نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree777Likes

موضوع: کتابهایی که خوانده ام

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 801
صفحه 1 از 101 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    288
    پسند کرده
    0

کتابهایی که خوانده ام

سهراب کشان

نویسنده : عطاالله مهاجرانی
    الحق رمان قشنگیه...
    روایتى است امروزین از حماسه رستم و سهراب
    هرگز زانو نخواهم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قامتم شود...

www.khatoonodowle.persianblog.ir

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    288
    پسند کرده
    0

Re: کتابهایی که خوانده ام

کوری

یکی از زیباترین کتابهایی که خوندم " کوری" نوشته ژوزه ساراماگو هست که فیلمش هم ساخته شده...این کتاب با ترجمه فوق العاده ی مهدی غبرائی خیلی دلنشینه و باعث میشه از طرز ترجمه و نگارش اون که مکالمه شخصیتهاش توسط یه نقطه پر رنگ یا کم رنگ به هم احاله داده میشه بیشتر لذت ببریم...
    داستان به این صورت هست که مردی پشت فرمان اتومبیلش به ناگاه کور میشه...این کوری کم کم در سطح مردم رخنه میکنه تا اینکه...بخونید حتما! ;(;)

من سعی میکنم هر بار همراه با معرفی یه کمی هم خلاصه از اون بذارم البته اگه همیشه بتونم!!! =))
    taraneh_kiany این نوشته را پسندیده.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    288
    پسند کرده
    0

بادبادک باز

کتاب بادبادک باز رو امروزه خیلی ها خوندن...اثر خالد حسینی با ترجمه زیبا گنجی...داستان در مورد جامعه افغانستان هست...به قلم کشیدن طالبان و اثر اون بر زندگی دو تا دوست...دو پسر...فوق العاده شیرینه...فوق العاده اثرگذار...من که هنوز که هنوزه تصاویر این کتاب توی ذهنم رژه میره...هر چند فیلمش هم ساخته شد ولی کتابش یه چیز دیگست...نظر من رو بالکل نسبت به افغانها تغییر داد...

aydaa این نوشته را پسندیده.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    288
    پسند کرده
    0

کهن دیار اثر بهنام محمدپناه ( توسط یگانه عزیز)
    اگر یک بار این کتاب رو ببینید به هر ایرانی وطن پرستی اون رو هدیه میدید ، در دو جلد در بازار موجود هست

جلد اول از مجموعه آثار ایران در موزه های بزرگ جهان: این مجموعه نفیس که برای نخستین بار در کشور تهیه شده است به معرفی تعدادی از برجسته ترین آثار دوره پیش از اسلام کشورمان که در موزه های کشورهای دیگر نگهداری می شود پرداخته است .
    مطالب این کتاب در پنج فصل اصلی گرد آوری شده و در ابتدای هر فصل ابتدا چکیده وقایع تاریخی یک دوره خاص را بیان می کند و در ادامه تعدادی از مشهورترین آثار مربوط به آن دوره که در موزه های بزرگ جهان نگهداری می شوند معرفی شده است.
    فصل اول این کتاب به تمدن هایی می پردازد که با وجود کشف آثار بسیار نفیس، اطلاعات ما از نحوه زندگی مردم و ساختار حکومتی آن بسیار کم است. در بخش دوم با تمدن باستانی عیلام وسلسله های مختلف پادشاهی آن آشنا می شویم. بخش سوم نیز به وقایع تاریخی امپراتوری باشکوه هخامنشی و نگاهی گذرا به کاخ های تخت جمشید می پردازد.بخش چهارم و پنجم نیز به وقایع تاریخی دو دوره اشکانی و ساسانی و معرفی محوطه های باستانی آن دوره اختصاص یافته است.
    قیمت جلد اول4800 تومان

جلد دوم مجموعه آثار ایران پس از اسلام در موزه های دنیا هست و قیمت اون 4000 تومان .

کتاب به دلیل داشتن تصاویر با کیفیت و بیان کننده هنر غنی ایران بسیار جذاب هست . امیدوارم بخرید ، بخونید و لذت ببرید

کهن دیار جلد یک

کهن دیار جلد دو

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    288
    پسند کرده
    0

وانهاده اثر سیمون دوبووار

جمعیت زیادی از کتابخوانهای حرفه ای "سیمون دوبووار " رو میشناسن...کتابهای زیادی من جمله " همه می میریم" ؛ " بانوی شکسته " و ... داره...به فمینیست بودن معروفه و من این کتابش رو خیلی دوست دارم...نمیدونم شاید چون اولین کتابی بود که ازش خوند و باعث شد که با این نویسنده آشنا بشم...
    وانهاده داستان زن شکست خورده ایه...یه زن که اتفاقات روزهای خاصی از زندگیشو در این کتاب نوشته...
    من خیلی دوستش داشتم!

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    288
    پسند کرده
    0

کتابهای نیلوفر27 عزیز:

کتابهای اتوبوس آبی و آبی ترین غم جزئ بهترین رمانهایی بوده که من خوندم
    همچنین خانم مونسورو که فکر کنم برای شکسپیر بود واقعا رومان عالی بود

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    288
    پسند کرده
    0

راحله :

یکی از بهترین رمانهای که خوندم ( البته از نظر خودم چون عقیده ها متفاوته ) رمان برزخ اما بهشت نازی صفوی این کتابو تا حالا چند بار خوندم هر بار یه چیز جدید ازش پیدا کردم اصلا هر وقت دلم میگیره دوست دارم این کتابو بخونم علتش چیه نمیدونم یه چند تا قسمتشو میزام اگه دوست داشته باشید لینک دانلودشم بزام

نمی دانم ، خدم هم نمی دانم ! خدایا این فقط عیب من است یا همه آدم ها که وقتی پایمان جایی از اشتباه خودمان توی چاله می رود حاضر نمی شویم قبول کنیم که اشتباهی بوده که کرده ایم و دنیا به آخر نرسیده ؟ چرا وقتی عاشق می شویم بی دلیل همه وجودمان را بی دریغ حراج می کنیم ؟ چرا هر چه عشقمان غلیظ تر وشدید تر است سرعتمان در هیچ شدن بیشتر ؟ و اگر در این بین طرفمان عوضی در بیاید ، حالا یا از اول ما اشتباه انتخاب کرده ایم ، یا نه ، انتخابمان لیاقت محبت را نداشته ، فرقی نمی کند زود همه بیرق های محبت را چال می کنیم و جایش خمجر و سپر و نیزه بیرون می آوریم ؟ غافل از این که دنیا با یک آدم و یک عشق شروع نشده تمام هم نمی شود تا دنیا دنیاست آدم و عشق و خطا هم هست به جای این که با تمام قدرت دریای عطوفت وجودمان را تبدیل به سیلاب نفرت کنیم کافی است فقط حواسمان را جمع کنیم که دوباره اشتباه نکنیم و این درست حکایت من است آخر احمق چرا تاوان نفهمی خودت را می خواهی از دنیا بگیری

چیزی که نوشته ن یک حرف دیگه س اون که عمل می شه یک واقعیت دیگه قانون می گه زن تو خونه شوهرش جز تمکین وظیفه ای نداره مهرش هم عندالمطالبه س مگه نه ؟ حالا این دو تاشه که من می دونم درسته ؟ تو کدوم زنی رو دیدی که بابت شیر دادن بچه ش یا کارکردن تو خونه بتونه منتی سر شوهرش داشته باشه حلا مرد پیشکش خود زن ها بیش تر از مردها این اصل رو قبول کرده ن که مرد بیرون ار می کنه و زن ها توی خونه . .. یا همن مهر که عندالمطالبه س تا وقتی که پای دوستی است اگه اسمش رو هم زن بی چاره بیاره کارها به دشمنی کشیده می شه وقتی هم از اول پای جنگ و دشمنی است که دیگه هیچی اگه تونستی برو بگیر

چقدر راحت می شود از زندگی لذت برد می شود حتی با چند بوته خشک و روشن کردن آتش وجودت پز ار هیجان شادی بشود همین که الان در خانه ما شده بود و می شود از ته دل خندید و از صمیم قلب شاد بود آن هم نه حتما با بهای گزاف نمی دانم شاید این آدم ها هستند که با توصیفات عجیب و غریب و شرایط و ضوابط گذاشتن هایشان خوشبختی را غول بی شاخ و دمی می نن که دست هر کسی به آن نمی رسد خوشبختی از کنار هم گذاشتن همین شادی های کوچک که آسان به دست می آید رست می شود از تداوم این شادی ها خانواده من خوشبخت بودند چون از خودشان شادی را دریغ نمی کردند می توانستند به کوچک ترین بهانه ای شاد باشند و این ثروت کمی نبود ثروتی که من تازه به وجود و ارزشش پی می بردم
    pooneh 007 و *طوبا* این نوشته را پسندیده.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    288
    پسند کرده
    0

قاصدک :

حتما کتاب قلعه حیوانات نوشته جورج اورول رو بخوانن/خلاصه داستان:آقاي جونز مالك مزرعه مانر به اندازه اي مست بود كه شب وقتي در مرغداني را قفل كرد از ياد برد كه منفذ بالاي آنرا هم ببندد.تلو تلو خوران با حلقه نور فانوسش كه رقص كنان تاب ميخورد سراسر حياط را پيمود، كفشش را پشت در از پا بيرون انداخت و آخرين گيلاس آبجو را از بشكه آبدار خانه پر كرد و افتان و خيزان به سمت اتاق خواب كه خانم جونز در آنجا در حال خرو پف بود رفت.به محض خاموش شدن چراغ اتاق خواب ،جنب و جوشي در مزرعه افتاد. در روز دهان به دهان گشته بود كه ميجر پير ، -خوك نر برنده جايزه نمايشگاه حيوانات- شب گذشته خواب عجيبي ديده است و مي خواهد آنرا براي ساير حيوانات نقل كند مقرر شده بود به محض اينكه آقاي جونز در ميان نباشد همگي در انبار بزرگ تجمع كنند.ميجر پير (هميشه اورا به اين نام صدا ميكردندگرچه به اسم زيباي ويلينگدن در نمايشگاه شركت كرده بود) آنقدر در مزرعه مورد احترام بود كه همه حاضر بودند ساعتي از خواب خود را وقف شنيدن حرف هاي او كنند….

صفحه 1 از 101 123411 ... آخرینآخرین