نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree210Likes

موضوع: دوخت انواع پرده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 342
صفحه 1 از 43 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    22
    پسند کرده
    0

Exclamation دوخت انواع پرده

والان های تخت و صاف:
    برای دوخت این نوع پرده به پارچه کمتری نیاز دارید و زمان دوخت نیز کوتاه تر است. این نوع پرده والان ساده را می توانید با تزئینات مدرن و امروزی یا سنتی همراه کنید. این والان یک تخته پارچه است که از چوب پرده جفتی عبور داده شده است. انتخاب نوع پارچه بستگی به سلیقه خودتان دارد. می توانید از پارچه های سنگین، از جنس پارچه های رومبلی با نقش های شاد یا از پارچه های توری و نایلونی دو لایه سبک و یا از پارچه های نخی گل دار، ابریشم خام، مخمل، یا از پارچه های جیر و چرم مصنوعی که به راحتی دوخته می شود استفاده کنید. همچنین می توانید پارچه های سوزن دوزی شده یا پنبه دوزی را به کار ببرید. البته اندازه طول والان بستگی به اندازه پنجره اتاق شما دارد ولی بیشتر والان ها در اندازه 30 تا 35 سانتی متر هستند، چوب پرده ها را نصب کنید به طوری که فاصله بین آنها برابر با اندازه نهایی مورد نظر شما باشد. اندازه گیری نهایی طول پارچه پرده برای برش انداره چوب پرده را به اضافه دو سانت و نیم برای تا زدن حساب کنید. اندازه نهایی پهنای والان تخت شامل اندازه چوب پرده و برگردان به اضافه هفت سانت و نیم برای سجاف های کناری است .
    نحوه دوختن والان های صاف:
    - لبه های پارچه پرده ای را به اندازه 5/1 سانتی متر تا کنید. لایی بچسبانید و اتو کنید. لبه بالا و پایین پارچه را تا بزنید و به پهنای اندازه چوب پرده جا بگذارید و چرخ کنید - چوب پرده را عبور دهید. برای تزئین از روبان ابریشمی خیلی محکم و کلفت استفاده کنید و آن را بر روی جای دوخت کوک بزنید و بدوزید.
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ در ساعت ۰۶:۳۵ بعد از ظهر
    akram. و shadmehr این نوشته را پسندیده.
    از ترحم تا مروت، و از مدارا تا وفا هر چه را كردم طلب، ديدم ز عالم رفته است

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    22
    پسند کرده
    0

Re: دوخت پرده

بالاخره منه تنبل پرده هاي خونم رو دوختم . البته ساده هستن ولي فكر كنم باز هم بتونه كمكي براي كسي باشه .
    اين فعلا از عكساش تا آخر هفته هم آموزشش رو حتما ميزارم.

1- اين پرده اصطلاحا عروسكي گفته ميشه . با والان ساده پيلي دار

2-اين پرده هم ساده هست و والان اون حبابي يا همچين چيزي گفته ميشه كه يه كمي كار ميبره ولي خيلي ساده هست و كافيه روش رو ياد بگيريد ميتونيد مدهاي مختلف بهش بديد.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    22
    پسند کرده
    0

Red face Re: دوخت پرده

آموزش والان لاله واژگون

مواد لازم
    پارچه
    نوار قیطون
    نوار سرمه
    نوار رفلت
    قرقره
    نوار پرده
    نوار قیطون (در مدلهای مختلف وجود داره)

سرمه (در مدلهای مختلف و رنگهای متفاوت در بازار وجود دارد)

نوار رفلت (یک نوار ساده که به فاصله های مساوی دارای حلقه هست )

روش دوخت و اندازه گیری:
    *برای دوخت این پرده پارچه باید به عرض سه متر باشه چون جمع میشه و بصورت گل در میاد
    پس ما برای اندازه گیری پنجره به طول پنجره کاری نداریم . و فقط عرض رو اندازه میگیریم.
    معمولا برای درست کردن این والان تعداد تکه هایی که قراره گل بشه بصورت فرد استفاده میشه با 5-7-... معمولا کمتر از 5 قشنگ نمیشه .
    معمولا به این دو صورت قرار میگیره :

فرض کنید پایین این شکل ها جمع شده .
    معمولا عرض این تکه ها 40 سانتی هستن . البته به طرح پارچتون هم بستگی داره و همچنین اندازه پنجرتون اگه خیلی باریک بگیرین باید تکه ها بیشتر بشه البته خیلی قشنگ نمیشه و اگر هم پهن تر بگیرید که اصلا پیشنهاد نمیکنم چون اصلا قشنگ نمیشه .
    من برای پنجره به عرض 120 سانتی 5 تا تکه به عرض 40سانت و طول هم که 3 متر بوده (هر چی عرض پارچه هست قرار میدیم )
    حالا دور تا دور هر تکه رو نوار سرمه (هر کدوم رو دوست دارین ) میدوزیم و همون موقع هم دور تا دور تکه ها رو تو میگیریم که بعدا ریش ریش نشه پارچه ولی قسمت بالا رو چیزی نمیدوزیم با رنگ قرمز نشون دادم سرمه کجا دوخته میشه . شکل پایین:
    توضیح : نوار سرمه از روی پارچه دوخته میشه . یعنی نوار سرمه رو باید کنار لبه ها و از روی پارچه بدوزید . چون قراره به کلرتون قشنگی بده . فقط سه قسمت دوخته میشه و قسمت بالا که قراره بعدا نوار پرده دوخته بشه سرمه نمیدوزیم . ببخشید عکس خوب نیست آخه با سوزن ته گرد وصل کردم . این روی کارمونه.

حالا وسط عرض تکه رو پیدا کنید و از پایین تا بالا رو نوار رفلت بدوزید (پشت کار قرار داره و نوار از روی کار معلوم نمیشه ) دقت کنید که نوار رفلت ها دارای حلقه هستن طوری نوار رو قرار بدید رو هر قطعه که شروع و پایان حلقه ها یکی باشه . ببینید این پشت کارهست .

حالا قسمت پایین تکه ها رو هم قیطون بدوزید . همین نوارهای ریش دار برای اینکه گلتون قشنگ بشه
    حالا تمام قطعه ها آماده هست نحوه قرار دادن قطعه ها به این شکل هست من برای 5 تکه و شبیه والان خودم میگم بقیه رو دیگه خودتون دستتون میاد
    اول دو قطعه ابتدایی و انتهایی پنجره رو قرار میدیم
    بعد دو قطعه بعدی میان روی این دو قطعه قبلی

حالا قسمت وسط روی همه اینا میاد

حالا این تکه ها رو باید کمی مرتب کنید تا به اندازه عرض پنجره بشه . وقتی این اندازه درست شد مثل پرده معمولی نوار پرده رو بالا میدوزید . قبل از اینکه نوار رو بدوزید چون تکه ها جدا هستن سعی کنید یا کوک بزنید یا با سوزن اونا رو ثابت نگه دارید.
    در آخر باید با تکه های نازک پارچه یا کاموا حلقه های نوار رفلت رو جمع کنید که مثل گل بشه .
    از پایین کار یه تکه پارچه یا کاموا رو از حلقه ها رد میکنیم و محکم گره میزنیم . اگه قراره کارتون مثل کار من باشه یعنی قرینه باشه . مثلا دو تکه مناری رو 10 تا حلقه جمع میکنیم و دو تا بعدی 12 تا و وسطی 13 تا حلقه

وسطی رو بیشتر از همه جمع میکنید
    دو تا کناری از همه بلندتر و مساوی
    و دوتای دیگه هم ما بین این دو جمع میشه و مساوی
    اگه سوال دیگه ای باشه در خدمت هستم .

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ در ساعت ۰۶:۳۹ بعد از ظهر

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    37
    پسند کرده
    0

مدل پرده خونه مامانم که تازه 5 ماه که دوختند(پرده اشپز خانه)0
    اگر خواهی که رازت را دشمنت نداند ، به دوستت مگو
    اگر میخواهی که بی اندازه اندوهگین نباشی ، حسود مباش

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    37
    پسند کرده
    0

PROSHTعزیز میشه روی پارچه رنگی در ابعاد کوچیک طرز دوخت نوار رفلت وسرمه وطرز جمع کردنش رو بزاری تا بهتر روی پارچه رنگی معلوم بشه ومتوجه بشیم چه جوری جمع میشه خیلی ممنونم

میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    440
    پسند کرده
    0

سلام دوستان عزيز
    من به تازگي وارد جمع شما شدم.از پروشات عزيز ممنونم كه باعث شد لاله واژگون بدوزم.از حنانه عزيز ميخوام مدل پرده اي كه گفتي مال اشپزخونه مامانته ياد بدي يا اسمشو بگي.اگه دوست ديگه اي هم بلده ممنون ميشم يادم بده.

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ در ساعت ۰۶:۳۹ بعد از ظهر
    برای خانه ی همسایه ات هم چراغ آرزو کن ....

قطعا حوالی خانه ات روشن تر خواهد شد...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    37
    پسند کرده
    0

دوست عزیز ما این پرده رو دادیم پرده دوز دوخت اسمش مدل پفکی هست

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    22
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط abani_girl
    سلام دوستان عزيز
    من به تازگي وارد جمع شما شدم.از پروشات عزيز ممنونم كه باعث شد لاله واژگون بدوزم.از حنانه عزيز ميخوام مدل پرده اي كه گفتي مال اشپزخونه مامانته ياد بدي يا اسمشو بگي.اگه دوست ديگه اي هم بلده ممنون ميشم يادم بده.
    دوست عزیز به جمع مامی سایتی ها خوش اومدی
    اگه بتونی عکس پرده ای که دوختی بزاری ممنون مشم

در ضمن من پفکی ساده رو بلدم بدوزم فقط متاسفانه الان خیلی سرم شلوغه ولی حتما بعدا آموزش رو میزارم

حنانه خانم خونه نو مبارک . خواهش میکنم عزیزم انشالا که واقعا کمک کرده باشم .
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ در ساعت ۰۶:۴۰ بعد از ظهر

صفحه 1 از 43 123411 ... آخرینآخرین