نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree15Likes
  • 4 Post By bahargol
  • 9 Post By سامره
  • 2 Post By باران67

موضوع: سس مرینارا Marinara sauce

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

سس مرینارا Marinara sauce

eli khanoom, سامره, pink girl و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    202
    پسند شده
    6750
    پسند کرده
    3867

ویترین مدال ها

مرینارا یه نوع سس گوجه ایتالیایی هستش که معمولا از گوجه فرنگی و سیر و سبزی و پیاز تشکیل میشه، دستورهای زیاد و متفاوتی ازش ارائه میشه، از اونی که توش کیپر و زیتون داره بگیرید تا اون مدلی که روم به دیوار با شراب قرمز مزه دار میشه! :/

Marinara sauce - Wikipedia, the free encyclopedia

دستورای متفاوتی رو دیدم یکی توش شکر داشت و یکی سرکه بالزامیک ، اکثریت هم از آب گوجه فرنگی و کمپوتش نیز استفاده کرده بودن و یه سری دیگه از پنیرهای متفاوت هم بهره برده بودن

اما من اینطوری درستش میکنم
    3 4 عدد گوجه فرنگی بزرگ رو + (1 عدد پیاز بزرگ که نگینی کردیم و با روغن زیتون تفت دادیم و بعد از سبک شدنش بهش 2 3 حبه سیر خرد شده رو اضافه کردیم و تفت دادیم، یعنی نیاز به سرخ شدگی نداره) + ریحون و جعفری کمی گشنیز یا کمی شوید (کلا هر نوع سبزی معطری که دوست دارین!) + 1 2 ق هم از سس های قرمزی که دارم (تیفانی و کچاپ) + 1/2 لیوان آبجوش + 1 قرص عصاره گوشت (اینو از دل خودم در آوردم و خیلی مزه شو خوب میکنه؛ باید به این خارجکی ها هم بگم که این کارم نتیجه رضایت بخشی داره شاید به اسمم ثبت کردن ؛) )، رو میریزم تو غذاساز و خوووب بِلِند میکنم، بعدش نمک و فلفل و پودر پیاز و ادویه میزنم و بعد هم چند دقیقه ای میذارم تو مایکروویو تا بپزن و مزه ها قاطی بشن
    اما اگه بخوام با غذایی بذارم تو فر نمیپزم قبلش

نام: DSC06131.jpg نمایش: 579 اندازه: 97.3 کیلو بایت

نام: DSC06206.jpg نمایش: 576 اندازه: 101.9 کیلو بایت

حالا اگه بخوام به عنوان سس سرو کنم - دیپ- آبجوش و قرص رو نمیریزم، اما اگه سس اصلی غذام (موقع پخت) باشه حتما میریزمشون ، اگه هم بخوام به مایه ماکارونی اضافه کنم (جای رب) خیلی بِلِند نمیکنمش که نرم و صاف شه.

-مقدار و اندازه ها تقریبی و ذایقه این (به نظر من! چون خودم زیاد سخت نمیگیرمش!) اما مثلا اکثریت از دو نوع سبزی معطر استفاده کرده بودن (جعفری و اورگانو) و مثلا واسه - مقداری که بالا گفتم - از هرکدوم 1 1.5 ق غ خرد شده

- من دوست دارم عطر سیر و سبزی رو حس کنم، تا الان همینطوری پختمش و بدون اندازه زدن دقیق و استاندارد ، انشالله یه دستور اورجینال و خاص رو که تجربه کنم دیگه با رعایت اندازه ها استفاده میکنم و برای شما هم میذارم

پ.ن: عکسام قدیمیه و گوجه ی اون فصل کمرنگ بود خیلی :/

این هم مثلا یه دستور پنیر دار

Original recipe makes 8 servings
    2 tablespoons olive oil
    3 cloves garlic, minced
    1 (28 ounce) can crushed tomatoes
    1 (28 ounce) can tomato puree
    2 1/2 tablespoons dried oregano
    2 1/2 tablespoons dried parsley
    1/4 cup grated Romano cheese
    1/3 cup grated Parmesan cheese
    2 bay leaves
    1 teaspoon onion powder
    Directions

1. Heat oil in a large saucepan over medium heat. Saute garlic until aromatic and tender. Stir in crushed tomatoes, tomato puree, oregano, parsley, Romano cheese, Parmesan cheese, bay leaves and onion powder. Reduce heat to low and simmer for at least 40 minutes.
    pink girl, پرپرک, باران67 و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

مدیر انجمن
    باران67 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    914
    میزان امتیاز
    2027
    پسند شده
    86672
    پسند کرده
    76028

ویترین مدال ها

سس مارينارا

به نقل از شف طیبه ی عزیز:

سس ماريناراMarinara (mariner's)sauce يك سس گوجه فرنگي از جنوب ايتالياست كه تشكيل شده از گوجه فرنگي و پياز و سير و سبزيجات. مارينارا سس خوبيه براي استفاده در غذاهاي دريايي و پاستاها و پيتزاها
    ورژنهاي مختلفي از مارينارا وجود داره اين رسپي منه

گوجه فرنگي شش عدد
    پياز بزرگ 1 عدد
    سير 4 حبه
    برگ بو دو عدد
    ارگانو يا آويشن 1 ق غ
    آبليمو 2 ق غ
    روغن زيتون 1 ق غ
    جعفري خورد شده 1 ق غ
    ريحان خورد شده 1 ق غ
    نمك و فلفل قرمز

پياز و سير رو خورد ميكنيم . من به لحاظ تنبلي ريختمش تو غذاساز

يكي دو دقيقه در روغن زيتون تفت ميديم

گوجه فرنگي ها رو خورد ميكنيم يا ميريزيم توي بلندر

به پياز و سير اضافه ميكنيم و تفت ميديم

آبليمو و برگ بو و ارگانو و نمك و فلفل رو اضافه ميكنيم

زيرش رو كم ميكنيم و اجازه ميديم با حرارت ملايم 45 دقيقه بپزه. البته هر از گاهي يه همش ميزنيم

ريحون و جعفري خورد شده رو بهش اضافه ميكنيم و يك ربع ديگه هم ميپزيمش تا جا بيافته
    اگر سبزي تازه نداريد و از سبزي خشك استفاده ميكنيد همون اول با ارگانو به سس اضافه اش كنيد

چون حرارت ملايم بوده به تدريج آب سس گرفته شده و سس به نسبت غليظي بدست مياد
    سس ما آماده است ميچشيم و اگر لازم بود چاشنيش رو تنظيم ميكنيم

من اينبار يه مرحله اضافي هم انجام دادم و مجددا ريختمش توي بلندر و چند پالس زدم . دليلش غذايي بود كه ميخواستم درست كنم وگرنه اينكار لزومي نداره.

با بِلِند كردنش به يه سس تقريبا يكنواخت و يكدست و خوشرنگ ميرسيم كه به دليل داشتن سبزيجات معطر بسيار خوش عطر و طعمه

مارينارا به دليل اينكه گوجه هاي تازه با حرارت ملايم تا حدي كاراملايز ميشن يه طعم ملايم ترش و شيرين داره. كاملا مناسب براي پاستاها و پيتزاها

اين سس رو به عنوان يك سس مرجع به خاطر داشته باشيد چون كاربرد بسيار زيادي داره

ميتونيد مارينارا رو توي قالب هاي يخ ريخته فريزش كنيد و بعد كه يخ زد توي زيپ لاك ريخته به اين ترتيب ماندگاري خوبي خواهد داشت و در هنگام نياز به سرعت در دسترس خواهد بود
    najmehkhatoon و pink girl این نوشته را پسندیده.

• بانک بند ناف
  • کلمات کلیدی این موضوع