شربت گريميچر و ديفن داد.بعد از دكتر بدون اينكه ما بهش دارويي داده باشيم راحت تو ماشين گرفت خوابيد. بهم بگين موقع درآوردن دندوناش چيكار كنم كه آرومتر باشه؟

معمولا همون قطره استامینوفن بهترین راه حله. ژلهای مخصوص دندون در آوردن هم هست که کمک کننده است که روی لثه ها میمالی و چون بی حسی میده برای بعضی بچه ها خوشایند نیست. ice ring یه نوع دندون گیر است که داخلش آب داره و باید بگذاری داخل فریزر تا یخ بزنه و بعد بدی دست کوجولوت تا بماله به لثه هاش هم تا حدی بی حس میشه و هم خنکی اش برای بچه ها خوشاینده

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    32
    پسند کرده
    0

سلام چه خوب شد اینجا رو پیدا کردم .خانم دکتر اول اینکه خسته نباشید . ترتیب رویش دندونای پسرم یه کمی منحصربه فرده میخوام بدونم طبیعیه آیا:
    اول: پایین سمت چپ، دوم: بالا سمت چپ، سوم: پایین سمت راست، چهـارمی که داره در میاد: کنار بالایی سمت چپ(اسمشو نمیدونم ببخشید)
    منو حالا نوازش کن که این فرصت نره از دست.
    http://smiles.persianblog.ir
    http://niniche.persianblog.ir

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام و خسته نباشید. دختر من 3 سال و 3 ماهشه . از دو سالگی بخاطر آهن دندوناش سیاه شد. 4 ماهگی دندون در آورد و اول پیش نیش بعد پایین کلا منظم نبود . خیلی وقته دندونپزشک میره . تمام دندوناش پوسیدست. میکگن ماربوط به شیر مادره...اما من اصلا باور نمیکنم شیر مادر با اینهمه خاصیت پوسیده کنه دندونارو نمیدونم. کلی از دندوناش عصب کشی و پر شده و حتی کشیده شده . میخواستم علت خرابی دندوناشو بدونم . از 1 سالگی هم مسواک میکرده شکلات هم کم میخورده . ممنون میشم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    32
    پسند کرده
    0

من شنیدم هرچــی زودتر بچــه دندون در بیاره زودتر هــم خراب میشه
    منو حالا نوازش کن که این فرصت نره از دست.
    http://smiles.persianblog.ir
    http://niniche.persianblog.ir

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

دختر من اصلا اجازه نمیده دندوناشو مسواک بزنم خیلی نگرانم که دندوناش خراب نشه باهاش بازی میکنم حتی مسوالکهای متنوع براش خریدم ولی اصلا اجازه میده الان 2 سالشه میشه شماها بگین چطوری دندون بچهاتون رو مسواک میکنید

صفحه 4 از 12 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین