نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree149Likes

موضوع: اختلال عملكرد ج ن س ی در خانمها

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 132
صفحه 1 از 17 123411 ... آخرینآخرین
 1. #1
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  76
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  92
  پسند کرده
  0

  اختلال عملكرد ج ن س ی در خانمها

  حدود 40 درصد خانم*ها به اختلال عملكرد **** مبتلا هستند. اين مسئله در خانم*هاي جوان بيشترين شيوع را دارد و با افزايش سن، ميزان بروز اين مشكل كمتر مي*شود. معمولا خانم*ها وقتي به اين موضوع پي مي*برند كه سطح تمايل يا رضايت **** آنها از بين رفته و يا دچار تغيير شده و مشكلي در روابط **** آنها به*وجود آمده است. البته اين مشكل با انجام درمان موثر، برطرف مي*شود. معمولا در برنامه*هاي درماني، برقراري ارتباط موثر و كارآمد بين زن و شوهر، حرف اصلي را مي*زند.در این مبحث درباره انواع اختلالاتی که در عملکرد **** خانم ها به وجود می آید صحبت می کنیم:
  الـــی و monir11 این نوشته را پسندیده.
  دوست شما، همان دعای شماست که مستجاب شده است .

 2. #2
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  76
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  92
  پسند کرده
  0

  Re: اختلال عملكرد **** در خانم*ها

  شناخت مشكل، اولين و مهم*ترين راه  با توجه به شيوع زياد اين مشكل در بين خانم*ها بهتر است شناخت بيشتري از آن داشته باشيم. چهار نوع اصلي اختلال عملكرد **** در خانم*ها شامل اين موارد است:
  -1 كاهش تمايل **** به صورتي كه فرد افكار يا تخيلات **** كمتري دارد.
  -2 عدم توانايي در برانگيختگي و تحريك **** و يا حفظ اين تحريك و انگيزش.
  -3 عدم توانايي رسيدن به اوج لذت **** يا ******
  -4 دردناك بودن رابطه ****
  اما چرا اين مشكل پديد مي*آيد و چه اتفاقي مي*افتد كه چنين احساسي در فرد ايجاد مي*شود كه ديگر شرايط و حالات سابق را ندارد؟ براي پاسخ به اين سوِال بهتر است بدانيد كه مسائل **** خانم*ها تركيبي از پيام*هاي جسمي، عاطفي و رواني است. در نتيجه بروز مشكل در يكي از اين حيطه*هاي ذكر شده، بر روي ساير حيطه*ها تاثير مي*گذارد مثلا مشكل جسمي باعث بروز ترس مي*شود و ترس به خودي خود منجر به احساس گناه مي*شود. به اين ترتيب، علل اختلال عملكرد **** در خانم*ها در اغلب موارد بهم مربوط و وابسته است.
  monir11 این نوشته را پسندیده.
  دوست شما، همان دعای شماست که مستجاب شده است .

 3. #3
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  76
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  92
  پسند کرده
  0

  Re: اختلال عملكرد **** در خانم*ها

  علل جسمي:
  درد در طي رابطه **** كه ممكن است به دليل آسيب دستگاه ****** زنانه باشد، ناهنجاري جسمي، انقباض غيراراداي عضلات مهبل، تبخال تناسلي، عفونت مهبل، بيماري*هاي مختلف، تغييرات جسمي ناشي از جراحي، پرتودرماني يا ساير روش*هاي طبي تشخيصي و درماني.

  علل رواني:
  علل رواني ممكن است به وجود مشكلاتي از قبل مربوط باشد و يا مشكلي جديداً به وجود آمده باشد. استرس، دعواها يا ناسازگاري*هاي بين زن وشوهر، آسيب لگن در گذشته كه ممكن است به دنبال آن انقباضات دردناك و غيرارادي در **** اتفاق بيفتد، افسردگي، انواع ترس*ها به*خصوص اگر به بيماري*هايي مثل سرطان، اعمال جراحي (مثل برداشتن پستان*ها يا رحم) مربوط باشد باعث مي*شود فعاليت **** براي زن و شوهر، ناخوشايند شود، افزايش سن و نگراني از مشكلات ناشي از آن.

  علل دارويي:
  مثل داروهاي ضدفشارخون و ضدديابت، ضدافسردگي*ها، آنتي*هيستامين*ها، آرام*بخش*ها، داروهاي سركوب كننده اشتها، داروهاي شيمي درماني براي سرطان و مخدرها.

  عوامل فرهنگي و اجتماعي:
  اين عوامل هم نقش مهمي در سلامت **** زنان ايفا مي*كنند. نبودن سرويس*هاي مراكز بهداشتي (به*خصوص بهداشت خانواده) مناسب براي كسب اطلاعات و آگاهي و عدم وجود آموزش مسائل **** در برنامه*هاي آموزشي و بهداشتي يك كشور كه باعث مي*شود يك خانم، رفتار **** سالم و درست را ياد نگرفته باشد. ضمناً ممكن است يك خانم احساس كند، نمي*تواند با استانداردهاي اجتماعي تطابق داشته باشد و به عبارتي از نظر اجتماعي پذيرفته شده نيست. همين احساس باعث مي*شود فكر كند جذابيت كافي را نزد همسرش ندارد زيرا اين خانم تصور مي**كند موقعيت او در اجتماع باعث شده از نظر همسرش نيز پذيرفته نشود و يا در شرايطي كه خانم فكر مي*كند نمي*تواند انتظارات فرهنگي و خانوادگي را به عنوان يك زن برآورده كند نقش مناسبي در خانواده ايفا نمي*كند. قطعاً وقتي همسر يك خانم دائم از او ايراد مي*گيرد و يا او را تحقير مي*كند، زن احساس كفايت در خانواده نمي*كند و همين مسئله بر روي روابط **** او نيز تاثير مي*گذارد

  mayounesi و monir11 این نوشته را پسندیده.
  دوست شما، همان دعای شماست که مستجاب شده است .

 4. #4
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  76
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  92
  پسند کرده
  0

  Re: اختلال عملكرد **** در خانم*ها

  به چه علائمي بايد توجه كرد؟
  در خانمي كه به اختلال عملكرد **** مبتلاست ميل **** كم شده است و معمولا اين افراد مي*گويند كه تصورات و افكار **** در آنها كمتر شده است و يك احساس مقاومت بر سر رابطه **** آنها ايجاد شده است. ميزان انگيزه و برانگيختگي اين افراد كم مي*شود و به عبارتي پذيراي رابطه **** نيستند و احساس مي*كنند نمي*توانند از نظر **** تحريك شده و يا اين تحريك را حفظ كنند. فردي كه مشكل دارد قادر نيست به اوج لذت **** يا ****** برسد و ممكن است در طي نزديكي درد احساس كند. معمولا همين علائم موجب مي*شود فرد احساس كند مشكلي به*وجود آمده است كه بهتر است در اين رابطه به پزشك مراجعه كند. معمولا پزشك با شرح حال كامل، بررسي سابقه بيمار و معاينه فيزيكي، علت يا علل مشكل را پيدا كرده و سپس درمان مناسبي را آغاز مي*كند.

  درمان
  بسياري از موارد اختلال عملكرد **** در زنان قابل درمان است. البته در صورتي كه علت زمينه*اي آن مشخص شود. درمان در صورتي موثر خواهد بود كه بين خانمي كه مشكل دارد و پزشك معالج و حتي همسر خانم، صداقت و آرامش برقرار باشد زيرا مخفي نگهداشتن مشكل، آن را پيچيده*تر و بدتر خواهد كرد. به دليل اينكه اختلال عملكرد **** اغلب علل مختلف و متعددي دارد نمي*توان از يك درمان كلي و همه*گير براي برطرف كردن آن استفاده كرد زيرا يك راه درماني كه براي يك فرد كارساز است ممكن است در فرد ديگر پاسخ*گو نباشد. يك برنامه درماني خوب و موثر در ابتدا علت اختلال را مدنظر قرار مي*دهد و سپس بر روي تقويت ساختار ارتباطي همسران متمركز مي*شود.
  درمان*ها شامل اين موارد است: درمان طبي در صورتي كه مشكل زمينه*اي و يا بيماري خاصي وجود داشته باشد، آموزش در مورد بدن فرد، پيام*هاي **** و گيرنده*هاي مخصوص آن در بدن و تغييرات ايجاد شده در روابط **** با افزايش سن، مشاوره ارتباطي براي خانم و همسرش كه هدف آن بررسي روابط همسران، رفع موانع ارتباطي و تقويت ارتباطات دوطرفه است، روان*درماني و درمان*هاي كاهش ميل ****.
  دوست شما، همان دعای شماست که مستجاب شده است .

 5. #5
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  76
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  92
  پسند کرده
  0

  Re: اختلال عملكرد **** در خانم*ها

  درمانهای خاص
  معمولا در صورتي كه انگيزش و برانگيختگي **** كاهش پيدا كرده باشد درمان*هاي خاصي انجام مي*شود. در اين موارد توصيه مي*شود ميزان صميميت و روابط عاطفي بين همسران بيشتر شود و قبل از برقراري رابطه **** احساس خوشايندي از نظر عاطفي بين همسران ايجاد شده باشد. ممكن است ژل*هاي نرم*كننده **** تا حدي در اين زمينه كمك كننده باشد. بايد به همسران آموزش داده شود كه عواطف و احساسات نقش مهمي در انگيزش **** ايفا مي*كند. وقتي آنها به هر دليلي از هم ناراحت هستند تا زماني كه عامل ناراحتي و مشكل بين آنها برطرف نشده باشد نمي*توانند در روابط جنسي، انگيزش و احساس مناسبي داشته باشند.  مشاوره در اين زمينه بسيار موثر است زيرا بايد انتظارات و توقعات همسران از روابط **** مشخص شود، به*عنوان مثال اگر خانم جهت داشتن روابط **** با همسرش از طرف او تحت فشار روحي زياد قرار بگيرد انگيزش **** در او سركوب مي*شود، زيرا او در شرايط روحي يا جسمي مساعدي نيست و توقع و انتظار همسرش كاملا بي*مورد است. درمان*هايي كه براي اين مشكل در نظر گرفته شده شامل انجام ورز*ش*هايي براي افزايش كنترل عضلاني انقباض و انبساط عضلات لگن، رفع موانع فكري با استفاده از تصورسازي، انحراف فكر از مسائل ناراحت*كننده و يا شنيدن موسيقي، تغيير چهارچوب**ها و قالب*هاي انتظاري به صورتي كه صميميت و گرمي روابط **** بر روي رضايت دو طرف متمركز باشد و درمان درد در زمان نزديكي، است. , درد چرا؟, وجود درد در زمان نزديكي در خانم*ها در اغلب موارد دليل جسمي دارد. بنابراين اولين اقدام درماني در اين مورد، بررسي و رفع مشكل جسمي است.
  دوست شما، همان دعای شماست که مستجاب شده است .

 6. #6
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  76
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  92
  پسند کرده
  0

  Re: اختلال عملكرد **** در خانم*ها

  رابطه جنسی دردناک

  دردناك بودن رابطه **** مي*تواند بيش از يك علت داشته باشد و ممكن است علل رواني را شامل شود. ممكن است اين درد به دليل انقباضات غيرارادي **** باشد. اين مشكل در زنان جوان و بي*تجربه شايع*تر است و بعضي مواقع به*علت عدم آموزش رفتار صحيح **** يا عدم آمادگي جهت نزديكي اتفاق مي*افتد. در اين مواقع درمان شامل برنامه كامل و هدف*داري جهت آرامش و شل كردن عضلات و شل شدن تدريجي **** است كه ممكن است براي اين كار از روان درماني نيز كمك گرفته شود. البته درد در طي مراحل اوليه نزديكي ممكن است به دليل تحريك **** يا خصوصيات آناتوميك آن در خانم باشد كه اين مسئله نيز قابل درمان است. اما دردي كه در حين نزديكي يا بعد از خاتمه نزديكي، تازه شروع مي*شود احتمالاً به*دليل فقدان عوامل نرم*كننده طبيعي است كه در طي نزديكي در **** ترشح مي*شوند. در اين مواقع از ژل*هاي نرم كننده مي*توان استفاده كرد. در بعضي موارد بيماري لگن باعث بروز درد مي*شود كه بايد برطرف شود. در صورت وجود درد در حين ****** بايد مشكل را صادقانه براي پزشك بازگو كرد و به تمامي سئوالات مربوطه پاسخ داد. رابطه پزشك و بيمار در اين مواقع بايد به نحوي باشد كه صميميت و اعتماد دو طرفه وجود داشته باشد تا درمان مناسب انتخاب شود.

  گرفتن دوش آب گرم قبل از ****** كار مثبتي است كه باعث كاهش اضطراب و آرامش فرد مي*شود. معمولا درمان*گران و مشاوراني كه در زمينه مشكلات **** فعاليت مي*كنند از جنس درماني استفاده مي*كنند. اين افراد سعي مي*كنند زنان مبتلا به اختلال عملكرد **** را راهنمايي كنند و درمان*هايي را در اين زمينه ارائه مي*دهند. اين درمان*ها شامل موارد ذيل است: روش*هاي حل مشكل جهت برقراري ارتباط موثر بين همسران، آموزش روش*ها و ورز*ش*هاي خاص براي تقويت تجربه **** در فرد مبتلا (مثلا در مواردي كه خانم به انقباضات غيرارادي **** مبتلاست، روش*هايي جهت شل شدن ورودي **** به او آموزش مي*دهند يا در مواردي كه خانم نمي*تواند به ****** يا اوج لذت **** برسد روش*هايي را جهت رفع اين مشكل به او آموزش مي*دهند)، در بعضي مواقع از همسر نيز درخواست مي*شود در اين جلسات درماني شركت كند و درماني دوگانه صورت مي*گيرد تا مشكلات هر دو نفر مشخص شده و آموزش*هاي لازم ارائه شود، روش*هاي انحراف فكري (مثلا وقتي خانم دائما از نظر فكري بر روي مشكلات زندگي يا مواردي از اين قبيل متمركز است و نمي*تواند رابطه **** درستي داشته باشد روش*هايي به او آموزش* داده مي*شود تا فكر او از اين مشكلات منحرف شود مثل گوش كردن موسيقي و غيره و...)، روش*هاي شل كردن و انقباض عضلات لگن، هيپنوتيزم و تلقين براي كنترل علائمي كه باعث بروز اضطراب مي*شوند (مثلا خانمي كه دچار ترس است يا اعتماد به نفس او ضعيف است اضطراب پيدا مي*كند) و آموزش رفتاري مثل روش*هاي حفظ قاطعيت براي كمك به اينكه خانم بتواند احساسات و نيازهاي عاطفي و **** خود را بيان كند.  روش*هاي پيشگيري
  طبيعي است كه بايد جلوي بروز چنين اختلالاتي را گرفت، زيرا اين مشكل باعث بر هم خوردن روابط همسران و آشفتگي فكر و ذهن *آنها مي*شود و زندگي آنها را در يك حلقه معيوب مي*اندازد. عواملي جزو فاكتورهاي خطرساز محسوب مي*شوند كه زنان را مستعد ابتلا به اختلال عملكرد **** مي*كنند. مشكلات عاطفي و استرس مثل تنش*هايي كه در روابط فردي وجود دارد يا نگراني*هاي مالي و اقتصادي، مشكلات سلامتي كه باعث درد حين ****** مي*شوند يا در انجام اين عمل مشكل ايجاد مي*كنند، جراحي*هاي لگن و ناحيه تناسلي، بيماري*هاي عصبي مثل حمله مغزي، آسيب نخاعي و بيماري پاركينسون، بيماري*هاي غدد درون ريز مثل ديابت يا بيماري كبدي، بيماري* عروقي محيطي، سابقه آسيب و صدمه **** مثل سوء رفتار **** در كودكي، عدم وجود تمايل به مسائل جنسي*(كه بايد ريشه*يابي و درمان شود) و مصرف بعضي داروها، فرد را در معرض خطر ابتلا به چنين مشكلي قرار مي*دهد. يك خانم براي اينكه بعد **** زندگي خود را از آسيب حفظ كند بايد مواردي را مدنظر قرار دهد تا از بروز مشكل پيشگيري به عمل آورد. بهتر است روش*ها و مهارت*هاي برقراري ارتباط موثر با همسر را بياموزيد تا بتوانيد نيازها و تمايلات خود را به راحتي و به *صورت موثر با او در ميان بگذاريد.
  با الگوها و روش*هايي كه باعث برانگيختگي و ايجاد انگيزش **** در خودتان مي*شود آشنا شويد. نگذاريد استرس*هاي زندگي مثل مشكلات اقتصادي، شغلي و تنش*ها بين شما و همسرتان اتفاق بيافتد. بهتر است بدانيد بسياري زنان همواره در طي رابطه **** به اوج لذت **** يا ****** نمي*رسند. در صورت لزوم از مقادير كافي ژل نرم كننده مهبلي استفاده كنيد تا درد برطرف شود. انتظارات بيش از اندازه از خود نداشته باشيد و همواره رابطه عاطفي خوب و نزديكي را با همسرتان حفظ كنيد.
  هفته نامه سلامت
  دوست شما، همان دعای شماست که مستجاب شده است .

 7. #7
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  76
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  92
  پسند کرده
  0

  Re: اختلال عملكرد جن 30 در خانم*ها

  تمرینات مخصوص برای کمتر کردن درد تن*اس*لی
  بعضی از زنان در طول رابطه جن30 احساس درد می کنند. برای بعضی از این افراد این درد موقتی است و برطرف خواهد شد اما در بعضی از زنان درد تبدیل به یک بخش از رابطه آنها می شود. تحریک نشدن جن30 به اندازه کافی ، در زمان قبل از د*خ*و*ل یکی از دلایل کاملا شایع برای احساس درد در میان زنان است چراکه وا*ژن برای نفوذ بدون برنامه ریزی و غیر منتظره طراحی نشده است.  زمانی که بدن زن از نظر جن30 آماده شده باشد دیواره های وا*ژن از جهات مختلف کش می آیند و بزرگتر می شوند.در این زمان در وا*ژن مواد لازمه ترشح می شود و دیواره وا*ژن را کاملا مرطوب و لیز و ضد عفونی می نماید.
  مشکل دیگر درد در زمان رابطه این است که زنان با وجود درد از تحریک جن30 عقب می مانند و دیگر رابطه را دنبال نمی کنند چراکه با وجود درد دیگر لذتی نمی برند. خود عدم تحریک در طول رابطه باعث برگشت به مرحله یاد شده بالا می شود و مسائل ذکر شده را بدنبال خواهد داشت. از طرفی زنان گاهی خود را در یک سیکل دردآور می بینند. اینکه فرد قبلا یک رابطه دردآور را تجربه کرده باشد خود باعث می شود که از رابطه بترسد. ترس از خشک شدن وا*ژن و درد ناشی از آن و یا نبود معا*شقه لازمه و نظایر این خود باعث می شود که فرد از رابطه بترسد و درد بیشتری را تحمل کند.
  یکی از راههایی که می توان برای از بین بردن درد و ایجاد مرطوبیت در وا*ژن بکار برد ایجاد تمرینات مخصوص است که تعدادی از آنها را برای شما توضیح می دهیم:

  1) آرامش داشته باشید :
  این اولین کاری است که باید انجام دهید. سعی کنید یک دوش آب گرم بگیرید ، نور اتاق را تنظیم کنید ، دراز بکشید و نفس خود را تنظیم کنید و سپس با گوش دادن به موزیکی که آرام کننده است خودتان را آرام کنید.
  2) به روی مسائل فی ما بین شما و شریکتان کار کنید.
  باید قلب و مغز شما همچون بدن شما برای س**ک* *س آماده باشد.اگر هر احساسی در شما نسبت به همسرتان وجود دارد که شما را اذیت می کند بهتر است از س**ک* *س خود داری کنید.
  3) فانتزی ذهنی:
  سعی کنید با فرو رفتن در رویاهای جن30 خود را آماده ایجاد رابطه کنید.
  4) از معا*شقه لذت ببرید
  قبل از اینکه تحریک جن30 بشوید - ذهنتان را بطور کامل به معا*شقه و تماس لم*سی که با شما صورت می گیرد متمرکز کنید و سعی کنید از آن لذت ببرید و کاملا آن را حس کنید.
  5) مرطوب سازی:
  اگر وا*ژن و کلی * توریس شما خشک است آن را درهمین حالت ماساژ ندهید.بلکه همیشه مواد چرب کننده و مرطوبیت زا در کنار تخ*ت خود آماده داشته باشید تا در موقع لازم از آنها استفاده کنید و به پروسه سرعت ببخشید.
  6) هیجان
  تحقیقات نشان داده که بین 15 تا 30 دقیقه بعد از هیجان که باعث افزایش ضربان قلب و جریان خون می شود ، بدن خیلی بهتر به تحریکات جن30 پاسخ می دهد.این هیجان می تواند شامل دیدن یک فیلم و یا ورزش شبانه و نظایر اینها باشد.
  اگر هیچکدام از این راهها باعث رفع مشکل نشد نگران نشوید. چراکه به هر حال هرچیزی که باعث این درد میشود درمان خود را دارد. بهتر است در این شرایط شما به دکتر خود مراجعه نمایید و با وی مشورت کنید. خود را برای سوالاتی که وی از شما می کند آماده کنید.سوالات وی چنین چیزهایی خواهد بود:
  آیا درد در ناحیه خارج وا*ژن خلاصه می گردد یا اینکه در قسمتهای داخلی نیز درد احساس می شود؟
  آیا درد در زمانیست که آ*ل *ت فرو می رود یا در هنگام خروج نیز درد وجود دارد؟
  آیا شما کمر درد نیز دارید؟ درد را چطور توصیف می کنید؟می سوزاند؟ کوتاه است ؟ عمیق است؟
  آیا زمانیکه رابطه تمام می شود شما همچنان درد را احساس می کنید؟
  آیا این درد در پوزیشن ها و یا زمانهای مختلف تغییر می کند؟

  درپاسخ دادن به این سوالات با پزشک خود روراست باشید تا بهترنتیجه بگیرید.

  کتاب آموزش جن30 برای بانوان
  monir11 این نوشته را پسندیده.
  دوست شما، همان دعای شماست که مستجاب شده است .

 8. #8
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  68
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  45
  پسند کرده
  0

  Re: اختلال عملكرد جن 30 در خانم*ها

  10 بیماری که میل جنسی را در زنان کاهش می دهد

  با توجه به این حقیقت می*توان اذعان کرد که اگر دچار کاهش میل زناشویی و یا هر نوع اختلال دیگری در این عملکرد هستید،بهتر است به پزشک مراجعه نمایید تا دلیل اصلی آن مشخص شود و با رفع مشکل زمینه*ای،این مشکل شما نیز برطرف شود. در ادامه به بعضی از مهم*ترین بیماری**هایی که میل زناشویی را تحت تاثیر قرار می*دهد اشاره می*کنیم...

  1 بیماری*های عروقی
  برخی از اختلالات عروقی در قالب مشکلات زناشویی خود را نشان می*دهد.به مرور زمان رگ*های خونی را تحت تاثیر قرار داده،شریان*ها را سخت و باریک می*کند و همین ساله،خون*رسانی به دستگاه تناسلی را کاهش می*دهد.

  2 دیابت
  اغلب مشکلات زناشویی ناشی از بیماری دیابت است که با مشکلات دیگری نظیر آسیب*های عصبی و بیماری**های عروقی همگام می*شود.در زنان این عارضه به شکل کاهش میل زناشویی است. البته این عوارض با کنترل قندخون،فشارخون و سطح کلسترول قابل جبران است.

  3 افسردگی
  اغلب به*دنبال افسردگی اختلالات زناشویی بروز می*کند.اگر مواد شیمیایی مغز و یا هورمون*ها و ناقل*های عصبی در وضعیت متعادلی نباشند،میل زناشویی،انگیختگی زناشویی را تحت تاثیر قرار می*دهد و دارو*های ضدافسردگی باعث کاهش میل زناشویی می*شود.البته خوشبختانه دارو*هایی با فرمول مشابه ویاگرا و یا خود ویاگرا می*تواند به بهبود این وضعیت کمک موثری کند.

  4 یائسگی
  میل زناشویی زنان به موازات تغییر در هورمون*های خاص افول می*کند.افت مقدار استروژن که در انگیختگی زناشویی موثر است، باعث خشکی **** و دردناکی آمیزش می*شود.تستسترون، هورمونی که در میل زناشویی هر دو جنس نقش دارد،با افت فعالیت تخمدان*ها کاهش می*یابد و در جمع، این مساله باعث کاهش میل زناشویی می*شود.

  5 عوارض جانبی برخی داروها
  دارو*های بی*شماری هستند که چنین تاثیر ناخواسته*ای رابه همراه خواهند داشت.علاوه بر دارو*های ضدافسردگی،دارو*های فشارخون و حتی دارو*های ضدبارداری می*تواند میل زناشویی را تحت*تاثیر قرار دهد.

  6 ام.اس
  این بیماری که باعث تخریب سیستم عصبی مرکزی می*شود،روی عملکرد آمیزشی تاثیر می*گذارد. عدم خشنودی از آمیزش و یا فقر میل زناشویی در زنان می*تواند دال بر ابتلا به این بیماری باشد.بیماری*های عصبی دیگری نظیر پارکینسون نیز چنین تاثیر مشابهی را به همراه دارد.

  7 آندومتریوز
  بیش از 5 میلیون زن در شمال آمریکا دچار این اختلال هستند.علاوه بر این،علایم دردناک این بیماری نظیر گرفتگی*های شکمی* دردناک،قاعدگی*های شدید و درد مزمن لگنی،امکان آمیزش را به سختی فراهم می*کند و تجربه*ای ناخوشایند خواهد بود.

  8 کیست*های تخمدانی
  آمیزش**های دردناک،می*تواند علامتی از کسیت*های رحمی* باشد.بیماری التهاب لگن و یا سرطان لگن نیز چنین علامتی را به همراه دارد. به طور کلی آمیزش*های دردناک را نباید نادیده گرفت.

  9 اختلالات تیروییدی
  تیرویید،غده*ای پروانه*ای در جلوی گردن است که نقش مهمی *در حیات و سلامت فرد ایفا می*کند. مدیریت فرآیند متابولیسم،از دما تا وزن و همچنین سلامت زناشویی از فعالیت*های غده* تیرویید است.

  10 آپنه
  آپنه که اصطلاحا به آن،خفگی در خواب می*گویند،مشکلی است که در آن تنفس به مدت 10 ثانیه متوقف می*شود و این روند مرتب در خواب تکرار می*شود.پزشکان می*گویند آپنه نیز می*تواند به بروز مشکلات زناشویی در مردان منجر *شود.

  واقعیت*ها
  شما ممکن است احساس کنید که میل زناشویی شما کم رنگ شده است. یا چیزهایی که قبلا برای شما لذت*آور بوده اکنون ناراحت*کننده به نظر می*رسد. شما تنها نیستید. خیلی از زنان دچار مشکلات زناشویی در نقاطی از زندگی خود می*شوند. تخمین زده می*شود که ? نفر از هر ?? زن حداقل یک نگرانی زناشویی را تجربه کرده است. ناتوانی زناشویی در زنان دلالت بر مشکلات مزمن یا عودکننده در مصاف با یک یا برخی از پاسخ*های زناشویی است. به آنچه شما تجربه می*کنید ناتوانی زناشویی در زنان نمی*گویند مگر اینکه شما درباره آن مضطرب بوده یا تاثیر منفی بر ارتباط شما با همسرتان داشته باشد.اگرچه مشکلات زناشویی در ارتباط با ناتوانی زناشویی در زنان دلایل متفاوتی دارد ولی اغلب قابل درمان هستند.ارتباط دادن دلواپسی*های خود و فهم کالبدشناسی و فیزیولوژی طبیعی پاسخ*های بدن به میل زناشویی قدم*های مهمی *است به طرف دوباره به دست آوردن رضایت زناشویی.

  علایم و نشانه*ها
  دلواپسی زناشویی در زنان با هر سنی اتفاق می*افتد ولی ممکن است در زمان*های آسیب*پذیری هورمونی شایع*تر باشد، مانند بعد از زایمان یا در زمان انتقال به یائسگی.نگرانی*های زناشویی همچنین ممکن است با بیماری*های عمده مانند سرطان اتفاق افتد.مشکل شما به*عنوان ناتوانی زناشویی در زنان دسته*بندی می*شود اگر شما یک یا بیشتر از موارد زیر را تجربه کرده*اید و یا تجربه نگرانی شخصی به علت آنها دارید:

  * میل زناشویی در شما کم شده یا وجود ندارد:
  شما با فعالیت زناشویی برانگیخته نمی*شوید یا علی*رغم میل زناشویی برانگیخته نمی*شوید.
  شما نمی*توانید به اوج لذت زناشویی (******) برسید.
  شما دارای درد در زمان تماس زناشویی هستید.

  گردآوری: گروه سلامت *****
  سخت*ترین طوفان، مهمان دریاست نه صاحبخانه*ی آن.

صفحه 1 از 17 123411 ... آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما