نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree96Likes

موضوع: نكات مربوط به تميز كردن انواع ظروف

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 199
صفحه 1 از 25 123411 ... آخرینآخرین

نكات مربوط به تميز كردن انواع ظروف

زدودن چربي
    براي از بين بردن چربي از ظرف*هاي بلوري ، چيني ، فلزي و … چند قاشق غذاخوري سركه ، داخل آبي كه ظرف*ها را در آن مي*شوييد ، بريزيد فوري چربي*ها پاك مي*شوند .

قابلمه يا ماهيتابه سوخته
    ماهي*تابه سوخته ! براي پاك كردن ماهي*تابه يا قابلمه*هايي كه سوخته و ته گرفته*اند كمي جوش شيرين روي آنها بريزيد و مقداري آب به آن اضافه كنيد تا خيس شود ، بگذاريد چند ساعت بماند . بعد قسمت سوخته را راحت بشوييد .

تميز كردن كارد آشپزخانه
    تميركردن كارد براي از بين*بردن لكه*هاي روي كارد آشپزخانه يا برطرف كردن زنگ*زدگي روي آن مي*توانيد از چوب پنبه استفاده كنيد . چوب پنبه را كمي خيس كنيد به آرامي آن را به يك ماده پاك*كننده مانند تايد آغشته كنيد ، سپس با حركت جلو و عقب آن را روي تيغه كارد بكشيد ، به راحتي تميز مي*شود .

براق كردن انواع ظروف فلزي

ظرف*هاي آلومينيومي:روي ظرف*هاي آلومينيومي نمك بماليد ، خواهيد ديد كه به طور كامل نو مي*شوند .

ظرف*هاي مسي: براي پاك كردن ظرف*هاي مسي ، آنها را با برشي از ليمو كه در نمك گذاشته*ايد ، بساييد .

ظرف*هاي نقره: براي براق كردن ظرف هاي نقره از روغن زيتون استفاده كنيد . براي اين كار آنها را با روغن زيتون به آرامي مالش دهيد ، كاملاً نو و درخشنده مي*شوند .

رسوب زدايي كتري
    رسوب آهك براي*از بين بردن رسوب آهك از كتري ، وقتي كتري داغ است ، يك مرتبه مقداري آب يخ درون آن بريزيد جرم جدا مي*شود. براي از بين بردن پوشش نازكي از آهك در داخل كتري ، از محلول آب و سركه استفاده كنيد . محلول آب و سركه را درون كتري بريزيد ، 10 دقيقه بجوشانيد . سپس آن را شسته و آب بكشيد

منبع:www.ircook.com
    reyhaneh27, fateme.mazhab1365 و مامان سیدکوچولو این نوشته را پسندیده.
    من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

Re: نكات مربوط به تميز كردن انواع ظروف

برای براقی مدام و جلوگیری از کدر شدن ظروف استیل

*در فواصل مورد نیاز از براق کننده فلزات با مارک تجاری جلا سنج ( تولید کشور خودمون ) استفاد ه کنید .

*جوش*شیرین برای تمیز کردن ظروف استیل عالی عمل می*کند. این ماده را به عنوان پودر تمیزکننده به کار گیرید.

* استفاده از رخشا هم در تميز كردن ظروف استيل خيلي موثره...رخشا بريز ته زودپز يه كم آب بريز كه مرطوب بشه (مراقب باش آبش خيلي زياد نباشه كه خيس بشه)و بعد از نيم ساعت با يه اسكاچ ته ظرفتو بساب.

پاک کردن ظروف آلومينيومي

براي پاک کردن اين ظروف نيز مي توانيد از سرکه استفاده کنيد. کافيست چند قاشق سرکه داغ داخل ظروف بريزيد تا ظروف شما کاملا نو و درخشان شود.

جلا دادن ظروف آلومینیومی

برای زدودن لکّه*های نشسته بر سطح داخلی ظروف آلومینیومی، کافی است ظرف را از آب داغ پر کنید و به ازای هر لیتر آب، دو قاشق خمیر مایه به آن بیفزایید. سپس ده دقیقه، محلول درون ظرف را بجوشانید تا لک*ها آرام آرام محو شوند. در پایان، ظرف را به شیوه معمول بشویید و خشک کنید.
    reyhaneh27 و گلبرگی این نوشته را پسندیده.
    من زماني زنده ام كه در يادها زنده بمانم.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

Red face Re: نكات مربوط به تميز كردن انواع ظروف

اگر ظروف بوي سوختگي يا كپك يا هر بوي ديگري گرفت با دست داخل ظرف را به روغن نباتي آغشته كنيد در كنار گرما قرار دهيد . اگر ظرف پلاستيكي بود جلوي آفتاب بگذاريد و ميتوانيد قابلمه را روي شعله بسيار كوچك بگذاريد تا روغن كم كم گرم شود . معجزه را ببينيد.
    reyhaneh27 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

Re: نکات مفید در آشپزی

دوستان من بیشتر از ظروف استیل برای پخت غذا استفاده میکنم و توشون که بد رنگ میشه رو با هیچ چیز از بین نمیتونم ببرم، نه با مایع مخصوص نه جوش شیرین، چی* کار کنم؟

مرضیه
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    337

Unhappy Re: نكات مربوط به تميز كردن انواع ظروف

سلام
    ظروف پیرکس رو که ( برای درست کردن بعضی از غذاها در فر روی ظرف پیرکس رو سلفون کشیدم) بهشون سلفون سوخته چسبیده و توی ماشین ظرفشویی هم تمیز نشدن با چی پاک کنم ؟
    با حقیقت باید زیست. امّا، واقعیت را ـ تنها ـ باید دانست.

sara24 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    806
    پسند کرده
    416

بچه ها من يه جيي شايدم توي اين سايت خونده بودم كه براي جرم گيري كتري توش چند تا گوش ماهي بياندازيم و بجوشونيم.من ديشب اين كار كردم ولي هيچ اتفاقي نيفتاد.كسي چيزي ميدونه؟؟؟؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

salam dost jona kasi midone sini ghalamkari siyah shodaro chejori sefid konam

سعیده بانو آواتار ها
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    1357
    پسند کرده
    1706

دوستان می دونید کتری چدنی رو که سوخته و یه کم رنگش تغییر کرده با چی می تونم بشورم؟ به نظرتون دوباره به شفافی قبلش برمی گرده؟

صفحه 1 از 25 123411 ... آخرینآخرین